Kazinotë më të mira live me Live Oracle Blackjack 2023/2024

Blackjack është padyshim një nga lojërat më të vjetra nga ato që janë ende aktive pothuajse në çdo kazino. Loja luhet dhe pëlqehet nga shumë njerëz entuziastë në të gjithë botën. Është një lojë strategjike ku shanset e një lojtari për të fituar përcaktohen nga aftësia e tyre dhe, natyrisht, nga shumë fat. Shfaqja e internetit dhe aplikacioneve celulare ka bërë të mundur shfaqjen e kazinove live. Lojtarëve u kërkohet vetëm të paraqesin informacionin e tyre për të hapur një llogari dhe për të filluar të luajnë blackjack live në një kazino live nga komoditeti i shtëpive të tyre.

Si të luani Oracle Live Blackjack
Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Informacion i pergjithshem

Emri i ofruesit

Oracle Blackjack live

Lloji i lojës

Blackjack live

Ofruesi i lojës

Lojëra Portomaso

Transmetim nga

Malta

Section icon
Si të luani Oracle Live Blackjack

Si të luani Oracle Live Blackjack

Live Oracle Blackjack është një lojë blackjack me tregtarë të drejtpërdrejtë që u krijua në 2016 nga Portomaso Gaming. Loja live kazino është e disponueshme në celular dhe desktop. Gjëja më emocionuese për Live Oracle Blackjack është se transmetohet drejtpërdrejt nga një kazino. Kazinoja kryesore është Oracle Casino në Maltë. Lojtarët lejohen të vënë një bast minimal prej pesë dollarësh dhe një bast maksimal prej 500 dollarësh. Duke luajtur në një kazino live u jep lojtarëve një nivel të lartë të përvojës autentike.

Me një përvojë të tillë, dikush mund të pyesë veten se si njerëzit e luajnë këtë lojë në një kazino online. Të luash në internet është një proces i drejtpërdrejtë dhe jo aq i vështirë sa mendojnë disa njerëz. Dikush kërkohet të regjistrohet në një nga kazinotë e shumta të ofruara nga Portomaso. Nëse dikush është i interesuar në Live Oracle Blackjack, atij i kërkohet të zgjedhë Oracle Casino nga katalogu i lojërave të faqes së internetit. Më pas duhet të zgjidhni një tryezë dhe të filloni të luani lojën. Loja është e kufizuar në vetëm shtatë persona për raund. Gjatë lojës, mund të vërehet se ka lojtarë në internet dhe njerëz të tjerë aktualë.

Rregullat e lojës

Lojtarët duhet të njihen me rregullat e lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë. Oracle live Blackjack luhet duke përdorur tetë kuvertë me 52 letra loje. Letrat përzihen me dorë edhe pse disa lojtarë janë duke luajtur online. Loja gjithashtu ndjek rregullat evropiane. Këto rregulla kërkojnë që tregtari të zgjedhë vetëm një kartë gjatë marrëveshjes së parë dhe të plotësojë dorën e tij pasi të gjithë lojtarët të kenë përfunduar të tyren. Një rregull tjetër i përdorur në lojë është që blackjacks paguhen në 3:2. Ky është një format standard i përdorur për të gjitha lojërat live online blackjack në mbarë botën.

Një nga rregullat unike të Live Oracle Blackjack është që nëse një lojtari i jepet një palë, ai mund t'i ndajë ato deri në katër herë. Loja gjithashtu ka një rregull ku lojtarët mund të dyfishojnë bastet e tyre për duar të ndara dhe çdo vlerë të dorës. Aces të ndarë në lojë merrni vetëm një kartë. Kjo do të thotë, nëse letra rezulton si dhjetë, dora nuk llogaritet si blackjack, por më tepër si një 21.

Si të luani Oracle Live Blackjack