Luaj Mega Sic Bo Sot - Fito para të vërteta

Nëse ka një lojë të kazinosë antike plot dyshime, ajo është Sic Bo. Nuk ka rëndësi varianti që luan; loja e lojës mbetet e njëjtë. Sot, Sic Bo ekziston në shumë forma, me Mega Sic Bo live që është një nga variantet më të fundit. Loja, e cila është një produkt i Pragmatic Play, u lançua në vitin 2020 dhe që nga ajo kohë, ajo u ka dhënë lojërave të tjera më të mira live një vrapim për paratë e tyre. Duke shfaqur shumëzues emocionues, loja është një titull i jashtëzakonshëm. Transmetohet drejtpërdrejt nga studioja e ofruesit në Bukuresht në cilësi të qartë video. Po, Mega Sic Bo ka gjithçka që duhet për t'i mbajtur lojtarët në buzë të sediljeve të tyre ndërsa shikojnë vallëzimin e zareve.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Çfarë është Live Mega Sic Bo?

"Zarë të çmuar;" është ajo që do të thotë Sic Bo, por ka diçka të jashtëzakonshme në variantin e ri Sic Bo. Ai njihet si Mega Multiplier për një arsye. Lojtarët kanë një shans për të rritur fitimet e tyre deri në 1000x të aksioneve fillestare. Loja mburret me një RTP prej 97.22% në bastet Tek/Çif dhe të Vogla/Mëdha. Megjithatë, kjo shifër mund të bjerë kur bëhet fjalë për baste më të rrezikshme. Më e ulëta RTP qëndron në 95.47%. Loja ka një rrjet bastesh me 52 pozicione, dhe qëllimi i lojtarit është të parashikojë rezultatin e hedhjes së zareve. Si për të krijuar një atmosferë joshëse, ajo vjen me ngjyrën e kuqe dominuese.

Si të luani Live Mega Sic Bo

Asgjë nuk i pengon ata lojtarë të kazinosë live që vendosin t'i japin një goditje Mega Sic Bo. Loja është e drejtpërdrejtë; prandaj, loja është e përshtatshme si për lojtarët me përvojë ashtu edhe për lojtarët e rinj të kazinosë live. Sidoqoftë, një gjë që duhet mbajtur parasysh është se Mega Sic Bo është një lojë me ritme të shpejta, kështu që lojtarët do të duhet të jenë në maksimumin e tyre për të pasur përvojën më të mirë. Për më tepër, është thelbësore të ndiqni rregullat dhe të keni një zotërim të mirë. Si çdo lojë tjetër kazinoje, Mega Sic Bo është një lojë rregullash dhe lojtarët kanë një shans të mirë (sigurisht, me pak fat në anën e tyre) nëse zotërojnë rregullat.

Procedura e lojës

Gjithçka fillon me vendosjen e basteve. Periudha e basteve zgjat 15 sekonda, kështu që lojtarët duhet të vendosin se cilin bast të vendosin shpejt. Fatmirësisht, gjithmonë i pret radha tjetër për lojtarët që nuk mund t'i heqin bastet e tyre brenda dritares së caktuar. Nga atje, ata mund të vendosin bastet e tyre në vetë tabelën, e cila ofron shumë zona bastesh.

Vetëm pranë tregtarit në tryezë është një kube e qartë me tre zare, të cilët hidhen dhe tunden bazuar në parimet e rastësisë. Rezultatet e çdo hedhje zaresh do të shfaqen në ekranin e lojtarit dhe ata mund të shohin nëse e kanë fituar ose humbur bastin e tyre. Pagesat përcaktohen bazuar në faktin nëse lista përputhet me bastin e dikujt apo jo. Nëse lojtari fiton, pagesat do të kreditohen në llogarinë e tij menjëherë dhe do të nisë raundi i ri i basteve. Një humbje nënkupton debitimin e llogarisë së lojtarit.

Rregullat e Mega Sic Bo Live

Mega Sic Bo sillet rreth parashikimit të rezultateve të hedhjes së zareve. Lojtarët e lojës mund të bastojnë midis $0,50 dhe $5,000, që do të thotë se është një lojë për lojtarë të lartë dhe lojtarë konservatorë. Paraqitja ka 52 pozicione bastesh dhe lojtarët mund të bastojnë në një ose më shumë pozicione menjëherë. Lojtarët mund të bastojnë në rezultatin e një zarri, dy zare ose të tre zare. Ata gjithashtu mund të bastojnë në kombinime nga dy ose tre. Disa nga bastet më të mira në këtë lojë përfshijnë të vogla/të mëdha, çifte/shanse, dyshe dhe treshe. Bastet me shumë pak gjasa vijnë me pagesa më të larta anasjelltas. Tabela e lojës zakonisht do të ketë shumëzues të rastësishëm, të cilët mund të përkthehen deri në 1000 herë më shumë se shuma e lojtarit.

