VIVO Gaming

June 11, 2022

Vivo Gaming hyn në tregun e lakmuar të rregulluar të Ishullit të Manit

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Në këtë industri shumë konkurruese të iGaming, është gjithmonë një nxitje e madhe kur një zhvillues i lojërave të kazinosë live merr miratimin për të hyrë në një treg të ri. Dhe madje bëhet më mirë nëse ai treg është shumë i rregulluar si Ishulli i Manit.

Vivo Gaming hyn në tregun e lakmuar të rregulluar të Ishullit të Manit

Në maj të vitit të kaluar, Vivo Gaming u bë grumbulluesi i parë i përmbajtjes së drejtpërdrejtë që u miratua në juridiksionin e lojërave të fatit IoM. Ky veprim forcon më tej tërheqjen e Vivo Gaming për të gjithë aktorët e tregut.

Shpërndani produkte të çertifikuara në Isle of Man

Vivo Gaming iu bashkua këtij tregu të ri të lojërave pasi mori certifikimin nga Komisioni Mbikëqyrës i Kumarit të Isle of Man (GSC). Kjo pason një auditim të suksesshëm të tre studiove të saj nga Gaming Laboratories International (GLI).

Pas lëvizjes, Vivo Gaming e integruar me Ableton Prestige Global, operatori i parë i kazinosë live me bazë IoM. Kjo bën që Vivo Gaming të shpërndajë variantet e saj të drejtpërdrejta të kazinosë nëpërmjet këtij operatori gjigant në tregjet e Evropës dhe Azisë.

GLI është i njohur për testimin dhe auditimin e plotë studiot e kazinove live dhe lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë anembanë globit. Ata sigurojnë që operatorët dhe rregullatorët e certifikuar të përmbushin standardet rregullatore të besimit të lartë.

Ky laborator i pavarur testimi auditoi studiot e Vivo Gaming në Kolumbi, Bullgari dhe Kamboxhia. Auditimi identifikon dobësitë, dobësitë dhe mospërputhshmërinë e mundshme që mund të gërryejnë besimin dhe integritetin. 

Deklaratat zyrtare:

Pas auditimit të suksesshëm, Zëvendës Presidenti i Shitjeve të GLI, EMEA, James Illingworth, tha se ky është një moment historik emocionues për operatorin dhe ndërmarrjen e tij të tregtimit të drejtpërdrejtë. Ai lavdëroi ekipin e Vivo Gaming për të qenë profesional dhe i dobishëm gjatë gjithë auditimit. Illingworth premtoi mbështetjen e GLI për juridiksionin e IoM dhe Vivo Gaming. 

Nga ana e tyre, Shefja e Menaxhimit të Llogarisë së Vivo Gaming, Nadine Thys, tha se grumbulluesi i përmbajtjes është i lumtur që ka përfunduar një auditim të thelluar për studiot e tyre të trefishta. Thys shprehu shpresën se kjo lëvizje do ta çojë Vivo Gaming në një nivel tjetër me hyrjen në tregun e IoM. 

Oferta më emocionuese për Vivo Gaming

Viti i kaluar ishte sigurisht një i mirë për Vivo Gaming. Në gusht, fuqia e kazinosë live forcoi arsenalin e saj të palëve të treta pasi shtoi Red Rake Gaming. Marrëveshja sheh që Vivo Gaming të rrisë bibliotekën e saj të lojërave me katalogun gjithëpërfshirës nga kjo studio lojrash. 

I lançuar në vitin 2016, Red Rake është një emër i njohur në tregjet e rregulluara evropiane si MB, Spanja, Suedia, Italia, Rumania, etj. 

Më pas, në dhjetor, Vivo Gaming nënshkroi marrëveshjen me Parimatch, një markë kryesore e basteve sportive në Evropë. Marrëveshja parashikon që Parimatch të shtojë 20+ lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë nga Vivo Gaming's librari. Vivo Gaming është i njohur për lojërat argëtuese dhe shpërblyese si Poker, Blackjack dhe Roulette. 

Lojëra të njohura të kazinosë live nga Vivo Gaming

Për të qenë i sinqertë, Vivo Gaming është pak në hije nga 'qentë më të mirë' si Evolution, Ezugi dhe Microgaming në industria e kazinosë live. Por ky grumbullues i përmbajtjes nuk është i ngadaltë. Biblioteka e Vivo Gaming krenohet me disa nga lojërat më argëtuese dhe shpërblyese të kazinosë live. Më poshtë janë disa prej tyre:

Ruletë evropiane

Kjo ruletë evropiane live varianti transmetohet nga kazinotë më të fundit në tokë, duke u dhënë lojtarëve një përvojë gjithëpërfshirëse të lojërave. Ai krenohet me një dizajn të thjeshtë dhe një hipodrom në këndin e poshtëm djathtas për vendosjen e basteve fqinje. Gjithashtu, loja përmban 15+ tavolina live me stile dhe dizajne të ndryshme. Plus, mund ta luani këtë variant ruletë live në modalitetin portret ose peizazh në celular.

Bingo live

Loja klasike e bingos është një e preferuar e tifozëve në shumicën e sallave të bingos. Dhe le të jemi të sinqertë, duke gjetur një bingo live versioni mund të jetë paksa sfidues. Vivo Gaming e bëri më të lehtë për ju në vitin 2020 pas lançimit të kësaj loje argëtuese bingo live. Kjo lojë transmetohet nga disa studio të kazinove të drejtpërdrejta dhe organizohet nga tregtarë miqësorë dhe profesionistë. Duhet ta provosh!

Craps live

Katrahurat e gjalla nga Vivo Gaming shënon pothuajse të gjitha kutitë, duke përfshirë cilësinë e dizajnit, instruktivitetin, potencialin e fitimit, ju emërtoni ato. Transmetuar nga Malta, kjo lojë përmban një paraqitje të qartë tavoline me disa opsione bastesh. Ndryshe nga lojërat e drejtpërdrejta nga Evolution, versioni i Vivo Gaming përmban dy tregtarë, pritësin e tryezës dhe "qitësin". Kjo lojë padyshim rikrijon një mjedis në studio.

Tigri i Dragoit

Dragon Tiger është një lojë e njohur e kazinosë live që merr hua frymëzim nga baccarat. Sidoqoftë, natyra e saj me ritme të shpejta dhe thjeshtësia e lojës e bëjnë atë një të preferuar nga fansat në shumicën e kazinove live. Në këtë lojë nga Vivo Gaming, një kartë e vetme shpërndahet në pozicionet Dragon dhe Tiger. Më pas, lojtarët vënë bast për rezultatin në secilën anë. Ndryshe nga lojërat e tjera me letra si Andar Bahar, asnjë kartë shtesë nuk shpërblehet në këtë lojë.

Blackjack live

Blackjack live nga Vivo Gaming ekziston që nga viti 2013 dhe është një nga variantet më shpërblyese të blackjack live. Kjo lojë krenohet me një normë kthimi teorik prej 99,50% dhe një pagesë maksimale prej 100:1. Tani, nëse vendosni bast maksimal prej 250 dollarësh dhe fitoni, kjo do t'ju japë 25,000 dollarë. Dhe mos harroni, kjo lojë ofron ndërveprim në kohë reale me tregtarin dhe lojtarët e tjerë nëpërmjet bisedës live.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Cilat lloje të reja bonusesh duhet të presim në kazinotë live në internet në 2024
2024-01-10

Cilat lloje të reja bonusesh duhet të presim në kazinotë live në internet në 2024

Lajme