GreenTube

November 5, 2021

Greentube debuton në Ukrainë nëpërmjet kazinosë së parë

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Greentube është një zhvillues i njohur softuerësh që fuqizon disa prej tyre kazinotë më të mira të drejtpërdrejta në internet nëpër Evropë. Kohët e fundit, kompania ka qenë në një përpjekje agresive për të çimentuar pozicionin e saj në rajon dhe në tregun global.

Greentube debuton në Ukrainë nëpërmjet kazinosë së parë

Me këtë u tha, Greentube njoftoi më 8 gusht 2021 se do të debutojë në tregun krejt të ri ukrainas nëpërmjet First Casino, një markë e Lojërave Nebula. Pra, çfarë po gatuhet në këtë marrëveshje?

Lojrat e nënshkrimit të Greentube në kazinonë e parë

Pas partneritetit të Greentube me kazinonë online të licencuar lokalisht, lojtarët do të dëshpërohen për zgjedhjen se cilat lojëra të luajnë nga grumbulluesi. Marrëveshja parashikon që lojtarët e First Casino të kenë akses në tituj të suksesshëm si Diamond Link: Mighty Sevens dhe Diamond Link: Mighty Elephant.

Përveç këtyre titujve me performancën më të mirë, lojtarët e First Casino do të shijojnë gjithashtu klasike si Sizzling Hot, Book of Ra dhe Lucky Lady's Charm. Dhe, sigurisht, adhuruesit e lojërave të tavolinës mund të luajnë gjithashtu Sic Bo, Global Roulette, Lux Roulette, Grand Blackjack, për të përmendur disa.

Hyrja në një rajon të pasur me potencial

Interesante, partneriteti shënon herën e parë që Greentube po partneritet me një kazino online të licencuar në vend në Ukrainë. Mos harroni, Ukraina konsiderohet një territor jetik i lojërave të fatit në Evropën Lindore pasi bëri një rishikim të legjislacionit në tregun e saj të iGaming në fillim të vitit.

Sa i përket First Casino, operatori është i famshëm për praninë e tij më të madhe se sa jeta në tregun ukrainas të lojërave. Faqja e lojërave të fatit krenohet me ofrimin e një eksperience lojërash të klasit premium, të orientuar drejt promovimit të lojërave të fatit të përgjegjshëm.

Duke folur pas nënshkrimit të marrëveshjes, Opher Ben Zvi, Menaxheri kryesor i llogarisë së Greentube për Ukrainën, tha se tregu i lojërave në vend është plot me potencial të pashfrytëzuar. Ai shprehu kënaqësinë e kompanisë për hyrjen në tregun e saporregulluar nëpërmjet një marke të fortë si First Casino. Opher përsëriti se First Casino është partneri i përsosur në misionin e saj për të arritur lojtarët ukrainas.

Nga ana tjetër, Maistrenko Andrii, Drejtor Kryesor Financiar i First Casino, tha se përmbajtja e markës NOVOMATIC Interactive meriton të gjithë lavdërimet që merr. Kështu deklaroi Andrii Lojërat e Greentube ofrojnë një përzierje unike të përmbajtjes emocionuese në internet dhe apeli kazino me bazë tokësore. CFO përfundoi duke thënë se kjo marrëveshje patjetër do të ndihmojë në rritjen e mëtejshme të reputacionit të kazinosë.

Planet e tjera të zgjerimit të Greentube

Vetëm një muaj më parë, në korrik 2021, Greentube njoftoi debutimin e saj në tregun e rreptë gjerman të iGaming nëpërmjet OnlineCasino Deutschland AG. Ky veprim shënoi një moment historik të rëndësishëm për Greentube, duke pasur parasysh se rregulloret e reja të lojërave në internet të vendit janë vetëm disa javë të vjetra tani.

OnlineCasino Deutschland AG është një ingranazh në skenën gjermane të lojërave online, që ka funksionuar që nga viti 2013. Kompania është e licencuar në nivel lokal dhe ofron argëtim në klasë të lojërave të fatit.

Gjatë të njëjtit muaj, grumbulluesi njoftoi se do të forconte shtrirjen e tij në tregun kanadez nëpërmjet Loto-Quebec. Marrëveshja shënoi hyrjen e dytë kanadeze për Greentube pas debutimit në British Columbia nëpërmjet BCLC në maj.

Qeveria e Quebec filloi Loto-Quebec në 1969 për t'u ofruar vendasve shërbime bastesh në lojërat e fatit. Sot, operatori është metamorfozuar në një nga faqet më të njohura të lojërave online në rajon.

Angazhimi i Greentube për mbrojtjen e lojtarëve

Në lajme të tjera, Greentube vazhdon të tregojë mbështetjen e saj të palëkundur për mbrojtjen e lojtarëve pasi ka dhuruar para për BetBlocker - një ofrues softuerësh vetëpërjashtues. Operatori ofron një aplikacion falas, me burim të hapur për bllokimin e shumë siteve të lojërave të fatit në pajisjen tuaj.

Ky donacion shënoi të dytin vit radhazi që operatori ka dhuruar për BetBlocker. Kontribute si këto kanë parë përmirësimin e aplikacionit gjatë dy muajve të fundit për të përfshirë më shumë mekanizma kontrolli të lojtarëve.

Ndërkohë, donacioni i Greentube është nga kotele e saj vjetore e Kërkimit, Argëtimit dhe Trajtimit (RET). Ky model financimi mbështet kërkimin në masat e mbrojtjes së lojtarëve dhe trajtimin e dëmeve të lidhura me bastet.

Të rejat e fundit

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta
2023-11-02

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta

Lajme