Kazinotë më të mira live me XPG 2024

XPro Gaming është një ofrues softuerësh që ofron lojëra më të mira live për operatorët në mbarë botën. Ata kanë një sistem gjithëpërfshirës dhe të gjithanshëm të kazinosë live. Ofruesi ka një shumëllojshmëri të madhe të lojërave live të disponueshme në industri. Studiot e tyre të gjera, si dhe tregtarët e tyre me përvojë dhe të angazhuar në Evropë, ofrojnë teknologji cilësore të kazinosë. Organizata është e përkushtuar të ofrojë një përvojë të drejtpërdrejtë të kazinosë teknikisht pa të meta. Shumë operatorë dhe lojtarë i shohin lojërat e tyre si vazhdimisht argëtuese dhe të këndshme. Ata përpiqen t'i bëjnë idetë e tyre legjendare për të ndihmuar lojtarët e tyre të bëhen legjendar gjithashtu. Për të ndihmuar entuziastët e kazinosë të kuptojnë më mirë se për çfarë bëhet fjalë për XPG, LiveCasinoRank bën një zhytje më të thellë në këtë ofrues.

Rreth softuerit XPGXPG Software StudiosLojërat më të njohura të XPG
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Rreth softuerit XPG

Operatori u themelua në vitin 2005 në shtetin evropian të Sllovakisë. Që atëherë, ato janë rritur vazhdimisht në treg. Ofruesit e programeve kompjuterike nuk kanë një licencë për lojërat e fatit nga ndonjë autoritet i lojërave të fatit aktualisht. Pavarësisht nëse kanë një liçensë, ato konsiderohen si një nga furnizuesit më të besuar të zgjidhjeve nga kazinotë më të mira live. Sidoqoftë, ndërsa ofruesi nuk duket të jetë i licencuar nga ndonjë juridiksion, kompania ka një akreditim të iTech Labs.

Lojtarët mund të vizitojnë faqen e tyre të internetit dhe të shikojnë versione të ndryshme demo. Gjuajtësit gjithashtu mund të luajnë në tabelat e tyre pa rrezikuar asnjë para duke u dorëzuar para virtuale. Prania ndër-platformë është një nga aspektet e shkëlqyera të ofruesit të softuerit. Ata i kanë bërë lojërat e tyre të disponueshme në të gjitha pajisjet celulare duke ndjekur standardet më të fundit të industrisë.

Këto lojëra të drejtpërdrejta priten nga hostë që flasin anglisht. Për ata që zgjedhin një tryezë private, ajo vjen me opsione alternative të konfigurueshme. Një prej tyre është gjuha në të cilën tregtari komunikon. Anglishtja, frëngjishtja, italishtja, spanjishtja, hungarishtja dhe greqishtja shumëgjuhëshe mbështeten të gjitha nga ndërfaqja. Për shkak të densitetit të tregut, ata gjithashtu mbështesin gjuhët turke, indiane dhe aziatike.

Karakteristikat unike të softuerit XPG

Konsistenca është një nga detyrat më të vështira për çdo firmë iGaming në ofrimin e shërbimeve softuerike superiore. Shumëllojshmëria e lojërave që ofrojnë është një element që i ka ndihmuar ata të jenë të qëndrueshëm kazinove të drejtpërdrejta. Ata janë të vetëdijshëm se kumarxhinjtë bashkëkohorë kanë një gamë të ndryshme interesash. Strategjia e tyre e mirëmenduar do t'i ndihmojë ata të ruajnë vendin e tyre në treg dhe të vazhdojnë të tërheqin klientë të rinj.

Një veçori tjetër unike është se ky ofrues është përmirësuar ndjeshëm në besueshmëri. Kjo u dëshmua kur iTechLabs i dha markës një certifikatë drejtësie në 2015. Auditori i palës së tretë është një nga më të mirët në biznes dhe përdoruesit tashmë e dinë se sa e vlefshme është vula e miratimit.

