Kazinotë më të mira live me Speed Baccarat Euro 2023/2024

Kur SA Gaming mbajti ngjarjen e saj vjetore SA Euro në mes të vitit të kaluar, një nga pikat kryesore ishte Live Speed ​​Baccarat Euro. Është një lojë baccarat live e transmetuar në cilësi HD, duke mbështetur mënyrat e portretit dhe të peizazhit. Speed ​​Baccarat Euro ruan të njëjtat rregulla të lojës si shiriti klasik i lojës baccarat, duke shtuar një numërim mbrapsht super të shpejtë prej vetëm 10 sekondash për raund. Pra, a mund ta përballoni këtë shpejtësi?

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Çfarë është Live Speed ​​Baccarat Euro?

Çfarë është Live Speed ​​Baccarat Euro?

Kjo lojë live, Speed ​​Baccarat nga SA Gaming nuk heq asgjë nga loja klasike baccarat. Si e tillë, loja luhet duke përdorur tetë kuvertë, me çdo kuvertë 52 letra. Do të vini re gjithashtu se loja transmetohet në një studio të mbushur me njerëz, diçka që është si një markë tregtare në shumicën e lojërave live të kazinosë të SA Gaming.

Objektivi kryesor në Speed ​​Baccarat është të parashikojë nëse pala e lojtarit ose e bankierit do të ketë një vlerë karte më afër 9 ose 8. Mos harroni se shumica e letrave në këtë lojë baccarat përfaqësojnë vlerat e tyre nominale, përveç Aces që përfaqësojnë 1.

Përveç kësaj, vlerat e kartës prej të paktën 10 llogariten si 0. Dhe nëse totali i kartës është më shumë se 10, qëndron vetëm vlera e fundit. Kështu, për shembull, nëse është 13, rezultati total është 3.

Së fundi, një kravatë është nëse të dyja duart përfundojnë me totale identike. Nga rruga, ky është një opsion i vlefshëm bastesh në të gjitha lojërat live baccarat. Mos harroni se vendosni baste përpara se të hidhen letrat. Ju gjithashtu mund të bastni në baste anësore, siç do ta shihni më vonë.

Çfarë është Live Speed ​​Baccarat Euro?
Pagesat dhe shanset e Speed ​​Baccarat Euro

Pagesat dhe shanset e Speed ​​Baccarat Euro

Përsëri, nuk ka asnjë ndryshim të dukshëm si pagesat mbeten të njëjta me baccarat standarde. Lojtarët mund të parashikojnë se dora e Lojtarit fiton dhe të marrin një pagesë të barabartë prej 1:1.

Por nëse i vendosni paratë tuaja në dorën e Bankierit, pagesa është më e vogël në 0.95:1. Kjo për shkak se ju keni një shans 45,86% për të fituar këtë bast krahasuar me 44,62% ​​në bast Lojtari. Kështu, këto baste kanë respektivisht 1.06% dhe 1.24% avantazhe shtëpie.

Megjithatë, vini re se një komision shtëpie prej 5% zbatohet për të gjitha fitimet e basteve të Banker në Speed ​​Baccarat Euro. Por ju mund ta kapërceni këtë duke zgjedhur "Pa komision", i cili redukton pagesën tuaj në 0.50:1. Pra, shmangeni këtë bast 'pinjoll' sa herë që mundeni.

Ndërkohë, ju gëzoni një pagesë më të lartë prej 8:1 duke parashikuar saktë një Barazim. Megjithatë, shanset për ta bërë këtë janë të ulëta në 9.52%. Buza e shtëpisë është edhe më e keqe në 14.36%. Por nëse mund të rrezikoni me sukses maksimumin e 500 krediteve, kjo mund t'ju japë një pagesë të mirë.

Pagesat dhe shanset e Speed ​​Baccarat Euro
Bastet anësore të Baccarat Euro

Bastet anësore të Baccarat Euro

Bastet anësore janë një shtyllë në shumicën lojëra baccarat live. Ato ofrojnë një lloj emocioni pasi pagesa në bastet anësore është zakonisht më e lartë. Gjithashtu, kazino live online bëni një fitim të papritur nga këto baste sepse skaji i shtëpisë është përgjithësisht më i lartë se ai që është në bastet kryesore.

