Kazinotë më të mira live me Side Bet City 2023/2024

Side Bet City është një nga Lojëra evolucionarekrijimet më të mira të. Të lojë pokeri me një temë fantastike të viteve 1980 u publikua në vitin 2019 dhe shumë entuziastë të lojërave të kazinove në mbarë botën ishin mbi hënë. Shumica e fansave të lojës pranuan se e duan shpejtësinë dhe thjeshtësinë e saj të shpejtë. Një pjesë e madhe e tyre pëlqeu gjithashtu që numri i lojtarëve të pranueshëm është i pakufizuar, që do të thotë se çdokush mund t'i bashkohet lojë dhe kënaqen. Me një ndërfaqe intuitive, e cila është gjithashtu e optimizuar, lojtarët e Side Bet City mund të vendosin bastet e tyre ndërsa shikojnë veprimin e lojës dhe angazhohen me të.

Si të luani Side Bet City?Si të fitoni në Side Bet City
Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Si të luani Side Bet City?

Si të luani Side Bet City?

Të luash Side Bet City është pa stres, veçanërisht për lojtarët që tashmë janë të apasionuar pas pokerit. Është e mençur që dikush të hulumtojë lojën, ta kuptojë dhe të zgjedhë kazinotë më të mira live ku mund ta luajnë. Zotërimi i rregullave të qytetit të basteve anësore është i detyrueshëm për ata që përpiqen të përfitojnë sa më shumë nga loja emocionuese e kazinosë që i transporton kumarxhinjtë në Las Vegas në 1985. Kur luani lojën, përdoret kuverta standarde me 52 letra dhe tregtari duhet të tërhiqni shtatë letra prej saj. Për më tepër, lojtarët duhet t'u përmbahen rregullave konvencionale të pokerit.

Këtu janë më shumë rregulla të Side Bet City:

  • Lojtarët do të kenë një dritare 15 sekondash midis çdo raundi për të vlerësuar opsionet e tyre të basteve dhe për të vendosur bastet e tyre për raundin vijues.
  • Ekzistojnë katër opsione bastesh për lojtarët: dora me 3 letra, dora me 5 letra, dora me 7 letra dhe të gjitha humbasin ose nuk fitojnë.
  • Vlera e tre letrave të para që do të shpërndahen përcakton rezultatet e dorës me 3 letra.
  • Vlera e pesë letrave të para përcakton rezultatet e dorës me 5 letra.

Shtatë letrat e para përcaktojnë rezultatet e dorës me 7 letra.

Basti i të gjitha humbjeve tregon se nuk ka duar fituese.

Si të luani Side Bet City?
Si të fitoni në Side Bet City

Si të fitoni në Side Bet City

Kur luani Side Bet City, të gjithë lojtarët duan të fitojnë, pa marrë parasysh koston. Të luash sipas rregullave është një mënyrë për ta bërë këtë, por jo gjithmonë mjafton. Ndihmon kur një lojtar i bixhozit ka një ose disa këshilla inteligjente në mëngë. Është thelbësore të kuptohet se ndërsa një mënyrë mund të funksionojë për një lojtar, mund të mos jetë ideale për një tjetër. Thënë kjo, më poshtë janë disa strategji të dobishme që lojtarët mund të përfitojnë për të fituar në Side Bet City.

Strategjia e qytetit të basteve anësore

  • Një nga strategjitë më të mira që një lojtar mund të përdorë kur luan Side Bet City është vendosja e basteve të tij në dy pozicione njëkohësisht: dorën me 3 letra dhe pozicionin pa fitore. Pozicioni i të gjitha humbjeve bëhet basti i tyre i sigurimit, në mënyrë që edhe nëse gjërat nuk shkojnë keq, ata përsëri marrin një fitore ngushëlluese. Kjo strategji gjithashtu i lejon ata të luajnë për një kohë më të gjatë.
  • Një strategji tjetër për lojtarët e fatit është të luajë gjithmonë pozicionin me 3 letra sepse vjen me avantazhin më të vogël të shtëpisë në krahasim me duart e tjera.
  • Për ata që nuk dinë shumë për Side Bet City dhe kanë pak optimizëm, pozicioni pa fitore është më i miri për ta.
Si të fitoni në Side Bet City

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Kur u shpik Side Bet City?

Side Bet City u shpik nga Evolution Gaming, një lider në ofrimin e lojërave Live Casino, në 2019.

Cilat janë shanset Side Bet City?

Shanset e bastit anësor të qytetit përcaktohen nga forca e bastit që dikush zgjedh të vendosë. Për shembull, pozicioni pa fitore ka shanse 0.7:1.

A është ideale të vendosni katër baste njëkohësisht?

Jo. Ndërkohë që vendosja e dy basteve (pa fitore dhe me 3 letra) në të njëjtën kohë është e kujdesshme, katër baste mund të mbarojnë shpejt llogarinë e një lojtari.