Pagesa të drejtpërdrejta të Mega Sic Bo

Pagesat janë pak më të ulëta në krahasim me shanset e zakonshme të basteve Sic Bo. Megjithatë, kjo kundërshtohet nga shumëzuesit, të cilët mund të rrisin shumë fitimet.

 • I vogël/i madhi paguan 1:1, njësoj si çifti/tek.
 • Double dhe Triple paguajnë përkatësisht 8:1 dhe 150:1.
 • Çdo Triple paguan 30:1 dhe një Total 4 ose 17 paguan 50:1.
 • Totali 5 ose 16 paguan 20:1, Totali 6 ose 15 paguan 15:1
 • Gjithsej 7 ose 14 paguan 12:1
 • Gjithsej 8 ose 13 paguan 8:1
 • Pagesat e tjera janë 6:1 për një total 9 ose 12,
 • Gjithsej 10 ose 11 paguan 5:1
 • Një kombinim paguan 5:1
 • Një beqar paguan 1:1.

Gjithçka shton një RTP prej 97,22%, që është e krahasueshme me konkurrencën në kazinonë online me tregtar të drejtpërdrejtë. Kjo nuk vlen për katër bastet e parave çift (të vogla/të mëdha, çift/tek, etj.). Përqindjet e avantazhit të shtëpisë në bastet e tjera ndryshojnë, por 95.47 përqind është shumë më e ulëta. Kur kombinohet, cilido nga këto baste mund të paguajë dukshëm më shumë. Basti më i ulët është 0,5 dollarë, dhe basti më i lartë është 5,000 dollarë.

Ofruesit e softuerit të kazinove me tregtarë të drejtpërdrejtë

Shumica e kazinove të tregtarëve të drejtpërdrejtë nuk ofrojnë lojërat e tyre të drejtpërdrejta. Ata zakonisht janë partnerë me ofruesit kryesorë të softuerit për të ofruar shërbime për lojtarët. Pragmatic Play është një nga këta ofrues softuerësh. E themeluar në vitin 2007, Pragmatic Play është një zhvillues i njohur maltez i njohur për lojërat elektronike me cilësi të lartë, lojërat e tavolinës dhe, natyrisht, lojërat më të mira live, si Mega Sic Bo. Përveç partneritetit me disa prej kazinotë më të mira live atje, kompania gjithashtu bashkëpunon me zhvillues të tjerë kryesorë, duke përfshirë iSoftbet dhe PlayTech.

Pse është e rëndësishme të zgjidhni një ofrues të mirë

Vlen të theksohet se ofruesit kryesorë të softuerëve, si p.sh Lojë pragmatike, përdorni atë që njihet si teknologji më të fundit për të krijuar lojërat më të mira live. Teknologjitë më të fundit sigurojnë që lojërat të jenë me funksionim të lartë, miqësore për përdoruesit dhe emocionuese. Një ofrues i mirë vjen me, ndër të tjera, përfitimet e mëposhtme:

 • Pajtueshmëria me celular: Ofruesit kryesorë të softuerëve e kuptojnë se shumica e lojtarëve të kazinosë live preferojnë të luajnë në pajisje celulare. Prandaj, ata gjithmonë do të dizajnojnë lojëra që funksionojnë pa probleme në pajisjet celulare, duke përfshirë pajisjet iOS dhe Android.
 • Karakteristikat inovative: Një shembull klasik i veçorive inovative janë promovimet në lojë. Një ofrues i mirë do t'i çojë gjithmonë krijimet e tij në nivelin tjetër duke përfshirë mjete promovuese për bonuse shtesë.
 • Grafika të shkëlqyera: Lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë kanë të bëjnë me grafikë. Nëse grafika është e dobët, përvoja e përgjithshme e lojës do të jetë e dobët. Ofruesit kryesorë të softuerit nuk bëjnë kompromis për cilësinë e grafikës.

Strategjia Live Mega Sic Bo

Kur luani Mega Sic Bo, lojtarët duhet të kenë parasysh se rezultatet e lojës janë krejtësisht të rastësishme. Kjo do të thotë se asnjë sasi strategjie apo këshillash nuk mund ta anojë rezultatin në favor të lojtarëve. Megjithatë, ka këshilla dhe truke që lojtarët mund të zbatojnë për të minimizuar humbjet, për të rritur shanset e tyre dhe për ta bërë lojën edhe më të këndshme.

Këshilla për fillestarët

Siç u përmend tashmë, Mega Sic Bo live është një lojë si për fillestarët ashtu edhe për lojtarët me përvojë. Këtu janë disa këshilla dhe strategji për ata që sapo kanë filluar me këtë lojë.

