Luaj Kush dëshiron të jetë një milioner sot - Fito para të vërteta

Pragmatic Play është i përkushtuar të ofrojë produkte të fundit të lojërave në internet dhe është i ngazëllyer për të lançuar Kush dëshiron të bëhet milioner në rrjetin e tyre të drejtpërdrejtë të kazinove. Nëpërmjet partneriteteve me kompanitë e prodhimit të fotografive të klasit botëror, zhvilluesi ka projektuar një studio interaktive për një shfaqje më emocionuese në kohë reale të Roulette-së shumë të dashur. Loja e re bazohet në Live Roulette me një veçori shumëzuese. Ky udhëzues përcakton Kush dëshiron të bëhet milioner nga Pragmatic Play, rregullat e tij dhe fitimet e mundshme.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Çfarë është Kush dëshiron të bëhet milioner nga Pragmatic Play (Versioni i drejtpërdrejtë)?

Kush dëshiron të bëhet milioner (WWTBAM) nga ofruesi i softuerit Pragmatic Play është i pari Lojë online kazino me tregtar të drejtpërdrejtë për të përbërë raunde bonusi që aktivizohen kur topi i ruletës zbret në xhepat e caktuar të rrotës në mënyrë unike. Është zhvilluar nga ofruesit kryesorë të softuerit të kazinosë live, duke përfshirë lojën pragmatike. Loja ka disa elementë të Ruletës Kuantike, ku lojtarët mbledhin shumëzues që mund të shkojnë deri në 2000x.

Gjatë seancës së basteve në kohë reale, lojtarët grumbullojnë shumëzues kur bëjnë parashikime të sakta. Sa më shumë të grumbullohen, aq më lart ngjiten në shkallë dhe aq më të mëdha do të jenë fitimet e mundshme. Kolona zanore klasike "Millioneri" jep një atmosferë plot tension ndërsa lojtarët rrotullohen për mundësinë e tyre për të fituar 1 milion dollarë.

Pavarësisht se është një lojë tavoline, WWTBAM Roulette ofron të njëjtin nivel paqëndrueshmërie si lojëra elektronike nga kazinotë më të mira live. Adhuruesit e lojërave të tavolinës dhe sloteve do ta shijojnë këtë produkt inovativ të ndërthurur.

Si të luani Kush dëshiron të bëhet milioner nga Pragmatic Play

Gjuajtësit mund të fitojnë vetëm shumëzues ose të hyjnë në raundet e milionerëve me baste të brendshme. Ekzistojnë gjashtë lloje të basteve të brendshme, përkatësisht:

 1. Bast Line: Një ekuivalent i dy basteve në rrugë, që mbulojnë gjashtë numra me radhë.
 2. Bast Basket: Një bast i specializuar ku çipi duhet të vendoset në kryqëzimin e 0 dhe rreshtit të parë. Ai përfshin numrat 0, 1, 2 dhe 3.
 3. Bast këndor: Mbulon katër numra, ku çipi duhet të ulet në kryqëzimin e katër numrave
 4. Basti i rrugës: Mbulon tre numra me radhë
 5. Bast i ndarë: Mbulon çdo dy numra fqinjë. Çdo numër ka një probabilitet për të fituar gjysmën e bastit kryesor
 6. Bast i drejtpërdrejtë: Mbulon të gjithë numrin në rrjet dhe ka shanse 29:1

Sekuenca e lojës

 • Lojtari vendos bast(et) e tij në rrjet dhe tregtar i drejtpërdrejtë i kazinosë rrotullon rrotën e ruletës
 • Nëse topi godet një numër milioneri, lojtari që kishte vënë bast mbi të ngjitet në shkallë. Nëse humbet një numër milioneri, humbet një jetë
 • Krupieri shpall fundin e raundit të basteve
 • Kazinoja zgjedh numrat e milionerëve në mënyrë të rastësishme dhe rrota rrotullohet përsëri
 • Lojtarit i jepet një shumëzues ose një raund bonus kur topi godet ndonjë nga numrat e tij të milionerit.
 • Supozoni se topi ulet në 0 ose 00: Lojtari vazhdon të luajë me raundin e bonusit dhe paguhet përpara seancës tjetër

Rregullat themelore se kush dëshiron të jetë një ruletë milioner

Siç u përmend më herët, një lojtar ngjitet në shkallë për të arritur nivele më të larta. Në nivelet pesë dhe dhjetë, ata arrijnë rrjetat e sigurisë dhe gëzojnë shumëzues 10x dhe 320x në përputhje me rrethanat. Në këtë pikë, lojtari do të ketë fituar jetë të shumta dhe ka të drejtë për pagesa të barabarta ose më të mëdha se niveli i rrjetit të sigurisë.

Kushdo që humb jetën e tij të fundit përpara se të arrijë në nivelin 5, humbet të gjithë lojën. Humbja e një jete midis niveleve 5 dhe 10 garanton një 10x. Në mënyrë të ngjashme, një humbje midis nivelit 10 dhe nivelit 15 përkthehet në një 320x. Gjuajtësit lejohen të tërheqin fitimet në çdo nivel për sa kohë që ata kanë ende një jetë të fundit.

Kush dëshiron të jetë një milioner pagesa

Hapat e lartpërmendur janë të ngjashëm me të luajturit e Ruletës Evropiane në kazinotë live. Por numrat shtesë të milionerëve veçojnë WWTBAM Roulette nga versioni evropian. Këta numra rrisin pagesat me çmime ekskluzive ose një seri raundesh lojërash shtesë kur topi bie në xhepa të veçantë. Kur topi zbret diku tjetër përveç numrave të milionerit, lojtari paguhet sipas tabelës së standardeve të pagesës, nëse ata kanë arritur të parashikojnë numrin e saktë fitues.

Bastet WWTBAM kanë të ndryshme RTP-të (fitimi i mundshëm në lidhje me shumën ose shumëzuesin e bastit). Këtu është një pasqyrë.

 1. Bast në linjë: 16,67%

 2. Bastet e shportës dhe këndit: 25%

 3. Bast në rrugë: 33.33%

 4. Bast i ndarë: 50%

 5. Bast i drejtpërdrejtë: 100% e bastit

  Të gjitha lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë kanë një RTP të përgjithshme të qëndrueshme dhe po ashtu është edhe Ruleta WWTBAM. Kthimet e pritshme janë 97.29%. Shifra përfshin të gjitha bastet e rregullta plus fitoret e raundit të milionerit. Duhet të theksohet se gjasat mund të luhaten gjatë raundeve të Lojës së Milionerëve, kështu që ekziston mundësia për të fituar më pak se 97.29%. Një mënyrë për të rritur kthimet është të përdorni veçorinë e bonusit.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi