Programe kompjuterike

February 13, 2023

Ezugi zgjeron hollin e saj të drejtpërdrejtë të kazinosë me Andar Bahar Ultimate

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Ezugi, pjesë e Evolution Gaming, nuk po ngopet me Andar Bahar, a? Gjithçka filloi në vitin 2019 kur kompania prezantoi versionin e parë të kësaj loje klasike indiane me letra. Një vit më vonë, grumbulluesi i përmbajtjes së drejtpërdrejtë lançoi variantin OTT (Mbi-the-Table) të kësaj loje. 

Ezugi zgjeron hollin e saj të drejtpërdrejtë të kazinosë me Andar Bahar Ultimate

Më pas, më 24 nëntor 2022, Ezugi forcoi koleksionin e saj Andar Bahar me unikën Ultimate Andar Bahar. Kompania pretendon se është një version super i ngarkuar i lojës me letra indiane të luajtur gjerësisht. Loja bazohet në versionet e mëparshme Andar Bahar të Ezugi, me shumëzues emocionues në tetë bastet anësore të disponueshme. Vini re se bastet anësore janë fakultative. 

Pas publikimit të këtij titulli të ri, Pang Goh, Drejtori i Zhvillimit të Biznesit të Ezugi, tha se kjo lojë e thjeshtë, me ritme të shpejta dhe tërheqëse i mbetet besnike Andar Bahar-it tradicional. Ai, megjithatë, tha se loja shton potencialin për fitore të mëdha, falë basteve anësore dhe shumëzuesve të lojës bazë. Drejtori i Zhvillimit të Biznesit në Ezugi tha gjithashtu se loja shton UI krejt të re, grafikë dhe animacione për t'u dhënë lojtarëve në faqet më të mira të kazinosë live një dimension i ri lojrash. 

Në deklaratën për shtyp, Goh vazhdoi:Si pjesë e Evolution Group, Ezugi është i përkushtuar si për inovacion ashtu edhe për nderimin dhe ndërtimin e lojërave klasike të kazinosë nga një përzierje kulturash. Shikoni këtë hapësirë, sepse ka shumë tituj të tjerë të rinj dhe të spikatur në linjë që do të shtojnë kthesa unike, emocione shtesë dhe potencial për fitore të mëdha.

Lojë kryesore jashtëzakonisht e lehtë për t'u luajtur

Të luash lojën kryesore të Ultimate Andar Bahar është relativisht e thjeshtë nëse e ke luajtur këtë lojë me letra më parë. Do të vini re se kjo lojë përdor të njëjtën strukturë studioje si titulli origjinal, kështu që nuk duhet të jetë një përvojë aliene. 

Loja fillon me lojtarët që vënë bast në anën Andar ose Bahar për të fituar raundin. Pastaj tregtar i drejtpërdrejtë i kazinosë do të vendosë një kartë të vetme përballë në tryezë, e quajtur gjithashtu Xhoker. Ju do të fitoni raundin nëse pozicioni juaj është i pari që lëshon një kartë që përputhet me Xhokerin. Pozicionet Andar dhe Bahar paguajnë përkatësisht 1:1 dhe 0.19:1. 

Siç u tha më parë, lojtarët mund të bëjnë gjithashtu baste anësore opsionale, të cilat duhet të përmirësojnë veprimin. Ideja është të parashikohet një kartë që do të shpërndahet përpara se një ndeshje Joker të vendoset në tryezë. 

Më poshtë janë diapazoni i kartave dhe pagesat e tyre përkatëse:

  • Letra 1 deri në 5 – 2.5:1
  • Kartat 6 deri 10 – 3.5:1
  • Kartat 11 deri në 15 – 4,5:1
  • Kartat 16 deri 25 – 3.5:1
  • Karta 26 deri në 30 – 14:1
  • Kartat 31 deri në 35 – 24:1
  • Kartat 36 deri 40 – 49:1
  • Kartat 41 deri 51 – 119:1

Përveç shumëzuesve të basteve anësore, lojtarët mund të fitojnë gjithashtu deri në 125 herë të basteve me bastet kryesore. Kjo ndodh nëse një nga shumëzuesit 2x, 3x dhe 5x godet njërën nga tre kartat e rastësishme. Të njëjtat vlera të shumëzuesit mund të arrijnë gjithashtu një nga tetë bastet anësore. Si kthim, ju mund të fitoni 125 herë në lojën kryesore dhe 500 herë me bastet anësore. Kufiri i basteve për këtë lojë është $1.2 deri në $500. 

Përdorni statistikat në lojë

Statistikat në lojë janë mjaft të zakonshme me lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë këto ditë. Një shembull i mirë është Crazy Time nga Evolution, i cili padyshim ka veçorinë më të detajuar dhe të drejtpërdrejtë të statistikave në lojë.

Andar Bahar i Ezugit nuk i largohet kësaj, me një veçori statistikore që tregon historinë e fitoreve me dorë. Pozicionet e kuqe përshkruajnë humbjet, ndërsa pjesët blu janë për fitoret tuaja. Kompania madje shkon deri në shfaqjen e përqindjes, megjithëse nuk tregon numrin e letrave të shpërndara për raund. 

Sidoqoftë, këshillohet të mos lexoni shumë nga statistikat në lojë. Puna është se Andar Bahar i Ezugit është thjesht një lojë letrash e bazuar në fat. E thënë thjesht, çdo palë mund të fitojë raundin. Por nuk ka asgjë të keqe të favorizosh palën që fiton më shpesh. Provojeni!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës
2024-04-03

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës

Lajme