Kazinotë më të mira live me XPro Gaming 2024

XPro Gaming u siguron operatorëve të kazinove të drejtpërdrejta sisteme softuerike fleksibël dhe të sofistikuar. Ata operojnë tre studio të gjera në Moldavi dhe Bullgari dhe i ofrojnë tregut gamën më të gjerë të lojërave live, kryesisht lojëra tavoline klasike të kazinosë.

Lojërat e tyre nuk janë vetëm të cilësisë më të lartë teknike, por edhe shpërblyese dhe argëtuese për t'u luajtur. Nëse jeni një lojtar i kazinos me tregtar të drejtpërdrejtë, thjesht nuk dëshironi një kazino të drejtpërdrejtë me një larmi të kufizuar lojërash. Kjo kompani softuerësh ofron një gamë të gjerë lojërash kazino në format live, disa prej të cilave rrallë i gjeni diku tjetër. Le të shkojmë më thellë për të kuptuar më mirë se çfarë është në gjendje kjo kompani.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Rreth XPro Gaming

XPro është një ofrues i softuerit të kazinosë live i krijuar në 2005 në Sllovaki. Duke qenë në industrinë e iGaming për afro 17 vjet, firma mund të bëjë një rast të fortë për të qenë një veteran në industri. Pra, cili mund të jetë sekreti pas veçorive të njohura të XPro? Produkte tërheqëse; një listë të gjatë të lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë me cilësi të lartë. Kompania i kupton mjaft mirë interesat e gjera të lojtarëve modernë të kazinosë live, dhe ata punojnë për t'i ndihmuar lojtarët të aktualizojnë ato interesa.

Karakteristikat unike të lojërave XPro

Gjetja e lojërave live me veçori krejtësisht unike mund të mos jetë e lehtë, por shumë ofrues të lojërave përpiqen të bëjnë atë që bëjnë konkurrentët e tyre në një mënyrë më të mirë. Thënë kështu, disa veçori unike të lojërave XPro përfshijnë sa vijon:

Teknologjitë më të fundit

XPro përdor teknologjinë më të fundit nga Cammegh për të ofruar një nga cilësitë më të mira të transmetimit audio dhe video. Për më tepër, firma zhvillon lojërat e saj të drejtpërdrejta duke përdorur teknologjinë HTML, duke bërë të mundur që lojtarët të luajnë në desktop, telefona dhe tableta pa humbur edhe veçoritë jo thelbësore.

Siguri e nivelit të lartë

Ndërsa XPro Gaming mund të mos ketë asnjë licencë (që nga viti 2022), reputacioni i kompanisë në sferat e iGaming është jashtëzakonisht i paprekur. Licenca ose mungesa e saj, XPro krenohet me një nga lojërat më të sigurta. Kjo falë protokolleve të avancuara të sigurisë të përdorura nga kompania. Për më tepër, kompania është e certifikuar nga iTech Labs. ITech Labs është një firmë auditimi me reputacion e njohur për procedurën e saj rigoroze të certifikimit dhe testimit pa kuptim. Një certifikatë nga kjo firmë është një garanci për lojëra të ndershme dhe të pakompromis.

Lojëra me karakteristika të shumta

Lojërat XPro janë unike sepse vijnë me karakteristika të shumta. Përveçse janë të personalizueshme, lojërat lejojnë baste anësore dhe ato transmetohen gjatë gjithë kohës.

Nuk kërkohet shkarkim

Lojtarët e kazinosë moderne priren të anojnë drejt kazinove Flash më shumë se versionet e softuerit të shkarkueshëm të të njëjtave platforma. XPro luhatet me ritmet e kohës duke i lejuar lojtarët të ndërveprojnë me ofertat e tyre të lojërave të tregtarëve të drejtpërdrejtë nëpërmjet Flash. Kjo do të thotë që një lojtar mund të hapë thjesht shfletuesin, të hyjë në llogarinë e kazinosë XPro dhe të fillojë të luajë menjëherë.

ofrues i softuerit të tregtarit të drejtpërdrejtë funksionon në një gamë të gjerë shfletuesish, duke përfshirë Netscape Navigator, Firefox, Internet Explorer dhe Safari. Pra, cili është implikimi i kësaj? Nëse një lojtar po mbaron hapësirën ruajtëse të telefonit të dikujt, nuk do të ketë asgjë për t'u shqetësuar.

Platformat dhe pajisjet e mbështetura

Fakti që XPro është i pajtueshëm me shumë pajisje dhe lloje platformash është një plus i madh. Telefonat inteligjentë dhe tabletët janë të mbuluar mirë, dhe po ashtu edhe desktopët dhe laptopët. Nuk ka nevojë për një pajisje të nivelit të lartë për të luajtur lojëra; rryma e kompanisë është një nga më cilësoret. Që nga viti 2022, XPro Gaming është i pajtueshëm me pajisjet Windows, Android dhe Apple iOS.

Bonuset dhe promovimet

Lojtarët e kazinosë XPro kanë të drejtë për të ndryshme promovime dhe bonuse. Dhe ndërsa këto të mira mund të ndryshojnë midis kazinove, ajo që duket se mbetet konstante është fakti se bonuset janë përgjithësisht bujare. Kumarxhinjtë do të gjejnë gjithmonë rrotullime falas dhe bonuse mirëseardhjeje në shumicën e kazinove të tregtarëve të drejtpërdrejtë XPro.

Tregtarë të angazhuar dhe ndërveprues

Është tërheqëse të theksohet se XPro's tregtarët e drejtpërdrejtë përbëhen nga staf njerëzor me përvojë dhe njohuri të aftë për të adresuar çdo problem dhe për të biseduar me lojtarët në një mënyrë miqësore por profesionale. Dhe ndërsa ekipi flet anglisht, ofruesi i lojërave të drejtpërdrejta është i disponueshëm në shumë gjuhë.

Studiot e kazinove të drejtpërdrejta

Tradicionalisht, kazinotë live kanë transmetuar lojëra nga ato studiot live në vende të tilla si Estonia, Malta dhe Letonia. Sidoqoftë, XPro Gaming zgjodhi të mbështesë sistemin dhe të shkojë në një rrugë krejtësisht të ndryshme, si për të hedhur poshtë mitin se lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë mund të transmetohen vetëm nga vende specifike. Kompania ka zgjedhur Bullgarinë dhe Moldavinë si vendndodhje për studiot e saj kryesore nga të cilat transmetohen lojërat. Kush e di nëse kjo lëvizje do të nxisë krijimin e më shumë studiove të drejtpërdrejta nga firma të tjera softuerësh me tregtarë të drejtpërdrejtë? Por XPro ka ngritur edhe studio në Izrael.

Portofoli i lojërave XPro Gaming Live

Siç mund të konkludoni nga ky shkrim, XPro krenohet me një nga bibliotekat më gjithëpërfshirëse të lojërave. Ndër lojërat më të njohura nga ky prodhues përfshijnë:

Siç u përmend më parë, produkti kryesor i XPro Gaming është lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë dhe kompania krenohet me një përzgjedhje të shkëlqyer. Disa nga lojërat e tyre më të mira përfshijnë:

 • Pokeri i Karaibeve
 • Bonusi i Texas Hold'Em
 • Sic Bo, Tigri i Dragoit
 • Bakarat
 • Blackjack
 • Ruletë
 • Poker me shumë lojtarë
 • Andar Bahar
 • Rrota e fatit

Ky është një numër që çdo kazino live lojtari do ta admironte. Por ka më shumë për popullaritetin e kazinove të drejtpërdrejta të XPro Gaming sesa thjesht përzgjedhja e lojërave. Disa nga lojërat më të njohura live janë:

Ruletë e drejtpërdrejtë

Ruletë e Shpejtë, Ruletë Franceze ose Ruletë Evropiane, pavarësisht nga versioni juaj i preferuar, XPro i ofron të gjitha. Dhe ka Auto Roulette, e cila nuk ka një tregtar njerëzor - megjithatë, një rrotë fizike është e pranishme. Nëse jeni pas aksioneve të mëdha, mund të merrni parasysh Roulette VIP - produkti ofron kufij të lartë bastesh.

Blackjack live

Ky është një element kryesor në çdo kazino live, kështu që prania e tij nuk është një rastësi. Blackjack është një lojë me ritme të shpejta, që do të thotë se është e përshtatshme për lojtarët me aftësi për të menduar dhe vendosur shpejt. XPro Gaming mbulon lojtarë të tillë me ofertën e saj të blackjack. Në krye të baccarat-it klasik, firma ofron gjithashtu Blackjack të Pafund. Siç sugjeron emri, ky version blackjack nuk kufizon numrin e lojtarëve që mund të luajnë në një tavolinë të vetme.

Baccarat live

Ashtu si Blackjack i Pafund, baccarat pranon sa më shumë lojtarë në një tryezë të vetme. Në kazinotë live XPro, do të gjeni dy versione me tetë kuvertë të lojës:

 • Baccarat Nuk ka komision
 • Baccarat Punto Banco

Lojëra të tjera të njohura live nga XPro përfshijnë sa vijon:

 • Poker Live Caribbean Stud
 • Live Texas Hold'em Poker
 • Rrota e Pasurisë Live
 • Live Dragon Tiger
 • Live Sic Bo
 • Jeto Andar Bahar

Pikat e arritura nga XPro Gaming

Që nga inaugurimi i tij në 2005, XPro Gaming ka arritur shumë arritje që e kanë ndihmuar kompaninë të arrijë reputacionin që ka sot. Dhe ndërsa mund të vlerësohet fakti që XPro ka pasur pjesën e vet të drejtë të sfidave, ato sfida ishin vetëm një pjesë e kurbës së të mësuarit të firmave. Këtu janë disa nga pikat kryesore në rend kronologjik.

 • 2016: Prezantimi i një lobi të ri të lojërave të kazinosë live
 • 2016: Kompania fiton certifikimin nga iTech Labs, një laborator i njohur i lojërave në internet
 • 2016: Lëshimi i një platforme celulare të mundësuar nga teknologjia HTML5.
 • 2017: Pjesëmarrja në Konferencën e Shoqatës Ndërkombëtare për Qeverisjen dhe Menaxhimin e Informacionit të Sigurt (i-SIGMA)
 • 2018: Lansimi i një versioni të lobit të drejtpërdrejtë të kazinosë të sapokrijuar
 • 2019: I dha një sponsorizim Juegos Miami
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Nga i transmeton XPro Gaming lojërat e tij të drejtpërdrejta?

XPro Gaming transmeton lojërat e tij nga studiot e mobiluara plotësisht në Bullgari dhe Moldavi. Objektet janë të pajisura me teknologji të sofistikuar video dhe audio nga një furnizues i respektuar dhe i besuar i zgjidhjeve të lojërave, Cammegh.

Për çfarë audiencash janë krijuar Lojërat Xpro?

Lojërat kanë një përzierje të mirë-balancuar të ndikimeve perëndimore dhe lindore dhe janë perfekte për një audiencë globale. Lojtarët do të gjejnë një gamë të shkëlqyer lojërash ekzotike në kazinotë e drejtpërdrejta që përfshijnë këtë softuer.

A luhen lojërat Xpro në sistemet Android?

Po. Ato janë krijuar duke përdorur HTML5; kështu, ato janë të pajtueshme me telefonat inteligjentë Android, tabletët dhe të gjithë shfletuesit. Sidoqoftë, përdoruesit e Android duhet të sigurohen që shfletuesit e tyre të mos jenë shumë të vjetër.

A duhet lojtarët të shkarkojnë një aplikacion celular për të hyrë në lojërat e kazinosë live XPro Gaming?

Jo. XPro Gaming i lejon lojtarët të luajnë lojëra kazino drejtpërdrejt nga shfletuesit e tyre pa shkarkuar ndonjë softuer të veçantë. Por disa kazino kanë versionin e aplikacionit të faqes së tyre të internetit, i cili ofron të njëjtën cilësi si të luash përmes një shfletuesi.

A kanë studiot XPro tavolina origjinale?

Jo. Për momentin, XPro Gaming ofron vetëm tregtarë që flasin anglisht. Ata të gjithë mund të komunikojnë rrjedhshëm në anglisht dhe janë më se të lumtur të sqarojnë çdo çështje.

A janë tregtarët e XPro Gaming të disponueshëm për bisedë?

Po. Lojtarët mund të bisedojnë në çdo kohë me tregtarët e drejtpërdrejtë përmes një kutie bisede në anën e sipërme të djathtë të ekraneve të tyre. Aftësitë e komunikimit të tregtarëve mikpritës janë të shkëlqyera pa qenë tepër llafazan.

A synon XPro Gaming vetëm lojtarët meshkuj?

Prania e tregtarëve femra tërheqëse me veshje të dukshme i bën njerëzit të besojnë se ofruesi fokusohet kryesisht te lojtarët meshkuj. Megjithatë, pavarësisht nga gjinia, çdokush do të kënaqet në bashkëveprim me tregtarët femra të XPro.

Cili është sekreti për të ofruar lojëra VR dhe lojëra live në një paketë në XPro Gaming?

Partneriteti me kompanitë lider në treg si Pragmatic Play, Concept Gaming, Betradar dhe BetSoft i jep XPro Gaming një faktor diferencues dhe avantazh konkurrues. Ndërsa lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë janë produktet e tyre kryesore, ata janë bashkuar me EveryMatrix, i cili i bën lojërat XPro të disponueshme në platformën GamMatrix.

A ofron XPro Gaming versione demo të lojërave të saj?

Po. Zhvilluesi ka lojëra demo në faqe të disponueshme për lojë falas. Versione të tilla vijnë në ndihmë kur lojtarët duhet të mprehin aftësitë e tyre përpara se të bastojnë para të vërteta.

A janë vlerësuar në mënyrë të drejtë lojërat XPro Gaming?

Po. Pasi të keni marrë një certifikatë drejtësie në 2015 nga iTechLabs, është e arsyeshme të pritet një nivel i lartë besueshmërie nga ky ofrues i drejtpërdrejtë i kazinosë. Auditori i palës së tretë është ndër më të besuarit në biznes dhe një vulë miratimi prej tyre është shumë e vlefshme.