Kazinotë më të mira live me Jackpot Roulette 2023/2024

Lojtarët e ruletës janë mësuar të luajnë me tërheqje. Qëllimi kryesor i një lojtari është gjithmonë të përmirësojë shanset e tij për të fituar, gjë që i detyron ata të luajnë më shumë edhe baste parash.

Vendosja e më shumë basteve, nga ana tjetër, i bën fitoret e mëdha një ëndërr të largët. Megjithatë, gjërat janë krejt të ndryshme me Jackpot Ruletë, ku çdo rrotullim ka një shans për të dhënë një jackpot emocionues.

Ezugi, një drejtues lojë live kazino ofruesi, ka forcuar më tej koleksionin e tij me Roulette të re Jackpot. Ndryshe nga lojërat klasike të ruletit, mundësia për të fituar shumë e bën lojën edhe më të këndshme.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Çfarë është Ruleta Jackpot e Kazinosë Live?

Çfarë është Ruleta Jackpot e Kazinosë Live?

e Ezugit Jackpot Roulette ishte produkt i një partneriteti midis Ezugi dhe Blue Ribbon Interactive, një kompani shumë e vlerësuar në prodhimin e lojërave jackpot. Kjo lojë është frymëzuar nga filozofia e Ezugit për të ofruar lojëra të personalizuara. Kjo do të thotë që ofrohet si një çmim i parë për kohën, çmimin ose ngjarjet.

Çfarë është Ruleta Jackpot e Kazinosë Live?
Si të luani Jackpot Roulette

Si të luani Jackpot Roulette

Ky variant live mund të gjendet në çdo platformë të kazinosë live të mbështetur nga Ezugi. Bukuria e kësaj loje live është se ajo zhvillohet në një tryezë standarde ruletë, që do të thotë se lojtarët nuk duhet të humbasin kohë duke mësuar bazat e lojës.

Kjo kazino live Loja organizohet nga një tregtar ekspert. Dileri rrotullohet pasi të jenë vendosur të gjitha bastet, zakonisht pas 15 sekondash. Për t'u kualifikuar për xhekpotin, lojtarët duhet të vënë një bast anësor, afërsisht 2,20 dollarë, i cili mblidhet nga basti kryesor. Vetëm lojtarët që kontribuojnë në xhekpotin kanë të drejtë të fitojnë xhekpotin.

Si të luani Jackpot Roulette
Rregullat e Ruletës Jackpot

Rregullat e Ruletës Jackpot

Kjo lojë live ndjek rregullat evropiane të ruletit, duke pranuar baste brenda dhe jashtë. Krahas basteve tradicionale të ruletës, lojtarët mund të vendosin baste të ndarjes kuqe/zi, që përfshijnë shtatë ose katër baste të ndara në numrat e zinj dhe të kuq.

Ruleta e drejtpërdrejtë përdor një skemë standarde pagese, ku shtëpia ka një avantazh 2,7% ndaj lojtarëve.

Rregullat e Ruletës Jackpot
Si funksionon Ruleta Jackpot e Kazinosë Live?

Si funksionon Ruleta Jackpot e Kazinosë Live?

Jackpot i ruletës bazohet në mekanikën e përditshme, që do të thotë se dikush duhet t'i marrë në shtëpi paratë e çmimit çdo ditë. Megjithatë, shuma që do të fitohet dihet vetëm pas një fitoreje, por shuma e jackpot-it vazhdon të rritet me çdo rrotullim. Nëse luani shpesh ruletë live online, kjo kthesë e re do të thotë që çdo ditë shpallet një fitues i xhekpotit.

Si funksionon Ruleta Jackpot e Kazinosë Live?
Si të fitoni në Ruletën Jackpot Live

Si të fitoni në Ruletën Jackpot Live

Lojtarët kanë dy opsione kryesore në këtë lojë jackpot-i të drejtpërdrejtë të kazinosë: të luajnë në mënyrë konvencionale me baste me para të barabarta ose të shkojnë për xhekpotin. Një lojtar mund të zgjedhë një strategji të përshtatshme bastesh në varësi të objektivit të tij.

Edhe bastet e parave janë tërheqëse për lojtarët që janë vetëm pasi argëtohen pak, pasi këto lloje bastesh ofrojnë edhe fitime afatgjata. Këtu janë disa lloje bastesh tërheqëse për bastorët që duan fitore të qëndrueshme:

  • E kuqe/E zezë
  • Tek / Çift
  • Manque (1-18) / Passé (19-36)

Kur shanset për të fituar janë 50-50, Lojtarët mund të përdorin strategji konvencionale bastesh si Martingale dhe D'Alembert për të mbajtur të paprekur bankrollin e tyre. Për lojtarët që duan të gjuajnë për yjet duke luajtur jackpot, është e këshillueshme që të qëndrojnë të qetë dhe të vënë bast me mençuri, duke pasur parasysh se shtëpia do të ketë gjithmonë avantazhin mbi lojtarët e fatit.

Si të fitoni në Ruletën Jackpot Live

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Kur u lançua Jackpot Roulette?

Jackpot Roulette është padyshim një nga ofertat më të fundit të Ezugi, pasi është lançuar në verën e 2020.

Cila është gjëja më e mirë për Jackpot Roulette?

Një nga tiparet kryesore të spikatura të ofruara nga kjo lojë kazino me tregtarë të drejtpërdrejtë është futja e çmimit të parë. Dhe kjo mund të jetë hera e parë që lojtarët e ruletit mund të shijojnë një jackpot ndërsa luajnë një lojë me tregtarë të drejtpërdrejtë.

Cili është roli i krupierit?

Ndryshe nga lojërat e tjera të tregtarëve të drejtpërdrejtë, tregtari i vendos topat vetëm në timon, rrotullohet dhe pret që topi të ndalet.