Programe kompjuterike

September 2, 2021

Zhvilluesit kryesorë të softuerit të kazinove të drejtpërdrejta të orientuara drejt celularit 2021

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Zgjedhja e drejtë për zhvilluesi më i mirë i softuerit të kazinosë live tani është më e gjerë se kurrë. Sot, kazinotë më të mira të drejtpërdrejta në internet u ofrojnë lojtarëve qindra lojëra si nga furnizuesit e softuerit të themeluar ashtu edhe nga ata të rinj.

Zhvilluesit kryesorë të softuerit të kazinove të drejtpërdrejta të orientuara drejt celularit 2021

Megjithatë, vetëm disa nga këto kazino live Zhvilluesit e lojërave fokusohen më shumë në përvojën e lojërave celulare. Pra, nëse doni të luani në një pajisje inteligjente, zgjidhni një kazino të drejtpërdrejtë që ofron lojëra nga këta grumbullues. Mbani në mend se disa zhvillues në këtë listë janë relativisht të rrallë.

Lojëra evolucionare

Evolution Gaming është kompania më e madhe e softuerit të kazinosë live aktualisht. Kjo kompani krenohet me qindra lojëra kazino të drejtpërdrejta të transmetuara drejtpërdrejt nga studiot e saj në Maltë, Kanada dhe Letoni. Kohët e fundit, Evolution arriti të rrisë portofolin e saj të lojërave pasi bleu konkurrentët kryesorë si Ezugi dhe NetEnt.

Kazinotë e Evolution ofrojnë lojëra klasike tavoline si blackjack, ruletë, baccarat, video poker dhe lojërat e lançuara së fundmi. Këto variante të bazuara në celular mbajnë tabela të shumta VIP, posaçërisht për rrotullat e lartë. Për më tepër, Evolution së fundi lançoi slotin e parë të drejtpërdrejtë të kontrolluar nga VR, Gonzo's Treasure Hunt.

Ezugi

Pas blerjes Ezugi në një marrëveshje me vlerë rreth 18 milionë dollarë në 2018, shumica menduan se ishte fundi i rrugës për këtë grumbullues. Por në vend të kësaj, marrëveshja rriti portofolin e lojërave të Evolution si dhe çimentoi praninë aziatike të kompanisë.

Ezugi pret shumë të preferuara indiane si Teen Patti, Andar Bahar, Sic Bo, Lucky 7 dhe Dragon Tiger. Gjithashtu, kompania kohët e fundit prezantoi 32 Kartat me ritëm të shpejtë, ku lojtarët duhet të krijojnë vetëm një dorë fituese nga katër. Dhe kjo është në krye të klasikëve si ruleta, blackjack, poker dhe baccarat.

BetGames

Edhe pse jo aq popullor sa Ezugi dhe Evolution, BetGames është funksionale që nga viti 2013. Si e tillë, është e qartë se shumica e lojërave të tyre synojnë lojtarët e kazinove celularë. Të gjithë titujt e BetGames vijnë me udhëzime se si të luani dhe një listë të të gjitha basteve të bëra në të gjitha raundet.

Ka shumë lojëra të bazuara në tavolinë nëse zgjidhni këtë zhvillues lojërash. Lojtarët mund të bastojnë në baccarat, poker, Wheel of Fortune, Speedy 7, Lucky 7 dhe më shumë. Lojtarët gjithashtu mund të bastojnë në lojëra të bazuara në llotari, ku mund të vendosni bast për sekuencat dhe ngjyrat. Plus, kompania është e licencuar nga Komisioni i lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar dhe Curacao e-Gaming.

Vivo Gaming

Vivo Gaming është shtëpia e shumë lojërave tradicionale të kazinosë live, duke përfshirë variante unike si craps live dhe poker live në Karaibe. Kompania ka studio në Evropë, Azi dhe Amerikën e Jugut, dhe produktet e saj janë përshtatur për t'iu përshtatur lojtarëve të kazinosë celulare.

Kur luajnë në kazino të drejtpërdrejta të fuqizuara nga Vivo Gaming, lojtarët aksesojnë një përzgjedhje të gjerë lojërash dhe një dhomë inovative të tregtarëve të drejtpërdrejtë. Këtu do të merrni udhërrëfyes të qartë, lojë me shumë dritare, statistika të plota të lojës dhe një funksion të bisedës së drejtpërdrejtë. Për më tepër, lojërat janë të licencuara nga Curacao e-Gaming.

LuckyStreak Live

LuckyStreak Live është një emër tjetër që rrallë do ta gjeni duke bërë tituj në kazinotë më të mira të drejtpërdrejta në internet. Kjo për shkak se biblioteka e tyre e lojërave është relativisht e vogël, duke shfaqur vetëm blackjack, ruletë dhe baccarat. Por për mbrojtjen e tyre, kompania u themelua vetëm në vitin 2014, kështu që është ende herët për të gjykuar.

Duke ecur shpejt përpara, lojërat e LuckyStreak janë mjaft standarde me ndërfaqe të shkëlqyera të lojës. Përveç kësaj, variantet e tyre të blackjack dhe ruletit vijnë me baste të shumta anësore. Gjithashtu, përzierja manuale e kartave lejohet kur luani blackjack live. Por nga ana tjetër, shanset për bastet anësore mungojnë dukshëm.

konkluzioni

Nuk ka nevojë të kruani flokët duke u përpjekur për të gjetur lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë furnizuar nga emra të respektuar si Evolution dhe Ezugi. Kjo për shkak se ka dhjetëra zhvillues pak të njohur që garantojnë një përvojë lojrash po aq të sigurt dhe argëtuese.

Vetëm sigurohuni që ofruesi të jetë i licencuar ligjërisht për të shijuar një përvojë të sigurt dhe të ndershme të lojërave. Gjithashtu, luani gjithmonë në kazinotë live të licencuara. Megjithatë, të luash lojëra nga kompani të themeluara garanton njëfarë niveli sigurie dhe argëtimi.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme