Kazinotë më të mira live me Live Dragon Tiger Shanghai 2023/2024

Çdo ditë ka publikime të reja në sektorin e kazinosë live. Ofruesit e programeve kompjuterike të kazinosë live po punojnë çdo ditë për t'u siguruar që plotësojnë nevojat dinamike të lojtarëve të kazinosë. SA Gaming është ndër zhvilluesit më të besueshëm të softuerit për kazinotë online me tregtarë të drejtpërdrejtë.

Ndër lojërat më të shitura të kazinosë drejtpërdrejt nga ky ofrues kryesor i softuerit është Live Dragon Tiger Shanghai. Kjo lojë është bërë e preferuara e klientëve në kazinotë live për shkak të RTP-së së saj të lartë dhe një basti minimal të favorshëm. Tregtari i drejtpërdrejtë i kazinosë mund të aksesohet ose përmes telefonave celularë ose pajisjeve desktop dhe mbështetet në një platformë të fortë që është një lojtar i preferuar në mesin e lojtarëve aziatikë.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Çfarë është Live Dragon Tiger Shanghai

Çfarë është Live Dragon Tiger Shanghai

Live Dragon Tiger Shanghai është një lojë live kazino që është e zakonshme në vendet aziatike dhe faqet e lojërave. Loja shumë e luajtur është projektuar nga SA Gaming, një ofrues softuerësh që ka ndërtuar një reputacion të fortë në sektori i kazinosë live që kur u themelua në vitin 2009. Loja me 4 yje ka fituar një vlerësim të lartë kryesisht për shkak të dizajnit dhe zërit të saj të lartë, cilësisë së pakrahasueshme të transmetimit, interaktivitetit dhe mbi të gjitha, potencialit të saj të favorshëm fitues. Duke qenë një lojë me një bazë tifozësh ndërkombëtarë, ajo ka mundësuar gjuhë të njohura si anglisht, spanjisht, kinezisht dhe hindisht. Lojtarët nuk gëzojnë baste anësore këtu dhe mund të hyjnë në lojën e kazinosë live në pajisjet me sisteme operative android ose Windows. Të apasionuarit pas lojërave me letra i referohen lojës si 'versioni baccarat me dy letra.'

Çfarë është Live Dragon Tiger Shanghai
Si të luani Live Dragon Tiger Shanghai

Si të luani Live Dragon Tiger Shanghai

Kjo është një nga lojërat më të thjeshta me letra që mund të hasin lojtarët. Karakterizohet nga raundet e shpejta të lojës dhe pagesat e menjëhershme. Live Dragon Tiger Shanghai luhet duke përdorur 8 kuverta. Çdo kuvertë ka 52 letra; shakatë nuk përdoren.

Lojtarëve u jepet pak kohë për të vendosur bastet e tyre përpara se të fillojnë raundet. Pas fazës së basteve, pritësi shpërndan nga një kartë secili për duart e Tiger dhe Dragon. Pikët jepen pas shortit të parë. Lojtarëve u jepen 20 sekonda për të marrë një vendim bast. Bastet në këtë lojë të kazinosë live janë mjaft të thjeshta sepse përfshin tre vendime që janë Tiger, Dragon ose Barazim.

Midis dy letrave fiton ai me vlerën më të lartë. Nëse asnjëra dorë nuk ka një shifër më të lartë, loja zgjidhet si barazim. Në rast të një skenari të tillë, lojtarët që kanë vënë bast në secilën fitore marrin një rimbursim prej 50% të aksioneve të tyre.

Bastet anësore

Me mungesën e basteve anësore, opsionet e një lojtari ngushtohen. Tregtari i drejtpërdrejtë në këtë lojë kazino live të SA Gaming nuk luan asnjë nga duart, Tiger of Dragon. Përgjegjësia e tyre e vetme është të shpërndajnë letra dhe të shpallin palën me pikët më të larta. Letrat këtu kanë vlera të ndryshme me Mbretin që ka shifrën më të lartë 13 dhe një Ace është letra më e ulët me vlerën një.

Si të luani Live Dragon Tiger Shanghai
Rregullat dhe këshillat e Live Dragon Tiger Shanghai

Rregullat dhe këshillat e Live Dragon Tiger Shanghai

Duke pasur vetëm dy baste të mundshme në këtë lojë, është e vështirë të kesh këshilla të sigurta për të siguruar një fitore. Pavarësisht kësaj, disa truke dihet se funksionojnë. Lojtarët me përvojë këshillojnë se është më mirë të shmangni opsionin e barazimit. Basti ka një shans 8:1, duke e bërë atë tërheqës. Megjithatë, me fitoret e mëdha që mund të korren nga kjo, shanset për të humbur janë shumë të larta.

Gjithashtu, lojtarët duhet të shmangin mbështetjen në sistemet e basteve në këtë lojë të drejtpërdrejtë të kazinosë. Për të pasur një shans më të mirë për të, rekomandohet të përdorni strategjinë e bazuar në kostum. Nuk zbatohen rregulla të veçanta gjatë raundeve të lojës. Me kusht që lojtarët të marrin me mend se në cilin vend të bastojnë dhe ta lënë tregtarin të bëjë marrëveshjen. Gjithashtu, nuk kërkohen aftësi komplekse për të luajtur.

Rregullat dhe këshillat e Live Dragon Tiger Shanghai
Pagesat Live Dragon Tiger Shanghai

Pagesat Live Dragon Tiger Shanghai

Live Dragon Tiger Shanghai nga SA Gaming ka një pagesa prej 96.27% që është relativisht e lartë duke siguruar një fitim të mirë për lojtarët e fatit. Bastet Tiger dhe Dragon kanë shumë ngjashmëri dhe kanë shanse uniforme për të fituar. Kjo do të thotë që pagesat për secilin tërheqin një sasi të barabartë parash.

Një bast barazimi në këtë lojë ka një kthim të ulët për lojtarin që është në 67.23%. Kur vendosni një bast me këtë lojë, basti minimal për t'u përdorur është 1$ dhe maksimumi 500$. Gjysma e bastit ruhet në rast se lojtari vë bast në Dragon ose Tiger dhe Barazimi fiton. Kjo do të thotë që një barazim ka 50% sigurim në aksion. Basti Dragon ka një pagesë prej 1:1, i ngjashëm me atë të një basti Tiger. Nëse një lojtar zgjedh opsionin e barazimit, ata kanë një shans 8 me 1.

Pagesat Live Dragon Tiger Shanghai