Kazinotë më të mira live me Seven Deuce Gaming 2024

Seven Deuce Gaming u krijua nga një grup lojtarësh të pasionuar pokeri në 2016 për të zhvilluar lojëra kazino të lidhura me pokerin. Tre vjet më vonë, në vitin 2019, studio ndërmori një riemërtim për t'u bërë Electric Elephant Games. Ndërsa ata nuk e kanë humbur afinitetin e tyre ndaj pokerit, ata kanë zgjeruar repertorin e tyre duke përfshirë lojëra elektronike video. Disa shembuj të lëshimeve të tyre më të fundit të lojërave elektronike përfshijnë Dragon Strike, Volsunga, Joker Jackpots dhe Wild Society.

Lojërat slot të kompanisë ofrojnë mbështetje shumëgjuhëshe, paqëndrueshmëri mesatare-të lartë dhe kanë një RTP prej 95% ose më të lartë. Me qendër në Londër, kompania gjithashtu planifikon të zhvillojë lojëra pa slot me gjenerues të numrave të rastësishëm (RNG).

Lojëra me shtatë Deuce në kazino të drejtpërdrejtaRreth Seven Deuce Gaming
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Lojëra me shtatë Deuce në kazino të drejtpërdrejta

Seven Deuce Gaming ka qenë në industrinë e kazinove online për disa vite. Ky ofrues i softuerit të kazinosë live është i specializuar në zhvillimin e titujve të lojërave elektronike dhe zgjidhjeve të tjera për ofruesit kryesorë të softuerëve në kazinotë live. Gjatë viteve të para në biznes, objektivi kryesor i Seven Deuce Gaming ishin entuziastët e rinj të lojërave të fatit, veçanërisht ata të rinj në lojërat online. Që nga publikimi i tyre fillestar, mbetet e qartë se Seven Deuce krenohet me krijimin e një gjenerate të re të lojërave elektronike emocionuese dhe lojërave pokeri.

Disa nga lojërat e tyre të zhvilluara në shtëpi përfshijnë Royal Rush, Fruits Go Wild, Wild Society, Dragon Strike, Hold'Em Switch, Swap the Flow dhe Casino Rush. Që nga fillimi i saj, ajo ka krijuar bashkëpunime me liderë të industrisë si Microgaming dhe Relax Gaming, duke i dhënë asaj një themel të fortë për të bërë lojëra kazino.

Rreth Seven Deuce Gaming

Seven Deuce Gaming u themelua fillimisht në 2014 në Londër. Në vitin 2019, kompania u riemërua në Electric Elephant, gjë që e pa atë të zhvendoste fokusin më shumë në lojërat e lojërave elektronike live dhe më pak në poker. Ndërsa selia e Electric Elephants është në Mbretërinë e Bashkuar, ata hapën gjithashtu një zyrë në Colombo, Sri Lanka, nga ku vijnë shumica e zhvilluesve të saj.

Emri "seven deuce" është fillimisht nga një kombinim i dorës së pokerit të përdorur në Texas Hold'em. Nuk është çudi që truri pas kësaj kompanie të lojërave të kazinosë ishte entuziast i pokerit. Seven Deuce krijon tituj unikë bazuar në platformat Unity dhe HTML5. Kjo do të thotë që lojërat e tyre mund të luhen si në desktop ashtu edhe në pajisjet mobile. Seven Deuce, aktualisht Elephant Electric, vazhdon të zhvillojë tituj unikë të kazinosë live me lojë mbresëlënëse dhe elementet grafike.

Karakteristikat unike të Seven Deuce Gaming

Seven Deuce Gaming ka shumë pika të forta, shumica e të cilave e kanë bërë zhvilluesin të popullarizuar si në mesin e lojtarëve ashtu edhe në mesin e zhvilluesve të lojërave të kazinosë. Thënë kështu, këtu janë disa nga veçoritë e spikatura të Seven Deuce Gaming.

Partnerët

Si i vogël zhvilluesi i lojës, Seven Deuce ka qenë i shpejtë për të krijuar partneritete me parti të tjera me të njëjtin mendim, shumica e të cilave janë zhvillues lojërash kazino. Disa partnerë të shquar përfshijnë Microgaming, Quickfire, Kindred dhe Stars Group. Këto partneritete nuk kufizohen vetëm në zhvillimet e lojërave, por ato gjithashtu i japin Seven Deuce akses në rrjetet e partnerëve përkatës, duke e bërë të lehtë për ta mbulimin e platformave të shumta.

Përputhshmëria e ndër-platformës

Siç u përmend më parë, Seven Deuce zhvillon lojëra si për Unity ashtu edhe për HTML5. HTML5, në veçanti, ofron një siguri se të gjitha lojërat e tij janë të optimizuara për pajisje të ndryshme. Kjo teknologji nuk kufizohet vetëm tek telefonat inteligjentë ose pajisjet e dorës; ai gjithashtu përmirëson lojërat në desktop në shumë mënyra. HTML5 siguron që faqja e internetit ose loja të përshtatet me madhësi të ndryshme të ekranit.

Lojëra të drejtpërdrejta

Shumica e lojtarëve sot preferojnë lojërat në kohë reale sesa lojërat tradicionale të gjenerimit të numrave të rastësishëm. Falë mbështetjes nga partnerët e saj të dalluar dhe kazinotë më të mira live, Seven Deuce ka qenë në gjendje të hyjë në lojëra të drejtpërdrejta duke ofruar disa tituj premium lojëra elektronike. Kushdo që ka luajtur në një kazino me lojëra nga ndonjë prej partnerëve të Seven Deuce Gaming (Electric Elephant) ka të ngjarë të ketë hasur në një lojë nga kompania. Gjithashtu, lojërat e tyre ofrojnë veprim të shpejtë dhe argëtues në celular, gjë që është çelësi për tërheqjen e gjeneratës së re të lojtarëve të kazinosë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi