Kazinotë më të mira live me Fazi Interactive 2024

Kazinotë live janë bërë të preferuarat e lojtarëve për një arsye të thjeshtë: ato ofrojnë një përvojë autentike lojërash. Por kush janë krijuesit e këtyre lojërave? Epo, Fazi Interactive, një ofrues softuerësh me madhësi të mesme, është një prej tyre. Ndërsa fokusi kryesor i kompanisë mund të mos jetë te lojërat e drejtpërdrejta, lojtarët mund të jenë të sigurt se kompania zhvillon një koleksion të mirë të produkteve të drejtpërdrejta që mund t'u japin atyre një përvojë të pandërprerë të lojërave. Ata lojtarë që janë në kërkim të produkteve Fazi, duhet të dinë një ose dy gjëra rreth zhvilluesit, dhe kjo është ajo që ka të bëjë me këtë pjesë.

Rreth FazitStudios FaziLojërat më të njohura të Fazit
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Rreth Fazit

Ndërsa Fazi nuk është i njohur për shumë njerëz, ai nuk është i ri në industrinë e lojrave. E themeluar në vitin 1991, kompania është një nga ofruesit kryesorë të softuerit në Serbi. Ajo ka selinë në Nish, qyteti i tretë më i madh i Serbisë. Si në shumë të tjera kazinove të drejtpërdrejta, ofruesit e softuerit në atë kohë të themelimit të saj, kompania u fokusua në pajisjet e kazinosë me tulla dhe llaç, duke u bërë një nga novatorët më të mëdhenj të ruletit automatik.

Qëllimi i Fazit në vitet 1990 ishte të bënte lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë të aksesueshme për çdo lojtar. Në atë kohë, shumë institucione lojrash hezitonin të instalonin rrota elektronike ruletë, me pengesat kryesore që ishin procesi i ngadaltë i prodhimit dhe konsumi i lartë i energjisë. Fatmirësisht, Fazi erdhi për t'i zhdukur këto pengesa.

Është interesante të theksohet se Fazi gjithashtu krijon tabela informacioni dhe tabela me energji LED. Në fakt, në stadiumet serbe mund të gjendet lehtësisht një tabelë e rezultateve Fazi. Kjo është mbresëlënëse e një kompanie të vjetër por progresive.

Epoka e Artë e ofruesit mbërriti në fillim të viteve 2000, pas krijimit të një sërë terminalesh të tij elektronike të ruletit. Sot, makinat e kompanisë zbukurojnë shumë kazino të drejtpërdrejta në internet dhe pika bastesh në Evropë dhe madje edhe më gjerë.

Prodhimi i Lojërave Live

Kohët e fundit, Fazi vendosi të zhytej në zhvillim lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë për kazinotë online. Nëpërmjet ndihmës së departamentit të saj të lojërave elektronike, kompania do të vazhdonte të përhapte krahët e saj në tregun global të lojërave. Rrjedhimisht, Fazi është i licencuar në pesëmbëdhjetë vende, duke përfshirë Mbretërinë e Bashkuar, Portugalinë, Spanjën, Kolumbinë, Rumaninë dhe Meksikën. Dhe ndërsa nuk është në gjatësinë e valës së Evolution Gaming, ofruesi i ka të gjitha shenjat e një të ardhmeje të ndritur. Duke parë klientelën e saj dhe mbledhjen e licencave, nuk ka dyshim se firma do të jetë një forcë për t'u llogaritur në vitet në vijim.

Që nga viti 2022, Fazi është një zhvillues i Ruletës Evropiane live, Triple Crown Roulette, VIP Roulette dhe Lux Roulette. Këto mund të luhen në anglisht, megjithëse ka shpresë se më shumë gjuhë do të mbështeten në të ardhmen pasi departamenti i tregtarëve të drejtpërdrejtë të kompanisë vazhdon të rritet.

Karakteristikat unike të Fazi

Meqenëse lojërat e drejtpërdrejta të Fazit nuk kanë animacione dredharake ose transmetime me definicion të lartë, kjo do të thotë se ato mund të funksionojnë pa probleme në pajisjet më të vjetra, duke përfshirë smartfonët dhe tabletët. Përdoruesit e pajisjeve Android, Windows dhe iOS janë të gjithë të mbuluar. Ndërfaqja relativisht e thjeshtë e përdoruesit e kombinuar me konsumin e ulët të RAM-it është ideal për lojtarët që nuk mund të blejnë pajisjet më të fundit Samsung ose Apple. A është ky një bekim në maskim? Sigurisht. Në fakt, lojërat Fazi janë më të mira në telefona sesa në PC, pasi lojtarët celularë nuk do ta kuptojnë mungesën e transmetimit HD. Të gjitha lojërat Fazi vijnë me veçori të shkëlqyera bonusi në lojë. Kjo është tipike për ofruesit kryesorë të softuerit të kazinosë live.

Studios Fazi

Studio e Fazit ndodhet në Nish, Serbi. Kjo studio kazino live është vendi ku transmetohen shumica e lojërave të drejtpërdrejta të tregtarëve të ofruesit. Është gjithashtu e rëndësishme të theksohet se objekti i Nishit ishte studio e parë e zhvilluesit. Por kompania zotëron gjithashtu një studio në Beograd, kryeqyteti i Serbisë. Duke qenë se dy nga variantet e ruletës së drejtpërdrejtë të kompanisë (Lux Roulette dhe VIP Roulette) janë transmetime të drejtpërdrejta të një rrote elektronike, kompania ka bërë gjithçka brenda mundësive të saj për të siguruar që ajo ofron një përvojë autentike të lojërave.

Brenda studiove të tij, Fazi ka investuar në kamera HD për të siguruar që lojtarët të shohin çdo pjesë të veprimit në një cilësi të qartë. Këndet e kamerës janë të lezetshme, ndërsa tregtarët e tyre janë mjaft miqësorë për të përmirësuar atmosferën e përgjithshme. Dhe ndërsa nuk ka asnjë veçori bisede në tavolina, kjo nuk ua heq atmosferën e lezetshme të studiove. Kamerat janë vendosur në kënde të shumta në mënyrë që lojtarët të mund të zgjedhin pamjen që dëshirojnë.

Gjuhët e tregtarëve të drejtpërdrejtë

Me rrënjët në Serbi, nuk ka dyshim se tregu kryesor i Fazit është Evropa. Pra, nuk është çudi që çdo kazino në internet me tregtarët e gjallë nga Fazi mund të luhet në anglisht. Kjo vjen si një psherëtimë lehtësimi për jo vetëm lojtarët evropianë, por lojtarët nga kontinente të tjera që do të donin të luanin titujt e tyre të preferuar Fazi në anglisht.

Meqë kompania ka hyrë në partneritete me emra të mëdhenj si BetConstruct dhe iSoftBet, zgjerimi i saj duket se është i pashmangshëm. Për t'u shërbyer më mirë lojtarëve në rajone të tjera ku anglishtja nuk preferohet, kompania mund të shtojë më shumë gjuhë për të akomoduar klientët e tyre të ardhshëm në ato rajone. Gishtat janë të kryqëzuar vërtet!

Lojërat më të njohura të Fazit

Për rekord, ruletë live është loja e vetme live e Fazit. Pra, adhuruesit e blackjack-ut, pokerit apo baccarat-it nuk kanë vend në kazinotë Fazi. Meqë firma ka prodhuar rrota ruleti për më shumë se tre dekada tani, ajo e kupton se çfarë është ruleta e mirë. Nga ana pozitive e gjërave, ruleta e Fazit vjen në katër variante, duke përfshirë Ruletën Evropiane, Ruletën Lux, Ruletën Triple Crown dhe Ruletën VIP. Prandaj, adhuruesit e ruletës thjesht mund të kalojnë nga një variant në tjetrin kur fillojnë të ndihen të mërzitur.

Lojëra të drejtpërdrejta

  • Ruletë evropiane

Kjo është nëna e të gjitha lojërave live të Fazit. Loja përmban një rrotë standarde me një zero, që do të thotë se skaji i shtëpisë është vendosur në mënyrë të arsyeshme në 2.7%. Bëhet fjalë për lojtarin dhe një furnizim të drejtpërdrejtë të kamerës së një kabineti ruletë elektronike; nuk ka asgjë si një tregtar i drejtpërdrejtë ose një kuti bisede. Një veçori që lojtarët e duan këtë lojë është modaliteti automatik i lojës, i cili u lejon atyre të zgjedhin numrin e raundeve që duan të luajnë dhe të paracaktojnë bastet që dëshirojnë të vendosin.

  • Ruletë luksoze

Ky është një version i përmirësuar i Ruletës Evropiane më sipër. Vjen me një rrotë tek-zero dhe një prezantuese të zonja, e cila i jep një aspekt njerëzor. Dhe ndërsa zonja mund të quhet një tregtar, lëvizja e timonit është thjesht një mirazh. Por gjithsesi funksionon. Bastet janë të njëjta si në Ruletën Evropiane dhe raundet e basteve janë të shpejta; prandaj, i përshtatet më së miri lojtarëve të shpejtë.

  • Ruletë Triple Crown

Loja i ngjan një rrote të rregullt me 37 lojëra elektronike, por përmban tre unaza numrash, të cilat rrotullohen veçmas për të prodhuar tre rezultate. Ndërsa kjo është një veçori e shkëlqyer, një veçori edhe më e madhe e lojës janë bastet e saj anësore me temë pokeri. Baste të tjera përfshijnë baste të drejtpërdrejta dhe Tre të një lloji. Ky i fundit fitohet kur të tre rrotat përputhen në një numër - shumë e pamundur, por kthimi është i madh.

  • Ruletë VIP

Roulette VIP ndan shumë ngjashmëri me Lux Roulette, megjithëse kufijtë e saj të basteve janë më të larta. Prandaj, është një zgjedhje e përsosur për ata që duan të luajnë aksione të mëdha. Ekziston edhe një prezantues me të cilin lojtarët mund të flasin.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është Fazi Interactive?

Fazi është një zhvillues softuerësh serb i themeluar në vitin 1991. Kompania ka selinë në Nish, Serbi. Ai fokusohet kryesisht në lojëra elektronike dhe ruletë.

A është Fazi i licencuar?

Fazi është një ofrues i licencuar. Kompania ka vula miratimi jo në një, dy apo edhe tre vende, por në 15 vende të mëdha si në Evropë ashtu edhe në Amerikën e Jugut. Me licencë nga Autoriteti i Lojërave të Maltës, një nga organet rregullatore më me reputacion, Fazi u garanton klientëve të saj nivelin më të lartë të sigurisë.

A ka bonuse në kazinotë online Fazi?

Të gjitha kazinotë online Fazi ofrojnë një formë bonusi. Kjo mund të variojë nga bonuset e regjistrimit dhe të përputhjes së depozitave deri te kthimi i parave dhe programet VIP. Ka qindra kazino Fazi në internet, kështu që lojtarët këshillohen të bëjnë blerje për të gjetur ofertat më të mira të bonusit.

Çfarë lojërash live ofron Fazi?

Portofoli i lojërave të drejtpërdrejta të Fazit anon ekskluzivisht drejt ruletës. Për momentin, kompania furnizon tre variante rulete, duke përfshirë Ruletën Evropiane, Ruletën Lux, Ruletën Triple Crown dhe Rouletën VIP. Nga këto, Ruleta Triple Crown është padyshim më e popullarizuara sepse ofron mundësi të pafundme për lojtarët për të fituar para. Loja vjen me formate të ndryshme bastesh.

Ku ndodhen studiot Fazi?

Studiot Fazi janë të vendosura në dy qytete serbe: Nish dhe Beograd. Dhe ndërsa Beogradi është kryeqyteti serb, ai është Nishi, qyteti i tretë më i madh në Serbi, i cili pret Studion kryesore të kompanisë. Ndërsa kompania rritet, kush e di nëse do të shfaqen më shumë vende në studio për të lehtësuar presionin mbi ato ekzistuese?

Çfarë lojërash të tjera ofron Fazi përveç ruletës live?

Fazi është gjithashtu një zhvillues me reputacion i lojërave elektronike, duke u dhënë lojtarëve një shans për të vënë në provë fatin e tyre. Disa nga ato më të dukshmet përfshijnë Dolphine's Shine dhe Buffalo.

A është e mundur të fitosh në lojërat Fazi?

Po. Megjithatë, lojtarët nuk duhet të presin të fitojnë në çdo rrotullim. Gjithçka ka të bëjë me fatin pasi ruleta dhe lojëra elektronike janë lojëra fati. Asnjë sasi aftësie nuk mund të çojë në një fitore në këto lojëra. Lojtarët këshillohen të luajnë me përgjegjësi dhe të mos ndjekin kurrë humbjet.

A ofron Fazi tavolina VIP?

Kompania ofron një version ruletë të njohur si VIP Roulette, e cila është në thelb një lojë VIP. Ka kufij më të lartë se produktet e tjera Fazi.

A disponohen lojërat Fazi në të gjitha kazinotë e drejtpërdrejta?

Jo të gjitha kazinotë online ofrojnë produkte Fazi. Megjithatë, lojërat e kompanisë janë ende të disponueshme në disa nga faqet më të mira të kazinove.

Cila është kazinoja më e mirë Fazi?

Dhjetra kazino Fazi janë në dispozicion në internet. Megjithatë, këto faqe lojrash nuk janë të barabarta. Disa nga kazinotë më të mira të drejtpërdrejta me lojërat Fazi mund të gjenden në CasinoRank, një nga faqet më autoritative të renditjes së kazinove në internet.