NetEnt

January 13, 2021

NetEnt zmadhon lojën e Red Tiger

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Siç u raportua, NetEnt bleu software kazino zhvilluesi Ti i kuqger Lojëra në një marrëveshje prej 223 milionë funtesh dhe që supozohej të përfundonte në vitin 2020.

NetEnt zmadhon lojën e Red Tiger

Një përditësim u raportua në mars, me NetEnt që nisi procesin me Lojëra me Tigër të Kuq dhe plane të rëndësishme ristrukturimi. Do të ketë zhvendosje të stafit dhe të burimeve dhe kjo do të thotë se po shkojnë 120 pozicione me kohë të plotë.

Çfarë foli Therese Hillman në mars

Therese deklaroi se NetEnt tani po hyn në një fazë të re sa i përket integrimit të Red Tiger dhe shitësit e tyre po bëhen gjithashtu aksionarë të NetEnt. Ky integrim do të çlirojë potencialin e plotë të aftësive të të dyja kompanive, do të krijojë përfitime të rëndësishme në zhvillimin e lojërave dhe gjithashtu do të forcojë pozicionin e tyre si lider në treg, gjë që ka qenë krejtësisht e natyrshme ndër vite.

Megjithatë, nga ana e klientit, është e lehtë të shihet fillimi i rezultateve nga ky partneritet. Thënë kështu, është e mundur të shihet se ka ardhur një lojë e re që është zhvilluar nga NetEnt përmes studios Red Tiger, e cila është Quest Megaways e Gonzo. Ky publikim ishte padyshim interesant, veçanërisht sepse askush nuk e priste këtë partneritet në studio dhe kjo ishte me siguri një surprizë.

Gonzo's Quest është një nga lojërat më ikonike në botë

Gonzo's Quest është padyshim një nga lojërat kryesore të NetEnt, e cila i është bashkuar Startburst, dhe ato janë bërë shumë të njohura në mbarë botën dhe, veçanërisht, me të vërtetë të suksesshme midis lojtarëve. E lëshuar në vitin 2011, Gonzo's Quest u pa si një lojë inovative kur u publikua dhe u bë e preferuara e shumë njerëzve kazino live operatorët që më vonë do ta përdornin këtë lojë si një thirrje për vëmendje për lojtarët, veçanërisht kur bëhet fjalë për bonuset e mirëseardhjes dhe gjithashtu promovimet.

Diçka që është shumë interesante për këtë lojë të re që zhvilluan NetEnt dhe Red Tiger është fakti se është zhanri "Megaways" i lojërave slot. Ky lloj slot u krijua nga Big Time Gaming dhe ofron 1000 kombinime fituese çdo rrotullim. Është padyshim një koncept i jashtëzakonshëm, veçanërisht kur një markë dëshiron të bëjë një lojë ndryshe. Kur bëhet fjalë për një vlerësim, ka rreth 80 lojëra Megaways të disponueshme këto ditë, të cilat janë zhvilluar nga shumë zhvillues që mund t'i njihni.

Zhvillimi i lojërave jackpot do të jetë thelbësor

Ka diçka që është thelbësore për të kuptuar këtu dhe kjo është se NetEnt, në thelb, ka vënë një nga lojërat e tij më të mira në duart e Red Tiger dhe, për rrjedhojë, i besoi partnerit të tyre të ri që të kujdeset për lojën dhe gjithashtu ta nisë atë në fusha të rëndësishme. fusha të rëndësishme të kazinosë moderne në internet. Kjo lojë është pritur mjaft mirë nga lojtarët, gjë që ishte e pritshme.

NetEnt dominon skenën

Më e rëndësishmja, ka të ngjarë që NetEnt të fillojë të dominojë në arenën e përditshme të jackpot-it. Ndërsa Gonzo's Quest Megaways është, pa asnjë dyshim, një lojë mbresëlënëse, duket sikur NetEnt mund ta zhvillonte këtë lojë pa Red Tiger. Kjo është veçanërisht e vërtetë pasi NetEnt ishte në gjendje të krijonte një lojë tjetër Megaways të quajtur Twin Spin, e cila është gjithashtu shumë e njohur.

Ndoshta ju mendoni se një nga prishësit e marrëveshjeve për blerjen e Red Tiger ishte ekspertiza e tyre në lidhje me lojërat jackpot. NetEnt ka disa lojëra të shkëlqyera jackpot progresive si Mega Fortune ose Hall of Gods, por kurrë nuk bëri përshtypje kur bëhet fjalë për zhanrin e jackpot-it të përditshëm. Një jackpot ditor është një lojë që ka një çmim gjithnjë në rritje që duhet të fitohet brenda një kohe të caktuar, ose derisa të arrijë një shumë të caktuar parash.

Të rejat e fundit

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta
2023-11-02

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta

Lajme