Playtech

January 14, 2022

Evolution Partners Betway për të vazhduar zgjerimin e saj në SHBA

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Nuk mund të mohohet se Evolution dhe Betway janë disa nga kompanitë më të njohura në industrinë e iGaming. Prandaj, kur këto dy kompani arrijnë një marrëveshje, lojtarët në kazinotë më të mira live mund të presin vetëm më mirë. Evolution njoftoi së fundmi se kishte nënshkruar marrëveshjen me Betway në pronësi të Super Group. 

Evolution Partners Betway për të vazhduar zgjerimin e saj në SHBA

Pra, çfarë fshihet në këtë partneritet të ri?

Lojërat live kazino të Evolution në Pensilvani dhe Nju Xhersi

Pas kësaj marrëveshjeje, vertikalet e drejtpërdrejta të Evolution dhe personi i parë do të shfaqen drejtpërdrejt në Pensilvani dhe Nju Xhersi përmes Betway. Lojërat do të jenë të disponueshme për t'u luajtur në telefona inteligjentë, desktop dhe tabletë në këto dy shtete të lojërave të fatit. 

Marrëveshja përfshin gjithashtu klasike si Blackjack, Roulette, Baccarat dhe disa variante Pokeri. Siç pritej, lojtarët e Betway do të luajnë gjithashtu risitë më të fundit të Evolution si Cash or Crash, Lightning Roulette, Crazy Time dhe Gonzo's Quest Treasure Hunt.

Betway është një markë e njohur e iGaming, veçanërisht në industrinë e basteve sportive. Si e tillë, marrëveshja do të thotë vetëm se miliona lojtarë të Betway do të kenë akses në titujt e Evolution në të dy shtetet. Është një fitore e favorshme!

Vlen gjithashtu të përmendet se Betway hyri në tregun në rritje të iGaming në SHBA përmes një marrëveshjeje licencimi me DGC (Digital Gaming Corporation). Përveç kësaj, Betway tashmë ka një partneritet me NetEnt në pronësi të Evolution për të ofruar titujt e saj të lojërave elektronike në Pensilvani dhe Nju Xhersi.

Shpërndarja në SHBA vazhdon të arrijë ritmin

Sipas Jeff Millar, Drejtor Tregtar i Amerikës së Veriut në Evolution, marrëveshja është një testament i vërtetë se ky zhvillues i softuerit të kazinosë live vazhdon të zgjerohet në SHBA. Zyrtari njoftoi se Evolution dhe Betway tashmë kanë një marrëdhënie të fortë pune në tregje të tjera të rregulluara. Ai vazhdoi se Evolution është e përkushtuar për të ndihmuar Betway të arrijë sukses të jashtëzakonshëm në të dy shtetet dhe shumë të tjera në të ardhmen. 

Nga ana tjetër, Anthony Werkman, CEO i Betway, ishte gjithashtu i shpejtë për të lavdëruar marrëveshjen. Ai tha se marrëveshja e fundit do t'i lejojë lojtarët e tyre të shijojnë lojërat e kazinove të klasit botëror në internet të mundësuara nga Evolution. Për më tepër, Werkman shfaqi besimin se lojtarët e tyre në dy shtetet përkatëse do të kënaqen duke luajtur në një mjedis të sigurt, të sigurt, të drejtë dhe të përgjegjshëm. Sigurisht që nuk ka asnjë dyshim për këtë!

Pensilvania dhe Nju Xhersi janë disa nga shtetet më të njohura në lidhje me lojërat e fatit. Ata janë të famshëm për tregjet e tyre të sigurta dhe të rregulluara, të cilat tashmë janë një parajsë për markat më të mira në lojë. Marrëveshja e fundit vetëm sa do të zgjerojë edhe më tej zgjedhjet e lojtarëve.

Marrëveshje të tjera të dukshme në SHBA për Evolution

Në shtator, specialisti i kazinosë live njoftoi blerjen e DigiWheel. Kjo është ideja pas rrotës së parë të patentuar të lojërave HD. Pas blerjes, teknologjitë dhe risitë unike të DigiWheel tani i përkasin Evolution. Por ashtu si Big Time Gaming, Ezugi, NetEnt dhe Red Tiger, DigiWheel do të ruajë identitetin e saj të markës nën ombrellën e Evolution.

Më tej në korrik, Evolution njoftoi nisjen e studios së saj live në SHBA në Michigan. Studioja më e fundit është e njëmbëdhjeta për Evolution dhe e treta në SHBA pas atyre në NJ dhe Pensilvani. Ajo u lançua pasi Bordi i Kontrollit të Lojërave në Michigan miratoi zhvilluesin e lojës. 

Studioja e re do të transmetojë lojëra argëtuese tavoline live si Lightning Blackjack, Blackjack Infinite, Blackjack standard, Baccarat, Roulette, etj. Më tej, shfaqjet e lojërave të drejtpërdrejta si Cash ose Crash janë tani në dispozicion për lojtarët e Michiganit. 

Vlen gjithashtu të përmendet se viti 2021 ka parë shumë publikime inovative nga Evolution. Kompania debutoi Live Fan Tan dhe Cash or Crash muajt e fundit, me elektrizuesin Lightning Blackjack vetëm muajin e kaluar. Pra, në përgjithësi, është një vit mjaft i suksesshëm për Evolution.

Të rejat e fundit

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta
2023-11-02

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta

Lajme