Rocketpot Live Casino Rishikoni - Deposits

Age Limit
Rocketpot
Rocketpot is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao

Deposits

Për të luajtur lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë në Rocketpot Casino, lojtarët duhet së pari të bëjnë një depozitë. Kjo është një detyrë e thjeshtë që do të marrë vetëm disa minuta. Gjithçka që lojtarët duhet të bëjnë është të drejtohen te "arkëtari" dhe të klikojnë në "_Depozitë_Seksioni ". Ka shumë mënyra të ndryshme pagese në dispozicion, kështu që lojtarët duhet të zgjedhin atë që u përshtatet më shumë dhe të fusin shumën që dëshirojnë të depozitojnë. Fondet do të transferohen në llogarinë e lojtarit pothuajse menjëherë.

Meqenëse Rocketpot Casino është një kazino për kriptovaluta, lojtarët kanë dy mundësi për të depozituar fonde në llogaritë e tyre. Lojtarët mund të përdorin një kartë krediti dhe të blejnë kripto direkt në kazino ose të përdorin portofolin e tyre kripto për të depozituar.

Tarifat e depozitave do të varen nga mënyra e depozitimit që lojtarët zgjedhin të përdorin.

Çfarë është një portofol kripto?

Një portofol kripto është zakonisht softuer, por mund të jetë gjithashtu harduer ku përdoruesit mund të ruajnë dhe përdorin kriptomonedhë. Edhe pse nuk ka para fizike të përfshira, përdoruesit duhet ende të kuptojnë pronësinë e aktiveve të monedhës dhe të dinë se sa mbahen, ashtu si një llogari bankare ofron një bilanc bankar.

Kjo është pikërisht ajo që ofron një portofol kripto, një mënyrë që përdoruesit të vërtetojnë bilancin e tyre dhe të dinë se sa kriptomonedhë kanë.

Portofolin kripto u mundëson përdoruesve të dërgojnë dhe të marrin transaksione me kriptomonedha, gjë që është shumë e ngjashme me konceptin se si një llogari bankare u mundëson përdoruesve të kryejnë transaksione.

Kriptovaluta, ashtu si çdo monedhë, mund të përdoret për qëllime dhe transaksione të ndryshme. Dhe, kuletat kripto shërbejnë një rol themelor për të mundësuar që kriptomonedha të jetë e dobishme për përdoruesit. Këtu janë disa nga arsyet kryesore pse nevojiten kuletat kripto:

Monitoroni bilancin – Falë kuletave kripto, përdoruesit mund të menaxhojnë dhe monitorojnë bilancin e tyre.

Lidhu me aplikacionet – Për t'u lidhur dhe ndërvepruar me aplikacionet, kërkohet një portofol kripto.

Identitetet e emrave të përdoruesit - Të gjitha kriptovalutat ruhen në një blockchain dhe një portofol kripto mundëson që transaksionet të ndodhin me një emër përdoruesi që lidhet me një adresë çelësi publik në një blockchain.

Menaxhimi i çelësave – Një portofol kripto i ndihmon përdoruesit të menaxhojnë çelësat privatë të enkriptimit që përdoren për të hyrë në një adresë të caktuar dhe për të mundësuar një transaksion.

Si funksionojnë kuletat kripto

Një portofol kripto nuk mban kriptomonedhë, përkundrazi, ai mban kredencialet e privilegjuara të nevojshme në formën e çelësave privatë për të hyrë në zinxhirin e bllokut. Blockchains funksionojnë me një çelës publik dhe një çelës privat që të dy përdoren për të hyrë dhe transferuar kriptomonedhë.

Kuletat kripto përmbajnë çelësa privatë dhe informacione se ku ndodhen çelësat publikë. Përdoruesit duhet të përdorin një kombinim të çelësave publikë dhe privatë për të mundësuar një transaksion të sigurt.

Depozita e ndeshjes

Çdo lojtar që regjistrohet për një llogari të re në Rocketpot Casino mund të kërkojë një bonus mirëseardhjeje shumë bujare. Herën e parë që depozitojnë në llogarinë e tyre të re, lojtarët do të marrin një depozitë 100% të ndeshjes deri në 1 BTC.

Nuk ka nevojë të përdorni një kod promocional për të kërkuar bonusin dhe sapo transferimi të jetë i suksesshëm, fondet e bonusit do të transferohen në llogarinë e lojtarit.

