Kazinotë më të mira live me Super Sic Bo 2023/2024

Evolution Gaming ka zgjedhur të ndryshojë ndërfaqen e saj të njohur të lojërave për të akomoduar formën e re të lojës me zare në Super Sic Bo. Loja është e ndarë në dy seksione kryesore, njëra prej të cilave është një marrëveshje bastesh e prodhuar në mënyrë dixhitale dhe tjetra është një burim i specializuar video.

Tabela virtuale e basteve ndodhet në fund të ekranit, ku lojtarët mund të vendosin të gjitha bastet e tyre. Këto janë të disponueshme në madhësi të ndryshme, me një baner që shfaq kohën e basteve. Individët mund të shikojnë gjithashtu rezultatet e raundeve të mëparshme dhe përqindjen e fitoreve të vogla, të mëdha dhe madje të trefishta në lojë.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Çfarë është Live Super Sic Bo?

Çfarë është Live Super Sic Bo?

Lojërat Evolution Live Super Sic Bo është një lojë Sic Bo me tregtar të drejtpërdrejtë kazinoje e lëshuar në vitin 2016. Transmetimi i videos nga studio ku luhet loja zë pjesën më të madhe të ekranit në lojë. Gjuajtësit kanë një pamje të qartë të tregtarit, tryezës dhe zareve në çdo kohë. Sa herë që pjesëmarrësit dëshirojnë, ata mund të ndryshojnë këndin e kamerës.

Nuk ka muzikë në këtë lojë të kazinosë në internet me tregtar të drejtpërdrejtë. Në vend të kësaj, lojtarët dëgjojnë zhurmën e zarit që bie brenda kontejnerit. Pjesëmarrësit dëgjojnë tregtarin duke u folur atyre gjatë gjithë lojës. Gjithashtu, mund të komunikohet me tregtarët duke përdorur veçorinë e bisedës live si e zakonshme me lojërat kryesore nga ofruesit kryesorë të softuerit të kazinosë live.

Është një përmirësim i Sic Bo-së tradicionale. Loja dhe disa rregulla janë ende të ngjashme. Megjithatë, ndryshimi më i dukshëm është përfshirja e shumëzuesve që paguajnë deri në 1000x. Kumarxhinjtë duhet të jenë të entuziazmuar me këtë veçori pasi ofron mundësinë për të marrë para të konsiderueshme.

Çfarë është Live Super Sic Bo?
Si funksionon Super Sic Bo?

Si funksionon Super Sic Bo?

Objektivi i lojës është të krijojë kombinimin e përsosur midis tre zarave. Tabela e drejtpërdrejtë Sic Bo detajon të gjitha këto kombinime me zare dhe mund të duket dërrmuese për lojtarin fillestar. Meqenëse nuk ka kufizime të vendosura, lojtarët mund të bastojnë sa më shumë kombinime që dëshirojnë. Lojtarët mund të bastojnë çdo numër të vetëm që do të shfaqet, totalin e tre zareve, dy numra të veçantë që do të shfaqen ose çdo kombinim numrash. Shuma e pagueshme bazohet në probabilitet.

Ka baste të ndryshme Super Sic Bo që lojtarët mund të bëjnë. Këtu janë disa nga bastet e zakonshme.

Si funksionon Super Sic Bo?
Si të luani Live Super Sic Bo

Si të luani Live Super Sic Bo

Lojtari fillon duke vënë bast në një ose më shumë opsione bastesh në paraqitjen në kazinove të drejtpërdrejta. Marrëveshja e basteve është relativisht e drejtpërdrejtë, me të gjitha shpërblimet përkatëse të treguara, edhe pse ka disa opsione. Pasi të përfundojnë bastet, zari tundet në një enë qelqi unike, e cila shton pezullimin ndërsa pret që numrat të shfaqen. Në këtë moment, periudha e basteve përfundon dhe zari shfaqen pas disa sekondash. Objektivi është të parashikohet rezultati i xhiros.

Rregullat e Live Super Sic Bo

Bastet e vogla presin gjithsej jo më shumë se dhjetë, ndërsa Bastet e Mëdha parashikojnë njëmbëdhjetë ose më shumë. Edhe pse këto janë edhe para, një rezultat i Trefishtë humbet bastin pavarësisht totalit. Tek ose Çift është një tjetër bast me para çift që parashikon nëse rezultati total i tre zareve është tek apo çift. Në një Triple, basti gjithashtu humbet.

Një përzgjedhje e bastit total varion nga katër deri në shtatëmbëdhjetë. Lojtarët fitojnë kur rezultati i përgjithshëm përputhet me supozimin e tyre. Probabiliteti i rezultatit përcakton këtë pagesë. Bastet teke parashikojnë që njëri prej zareve të tregojë një numër midis një dhe gjashtë. Pagesa rritet kur shfaqen dy ose tre zare me të njëjtin numër. Të paktën dy zare shfaqin të njëjtin numër sipas vlerësimeve të dyfishta. Lojtarët mund, për shembull, të vënë bast në dy ose dyfish katër.

Kur rezultati është i trefishtë, pagesat mbeten të njëjta. Triple do të thotë "tre të ngjashme", të tilla si "trefishtë 2", "trefishtë 6" dhe kështu me radhë. Çdo Triple fiton pavarësisht nga rezultatet e zarit kur rezultati është një trefish. Kombinimi zgjedh një kombinim të veçantë me dy vegla nga pesëmbëdhjetë mundësi.

Çfarë është thelbësore për të marrë parasysh të luash këtë lojë drejtpërdrejt?

Live Super Sic Bo është një lojë tradicionale aziatike me një prekje moderne e disponueshme në kazinotë më të mira të drejtpërdrejta të mbështetura nga Evolution. Shumëzuesi, i cili mund të shkojë deri në një mijë herë, është një veçori e re e prezantuar me këtë edicion të lojës Sic Bo. Loja transmetohet çdo ditë nga studioja kryesore e Evolution në Riga, Letoni, e organizuar nga tregtarë që flasin anglisht.

Super Sic Bo mund të mos jetë aq i famshëm sa të tjerët lojërat e kazinosë drejtpërdrejt, por versioni Evolution me shumëzues të rastësishëm duket tërheqës. Ata u japin lojtarëve emocione shtesë dhe mundësinë për të fituar çmime të mëdha. Ai përmban imazhe HD dhe tinguj të pastër kristal, dhe dy pamje të ndryshme – të gjera dhe nga afër – që lojtarët të përjetojnë plotësisht lojën.

Si të fitoni në Super Sic Bo: Strategjia Super Sic Bo

Meqenëse Super Sic Bo është një lojë fati, kumarxhinjtë nuk mund të mbështeten në një strategji specifike. Shumëzuesit caktohen rastësisht dhe fitimi i tyre varet nga rastësia.

Një strategji që përdorin disa kumarxhinj është vendosja e dy basteve. Njëri nga bastet është më i sigurt, ndërsa tjetri luan për fitore të qëndrueshme. Këto baste janë ende të rrezikshme pasi lojtarët mund të fitojnë ose humbasin të dyja bastet. Gjëja kryesore që duhet mbajtur parasysh gjatë lojës është se skaji i shtëpisë e favorizon pak shtëpinë.

Si të luani Live Super Sic Bo
Pagesa të drejtpërdrejta Super Sic Bo

Pagesa të drejtpërdrejta Super Sic Bo

Të RTP në Super Sic Bo varion nga 95,02 përqind në 97,22 përqind, në varësi të bastit të përdoruesve. Krahasuar me tavolinën konvencionale të drejtpërdrejtë Sic Bo, pagesat janë pak më të ulëta në të gjithë tabelën. Gjithashtu, mbani në mend se këto janë pagesat bazë, jo shumëzuesit.

Loja ka një bast minimal prej 0,20 USD dhe një bast maksimal prej 2,500 USD. Mund të luhet si në pajisjet desktop ashtu edhe në celular dhe i shton një ndryshim formulës tradicionale Sic Bo live.

Lojtarët këshillohen t'i përmbahen basteve të parave si të vogla ose të mëdha dhe çift ose tek për strategjinë më të qëndrueshme Live Super Sic Bo për kthime të rregullta. Megjithatë, nuk është magjepsës dhe nuk përdor funksionin e shumëzuesit. Lojtarët mund të mbrojnë bastet e tyre, duke mbuluar sa më shumë nga tavolina e basteve në Live Super Sic Bo. Është gjithashtu e rëndësishme që të arrihet një ekuilibër midis veprimit të kësaj dhe mosshpërdorimit të shumë parave në aksione.

Baste të mëdha dhe të vogla

Lojtarët mund të luajnë kumar nëse gjithsej tre zare janë të mëdhenj (midis 11 dhe 17) ose të vegjël (4 deri në 10). 3 dhe 18 mungojnë sepse basti i madh dhe i vogël humbet sa herë që shfaqet trefishi. Për shkak se janë edhe baste rastësie, ata paguajnë 1:1.

Tek dhe Çift

Në një bast tek dhe çift, një lojtar parashikon nëse shuma e tre zareve do të jetë çift apo tek. Edhe tek dhe çifti paguajnë 1:1.

Totalet

Totalet janë baste të vendosura në një numër specifik që është totali i tre zareve. Pagesa varet nga numri i zgjedhur.

Baste teke, dyshe dhe trefishe

Këto baste bazohen në zare individuale në krahasim me shumën kumulative të tre zareve.

Pagesa të drejtpërdrejta Super Sic Bo

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Kur u shpik Super Sic Bo?

Super Sic Bo u lançua në vitin 2019.

Cili ofrues i lojërave fuqizon Super Sic Bo?

Evolution Gaming filloi dhe vazhdon të fuqizojë këtë lojë.

Cilat baste dhe shanse janë të disponueshme?

Shanset ndryshojnë në varësi të llojit të bastit. Bastet e zakonshme përfshijnë të mëdha, të vogla, çift, tek, totale, teke, treshe dhe dyshe.