 • Zgjedhja e kazinosë më të mirë live: Përvoja më e mirë e drejtpërdrejtë e Mega Sic Bo fillon me zgjedhjen e kazinosë së duhur nga një det kazinosh me tregtarë të drejtpërdrejtë në internet. Për të zgjedhur kazinonë më të mirë për këtë lojë, dikush do të dëshironte të shikonte një gamë të gjerë aspektesh, duke përfshirë përputhshmërinë me celularin, bonuset dhe mbështetjen e klientit.
 • Vendosja e basteve të vogla: Nuk duhet harruar se shtëpia do të ketë gjithmonë avantazh në çdo lojë live kazino, kështu që nuk ka asgjë si një fitore e garantuar. Prandaj, nuk do të kishte kuptim që një fillestar të fillojë shumë, veçanërisht nëse ata janë duke punuar me një bankroll të vogël. Basti në shumën midis 4 dhe 10 konsiderohet një bast i vogël në Mega Sic Bo live dhe paguhet 1:1. Po, lojtari nuk do t'i godasë yjet me këtë pagesë të përulur, por ata do të tregtohen në mënyrë më pak të rrezikshme.

Këshilla për lojtarët e avancuar

Një strategji për lojtarët e avancuar përfshin mbulimin e sa më shumë pozicioneve të basteve të jetë e mundur, ndërsa synoni të kapni një pushim me fat dhe të arrini një pagesë të madhe. Lojtarët mund të mbulojnë të paktën një të katërtën e 52 pozicioneve të basteve. Për shembull, lojtarët që zgjedhin 5 mund të bastojnë në 5, dyfish 5, trefishtë 5, 3&4, 5&4, 2&4, 1&1, 14 dhe 6&4. Lojtari do të jetë në të gjelbër nëse hidhet një 5. Po, nuk ka asnjë bast të sigurt këtu, por lojtarët kanë shanse më të mira për të arritur një Mega Payout.

Një strategji tjetër është zgjedhja e bastit tjetër bazuar në statistikat e mëparshme të lojës. Ndërsa rezultatet e drejtpërdrejta të Mega Sic Bo janë të pavarura, lojtarët mund të zgjedhin një numër që nuk është shfaqur shumë shpesh dhe të bastojnë në çdo pozicion ku shfaqet.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Cili është ndryshimi midis Live Sic Bo dhe Mega Sic Bo?

Mega Sic Bo ndan shumë paralele me live të rregullt Sic Bo, veçanërisht për sa i përket rregullave dhe lojës. Lojtarët vendosin baste në të njëjtën tryezë dhe rezultati përcaktohet rastësisht nga hedhja e tre zarave. Sidoqoftë, ndryshimi më domethënës është se ndërsa Sic Bo i drejtpërdrejtë ndjek modelet zakonisht të pagesave Sic Bo, Mega Sic Bo vjen me pagesa standarde paksa të reduktuara, me të cilat mekanika e shumëzuesit është e balancuar.

Cila është pagesa maksimale në Mega Sic Bo nga Pragmatic Play?

Pagesa maksimale në Mega Sic Bo të drejtpërdrejtë të Pragmatic'Play është 1000 herë më shumë se shuma e aksioneve të lojtarit. Thënë kështu, kjo nuk është pagesa më e mundshme. Lojtarët duhet të kuptojnë se kjo pagesë maksimale lidhet vetëm me bastet e trefishta dhe basti i lojtarit duhet të jetë një Mega Kombinim me fat që pagesa të aktivizohet.

A është i drejtë Mega Sic Bo live?

Po. Sigurisht, loja vjen me një avantazh shtëpie prej 2.78%, që do të thotë se kazinoja do të dalë në krye në planin afatgjatë. Të gjitha lojërat e kazinosë funksionojnë në këtë mënyrë, dhe Mega Sic Bo nuk bën përjashtim. Sidoqoftë, rezultatet e lojës krijohen rastësisht, kështu që loja është e drejtë. Për më tepër, loja është verifikuar nga shumë organizata autoritative të palëve të treta.

A është Mega Sic Bo e drejtpërdrejtë miqësore për celularin?

Po. Loja mund të luhet në tableta dhe telefona iOS dhe Android. Në fakt, titujt e Pragmatic Play janë të gjithë miqësorë për celularët, kështu që nuk ka asgjë për t'u habitur nëse Mega Sic Bo është në përputhje me pajisjet celulare.

Ku mund të luhet Mega Sic Bo?

Çdo kazino live Pragmatic Play duhet të ketë Mega Sic Bo të listuar si një nga lojërat e saj me tregtarë të drejtpërdrejtë. Fatmirësisht, ka shumë kazino të tilla me tregtarë të drejtpërdrejtë në internet, kështu që gjetja e një nuk duhet të jetë problem.