Minimumi i depozitave që duhet të bëjnë lojtarët për t'u kualifikuar për ofertën është i kufizuar në 0,001 (BTC, NEO, BCH, LTC, DOGE, ETH, BTC). Kërkesat e bastit për ofertën e mirëseardhjes janë 100x.

Total score7.6
Përfitimet
+ Bonusi i regjistrimit në Bitcoin
+ Mbi 2600+ lojëra
+ Libri sportiv kripto

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2019
BonusetBonuset (3)
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimit
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (4)
Angleze
Gjermane
Japoneze
Spanjolle
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (8)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (5)
BitcoinCryptoDogecoin
Ethereum
Litecoin
MonedhatMonedhat (1)
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (200)
Afganistani
Afrika e Jugut
Algjeria
Andorra
Angola
Anguilla
Antilet Holandeze
Arabia Saudite
Argjentina
Armenia
Aruba
Australia
Austria
Azerbajxhani
Bahamas
Bahrein
Bangladeshi
Barbados
Belize
Benin
Bermuda
Bjellorusia
Bolivia
Bosnja dhe Hercegovina
Botsvana
Brazili
Brunei
Bullgaria
Burkina Faso
Burundi
Butani
Côte d'Ivoire
Danimarka
Dominika
Egjipti
Ekuador
El Salvador
Emiratet e Bashkuara Arabe
Eritrea
Estonia
Etiopia
Filipinet
Finlanda
Fixhi
Franca
Gabon
Gambia
Gana
Gjeorgjia
Gjermania
Gjibraltari
Grenada
Grenlanda
Guajana
Guatemala
Guinea
Guinea Ekuatoriale
Guinea-Bissau
Haiti
Holanda
Honduras
Hong Kongu
Hungaria
India
Indonezia
Iraku
Irani
Irlanda
Ishujt Cocos
Ishujt Kajman
Ishujt Kuk
Ishujt Marshall
Ishujt Pitcairn
Ishujt Solomon
Ishujt e Virgjër Britanikë
Ishulli Bouvet
Ishulli Norfolk
Ishulli i Krishtlindjeve
Ishulli i Manit
Islanda
Italia
Izraeli
Japonia
Jemeni
Jordania
Kaledonia e Re
Kamboxhia
Kameruni
Kanadaja
Katari
Kazakistani
Kenia
Kepi i Gjelbër
Kili
Kina
Kirgistani
Kiribati
Kolumbia
Komoret
Kongo
Korea Jugore
Kosta Rika
Kroacia
Kuba
Kuvajti
Laosi
Lesoto
Libani
Liberia
Libia
Lihtenshtajni
Lituania
Luksemburgu
Madagaskari
Makao
Malajzia
Malavi
Maldivet
Mali
Mali i Zi
Malta
Maqedonia
Maroku
Mauritania
Mauritius
Meksika
Mianmar
Moldavia
Monako
Mongolia
Montserrat
Mozambik
Namibia
Nauru
Nepali
Nigeri
Nigeria
Nikaragua
Niue
Norvegjia
Omani
Pakistani
Palau
Panamaja
Papua Guinea e Re
Paraguaj
Peruja
Polonia
Portugalia
Qipro
Republika Dominikane
Republika e Afrikës Qendrore
Republika Çeke
Ruanda
Rusia
Samoa
San Marino
Sejshellet
Senegali
Serbia
Shqipëria
Sierra Leone
Singapor
Siria
Sllovakia
Sllovenia
Somalia
Sri Lanka
Suazilandi
Sudani
Sudani i Jugut
Surinami
Tajlandë
Tajvani
Tanzania
Taxhikistani
Territoret Palestineze
Territori Britanik i Oqeanit Indian
Togo
Tokelau
Tonga
Trinidad & Tobago
Tunizia
Turkmenistani
Turqia
Tuvalu
Uganda
Ukraina
Uruguai
Uzbekistani
Vanuatu
Venezuela
Vietnami
Xhamajka
Xhibuti
Zambia
Zelanda e Re
Zimbabve
Zvicra
Çad
SoftwareSoftware (40)
Asia Gaming
BGAMING
Betgames
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Caleta
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Ezugi
Fugaso
GameArt
Gamomat
Genii
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Kalamba Games
Microgaming
Mr. Slotty
OneTouch Games
Oryx Gaming
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic PlayPush Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Revolver Gaming
Spadegaming
Spinomenal
SwinttThunderkick
Tom Horn Gaming
Triple Cherry
True Lab
Wazdan
Yggdrasil Gaming