Kazinotë më të mira live me Portomaso Gaming 2024

Industria e kazinosë është e mbushur me ofrues softuerësh; prandaj, emrat e rinj e kanë të vështirë të fitojnë njohje, pavarësisht se sa më shumë kanë për të ofruar. Portomaso Gaming (PG) e përjetoi atë në ditët e para. Por zhvilluesi nuk e humbi shpresën për të ndryshuar skenën e kazinosë live. Për fat të mirë, ajo kishte të gjitha mjetet dhe burimet për ta kthyer këtë ëndërr në realitet. Ekipi doli shpejt me sinergji efikase dhe ofroi zgjidhje lider në treg duke kombinuar inovacionin, cilësinë dhe ekspertizën. Me qasjen e tij hibride, Portomaso Gaming në kazinotë live u jep lojtarëve një përvojë unike.

Sot, lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë Portomaso kanë fituar një reputacion të fortë global, gjë që e ka ndihmuar kompaninë të zgjerojë shtrirjen e saj në tregje të shumta të rregulluara. Lojërat e tij janë të disponueshme në shumë nga faqet më të mira të kazinosë live në botë. Për sa i përket cilësisë, Playtech, Ezugi dhe Evolution janë të gjitha në ligën e tij.

Rreth Portomaso GamingStudiot PortomasoPortofoli i Lojërave Portomaso
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Rreth Portomaso Gaming

Portomaso Gaming, një nga ofruesit më të mirë të softuerit të kazinosë live u lançua në vitin 2007 nga Glimmer and Grinder Ltd., aksioneri i shumicës. Kompania e tregtuar publikisht është në pronësi dhe operuar nga kazino portreti Portomaso me bazë në vendin ishullor Malta. Emri i saj rrjedh nga një vend pushimi në St. Julian's, Maltë ku ndodhet kazinoja Portomaso me tulla dhe llaç. Edgar Portelli vepron si menaxher i operacioneve dhe Selenia Belfiore mbikëqyr departamentin e shitjeve.

Zhvilluesi është një nga ofruesit kryesorë të hibrideve kazinove të drejtpërdrejta me lojëra që transmetohen si nga kazinotë tokësore ashtu edhe nga studiot e drejtpërdrejta që nga viti 2008. Megjithëse ka mungesë diversiteti në portofolin e lojërave, titujt e disponueshëm transmetohen në rezolucion 4K nga mjedise të shkëlqyera lojrash. Zhvilluesi i softuerit është i licencuar nga MGA dhe Amministrazione Autonoma Monopoli di Stato (AAMS). Përveç licencave të lojërave të fatit, të gjitha lojërat Portomaso shqyrtohen për drejtësi nga GLI (Gaming Labs International).

Karakteristikat unike të softuerit të lojrave Portomaso

Sistemi i softuerit është i mbushur me shumë gjuhë, por tregtarët flasin vetëm anglisht. Plus, një kanal mesazhesh lehtëson dialogun midis lojtarëve dhe tregtarëve. Të gjitha transmetimet janë optimizuar për lojëra celulare dhe lojëra në desktop me teknologjinë HTML5. Koncepti unik i ofruesit është përfshirë në mënyrë të përsosur lojëra tavoline live të kazinosë përmes API-së së SoftGamings. Lojtarët shijojnë lojëra nga studiot e bëra me porosi gjatë gjithë orarit. Ka muhabet dhe muzikë në sfond, por klientët mund t'i mbyllin në heshtje me veçoritë inteligjente të kontrollit në ekranet e tyre për t'u fokusuar në lojën.

Një partneritet midis PG dhe SoftGamings u ofron operatorëve të kazinove një platformë të gjallë lojrash. Rrjeti i unifikuar API jo vetëm që jep akses në produktet Portomaso, por edhe mijëra tituj të tjerë nga më shumë se iGaming 100 zhvillues. Në varësi të zgjedhjes së operatorit, integrimi i API mund të ekzekutohet në dy deri në tre javë me mbështetjen e besueshme të një ekipi ekspertësh.

Me pak fjalë, veçoritë e softuerit PG janë si më poshtë.

 • Plotësisht i licencuar dhe i rregulluar
 • Konceptualizimi i kazinove unike live online
 • Pamjet plotësisht zhytëse në dyshemenë e kazinosë
 • Slots dhe teknologji të pronarit
 • Tema të ndryshme nëpër tabela dhe ndërfaqe të përdoruesit
 • Transmetim i drejtpërdrejtë nga institucione reale në tokë dhe studio të drejtpërdrejta
 • Tavolina VIP dhe private
 • Luajtja në shfletues

Çmimet

Jo vetëm që platforma shfaq tavolina më të fundit, por gjithashtu është bërë ekskluzive çmimet e kazinosë në botën e iGaming. Dhurimi më i paharrueshëm i kompanisë ishte në vitin 2019 kur ajo u rendit e para si Ofruesi më i mirë i Kazinosë Live në Çmimet SEG (Southern European Gaming).

