Kazinotë më të mira live me Branded Casino Blitz Blackjack 2023/2024

Shtesa më e fundit në listën e live blackjack lojërat vijnë nga NetEnt. Zhvilluesi i lojës po reklamon lojën e re si një alternativë ndaj blackjack-ut të zakonshëm të tërheqjes, i lançuar si një përmirësim. Si një formë e re e blackjack-ut live që premton të përmirësohet në një version që ishte një hit masiv, blackjack-i blitz i markës së kazinosë sjell një tërheqje vizuale të përtërirë duke ruajtur gjithçka që ishte e mirë për blackjack-un e zakonshëm të tërheqjes.

Disa nga ndryshimet kryesore të bëra nga zhvilluesi i lojës përfshijnë një ndërfaqe të përmirësuar të përdoruesit, me një pamje krejt të re në tryezë. Shumë ekspertë po e përshkruajnë lojën si Common Draw 2.0 pasi loja ruan pothuajse çdo pjesë të lojës nga paraardhësi i saj në lidhje me rregullat e aplikuara.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Si të luani Blackjack Blitz Casino Branded

Si të luani Blackjack Blitz Casino Branded

Loja është mjaft e drejtpërdrejtë dhe lojtarët nuk duhet të jenë profesionistë për të luajtur lojën dhe për të fituar. NetEnt ofron një version demo të lojës që ju lejon të kapni gjërat përpara se të vendosni baste me para reale.

Lojë e markës Blitz Blackjack kazino përdor një këpucë me tetë letra. Bastet e sigurimeve paguajnë 2:1, dhe tregtari duhet të qëndrojë në 17. Lojtarët lejohen të dyfishojnë letrat e tyre të vrima. Ju mund të ndaheni pa kufi në duart shtesë me një përjashtim për aset.

Si të luani Blackjack Blitz Casino Branded
Rregullat e markës së kazinosë Blitz Blackjack

Rregullat e markës së kazinosë Blitz Blackjack

Shtresore të lartë kazinove online ofrojnë shumë versione të blackjack live, por rregullat mbeten gjithmonë të njëjta në pjesën më të madhe. Objektivi i lojës është të fitojë një dorë më të mirë se tregtari pa kaluar mbi 21. Loja fillon si çdo lojë tjetër e blackjack live me lojtarët që shpërndajnë disa letra vrima. Çdo lojtar ka opsione të shumta bastesh për të përfituar dhe mund të zgjedhë të godasë, të qëndrojë ose të ndajë. Duke zgjedhur për të goditur lojtari është duke kërkuar për një kartë më shumë. Opsioni për të qëndruar përdoret kur dikush nuk ka nevojë për më shumë letra.

Një ndarje mund të përdoret vetëm kur dora e dorës përmban një palë. Në këtë rast, çifti ndahet për të krijuar dy duar duke rritur shanset për të fituar. Është e rëndësishme të theksohet se lojtarët bastojnë dyfish për të dyja duart kur përdorin opsionin e ndarjes. Bastet e sigurimit vendosen në dorën e tregtarit dhe bëhen kur letra e parë nga tregtari është një Ace.

Rregullat e markës së kazinosë Blitz Blackjack
Si të fitoni në Branded Casino Blitz Blackjack

Si të fitoni në Branded Casino Blitz Blackjack

Në kazinotë e markës Blitz Blackjack, lojtarët mund të vendosin baste nga 1 deri në 100 dollarë. Kufijtë e basteve u shërbejnë të gjitha llojeve të lojtarëve që duan të shijojnë blackjack live në internet. Fillestarët këshillohen të fillojnë me shumën më të ulët të bastit me profesionistët që provojnë shuma më të larta të aksioneve.

Për të fituar një lojë blackjack të markës së kazinosë, lojtarët shkojnë kundër tregtarit, duke punuar për një total letre më të lartë se tregtari, por nën 21. Një total letrash më i lartë se kjo do të thotë se lojtari dështon. Loja gjithashtu përmban baste anësore të njohura si 21+3 dhe çifte perfekte. Me aktivizimin e basteve anësore, lojtarët kanë shanse më të larta për të dalë fitues në më shumë raunde.

Si të fitoni në Branded Casino Blitz Blackjack
Strategjia e markës së kazinosë Blitz Blackjack

Strategjia e markës së kazinosë Blitz Blackjack

Një lojë shumë e paqëndrueshme, blackjack blitz i markës kazino ka nevojë për lojtarët që të lexojnë nuancat e vogla të lojës që bëjnë të gjithë ndryshimin. Strategjia bazë kërkon që lojtarët të qëndrojnë në këmbë kur kanë një total letrash midis 12 dhe 16 nëse tregtari ka gjashtë ose më pak. Goditjet duhet të thirren kur dora juaj është midis 12 dhe 16, dhe tregtari ka një 7-Ace. Aces dhe 8-at duhet të ndahen gjithmonë, dhe 11-të duhet të dyfishohen kur tregtari ka 2-10.

Strategjia e markës së kazinosë Blitz Blackjack

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Kur u prezantua Branded Casino Blitz Blackjack?

Loja u lançua për lojtarët në internet në mbyllje të vitit 2019.

Cili është avantazhi i shtëpisë për blackjack blitz të markës së kazinosë?

Shumë kazino kryesore në internet e përfshijnë lojën midis varieteteve të tyre të blackjack-ut live pasi ajo ka një avantazh shtëpie prej 0,5, gjë që lojtarët pëlqejnë.

Pse loja quhet Blitz Blackjack?

Emri blitz blackjack u zgjodh për lojën pasi është me ritëm të shpejtë dhe lojtarët nuk duhet të presin për të filluar të luajnë.