Versioni live baccarat i SA Gaming ka deri në tre baste anësore për argëtim të shtuar. Më poshtë është një përmbledhje e shkurtër:

  • Çifti Lojtar/Banker: Duhet të parashikoni që dy letrat e para të shpërndara janë një palë. Dhe nuk ka rëndësi nëse dyshja është në ndonjë pozicion. Pagesa në këtë bast anësor është 1:1.
  • Fati 6: Ky bast anësor është i disponueshëm vetëm kur luani me rregullin "Pa komision". Siç sugjeron emri, ky bast parashikon një total të dorës 6. Lucky 6 ka një pagesë 12:1 nëse Banker fiton dhe një pagesë 20:1 nëse Banker fiton me tre letra.
  • Banker/Lojtar natyral: Së fundi, mund të parashikoni që secila palë fiton me një të natyrshme. Në baccarat, kjo është kur një dorë fiton me dy letra që gjithsej 9 ose 8.
Bastet anësore të Baccarat Euro
Karakteristikat e bonusit të Speed ​​Baccarat Euro

Karakteristikat e bonusit të Speed ​​Baccarat Euro

Nuk ka asgjë të jashtëzakonshme në këtë lojë baccarat live pasi ajo ndjek rregullat standarde të baccarat. Megjithatë, pika kryesore e tij e ndritur është natyra kalimtare e raundeve të basteve. Do t'ju duhen të paktën 30 sekonda për të vënë një bast në një lojë tradicionale baccarat. Por Speed ​​Baccarat e zvogëlon këtë diferencë në 10 deri në 20 sekonda. Ky është një lajm i shkëlqyer pasi banka juaj nuk do të shterohet më shpejt se zakonisht.

Një tjetër veçori tërheqëse e kësaj loje janë udhërrëfyesit e baccarat. Me këtë veçori, lojtarët mund të gjurmojnë lehtësisht 100 rezultatet e fundit. Përveç kësaj, udhërrëfyesit nxjerrin në pah numrat e nxehtë/të ftohtë dhe tendencat e lojtarëve të tjerë. Por përtej kësaj, Speed ​​Baccarat Euro është relativisht e njohur.

Karakteristikat e bonusit të Speed ​​Baccarat Euro
Speed ​​Baccarat Euro mendimet përfundimtare

Speed ​​Baccarat Euro mendimet përfundimtare

Për brirët e gjelbër, Speed ​​Baccarat Euro është vetëm një tjetër lojë baccarat live. Fakti që nuk ka shumëfishues të basteve anësore në modë e bën edhe më keq. Por për gurutë, të bëjnë një bast baccarat në 10 sekonda rekord është një lajm i shkëlqyer.

Kjo lojë live kazino kompenson gjithashtu mungesën e shumëzuesve me një shumë maksimale bast prej 500 monedhash. Por, sigurisht, do t'ju duhet një buxhet i madh për ta përdorur atë. Por në përgjithësi, është e përkryer nëse jeni duke kërkuar për diçka të drejtpërdrejtë dhe argëtuese.

Speed ​​Baccarat Euro mendimet përfundimtare

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është Live Speed ​​Baccarat Euro nga SA Gaming?

Live Speed ​​Baccarat Euro është një variant i shpejtë i lojës tradicionale Baccarat, i ofruar nga SA Gaming me tregtarë të drejtpërdrejtë. Transmetohet në kohë reale nga një studio profesionale, duke ofruar një përvojë të përshpejtuar të lojës.

Si ndryshon Live Speed ​​Baccarat Euro nga Baccarat klasik?

Dallimi kryesor qëndron në ritmin e lojës. Live Speed ​​Baccarat Euro shkurton kohëzgjatjen standarde të raundit, duke ofruar një kthesë më të shpejtë dhe më shumë lojëra në orë.

A mund të luaj Live Speed ​​Baccarat Euro në pajisjet celulare?

Po, SA Gaming ka optimizuar Live Speed ​​Baccarat Euro për pajisjet celulare, duke lejuar lojën si në telefonat inteligjentë ashtu edhe në tabletët me funksionalitet të pandërprerë.

A janë rregullat e Live Speed ​​Baccarat Euro të njëjta me Baccarat tradicionale?

Rregullat themelore janë të njëjta; Objektivi është të vini bast se cila dorë, Lojtari apo Bankeri, do t'i afrohet më shumë 9. Megjithatë, koha e basteve është më e shkurtër në Speed ​​Baccarat.

Cilat janë opsionet e basteve në Live Speed ​​Baccarat Euro?

Lojtarët mund të vënë baste për Lojtarin, Bankierin ose Barazimin. Bastet anësore të tilla si Çifti i Lojtarëve, Çifti i Bankierëve, Çifti i përsosur, i madh dhe i vogël janë gjithashtu të disponueshme në lojë.