Studiot Portomaso

Studiot PG e kanë selinë në Maltë. Të apasionuarit pas kazinove shpesh preferojnë cilësinë mbi sasinë për sa i përket studiove. Partomasso ka demonstruar aftësi në këtë fushë duke drejtuar studion e tyre drejt dhe duke zotëruar një kat të tërë të një kazinoje malteze. Një mundësi e tillë i lejon tregtarët të angazhohen plotësisht me vizitorët pasi rrezikojnë patate të skuqura në tavolinat aktuale ose në smartfonët e tyre.

Kazinotë me bazë tokësore nga ku transmetohen lojërat janë të njohura botërore, p.sh., Oracle dhe Portomaso Casinos (Maltë), Aviator Casino (Tbilisi, Gjeorgji) dhe Royal Casino (Riga). Portomaso është krenare për kazinonë e saj origjinale, por ata kanë bashkëpunuar me këto kazino për të diversifikuar ofertat e tyre. Sidoqoftë, tre kazinotë e tjera transmetojnë lojërat e tyre nën emrin e markës Portomaso Gaming.

Pritjet e një Studio të tregtarit të drejtpërdrejtë të Portomaso Gaming

Portomaso Gaming është ndër të paktat ofruesit e softuerit të kazinosë live që specializohen në transmetimin OTT (mbi tavolinë). OTT sjell një zhytje unike që rikrijon një atmosferë të një shtëpie tradicionale të lojërave të fatit pa bujë rreth çdo tavoline. Në vend që të përqendrohet në transmetimin e drejtpërdrejtë, Portomaso Gaming vendos kamerat në një dysheme të vërtetë kazinoje.

Pjesa më e mirë e një kazinoje live OTT është se lojtarët nuk kanë nevojë për kufje VR. Ata përfitojnë maksimumin nga një atmosferë autentike kazinoje pa udhëtuar. Peizazhi i projektuar në pajisjet e përdoruesve shfaq tavolina të teknologjisë së lartë dhe makinat e fatit, duke i lejuar lojtarët të futen në dyshemenë e kazinosë pa lënë zonat e tyre të rehatisë. Me një bollëk karakteristikash cilësore si kamerat OCR dhe sensorët e tavolinës, lojtarët mund të shohin grafika të qarta kristal dhe efekte audio.

Ambientet e brendshme të kateve të kazinosë Portomaso kanë një atmosferë bie në sy dhe me klas, por më të ulët se një vend tipik. Meqenëse kamerat OCR janë vendosur në tavan dhe tavolina, lojtarët do të kenë një pamje të mrekullueshme të të gjithë dyshemesë dhe lojtarëve të tjerë. Me vendndodhje të shumta regjistrimi, PG siguron që ka diçka për çdo lojtar. Formati OTT është dëshmuar të jetë një platformë e suksesshme për lojërat e kazinosë live, duke e bërë PG të ardhmen e zhanrit.

Portofoli i Lojërave Portomaso

Sajtet më të mira të kazinove të drejtpërdrejta nga Portomaso mund të mos jenë më të mëdhenjtë në industri, por ato kanë tituj të mjaftueshëm për një përvojë kryesore të lojërave të fatit. Platformat PG ofrojnë lojëra elektronike të pronarit duke përfshirë lojëra elektronike klasike me tre rrotulla dhe lojëra elektronike me pesë rrotulla. Megjithëse, ka më pak kërkesë për to sesa për lojërat e tavolinës live të kazinosë.

Blackjack live

Studiot Portomaso prezantojnë blackjack-un evropian me baste standarde si dhe dy baste anësore: 21+3 dhe Perfect Pair. Dy tavolina blackjack, të njohura si Lounge Blackjack, janë me pamje të plota dhe klasike dhe drejtohen nga tregtarë që flasin anglisht. Një lojë me shtatë vende, e cila paguan 3:2, përfshin një këpucë me 8 kuvertë, ku tregtari merr një kartë të vetme për marrëveshjen fillestare. Lojtarët mund të ndajnë aset dhe të dyfishojnë vlerën e çdo karte. Ndarja e çifteve lejohet deri në katër herë. Opsioni i sigurimit është i disponueshëm kur karta lart e tregtarit tregon një ACE, por kjo do të paguajë 2:1.

Portomaso Live Roulette (Hi Lo)

Transmetim nga studiot e Maltës që nga viti 2017, ruletë live nga Portomaso Gaming vjen me një RTP prej 96.6%. Lojtarët mund të rrezikojnë çdo gjë nga 1 € deri në 5000 €. Është një ruletë evropiane me një bast opsional anësor (Hi-Lo) dhe ndjek rregullin La Partage. Meqenëse rrota punon me ajër të kompresuar, asnjë tregtar njerëzor nuk mund të ndërhyjë në rrotullimin. Shpejtësia është relativisht e lartë, kështu që është një lojë e përsosur për ata që pëlqejnë lojërat e shpejta.

Për të filluar të luani ruletën e drejtpërdrejtë Hi Lo, lojtarët zgjedhin tavolinat e ruletës Partomaso dhe presin që tregtari të njoftojë se kur fillon loja. Ekrani i luajtësit shfaq disa pamje nga rrota dhe tavolina. Ka një tabelë virtuale në anën e djathtë për vendosjen e basteve. Lojtari duhet të trokasë në një nga tetë madhësitë e çipave për të përcaktuar bastin e tij dhe më pas ta vendosë në çdo vend të paraqitjes. Për shkak se është një rrotë ruletë evropiane, vetëm një zero është në dispozicion. Opsionet e basteve përfshijnë parashikimin e numrave tek, numrat ngjitur, etj. Është gjithashtu e mundur të vihet bast në fusha të jashtme si numrat e kuq, të zi, çift dhe tek.

Portomaso Live Baccarat (Punto Banco)

PG u nis jetojnë Punto Banco në 2018 pas bashkëpunimit me Bet Fashion TV. Është një lojë tavoline me shtatë vende që rrjedh nga kazino Oracle në Maltë. Ngjyra e tavolinës është krem, duke e bërë më të lehtë për lojtarët të shohin letrat ndërsa tregtari i shpërndan ato. Me 8 kuverta letrash, Punto Banco luhet nga një këpucë e pastër perspex. Tregtari e ndërron këpucën/kuvertën sapo të përdoret ¾ e këpucës. Nuk ka asnjë kufizim në numrin e lojtarëve që mund të marrin pjesë në një tryezë. Të gjitha fitimet në dorën e Lojtarit janë madje para ndërsa fitimet e Banker paguhen në raportin 0.95:1 ose 19/20.

Lojëra të tjera PG

 • Oracle Live Roulette
 • Oracle Blackjack live
 • Oracle Live Punto Banco
 • Ruletë Oracle 360 Live
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

A ofrojnë kazinotë live Portomaso lojëra celulare?

Po. Falë transmetimit HTML5 dhe HD, lojërat PG mund të luhen në të gjitha pajisjet moderne. Ato janë të shkallëzueshme dhe të përgjegjshme ndaj madhësive të ndryshme të ekranit. Softueri funksionon në telefonat Windows, Android dhe iOS.

Çfarë u nevojitet lojtarëve për të hyrë në lojërat PG?

Gjithçka që u nevojitet është një lidhje e qëndrueshme në internet dhe një shfletues ueb për të hyrë në një kazino të mundësuar nga Portomaso.

Cilat janë bonuset në dispozicion?

Disa kazino PG ofrojnë bonuse të veçanta për të promovuar lojëra specifike. Gjithashtu, shtimi i SoftGaming'a API ofron promovime të shumta duke përfshirë turne, pikë besnikërie, bonuse mirëseardhjeje dhe programe të tjera bonusi.

Si është siguria në një kazino live PG?

Softueri është i siguruar nga standardet më të fundit të enkriptimit. Siguria garantohet më tej nga licencat e lojërave të tilla si certifikatat MGA.

A garantohet rastësia në kazinotë e drejtpërdrejta të Partomasso?

PG është e përkushtuar ndaj besueshmërisë dhe drejtësisë të cilat garantohen nga AAMS italiane. Softueri është verifikuar gjithashtu nga GLI, një nga gjykuesit e besuar të sistemeve të sigurta të lojërave të fatit.

A është Portomaso Gaming i certifikuar me ISO?

Po. Zhvilluesi është i akredituar nga certifikata ISO numër 27001:2013. Kjo përfaqëson përkushtimin e kompanisë ndaj pajtueshmërisë me iGaming.

A është softueri PG i përshtatshëm për SHBA-në?

Zhvilluesi synon kryesisht audiencën evropiane dhe aziatike. Lojtarët amerikanë mund të bashkohen me kazinotë, megjithëse duhet të presin tema ekzotike dhe mënyra pagese.

Nga transmetohen lojërat PG?

Tavolinat e kazinove të drejtpërdrejta janë në tre lokacione kryesore, përkatësisht Maltë, Gjeorgji dhe Riga. Në Maltë, lojërat kapen dhe transmetohen nga një studio dhe dy kazino me bazë tokësore.

A ofrojnë kazinotë PG dhoma pokeri?

Fatkeqësisht, nuk ka dhoma pokeri në faqet e PG. Në të ardhmen, lojërat e pokerit mund të prezantohen.

A janë transmetimet e Portomaso Gaming në nivel të lartë?

Pamjet janë të cilësisë më të lartë, por lojtarët mund të rregullojnë aspektin e videos së tyre me lidhje të përmirësuar të internetit dhe pajisje celulare të përditësuara. Të gjitha lojërat janë yjore.