Kështu, XPro Gaming ka parë një rritje të qëndrueshme në popullaritet vitet e fundit. Praktikisht në çdo ngjarje, lojtarët mund të shohin stendat e tyre. Dhe ka gjithmonë një turmë të konsiderueshme që i rrethon në konventat, shfaqjet ose konferencat iGaming. Edhe pse operatori mund të mos jetë lider në treg, është e qartë se ata janë duke u përgatitur për të qenë në atë festë në të ardhmen.

Çmimet

Në vitin 2021 ata fituan:

 • Çmimet e Biznesit të Përgjegjshëm të Azisë
 • Çmimi i Performancës në Gjermani.
 • Çmimi i rekomanduar në Republikën Çeke
 • Global PC Editor's Choice Awards dhe
 • Çmimet e vulës së artë në Shtetet e Bashkuara

XPG Software Studios

Lojërat kryesore të drejtpërdrejta transmetohen drejtpërdrejt nga studiot e tyre evropiane në Sllovaki dhe Moldavi. Evropa Lindore duket se është një vatër për ofruesit ambicioz. Megjithatë, ka pasur një mungesë të dukshme të kompanive me reputacion të trashëguar në studiot e tyre. Ofruesi nuk i përket nivelit të lartë të tregut të kazinove të drejtpërdrejta, por cilësia e shërbimeve të tyre për kazinotë e drejtpërdrejta ka përmirësuar ndjeshëm renditjen e tyre të kazinove live.

ofruesi i softuerit lejon operatorët t'u ofrojnë lojtarëve një përvojë të veçantë dhe të vërtetë të kazinosë. Kjo shkon në lojëra të ndryshme, të tilla si poker, blackjack dhe ruletë. XPG ofron një zgjidhje të shkëlqyer për operatorët në të gjithë botën. Ata e bëjnë këtë duke përdorur platformën e tyre të kazinosë live. Platforma e tyre mund të përdoret në mënyrë të pavarur ose si pjesë e një sistemi tashmë ekzistues.

Tregtarët dhe tabelat

Tregtarët profesionistë presin tavolinat dhe lojtarët mund të flasin me ta duke futur një kuti. Platforma e ofruesit ka mbi njëzet tavolina, duke përfshirë ruletin, blackjack, baccarat, Sic Bo, Poker dhe Dragon Tiger. Në përgjithësi, shërbimet e tyre janë nga më të mirat për nga sasia. Por lojtarë të ndryshëm mund të kenë shije të ndryshme, pra pikëpamje të ndryshme në lidhje me këto shërbime.

Pavarësisht mungesës së tabelave lokale, lojtarët do të kenë një kohë të mirë duke u angazhuar me tregtarët. Këta tregtarë flasin rrjedhshëm në gjuhët e disponueshme. Ata janë gjithmonë të etur për të ilustruar ose pohuar çdo gjë që kërkohet nga lojtari. Studiot e XPG janë të bukura dhe lojtarët shijojnë cilësinë e lartë të transmetimeve të tyre HD.

Ofruesi gjithashtu ka një zgjedhje të shkëlqyer në zgjedhjen e pajisjeve në përdorim në studiot e tyre. Ata kanë bashkëpunuar me një firmë britanike, Cammegh. Ajo është përgjegjëse për furnizimin e të gjitha pajisjeve të saj. Kompania është mjaft e njohur pasi prodhon pajisje për kazino të ndryshme live në Mbretërinë e Bashkuar.

Lojërat më të njohura të XPG

Ofruesi ofron lojëra të reja të kazinosë live si ruleta, blackjack dhe rrota e fatit. Lojtarët kanë mundësinë të shohin tregtarë dinamikë dhe me përvojë të drejtpërdrejtë që u lëshojnë letra dhe rrotullojnë rrotën e ruletit. Këto lojëra po bëhen gjithnjë e më të njohura në kazinotë kryesore live.

Për më tepër, çdo lojë përdor pajisje të nivelit të lartë të regjistrimit audio dhe video. Atmosfera e lojës është gjithmonë e rastësishme dhe e këndshme për lojtarët.

Në vitin 2012, një rrotë rulete në një kazino në Las Vegas dyshohet se u godit 19 herë radhazi. Probabiliteti i kësaj ndodhie është zakonisht 3 miliardë me 1. Prandaj, ishte e paqartë nëse kjo arritje ishte për shkak të një defekti teknik nga ofruesi.

Lojërat e drejtpërdrejta të XPG

Ruletë

Ruletë klasike evropiane është një lojë që lojtarët do të kënaqen. Ajo rrit aksionet në Fast Roulette, dhe lojtarët mund të provojnë gjithashtu Ruletën e mrekullueshme Dragon. Roulette VIP i trajton lojtarët me një përvojë premium. Për më tepër, auto roulette është e thjeshtë. Qëllimi i ofruesit është që lojtarët të përfshihen në lojëra nga çdo vend, ndërkohë që kanë ende një ndjenjë të vërtetë kazinoje.

Blackjack

Opsioni bast-back i disponueshëm në të shtatë tabelat kryesore i lejon lojtarët të vënë bast në dorën e një pjesëmarrësi tjetër. Disa lojtarë në një tryezë të vetme lejohen të marrin pjesë në Blackjack pa kufi. Kjo rrit perspektivat e të ardhurave për operatorët e kazinosë live.

Bakarat

Është loja më e njohur e tavolinës së kazinosë në Azi. Baccarat është i popullarizuar në mesin e lojtarëve për të ashtuquajturit lojtarët e tij të lartë. Këta individë kënaqen duke luajtur baste jashtëzakonisht të mëdha. Lojtarët futen menjëherë në versionin e drejtpërdrejtë dinamik dhe të vazhdueshëm të lojës gjatë aksionit Live Baccarat. Kjo i vendos ata në buzë të vendeve të tyre për të gjithë lojën, pa marrë parasysh vendndodhjen e tyre gjeografike.

Rrota e fatit

Për të rikrijuar ambientin e mrekullueshëm të një kazinoje të vërtetë, XPG ka krijuar disa nga lojërat më të njohura të fatit. XPG Wheel of Fortune është një rrotë e madhe rrotulluese me segmente të shumta dhe një tregues që tregon se cili segment është fituesi. Ai ka 54 vende ku lojtarët mund të marrin para letre në madhësi të ndryshme, nga kartëmonedha të vetme dollarësh deri në kartëmonedha prej 20 dollarësh.

Lojëra të tjera të disponueshme

 • Tigri i Dragoit
 • Sic Bo
 • Bonus i vetëm i Texas Hold'em
 • Pokeri i Karaibeve
 • Poker me shumë lojtarë
 • Andar Bahar
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

A transmetohet XPG nga kazinotë reale?

Jo, lojërat e XPG transmetohen drejtpërdrejt nga studiot në Sllovaki dhe Moldavi. Por përvoja e lojtarëve është e ngjashme me atë të një kazinoje të vërtetë.

A janë të sigurta faqet XPG?

Po. Nëse një kazino ka zbatuar masa sigurie, mund t'i besohet siguria e kazinosë live. Për të përcaktuar nëse një faqe kazino në internet është e sigurt, lojtarët fillimisht duhet të zbulojnë nëse ofruesi i lojës është i licencuar.

A rrjedh XPG edhe nga SHBA?

Aspak. Studiot e XPG janë të vendosura nëpër Evropë. Megjithatë, ofruesi ka bashkëpunuar me disa kazino të drejtpërdrejta në SHBA për t'i vënë lojërat në dispozicion të klientëve.

A shfaqen tabelat XPG në shumë faqe kazino?

Tabelat e tij janë të disponueshme në shumicën e kazinove më të njohura të drejtpërdrejta në internet. Sistemi i tyre i tregtarëve të drejtpërdrejtë mbështet gjithsej tetë lojëra, duke përfshirë disa të preferuara aziatike si dhe tituj më të rinj nga krijues të ndryshëm. Shumë njerëz që lodhen duke luajtur të njëjtat lojëra të vjetra do ta pëlqejnë përzierjen e lojërave sepse ato janë të gjitha në një paketë të qëndrueshme dhe të qëndrueshme.

A janë të disponueshme lojërat XPG në MB?

XPG ka bashkëpunuar me shumë kazino të drejtpërdrejta që pranojnë lojtarë nga Mbretëria e Bashkuar. Megjithatë, lojtarët duhet të kontrollojnë licencat dhe certifikatat e kazinosë.