Rocketpot Kazino Drejtpërdrejt Rishikoni - Deposits

RocketpotResponsible Gambling
CASINORANK
7.56/10
BonusBonus i mirëseardhjes 100% deri në 1 BTC
Bonusi i regjistrimit në Bitcoin
Mbi 2600+ lojëra
Libri sportiv kripto
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Bonusi i regjistrimit në Bitcoin
Mbi 2600+ lojëra
Libri sportiv kripto
Rocketpot is not available in your country. Please try:
Deposits

Deposits

Për të luajtur lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë në Rocketpot Casino, lojtarët duhet së pari të bëjnë një depozitë. Kjo është një detyrë e thjeshtë që do të marrë vetëm disa minuta. Gjithçka që lojtarët duhet të bëjnë është të drejtohen te "arkëtari" dhe të klikojnë në "_Depozitë_Seksioni ". Ka shumë mënyra të ndryshme pagese në dispozicion, kështu që lojtarët duhet të zgjedhin atë që u përshtatet më shumë dhe të fusin shumën që dëshirojnë të depozitojnë. Fondet do të transferohen në llogarinë e lojtarit pothuajse menjëherë.

Meqenëse Rocketpot Casino është një kazino për kriptovaluta, lojtarët kanë dy mundësi për të depozituar fonde në llogaritë e tyre. Lojtarët mund të përdorin një kartë krediti dhe të blejnë kripto direkt në kazino ose të përdorin portofolin e tyre kripto për të depozituar.

Tarifat e depozitave do të varen nga mënyra e depozitimit që lojtarët zgjedhin të përdorin.

Çfarë është një portofol kripto?

Një portofol kripto është zakonisht softuer, por mund të jetë gjithashtu harduer ku përdoruesit mund të ruajnë dhe përdorin kriptomonedhë. Edhe pse nuk ka para fizike të përfshira, përdoruesit duhet ende të kuptojnë pronësinë e aktiveve të monedhës dhe të dinë se sa mbahen, ashtu si një llogari bankare ofron një bilanc bankar.

Kjo është pikërisht ajo që ofron një portofol kripto, një mënyrë që përdoruesit të vërtetojnë bilancin e tyre dhe të dinë se sa kriptomonedhë kanë.

Portofolin kripto u mundëson përdoruesve të dërgojnë dhe të marrin transaksione me kriptomonedha, gjë që është shumë e ngjashme me konceptin se si një llogari bankare u mundëson përdoruesve të kryejnë transaksione.

Kriptovaluta, ashtu si çdo monedhë, mund të përdoret për qëllime dhe transaksione të ndryshme. Dhe, kuletat kripto shërbejnë një rol themelor për të mundësuar që kriptomonedha të jetë e dobishme për përdoruesit. Këtu janë disa nga arsyet kryesore pse nevojiten kuletat kripto:

Monitoroni bilancin – Falë kuletave kripto, përdoruesit mund të menaxhojnë dhe monitorojnë bilancin e tyre.

Lidhu me aplikacionet – Për t'u lidhur dhe ndërvepruar me aplikacionet, kërkohet një portofol kripto.

Identitetet e emrave të përdoruesit - Të gjitha kriptovalutat ruhen në një blockchain dhe një portofol kripto mundëson që transaksionet të ndodhin me një emër përdoruesi që lidhet me një adresë çelësi publik në një blockchain.

Menaxhimi i çelësave – Një portofol kripto i ndihmon përdoruesit të menaxhojnë çelësat privatë të enkriptimit që përdoren për të hyrë në një adresë të caktuar dhe për të mundësuar një transaksion.

Si funksionojnë kuletat kripto

Një portofol kripto nuk mban kriptomonedhë, përkundrazi, ai mban kredencialet e privilegjuara të nevojshme në formën e çelësave privatë për të hyrë në zinxhirin e bllokut. Blockchains funksionojnë me një çelës publik dhe një çelës privat që të dy përdoren për të hyrë dhe transferuar kriptomonedhë.

Kuletat kripto përmbajnë çelësa privatë dhe informacione se ku ndodhen çelësat publikë. Përdoruesit duhet të përdorin një kombinim të çelësave publikë dhe privatë për të mundësuar një transaksion të sigurt.

Depozita e ndeshjes

Çdo lojtar që regjistrohet për një llogari të re në Rocketpot Casino mund të kërkojë një bonus mirëseardhjeje shumë bujare. Herën e parë që depozitojnë në llogarinë e tyre të re, lojtarët do të marrin një depozitë 100% të ndeshjes deri në 1 BTC.

Nuk ka nevojë të përdorni një kod promocional për të kërkuar bonusin dhe sapo transferimi të jetë i suksesshëm, fondet e bonusit do të transferohen në llogarinë e lojtarit.

Minimumi i depozitave që duhet të bëjnë lojtarët për t'u kualifikuar për ofertën është i kufizuar në 0,001 (BTC, NEO, BCH, LTC, DOGE, ETH, BTC). Kërkesat e bastit për ofertën e mirëseardhjes janë 100x.

Bonuset më të mira të mirëseardhjes së kriptomonedhave për lojtarët e kazinove të drejtpërdrejta në maj 2023
2023-05-17

Bonuset më të mira të mirëseardhjes së kriptomonedhave për lojtarët e kazinove të drejtpërdrejta në maj 2023

Kumari i kriptomonedhave është kthyer në një fenomen këto ditë. Lojtarët mund të përdorin monedha të njohura si BTC, mBTC dhe USDT për të kryer transaksione të shpejta, anonime dhe të sigurta në kazino, duke i bërë ato alternativa të shkëlqyera ndaj opsioneve konvencionale të pagesave. Dhe për ta bërë të gjithë idenë edhe më të mirë, kazinotë e drejtpërdrejta të kriptomonedhave ofrojnë disa nga promovimet më të mëdha të mirëseardhjes. Në këtë artikull, do të zbuloni dy bonuse të mirëseardhjes për të kërkuar në një kazino kripto.