Kazinotë më të mira live me Yggdrasil Gaming 2024

Yggdrasil Gaming Ltd. është një kompani private e certifikuar me ISO që quhet Yggdrasil Gaming ose thjesht Yggdrasil. Fredrik Elmqvist e themeloi atë në vitin 2013. Persona të tjerë kyç që drejtojnë firmën janë Frida Gustafsson (CFO) dhe Björn Krantz, ish-CEO i NetEnt, i cili tani është CEO dhe kreu i botimeve në Yggdrasil. Selia e saj është në Sliema, Maltë, ndërsa zyra e zhvillimit është e vendosur në Krakov, Poloni.

Brenda dy viteve nga themelimi i saj, kompania e softuerit të kazinosë kishte hapur tashmë degë në Gjibraltar dhe Suedi, dhe në vitin 2017 u fut në tregjet e Gjeorgjisë, Danimarkës dhe Italisë. Deri në vitin 2018, kompania kishte bërë gati 27 milionë euro të ardhura. Duke bashkëpunuar me RushBet, një platformë lojërash kolumbiane, Yggdrasil më në fund zgjeroi shërbimet e saj në Amerikën Latine në 2022.

Licencimi dhe Gjuhët

Yggdrasil është një nga ofruesit e softuerit të kazinosë live me licencat e lojërave të fatit nga juridiksione të shumta. Leja e tyre e parë u dha në vitin 2013 nga Autoriteti i Lojërave të Maltës. Në 2015 zhvilluesi u certifikua nga Komisioni i Kumarit të Mbretërisë së Bashkuar. Përsëri në vitin 2016, ata u autorizuan nga Autoriteti i Licencimit të Gjibraltarit dhe Zyra Kombëtare e Lojërave të Fatit të Rumanisë. Licenca e tyre Isle of Man është leja e fundit e garantuar në 2019.

Lojërat e ofruesit të softuerit janë të disponueshme për t'u luajtur në më shumë se 30 gjuhë; për këtë arsye ata apelojnë për një audiencë më të madhe se konkurrentët e tyre, të cilët ofrojnë vetëm disa dialekte.

Kazinotë më të mira live me Yggdrasil Gaming 2024
Rreth YggdrasilKarakteristikat unike të softueritStudios YggdrasilPortofoli Yggdrasil
Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Karakteristikat unike të softuerit

Karakteristikat unike të softuerit

Me shtimin e mekanikës inovative në vitet e fundit, Yggdrasil ka fituar një avantazh konkurrues. Karakteristikat e softuerit të tyre rritin angazhimin e lojtarëve, përmirësojnë cilësinë dhe sigurojnë që çdo detaj të jetë përfaqësuar. Karakteristikat më të shquara të softuerit përfshijnë:

iSENSE 2.0

iSENSE 2.0 është një kornizë unike HTML5, baza e API-së dhe lojërave Infinite të Yggdrasil. Është një zgjidhje e gamifikimit më të vlerësuarat me rezultat maksimal dhe efekte vizuale të fundit. Me një dizajn të qetë, ky program është stacioni i përsosur i punës, duke dhënë produkte përfundimtare realiste pa rënie të kornizës, pavarësisht nga lloji i pajisjes që përdor një lojtar. E thënë thjesht, të gjitha lojërat iSENSE 2.0 janë të shpejta si rrufeja dhe jashtëzakonisht të ndryshme nga lojërat flash.

REDUX

Është një teknologji unike e lojës së tavolinës që integron aspektet më të mira RNG në a kazino live, p.sh., regjistrimi i lëvizjes për një skenë zhytëse të lojrave 3D.

Splitz

Të gjitha slotet e Yggdrasil kanë një mekanizëm Splitz me më shumë se 200,000 mënyra për të fituar.

MultiMAX

Është një tjetër veçori slot ku lojtarët e fatit grumbullojnë shumëzues në bobina.

Gigablox

Gigablox paraqet rrotulla masive me blloqe të grumbulluara me përmasa gjashtë me gjashtë.

GigaRise

Ky është një mekanik në lojë me simbole të specializuara që rrisin rrotullat kur zbresin mbi to.

Karakteristika te tjera

 • Mjeti dhe ndërfaqja e përshtatjes së lojës- GATI
 • Një suitë praktike Boost - mjete reklamimi (me kampionate në lojë)
 • Karakteristikat e personalizuara të bonusit për çdo lojë
 • Lojëra me shkallë automatike X-plat
 • Zona e klientit miqësore për përdoruesit (Burimi)

Çmimet

Me arritjet e jashtëzakonshme teknologjike, Yggdrasil ka siguruar shpërblime të veçanta si:

 • Ofruesi i Vitit të Kazinosë RNG 2022 në International Gaming Awards (IGA)
 • Ofruesi i Sloteve të Vitit 2021 në IGA
 • Çmimi Inovator i Vitit 2020 në IGA
 • Inovator në Furnizuesin e Softuerit të Kazinosë RNG (2019) në EGR B2B Awards
 • Inovatori i Vitit 2019 (IGA)
 • Inovator në Softuerin e Kazinosë RNG në Çmimet EGR B2B 2018
Karakteristikat unike të softuerit
Studios Yggdrasil

Studios Yggdrasil

Kryesor studio kazino, i lançuar në vitin 2013, është i bazuar në Midgard, Suedi. Ashtu si përvoja e Twitch, studiot Yggdrasil lejojnë audiencën të luajë lojëra në kohë reale. Slotet transmetohen në mënyrë unike: Përveç shikimit të rrotullave në ekranin kryesor dhe bisedës në një dritare të drejtpërdrejtë, lojtarët mund të marrin pjesë aktive në aksion. Ata mund të bashkohen menjëherë në lojë pasi të vendosin një bast së bashku me transmetuesin dhe pjesëmarrësit e tjerë.

Rrotullimet e drejtpërdrejta që transmetohen nga studiot u japin lojtarëve një alternativë më të mirë sesa shikimi tipik i njëanshëm. Lojtarët mund të zgjedhin dhomën e tyre të preferuar të transmetimit, të paracaktojnë aksionet e tyre, të vendosin baste në kohë reale dhe të zgjedhin një numër të preferuar rrotullimesh. Lojtarët mund të shikojnë bastet dhe fitimet e transmetuesit në çdo kohë. Ata gjithashtu mund të shohin përparimin e grupit të tyre dhe sa ka fituar secili pjesëmarrës gjatë një loje.

Gjatë bisedës, lojtarët mund të ndajnë emoji me këdo dhe të bastojnë kundër anëtarëve të tjerë të grupit apo edhe përkrah audiencave të ndryshme kur aktivizojnë modalitetin e turneut. Një vend i transmetimit të drejtpërdrejtë ndihmon për të ribashkuar qindra lojtarë që mund të vendosin baste të njëkohshme së bashku me transmetuesin. Ata që i pëlqejnë dhuratat e animuara do të entuziazmohen nga kjo përvojë e rrotullimit të drejtpërdrejtë.

Cilësitë e jashtëzakonshme të Studiove të Lojërave Yggdrasil

Faqet kryesore të kazinove të mundësuara nga Yggdrasil transmetohen kryesisht nga studiot e Suedisë dhe Maltës me profesionalizëm të lartë. Mjedisi përfshin hostë me përvojë, që flasin gjuhën vendase, të cilët ofrojnë lidhje tërheqëse për lojtarët. Në Maltë, ambientet e studios monitorojnë të gjitha aktivitetet e lojërave përmes një Dhome Kontrolli të Misionit që përshpejton ndërhyrjet dhe zgjidhjen e çështjeve. Ka gjithashtu transmetim të drejtpërdrejtë të objekteve të njohura me bazë tokësore nga Malta. Studiot Yggdrasil shfaqin tavolina të shumta tregtarësh për lojëra të njohura tavoline falë një kapaciteti të konsiderueshëm të studios. Përfshirja e softuerit Yggdrasil mundëson një kazino të veprojë si ndërmjetës midis një lojtari dhe serverëve të zhvilluesit, ku të gjithë lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë janë të shpëtuar.

Studios Yggdrasil
Portofoli Yggdrasil

Portofoli Yggdrasil

Yggdrasil ka adoptuar API-në SoftGaming për të dhënë lojëra elektronike dhe lojëra tavoline inovative dhe pa probleme. Një API e unifikuar ofron akses në lojërat e kazinosë nga mbi 50 kompani softuerësh të lojërave. Një ekip zhvilluesish ekspertësh nga SoftGamings menaxhon kërkesat e përditshme nga Yggdrasil ndërsa mbështetja e përgjegjshme e klientit zgjidh çështjet e klientit 24/7.

