NetEnt

September 25, 2022

NetEnt dhe RedTiger bashkohen me fuqinë e Supabets

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Kur shumica e lojtarëve të kazinosë live dëgjojnë fjalën "NetEnt", slot automate si Starburst dhe Gonzo's Quest vijnë në mendje. Por këta lojtarë nuk e dinë se mund të luajnë pak argëtues kazino live NetEnt lojëra. Kjo është ajo që lojtarët afrikanë të kazinove të drejtpërdrejta do të zbulojnë pasi NetEnt dhe Red Tiger, të dyja markat e Evolution Gaming, nënshkruan një marrëveshje me Supabets për të furnizuar lojëra elektronike dhe përmbajtje të drejtpërdrejtë të kazinosë. Çfarë po gatuhet këtu?

NetEnt dhe RedTiger bashkohen me fuqinë e Supabets

Faqja e parë e lojërave të fatit të Afrikës së Jugut me përzgjedhje slot

Në korrik 2022, NetEnt njoftoi se lojtarët e Afrikës së Jugut do të hynin në lojërat Red Tiger dhe NetEnt përmes Supabets. I lançuar në vitin 2008, Supabets është një nga entitetet më të mëdha të vendit të lojërave të fatit në tokë dhe në internet. Kjo kazino e drejtpërdrejtë e rregulluar është gjithashtu e ligjshme Gana, Zimbabve dhe Tanzania, duke e bërë marrëveshjen edhe më të ëmbël për NetEnt dhe Red Tiger. 

Pas marrëveshjes, Supabets bëhet kazinoja e parë ligjore në internet në Afrikën e Jugut me një bibliotekë automate. Lojtarët do të kenë akses në më shumë se 175 tituj, duke përfshirë lojëra elektronike të njohura NetEnt si:

  • Shpërthim yjor
  • Kërkimi i Gonzos
  • Shpirti i xhunglës
  • Frankenshtajni
  • Mbretëria e Gorillave

Lojtarët gjithashtu do të kenë akses në lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë NetEnt si Live Roulette, Live Blackjack dhe Live Baccarat. 

Është interesante se Supabets tashmë ka një marrëveshje me Evolution, kompania mëmë për NetEnt dhe Red Tiger. Evolution është aktualisht grumbulluesi më i spikatur i përmbajtjes së kazinosë live, me marrëveshjen më të fundit të NetEnt duke i dhënë kazinosë live një pamje më holistike. Pra, nëse keni dëshirë të luani lojëra elektronike NetEnt në Supabets, kjo marrëveshje duhet t'ju interesojë. 

Deklarata Zyrtare

Të dyja kompanitë nuk mund ta fshihnin emocionin e tyre pas kësaj marrëveshjeje kritike. Sipas Dean Finder, Kryeshefi Ekzekutiv në Evolution Services SA, kompania është e kënaqur të zgjerojë dhe zgjerojë partneritetin e saj me Supabets. Ai njoftoi se Supabets tani do të ketë akses në të gjithë katalogun e lojërave në NetEnt dhe Red Tiger, dhe ata shpresojnë që lojtarët të shijojnë diversitetin e lojës. 

Nga ana e tyre, Marc Palxton-Harrison, Drejtori Menaxhues i Inteligjent Gaming, tha se ata janë të entuziazmuar që më në fund kanë siguruar miratimin e MER për të lëshuar lojëra elektronike Red Tiger dhe NetEnt të klasit botëror. Ai shprehu besimin se partneriteti do të lulëzojë dhe se Supabets mezi pret të shtojë bibliotekën e lojërave për klientët e tyre të mbetur nga Afrika e Jugut. 

Në përgjithësi, kjo marrëveshje është fitimprurëse për të gjitha palët e përfshira. Të bëhesh kazinoja e parë live në Afrikën e Jugut që ofron slot machines nga disa prej zhvilluesve më të mëdhenj nuk është diçka e mirë. Urime nga LiveCasinoRank!

Lojëra NetEnt në kazinotë live në internet

Pra, pse lojërat e kazinosë live NetEnt nuk janë aq të njohura sa makinat e tyre të fatit? Puna është se NetEnt reduktoi aktivitetet e saj të drejtpërdrejta të kazinosë pas blerjes nga Evolution në 2020. Por kjo nuk do të thotë se të gjitha lojërat e tyre të drejtpërdrejta janë hequr gradualisht. Lojtarët mund të shijojnë një sërë opsionesh në lobe të drejtpërdrejta të kazinosë. Këtu janë opsionet më të njohura:

Ruletë e drejtpërdrejtë

Ruleta është një lojë klasike si në kazinotë tokësore ashtu edhe në ato online. Ruletë NetEnt përdor teknologjinë më të fundit për t'u dhënë lojtarëve një përvojë gjithëpërfshirëse të ruletit. Loja fillon me vendosjen e një basti, më pas tregtari do ta hedhë topin në rrotën e ruletit. Lojtarët ekzaminojnë gjithçka nga afër, falë kamerave të shumta gjithëdrejtuese. Ndërsa kjo ndodh, tregtari do të shpallë bastin fitues në fund të çdo raundi. Në përgjithësi, nuk është asgjë ndryshe nga Ruleta tradicionale. 

Blackjack live

NetEnt Blackjack është një lojë me letra të drejtpërdrejta që luhet me tetë kuverta me 52 letra. Ndryshe nga lojërat e tjera live blackjack ku letrat shpërndahen automatikisht duke përdorur softuerin e certifikuar RNG, versioni i NetEnt përdor një riorganizues manual. Megjithëse disa lojtarë dyshojnë në këtë qasje, ajo shton faktorin shumë të rëndësishëm të transparencës në lojë. NetEnt Blackjack përdor rregullat evropiane të Blackjack dhe përmban baste të njohura anësore si 21+3 dhe Çifte. Gjithashtu, loja vjen në tre variacione: Blitz Blackjack, 7 Seat Blackjack dhe Perfect Blackjack. 

Baccarat live

Së fundmi, luani Baccarat live nga grumbulluesi i përmbajtjes suedeze të kazinosë në internet, i vlerësuar me çmime. Kjo lojë ofrohet si Speed Baccarat, që do të thotë se lojtarët duhet të vazhdojnë me ritmin e shpejtë të lojës. Lojtarët mund të bastojnë në pozicionet e zakonshme të Bankierit dhe Lojtarit, të cilat kanë pagesa përkatësisht 0.95:1 dhe 1:1. Ju gjithashtu mund të vendosni një bast Barazimi me një pagesë 8:1. Ekzistojnë gjithashtu baste të shumta anësore si Big, Small, Banker Pair dhe Player Pair. Sidoqoftë, është zhgënjyese që loja nuk ofron baste anësore për Super 6 dhe Egalite. 

Nuk ka NetEnt, nuk ka problem!

Për të qenë i sinqertë, gjetja e një kazinoje që ofron lojëra të drejtpërdrejta NetEnt mund të jetë një detyrë e vështirë. Edhe lojtarët në Supabets nuk duhet t'i kenë aq të larta shpresat e tyre. Por siç u përmend më parë, NetEnt është pjesë e Evolution AB, grumbulluesi më i madh i përmbajtjes së kazinosë live. 

Shumë kazino live rrallë humbasin një shans për t'u ofruar lojtarëve mundësinë për të shijuar kremin e kremës nga Evolution. Krahasuar me pllakat nga konkurrentët e tyre, titujt e Evolution janë më modernë, inovativë dhe shpërblyes. Lightning Roulette është një shembull i mirë, i cili vazhdon të përmirësohet me versionin XXXTreme.

Të rejat e fundit

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta
2023-11-02

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta

Lajme