NetEnt

July 14, 2021

Udhërrëfyesi i Baccarat Live NetEnt dhe Shanset e Lojërave

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

NetEnt është i famshëm për zhvillimin e disa prej lojërave më të mira të kazinosë live përreth. Epo, në fund të vitit të kaluar, ky zhvillues suedez i lojërave të kazinove në internet njoftoi lojën e tretë të kazinosë live nën listën e tij - NetEnt Speed Baccarat. Kjo lojë bashkohet me pëlqimet e Ruletë dhe Blackjack në bibliotekën e lojërave NetEnt gjithnjë në rritje.

Udhërrëfyesi i Baccarat Live NetEnt dhe Shanset e Lojërave

Loja vjen me pothuajse të gjitha opsionet e lojës që do të prisnin lojtarët e baccarat, dhe ka gjithashtu një përzgjedhje të shkëlqyer të basteve anësore. Pra, në këtë postim rishikimi, do të mësoni një ose katër gjëra për të luajtur këtë lojë tavoline krejt të re nga NetEnt.

Si të luani

Pothuajse në të gjitha aspektet, kjo lojë zbaton rregulla të ngjashme me lojën klasike baccarat. Sidoqoftë, pika kryesore e shitjes është se lojtarët nuk kanë nevojë të merren me hapësira të kufizuara tavoline. Përveç kësaj, NetEnt Speed Baccarat ka një kohë bast prej 10 sekondash, kështu që do t'ju duhet të merrni vendime super të shpejta.

Thënë kështu, lojtarët do të duhet të parashikojnë palën që i afrohet nëntë. Si zakonisht, opsionet tuaja të basteve janë basti Banker, Lojtar dhe Barazimi. Nga të tre, basti Tie është më i diskutueshëm, duke paguar 8:1. Tani kjo do të thotë që ju do të duhet të përballeni me një RTP jashtëzakonisht të ulët prej 85.64%.

Nga ana tjetër, bastet Lojtar dhe Banker ofrojnë 1:1 të zakonshmet. Në këmbim, ju do të gëzoni një normë RTP 98,94%. Si gjithmonë, basti i Banker vjen me normën tipike të komisionit që ul RTP në 98.76%, për fat të keq. Gjithsesi, RTP është miqësor me lojtarët në krahasim me atë që do të merrni në shumicën e lojërave tavoline dhe automateve.

Nëse jeni një lojtar me përvojë baccarat, mund të shfrytëzoni edhe bastet anësore të disponueshme. Ato përfshijnë:

Çifti bankier/lojtar – Në këtë rast, ju do të parashikoni nëse bankieri ose lojtari do të krijojnë një çift fitues me dy letrat e tyre të para. Këtu, RTP është 89.64%.

I madh – Me këtë bast anësor, do të parashikoni nëse totali i të dyja duarve është pesë ose gjashtë. Ky bast paguhet në 1:2 me një normë RTP 93,17%.

Bonusi i bankierit/lojtarit – Ky bast anësor mund t'ju fitojë para nëse bankieri ose lojtari fiton me një kombinim total prej pesë ose gjashtë dore. Përndryshe, basti mund të fitojë gjithashtu nëse bankieri ose lojtari fitues fiton me një diferencë prej katër pikësh. Bonusi i Bankerit ka një normë RTP prej 90,63%, ndërsa Bonusi i Lojtarit ka një normë të përmirësuar prej 97,35%.

Shkurtimisht, duhet t'i përmbaheni basteve tipike të Bankierëve dhe Lojtarëve nëse jeni të vetëdijshëm për RTP-në. Madje do të kuptoni se bastet më 'të mërzitshme' janë ato më të mirat.

Zgjedhja e tavolinës

NetEnt Speed Baccarat i lejon lojtarët të zgjedhin midis dy tavolinave, secila me kënde të ndryshme kamerash. Së pari, mund të luani në tryezën Chromakey ose GreenScreen. Siç lë të kuptohet emri, kjo tabelë ka një sfond të ekranit jeshil, me pamjen e personalizueshme nga kazinoja live që ofron lojën.

Më pas, është tavolina e drejtpërdrejtë e kazinosë, e transmetuar nga një studio kazinoje me bazë tokësore. Kjo do të thotë që do të shihni tregtarë dhe tabela të tjera në sfondin e ekranit. Dhe po, këto tavolina nuk mund të personalizohen nga kazinoja. Sido që të jetë, tabelat ofrojnë të njëjtat opsione të lojës. Ju vetëm duhet të zgjidhni atë që funksionon më mirë për ju.

NetEnt Speed Baccarat Vlerësimi Përfundimtar

Në përgjithësi, NetEnt Speed Baccarat ofron një përvojë të shpejtë dhe të lehtë të baccarat-it klasik. Loja përmban një ndërfaqe të shkëlqyeshme dhe dizajn grupesh për t'u dhënë lojtarëve seanca zhytëse të lojës.

Por nga ana tjetër, loja është mjaft e kufizuar për sa i përket risive, pasi lojtarët me përvojë të baccarat nuk do të gjejnë asgjë të re këtu. Sidoqoftë, NetEnt Speed Baccarat ofron një përvojë cilësore për ata që kërkojnë të luajnë baccarat për para të vërteta.

Të rejat e fundit

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta
2023-11-02

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta

Lajme