Nga fillimi i tij deri në vitin 2018, Yggdrasil u specializua në lojëra elektronike. Keno, lojëra loto dhe letra gërvishtëse ishin të disponueshme në vitet e para, por sot nuk janë më në portofol. Kompania vazhdon të zhvillojë lojëra të reja dhe lojtarët do të gjejnë lojëra moderne tavoline 3D.

Lojëra tavoline

Ata shtuan variante rulete dhe blackjack për të diversifikuar ofertat e tyre në vitin 2021. Më pas në vitin 2022, ofruesi filloi të punonte me Darwin Gaming dhe lëshoi Roulette Evolution.

Slots

Zhvillimi i lojërave elektronike të tyre ilustron përparimin e teknologjisë së lojërave. Ato përmbajnë sfonde të animuara ultra-realiste, efekte zanore realiste dhe grafikë 3D.

Nitro Cirku

Sloti në internet përmban një temë të bazuar në grupin e famshëm të marifeteve të cirkut.

Lugina e perëndive

Vendi me 5 rrotulla rrotullohet rreth Egjiptit të lashtë, duke u fokusuar kryesisht në atmosferat. Ka pesë rreshta me linja pagese 45-3125.

Video Slots

Videoslot nga Yggdrasil ndajnë ngjashmëri me ato të NetEnt, por ato janë më të avancuara dhe përdorin grafikë progresive dhe aspekte emocionuese si rrotullimi automatik. Dy video-slotet më të pëlqyera janë:

Manaferrat e dimrit

Është një slot i ëmbël video që përmban rrotullime dhe shumëzues.

Shakaxhi

Ky është një slot video me 5 rrotulla me dhjetë linja pagese, i frymëzuar nga Mega Joker (një lojë slot klasik dhe i preferuar i të gjitha kohërave). Modaliteti Jokerizer siguron fitime të mundshme që variojnë nga 20 në 6000 monedha. Për më tepër, funksioni i tij Mystery Scatter paguan të paktën 1000 monedha.

Netët e Saharasë

Sahara Nights është një video-slot me temë arabe që shfaq pallatin lindor dhe kështjellën në sfond. Një lojë me pesë rrotulla ka tre rreshta dhe 20 linja pagese; rrotullime falas, shpërndarje dhe veçori të egra.

Lojëra të tjera të veçuara

Ekziston një listë e tërë e lojërave të paraqitura në platformat Yggdrasil:

 • Bicicleta

 • Qyteti i Penguinëve

 • Librat e xhunglës

 • Spina Colada

 • Gjuetarët e Ujqërve

 • Miliona Joker

  Përdoruesit e RushBet janë të privilegjuar për të hyrë në lojëra elektronike të Yggdrasil, të tilla si:

 • Hades Gigablox

 • Raptor Doublemax

 • Trilogjia e Vikingëve dhe

 • Titujt YG Masters

Portofoli Yggdrasil
About the author
Nathan Williams
Nathan Williams

Nathan "KiwiKing" Williams sjell një prekje të stilit të Kivit në arenën globale të kazinosë live. Duke përzier mendjen e tij analitike me një pasion infektiv për lojën, ai krijon përmbajtje që udhëzon, informon dhe argëton.

Send email
More posts by Nathan Williams

Të rejat e fundit

Yggdrasil Gaming debuton evolucionin plotësisht të automatizuar të Baccarat
2022-04-27

Yggdrasil Gaming debuton evolucionin plotësisht të automatizuar të Baccarat

Yggdrasil Gaming është një emër i njohur në fazën e lojërave elektronike në internet sesa lojërat e tavolinës. Por zhvilluesi aktualisht po bën disa depërtime serioze në tregun e lojërave të tavolinës me disa lojëra të shkëlqyera tavoline RNG dhe lojëra kazino live. Shtesa më e fundit në bibliotekën e saj solide të lojërave të tavolinës është Baccarat Evolution, e lëshuar më 17 shkurt 2022.