Pronto Casino Live Casino Rishikoni

Age Limit
Pronto Casino
Pronto Casino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
Trustly
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority
Total score9.0
Përfitimet
+ Markë e besuar
+ Nuk nevojitet regjistrim
+ Tërheqje të menjëhershme
+ Vetë studio lojërash live me Evolution

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2018
BonusetBonuset (4)
Bonus parash pa pagesë
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimit
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (4)
Angleze
Finlandeze
Gjermane
Suedeze
LicencatLicencat (2)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (9)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (2)
Crypto
Trustly
MonedhatMonedhat (2)
Euro
Krona Suedeze
ShtetetShtetet (1)
Suedia
SoftwareSoftware (25)
Authentic Gaming
Big Time Gaming
Booming Games
Evolution Gaming
Fantasma Games
Gamomat
Hacksaw Gaming
Kalamba Games
Max Win Gaming
NetEnt
Nolimit City
Plank Gaming
Play'n GOPragmatic PlayPush Gaming
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
ReelPlay
Relax Gaming
SYNOT Game
Slingo
Spearhead
Sthlm Gaming
Yggdrasil Gaming

Pronto Casino

Pronto Casino është një platformë unike dhe e vendosur mirë e kazinosë. Është i njohur për modelin e tij 'Paguaj dhe luaj', ku lojtarët nuk kanë nevojë të regjistrohen për të luajtur. Më tej, kazino ka hapur të gjitha dyert që lojtarët të shijojnë lojërat falas. Duke qenë një kazino e licencuar dhe e rregulluar, Pronto Casino siguron që të dhënat e lojtarëve të jenë të sigurta dhe të koduara. Ajo ka një histori të depozitave dhe tërheqjeve të shpejta përmes Trustly. Pronto Casino ndjek një rrugë tjetër në bonuse: asnjë bonus mirëseardhjeje nuk ofrohet për lojtarët e rinj. Platforma është e pajisur plotësisht me mjete të përgjegjshme të lojërave si Self-Tests, Game Break dhe Game Limits për t'i ndihmuar lojtarët të qëndrojnë të lirë nga varësia ndaj lojërave të fatit.

Epo:

Le të zbërthejmë atë që Pronto Casino ka për t'u ofruar entuziastëve të kazinosë live.

Pse të luani Live Casino në Pronto Casino?

Pronto Casino ofron një koleksion mbresëlënës të lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë nga ofruesit kryesorë të softuerëve në treg. Lobi i drejtpërdrejtë i kazinosë përfshin veprime të menjëhershme në të gjitha lojërat e disponueshme të tavolinës me një veçori të bisedës drejtpërdrejt në anën. Ekipi mbështetës është shumë i përgjegjshëm dhe i besueshëm. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të bëni një depozitë duke përdorur Trustly për të zhbllokuar objektin e bisedës live. Pronto Casino miraton një teknologji të përparuar që lejon lojtarët të depozitojnë fonde dhe të luajnë pa llogari, falë Trustly.

About

Pronto Casino është një degë në pronësi të plotë të Premier Gaming Limited. Ajo u themelua në vitin 2018 dhe operonte me 2 licenca lojërash nga Autoritetet e Lojërave të Fatit të Maltës dhe Autoritetet Suedeze të Kumarit. Është një platformë shumëgjuhëshe por me mundësi të kufizuara pagese. Është shtëpia e qindra lojërave kazino dhe titujve të drejtpërdrejtë të tregtarëve. Të gjitha lojërat përdorin një sistem RNG të certifikuar dhe të audituar për të siguruar drejtësi në lojë.

Games

Pronto Casino është e përkushtuar të ofrojë përvojën më të jashtëzakonshme të mundshme të kazinosë live. Lojtarët mund të presin një përvojë emocionuese të lojërave. Kazinoja live ofron variante të drejtpërdrejta të ruletit, blackjack, baccarat dhe titujve të tjerë të veçantë të lojërave. Një tregtar profesionist pret të gjitha lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë të transmetuara në kohë reale. Le të eksplorojmë lojërat e disponueshme në seksionin e kazinosë live. 

Blackjack live

Pronto Casino ofron disa variante të blackjack-ut, ndryshe nga disa kazino të reja. Aktualisht, ka 22 tavolina live blackjack në dispozicion për të gjithë lojtarët. Shumica e këtyre titujve vijnë nga studiot Evolution Live. Ka disa opsione bastesh për të gjithë lojtarët dhe opsione të veçanta bastesh si baste anësore dhe aksione VIP. Disa nga tabelat e disponueshme të blackjack live përfshijnë:

 • Sky-Lounge Blackjack
 • Blackjack Evropian
 • Blackjack i personit të parë 
 • Lightning Blackjack
 • Bast Blackjack falas

 

Baccarat live

Live Baccarat ofron një lojë të thjeshtë me rregulla të kuptueshme. Ju mund të depozitoni fonde dhe të eksploroni pak tituj baccarat të disponueshëm drejtpërdrejt duke përdorur një aksion të vogël ndërsa mësoni strategji të reja dhe ndërveproni me lojtarët e tjerë. Ka disa opsione bastesh në dispozicion, kështu që lojtarët kanë shumë për të eksploruar. Ja disa nga titujt. 

 • Baccarat i pasurisë së artë të personit të parë
 • Kontrolli i shtrydhjes së Baccarat live
 • Baccarat Multibet
 • Baccarat i pasurisë së artë
 • Live Baccarat Squeeze

Ruletë e drejtpërdrejtë

Ruleta e drejtpërdrejtë është një tjetër kategori e njohur në seksionin e tregtarëve të drejtpërdrejtë të Pronto Casino. Aksioni i drejtpërdrejtë do të ofrojë një përvojë emocionuese, ashtu si të vizitosh një kazino me tulla dhe llaç. Lojtarët kënaqen duke bashkëvepruar me krupierë ekspertë, baste anësore dhe limite VIP. Disa nga titujt janë si më poshtë:

 • Ruletë evropiane
 • Ruletë Loto
 • Ruleta e Madhe
 • Ruletë Rrufeja e Personave të Parë
 • Ruletë në klub nate

Poker Live

Pronto Casino nuk është i kufizuar në tavolinat e blackjack, ruletë dhe baccarat; ai gjithashtu ofron një përzgjedhje të kufizuar të titujve të pokerit në video. Ato transmetohen drejtpërdrejt nga studiot e drejtpërdrejta të Spearhead, NetEnt dhe Evolution. Të vetmet lojëra poker live të disponueshme në kazino Pronto përfshijnë:

 • Kazino Hold'em Poker
 • Jacks or Better Poker
 • Ultimate Texas Hold'em
 • Pokeri i Karaibeve

Bonuses

Pronto Casino është një kazino e sofistikuar me oferta mjaft të ndryshme në bonuse. Ju nuk prisni të shihni bonuset e rregullta të mirëseardhjes, depozitave ose pa depozitave këtu. Në vend të kësaj, lojtarët gëzojnë dhuratën e anonimitetit të mbushur me disa oferta të rregullta promovuese. Për shembull, në kohën e shkrimit, Pronto Casino ofroi promovime për Çmimin e Vitit të Ri dhe Jolly Yuletide.

Payments

Depozitat dhe tërheqjet lejohen vetëm nëpërmjet sistemit të pagesave në internet dhe të pagesave të menjëhershme Trustly. Autoriteti Suedez i Mbikëqyrjes Financiare rregullon dhe mbikëqyr operacionet e Trustly. Ai gjithashtu zotëron një licencë të Ofruesit të Shërbimeve Evropiane të Pagesave (PSP), në përputhje me Direktivën Evropiane të Shërbimeve të Pagesave. Shuma minimale e depozitës është 10 EUR ose 100 SEK. Tërheqjet kërkojnë minuta për të pasqyruar llogarinë tuaj.

Monedhat

Deri më tani, Pronto Casino pranon vetëm dy monedha: Krona suedeze (SEK) dhe Euro (EUR). Euro është një monedhë zyrtare në Bashkimin Evropian dhe monedha rezervë e dytë më e madhe në botë. Është i njohur gjerësisht; prandaj shumica e lojtarëve do të jenë të kënaqur me të. Nga ana tjetër, SEK është një monedhë e qëndrueshme dhe zyrtare në Suedi, ku kazinoja Pronto ka një pjesë të mirë të tregut.

Languages

Lojërat live ofrohen në anglisht në shumicën e kazinove në internet. Platforma Pronto Casino është e disponueshme në shumë gjuhë. Lojtarët duhet të kalojnë midis gjuhëve që kuptojnë. Këto gjuhë përfshijnë: 

 • anglisht
 • suedeze
 • finlandez
 • gjermanisht

Software

Pronto Casino arriti të ndërtojë një lobi gjithëpërfshirës të lojërave të tregtarëve të drejtpërdrejtë që u shërben të gjitha llojeve të lojtarëve përmes mbështetjes së zhvilluesve të softuerit me reputacion. Të gjitha lojërat transmetohen drejtpërdrejt nga studiot e ndryshme të lojërave në kompjuterin ose smartfonin tuaj. I gjithë veprimi është i disponueshëm në cilësi të lartë dhe definicion të lartë; prandaj krijon një ndjenjë të një kazinoje të vërtetë ashtu si në Monte Carlo ose Las Vegas. Lojërat janë plotësisht të optimizuara për pajisje të shumta; pra, i njëjti veprim në të gjitha pajisjet. Disa nga studiot e lojërave nga ku transmetohen të gjitha veprimet përfshijnë:

 • Ent neto 
 • Studios me majë shtize
 • Evolution Live
 • Lojëra autentike
 • Lojë e shpejtë

Support

Ekipi i Pronto Casino ka përpiluar një listë të shkurtër por informative FAQ që mbulon hapjen e llogarisë, pagesat, sigurinë dhe shqetësimet e mundshme teknike. Nëse nuk gjeni përgjigje për atë që kërkoni në seksionin e FAQ-ve, mund të kontaktoni ekipin mbështetës nëpërmjet një objekti ose emaili Live Chat (support@prontocasino.com). Lojtarët janë të lirë t'i angazhojnë ata duke përdorur njërën nga gjuhët e listuara. 

Pse ia vlen të luash Kazinon Live të Pronto Casino?

Pronto Casino është një kazino e themeluar mirë me një licencë të fortë nga Autoriteti i Lojërave të Maltës (MGA) dhe Autoriteti Suedez i Kumarit (SGA). Modeli i lojërave të Pronto Casino është shumë unik. Teknologjia më e fundit i lejon lojtarët të depozitojnë fonde, të luajnë dhe të nxjerrin para pa u regjistruar. Të gjitha transaksionet mbështeten nga vetëm një mënyrë pagese, Trustly. Të gjitha transaksionet rregullohen nga Ofruesi Evropian i Shërbimeve të Pagesave (PSP) dhe Autoriteti Suedez i Mbikëqyrjes Financiare. Të gjitha operacionet në Pronto Casino janë të ligjshme pasi ajo mban licenca për lojërat e fatit nga 2 autoritete me reputacion të lojërave. 

Këtu është kapja:

Seksioni i tregtarëve të drejtpërdrejtë në Pronto Casino është i mbushur me lojëra të përzgjedhura mirë nga ofruesit kryesorë të programeve kompjuterike në treg. Lojtarët mund të eksplorojnë variante të drejtpërdrejta të Baccarat, video poker, blackjack dhe ruletë, ndër të tjera.