Kazinotë më të mira live me Visionary iGaming 2023

Lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë janë bërë një pjesë e madhe e industrisë së kazinove në internet. Nga Evropa dhe Azia në Amerikë dhe Afrikë, lojërat janë të njohura në të gjitha rajonet e botës. Në fakt, jo shumë kazino në internet mund të mbijetojnë sot pa lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë. Dhe ndërsa shumë lojtarë falënderojnë kazinotë drejtpërdrejt që i lejuan të luajnë këto lojëra, në fakt janë zhvilluesit e softuerit të kazinosë live ata që meritojnë pjesën më të madhe të kësaj mirënjohjeje dhe Visionary iGaming është një zhvillues i tillë. E njohur për prodhimin e lojërave me cilësi të lartë, kjo firmë është padyshim një nga ofruesit kryesorë të softuerëve në kazinotë live. Një zhytje e thellë në atë që ka të bëjë ky ofrues ia vlen.

Rreth iGaming Visionary

Rreth iGaming Visionary

Duke hapur dyert e saj në 2008, Visionary iGaming është një prej tyre ofruesit e softuerit të kazinosë live që i kanë rezistuar kohës. Kompania u themelua nga një ish-CEO i një firme tjetër të zhvillimit të softuerit të lojërave të njohur si Vuetec. Visionary iGaming është i njohur për ofrimin e një game të gjerë lojërash live me cilësi të lartë dhe zgjidhje B2B. Dhe ndërsa kompania nuk ka licenca nga vende si MB, Gjibraltari dhe Malta, kompania ka një licencë biznesi për të ofruar zgjidhje B2B në Kosta Rika.

Por si ka arritur të mbijetojë Visionary iGaming në një industri kaq konkurruese të lojërave të kazinove në internet për gjithë këto vite? Epo, një nga arsyet është sepse ofruesi punon me disa prej tyre kazinotë më të mira live. Dhe kompania është shumë progresive. Për shembull, me lojërat e kazinove celularë që janë më të njohura se çdo gjë tjetër në ditët e sotme, kompania tani prodhon lojëra të drejtpërdrejta duke përdorur formatin HTML5, i cili bën të mundur që lojërat të shijojnë aksionin në lëvizje.

Rreth iGaming Visionary
Karakteristikat unike të iGaming Visionary

Karakteristikat unike të iGaming Visionary

Një nga veçoritë unike të Visionary iGaming është fakti që ai u ofron operatorëve të kazinosë tre opsione për të zgjedhur, duke përfshirë sa vijon:

  • Kazino e drejtpërdrejtë me çelës në dorë: Kazinoja e drejtpërdrejtë me çelës në dorë është menduar ekskluzivisht për operatorët e kazinove që duan të krijojnë markat e tyre të kazinosë nga e para.
  • Kazino live në një kuti: Live Casino in a Box është një produkt që u mundëson operatorëve të konfigurojnë një operacion të drejtpërdrejtë kazinoje në vendndodhje fizike duke përdorur terminale PC. Si e tillë, shumë kazino e kanë shfrytëzuar këtë mundësi, me shumë operatorë kazinoje që transmetojnë veprime të drejtpërdrejta nga vende si Franca dhe Irlanda.
  • Furnizimi i Lojërave të Kazinosë Live: Ky është një produkt që pronarët e kazinove mund ta integrojnë në infrastrukturën e tyre ekzistuese. Prandaj, Visionary iGaming, ndryshe nga shumica e ofruesve, ofron një paketë miqësore ndaj klientit, duke i lejuar operatorët të personalizojnë plotësisht shërbimin për të ofruar një përvojë të shkëlqyer të kazinosë live.
Karakteristikat unike të iGaming Visionary
Vendndodhjet e studiove

Vendndodhjet e studiove

Visionary iGaming kryesore Studio ndodhet në San Jose, Kosta Rika. Të studio kazino është ndërtuar me porosi për të siguruar që lojtarët të ndjehen sikur janë në një dhomë të vërtetë kazinoje. Të gjitha pajisjet, duke përfshirë kamerat, janë standarde të industrisë, kështu që asgjë nuk i pengon lojtarët të zhyten. Me shumicën e lojërave që ofrojnë pamje të përmirësuara nga afër dhe kënde veprimi, lojtarët mund ta shohin veprimin të shpaloset në mënyra të ndryshme.

Ndërsa Visionary iGaming ka selinë në San Jose, ai punon me shumë operatorë në mbarë botën. Tregjet kryesore të kompanisë janë Evropa, Amerika dhe Azia. Ofruesi i lejon klientët e tij të luajnë lojëra në anglisht dhe spanjisht.

Vendndodhjet e studiove
Lojërat më të njohura të Visionary iGaming

Lojërat më të njohura të Visionary iGaming

Megjithëse portofoli i lojërave të Visionary mund të mos jetë ndër më të mëdhenjtë në planet, ai ende vjen me shumë argëtim dhe argëtim. Qëllimi kryesor këtu është të imitoni një dhomë kazinoje me tulla dhe llaç deri në detajet më të mira. Lajmi i mirë për lojërat e ofruesit është se ato mund të luhen në një desktop, smartphone, tablet ose laptop. Që nga viti 2022, Visionary iGaming zhvillon tre lloje kryesore të lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë, me shumë të tjerë ende në përgatitje. Këto përfshijnë blackjack live, baccarat dhe ruletë.

  • Blackjack live

Është e drejtë të thuhet se blackjack live është një nga lojërat më autentike live të luajtura në internet. Është plotësisht i optimizuar për një përvojë gjithëpërfshirëse, duke i lënë lojtarëve shtatë vende për të zgjedhur. Këtu, ata mund të bisedojnë dhe të ndërveprojnë me tregtarin dhe lojtarët e tjerë në të njëjtën tryezë.

  • Baccarat live

Bakarat live është veçanërisht e popullarizuar në tregun aziatik. Dhe ndërsa nuk është produkti më i shitur i ofruesit, ai ofron argëtim të shkëlqyeshëm. Bakarat e drejtpërdrejta sillen në pajisjen celulare ose kompjuterike të lojtarit duke përdorur kamera HD të vendosura në çdo kënd, në mënyrë që lojtari të mos humbasë as edhe një pjesë të vogël të veprimit. Loja vjen me baste të ndryshme anësore, duke përfshirë Super 6 dhe Dragon Bonus.

  • Ruletë e drejtpërdrejtë

Visionary iGaming u jep gjithashtu një shans lojtarëve që duan të provojnë fatin e tyre rrota e ruletës së gjallë. Pavarësisht nëse dikush është duke kërkuar për ruletë evropiane ose amerikane, ato janë të gjitha në dispozicion për të ofruar një përvojë tërheqëse. Ndërveprimi me tregtarin dhe lojtarët e tjerë është gjithashtu i mundur këtu. Kompania ofron gjithashtu disa statistika të dobishme për të ndihmuar lojtarët gjatë lojës, duke përfshirë historinë e rezultateve për Hot/Ftohtë, Tek/Çek, Kuq/Zi dhe Sektorët.

Lojërat më të njohura të Visionary iGaming

Të rejat e fundit

Ngritja e kazinove të drejtpërdrejta dhe si u bënë kaq të njohura lojërat e tregtarëve të drejtpërdrejtë
2023-04-04

Ngritja e kazinove të drejtpërdrejta dhe si u bënë kaq të njohura lojërat e tregtarëve të drejtpërdrejtë

Lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë janë ndoshta një nga aktivitetet më të njohura të lojërave të fatit sot. Disa do të argumentonin se ato janë aktiviteti më i popullarizuar i lojërave të fatit. Pavarësisht, nuk ka dyshim se miliona njerëz në të gjithë botën luajnë lojëra të drejtpërdrejta me tregtarë. Megjithatë, si arritëm në këtë pikë? Si u bënë kaq të njohura lojërat e tregtarëve të drejtpërdrejtë?

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

A janë të kufizuara kazinotë e drejtpërdrejta të Visionary iGaming në lojërat e tavolinës me tregtarë të drejtpërdrejtë?

Përveç lojërave të tavolinës live, kazinotë kanë një bibliotekë të vogël me video lojëra elektronike dhe video poker. Shembuj të lojërave elektronike të tyre të njohura përfshijnë Lucky 7, Street Money dhe Haunted House.

Për çfarë është i njohur ofruesi?

Visionary iGaming ishte ndër pionierët e zhvilluesve të kazinove live biznes-me-biznes. Sot, është një nga zhvilluesit më të mëdhenj të B2B iGaming në botë që regjistron miliarda euro baste çdo vit.

Ku ndodhen studiot e kazinove?

Studiot janë në San Jose, Kosta Rika, ku një skenë e gjallë lojërash transmetohet në kohë reale. Studio luan muzikë optimiste në sfond.

Kur u themelua Visionary iGaming?

Kompania u themelua në vitin 2008 nga Martin Reiner pasi u largua nga një pozicion CEO në VueTec Limited. Reiner dhe dy profesionistë të tjerë të ish-organizatës janë pionierët e konceptit të lojërave të drejtpërdrejta që filloi në 2005.

Çfarë audiencash synon zhvilluesi?

Ofruesi kujdeset për operatorë të ndryshëm kazino në të gjithë Evropën, Amerikën Latine, Azi dhe vende të tjera. Firma bashkëpunon me markat e kazinove me bazë në internet dhe me bazë tokësore.

Si janë tregtarët e drejtpërdrejtë në kazinotë e drejtpërdrejta të Visionary iGaming?

Tregtarët (mashkull dhe femra) nuk kanë turp të kërcejnë në ritmin e muzikës në sfond. Ata duartrokasin sa herë që një lojtar i jep bakshish dhe janë shumë mikpritës ndaj lojtarëve të rinj dhe të sjellshëm me ata ekzistues. Sapo lexojnë atë që lojtari ka shtypur në kutinë e bisedës, ata përgjigjen shpejt me gojë, kryesisht në anglisht dhe spanjisht.

Sa lojëra të drejtpërdrejta ka zhvilluesi i kazinosë?

Aktualisht, ata ofrojnë Baccarat live, Blackjack standard, Blackjack Early Payout, Super 6 dhe Ruletë Evropiane dhe Amerikane.

A ka përfitime unike nga ofruesi i softuerit?

Ofertat e tyre të bëra me porosi janë krijuar për të tërhequr lojtarë të rinj, ndërsa të tjerët ndihmojnë për të mbajtur ata ekzistues. Oferta të tjera unike përfshijnë jackpots, turne dhe ngjarje private.

Sa kategori produktesh për kazinotë e drejtpërdrejta janë të disponueshme në Visionary iGaming?

Ata kanë tetë kategori, përkatësisht Kazino Live Mobile, Dyqan bastesh live, Kazino të integruar live, Kazino live sociale, promovime të drejtpërdrejta, kazino live me bazë tokësore, Tavolina dhe mjedise private dhe Kazino Live Gardian.

A ofrojnë studiot Visionary iGaming tavolina të dedikuara për lojtarët?

Po. Punonjësit do të gjejnë shumë tavolina private me markë të pakufizuar, vendosje tavoline të personalizuar dhe veshje unike të tregtarëve.