Luaj Live 3 Card Brag Sot - Fito para të vërteta

Çdo lojtar që preferon të luajë lojëra të thjeshta të kazinosë, padyshim që do ta gjejë Live 3-Card Brag si një përshtatje të mirë. Ky variant i shpejtë i pokerit është tani një nga lojërat më të mira të pokerit live, veçanërisht tani që Playtech, ofruesi i softuerit, ka përfituar titullin në peizazhin e lojërave në internet. Larg rrënjëve të tij tradicionale të shekullit të 16-të, Brag 3-Card është shoqëruar me një përvojë fantastike të lojërave të fatit të kazinove luksoze. Ndërsa shumë mund të kenë ndodhur në të kaluarën, kjo lojë tërheq lojtarët globalisht. Dhe nuk është për t'u habitur që numri i kazinove, veçanërisht ato që ofrojnë lojëra të drejtpërdrejta, ofrojnë drejtpërdrejt Brag 3-Card. Por çfarë është saktësisht 3-Card Brag? Ky udhëzues kërkon t'i përgjigjet kësaj pyetjeje.

Si të luani Playtech's Live 3-Card BragRregullat e Brag Live 3-CardPagesa të drejtpërdrejta me 3 karta
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Si të luani Playtech's Live 3-Card Brag

Kushdo që dëshiron të luajë Live 3-Card Brag duhet të zgjedhë një kazino të drejtpërdrejtë me paketën e tregtarëve të drejtpërdrejtë të Playtech. Po, Playtech nuk është ofruesi i vetëm i lojës, por është ofruesi më i rekomanduar i lojës për këtë titull. Dhe ndërsa përcaktimi i kazinosë më të mirë të drejtpërdrejtë me 3-Card Brag mund të jetë sfidues, është gjithmonë e sigurt t'i kushtohet vëmendje platformave të rishikimit të autoriteteve, të cilat shkojnë shumë për të siguruar që lojtarët të bëjnë zgjedhje të informuara. Për shembull, kazinove të drejtpërdrejta të listuara në një sajt të tillë si livecasinorank.com online bëni një listë pasi të keni përmbushur kërkesat e sajtit, si cilësia e transmetimit dhe profesionalizmi i tregtarit njerëzor.

Megjithatë, zgjedhja e një kazinoje të shkëlqyer live 3-Card Brag nuk mjafton për të fituar lojën; Lojtarët duhet të kuptojnë lojë live rregullat dhe strategjitë, ndër aspekte të tjera të rëndësishme.

Informacion i pergjithshem

Emri i lojës

Live 3 Card Brag

Ofruesi i lojës

Playtech

Lloji i lojës

Poker

Transmetim nga

Letonia, Rumania, Filipinet

Rregullat e Brag Live 3-Card

Meqenëse Brag live 3-Card i ka rrënjët në poker, lojtarët që njohin rregullat e pokerit janë në një pikë të favorshme për sa i përket të kuptuarit se si funksionon loja. Dora më e vlefshme në 3-Card Brag është një tre-e-një lloji, e njohur shpesh si një "prial". Loja fillon me lojtarin që vendos një bast Ante, pas të cilit shpërndahen letra.

Ekzistojnë dy opsione bastesh në Brag me 3 letra. Ato përfshijnë:

1. Loja kryesore

Këtu, qëllimi i lojës është të tejkalojë dorën e tregtarit. Fillon me vendosjen e një Ante nga lojtarët. Pasi të vendoset basti, dorës së lojtarit i shpërndahen tre letra me fytyrë lart, ndërsa tregtarit i shpërndahen tre letra me fytyrë poshtë. Lojtari më pas zgjedh të shohë dorën e tregtarit dhe të vendosë një bast Luaj (ekuivalent me Ante-në e lojtarit) ose të palos dhe të humbasë bastin e tij Ante. Bastet Ante dhe Play të lojtarit humbasin nëse dora e tregtarit kualifikohet (Q ose më mirë) dhe rreh dorën e lojtarëve. Megjithatë, lojtari fiton nëse dora e tregtarit kualifikohet dhe është më e keqe se e lojtarëve.

Nëse dora e tregtarit nuk arrin të kualifikohet, lojtari fiton edhe para në bastin e tij Ante dhe basti Play shtyhet ose kthehet. Kjo ndodh pavarësisht nëse dora e tregtarit është apo jo më e mirë se dora e lojtarit.

Ante Bonus

Lojtarët mund të marrin të ashtuquajturin Bonus Ante nëse vendosin një bast Ante. Pavarësisht nëse dora e lojtarit rreh dorën e tregtarit apo jo, ky bast shpërblehet. Cilësia e dorës së lojtarit është faktori i vetëm vendimtar këtu.

2. Pair Plus Side Bast

Në këtë bast, një lojtar humbet nëse palos bastin e tij Ante (kjo nuk ka gjasa, megjithatë, duke qenë se lojtari ka një dorë të fortë për të luajtur). Pavarësisht nga dora e tregtarit, lojtari fiton një pagesë në Pair Plus të tyre edhe nëse ata nuk palosen.

Pagesa të drejtpërdrejta me 3 karta

Në përgjithësi, bastet 'Luaj' dhe 'Ante' paguajnë 1 me 1. Megjithatë, pagesa mund të jetë më e lartë nëse lojtari humbet bastin Play. Megjithatë, ata mund të fitojnë një bonus në bastin e tyre Ante nëse janë me fat që të mbajnë një top hand (më mirë ose Run).

Ja se si funksionojnë pagesat Ante dhe Play:

 • Vraponi: 1 me 1

 • Flush vrapimi: 4 me 1

 • Prial: 5 me 1

 • *Këtu janë pagesat për bast Bonus:**

 • Çifti - 1 me 1

 • Flush - 4 deri në 1

 • Vraponi - 6 me 1

 • Flush vrapimi - 30 me 1

 • Prial - 40 me 1

Kthehu te Lojtari

Përqindjet optimale të kthimit te lojtari për opsionet e ndryshme të basteve live me 3 karta Brag janë:

 • 97,38%- Bast Pair Plus
 • 99% - bast para
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi