Yggdrasil Gaming

April 27, 2022

Yggdrasil Gaming debuton evolucionin plotësisht të automatizuar të Baccarat

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Yggdrasil Gaming është një emër i njohur në fazën e lojërave elektronike në internet sesa lojërat e tavolinës. Por zhvilluesi aktualisht po bën disa depërtime serioze në tregun e lojërave të tavolinës me disa lojëra të shkëlqyera tavoline RNG dhe lojëra kazino live. Shtesa më e fundit në bibliotekën e saj solide të lojërave të tavolinës është Baccarat Evolution, e lëshuar më 17 shkurt 2022. 

Yggdrasil Gaming debuton evolucionin plotësisht të automatizuar të Baccarat

Pas publikimit të saj, kjo lojë me letra shënoi lëshimin e parë nga Darwin Gaming që nga bashkimi me Yggdrasil në 2021. Duke folur pas lançimit, Shefi i Produkteve dhe Programeve të Yggdrasil, Stuart McCarthy, tha se kjo lojë ofron diçka të re për të gjithë adhuruesit e baccarat. Nga ana tjetër, CEO i Darwin Gaming, Nuno Goncalinho, tha se ata janë të bindur se lojtarët do ta pëlqejnë këtë variant zhytës të baccarat-it. Vetëm koha do ta tregojë!

Si të luani Baccarat Evolution

Rregullat e kësaj loje krejt të re baccarat në kazinove të drejtpërdrejta janë relativisht të drejtpërdrejta nëse keni luajtur baccarat përpara. Lojtarët duhet vetëm të vendosin një shumë bast dhe të zgjedhin një rezultat. Po ajo eshte! Në këtë lojë, objektivi është të bëni një dorë afër 9 ose 9 vetë. Është shumë e ngjashme me blackjack-un, megjithëse lojtarët nuk kanë ndonjë kontroll mbi letrat në këtë aspekt.

Thënë kështu, lojtarët mund të vënë bast në dorën e lojtarit ose të bankierit për të fituar, ashtu si në një skenar tipik baccarat. Gjithashtu, ju mund të parashikoni një Barazim. Pas zgjedhjes së një basti, pozicionet Banker dhe Lojtar do të marrin nga dy letra secila dhe pozicioni që shënon më shumë rezultate mbart ditën. Të dy pozicionet Lojtar dhe Banker kanë një pagesë prej 1:1 ose 1x të bastit fillestar. 

Por pse 9 kur disa letra kanë një vlerë nominale 10? Këtu është gjëja, rregullat e lojës baccarat përcaktojnë që letrat me fotografi dhe 10-at nuk vlejnë asgjë. Kështu, për shembull, nëse ju jepet 10 dhe 8, 10 llogaritet si 0, duke ju lënë 8. Vlen gjithashtu të theksohet se Aces kanë një pikë të vetme me letrat e tjera që përfaqësojnë vlerat e tyre aktuale nominale. 

Rregullat e lojës Baccarat Evolution, Shanset dhe RTP

Ju mund të luani Baccarat Evolution me një bast minimal prej 0,50 dhe një maksimum prej 35 për dorë. Loja gjithashtu përmban një opsion VIP me rrotullime të larta me aksione që variojnë nga 5 në 350 për dorë. Kjo e bën atë të përsosur për të gjitha bankrollat atje.

Kur bëhet fjalë për rregullat e lojës, dora e lojtarit që godet 9 ose 8 është një fitore e natyrshme. Por kjo është nëse pozicioni Banker nuk ka të njëjtin rezultat. Nëse Lojtari shënon 7 ose 6, ata qëndrojnë. Dhe çdo total midis 0 dhe 5 është një barazim, përveç nëse dora e Bankierit ka një rezultat fitues. 

Ngjashmëritë me lojën klasike të baccarat live nuk mbarojnë këtu. Goditja e duarve të lojtarit dhe bankierit i shpërblen lojtarët me një pagesë 1:1. Me fjalë të tjera, ju merrni 1 $ për çdo bast $1. Basti Tie është më shpërblyesi që paguhet në 8:1. Por krijimi i një barazimi kërkon një fat serioz.

Sipas RTP, duart e Banker dhe Player kanë respektivisht 98.94% dhe 97.76%. Siç mund ta shihni, dora e Bankerit është dora më miqësore me lojtarët. Megjithatë, vlen një 5% për shtëpinë. Basti i Barazimit është maksimumi në një masë masive 85.64%. Pra, ndoshta është e mençur ta shmangni atë krejtësisht. 

Karakteristikat e bonusit të Baccarat Evolution

Kredi për zhvilluesin. Yggdrasil ruan të gjitha bazat e lojës klasike baccarat. Por për të shtuar eksitimin, zhvilluesi shton modalitetin Turbo, i cili ju lejon të rregulloni shpejtësinë e lojës dhe të kontrolloni kohëzgjatjen e raundit të basteve. Në këtë mënyrë, ju do të krijoni me saktësi një buxhet dhe do të keni më shumë kontroll mbi lojën.

Lojtarët gjithashtu mund të aktivizojnë ose çaktivizojnë Kontrollet me prekje të lojës sipas dëshirës. Gjithashtu, funksioni Manual Peak shton dramë shtesë duke ju lejuar t'i zbuloni kartat më ngadalë. Dhe më e mira nga të gjitha, mund ta vendosni temën e lojës si të errët, të lehtë ose standarde. 

Strategjia dhe Këshillat e Evolucionit të Baccarat

Strategjia më e mirë për çdo lojë live kazino në internet, duke përfshirë baccarat, është të shpresosh për një humbje. Kjo për shkak se këto lojëra janë krijuar për t'i dhënë vazhdimisht një avantazh shtëpisë, pavarësisht se çfarë strategjie mund të përdorni.

Por mos e merrni vetëm shtrirë. Është absolutisht e mundur të regjistrohen dhjetë fitore të njëpasnjëshme të Bankierit ose Lojtarit në një ditë me fat pasi avantazhi i shtëpisë në këto baste është i ulët. Mbani mend, duart e Banker dhe Player kanë 45.80% dhe 44.62% frekuenca goditjesh. Basti Tie është më i ulëti me 9.2%.

Por edhe me një frekuencë kaq të lartë të goditjes, shanset e humbjes janë pothuajse 55% në duart e Bankierit dhe Lojtarit. Dhe siç u tha më herët, shmangni dorën e Banker për shkak të komisionit prej 5% për shtëpinë për çdo fitore. 

Në përgjithësi, të luash dorën e lojtarit është strategjia juaj më e mirë e përgjithshme e baccarat-it. Një tjetër gjë, luani këtë lojë vetëm në kazinotë më të mira live Yggdrasil për të shijuar një mjedis të ndershëm dhe transparent lojrash. Provojeni dhe ju uroj fat!

Të rejat e fundit

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta
2023-11-02

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta

Lajme