Rocketpot Live Casino Rishikoni - Games

Age Limit
Rocketpot
Rocketpot is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao

Games

Oferta e Rocketpot Casino për lojërat e kazinosë është e pasur dhe e larmishme dhe lojtarët mund të gjejnë pothuajse çdo lojë kazino që luanin në një kazino me bazë tokësore. Të luash në internet mund të jetë pak më ndryshe, por operatorët kanë projektuar zgjidhje të rregullta si Kumari i drejtpërdrejtë për ta bërë përvojën më argëtuese dhe realiste.

Rocketpot Casino ka një përzgjedhje të madhe të Lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë dhe disa nga më të njohurat përfshijnë sa vijon:

Baccarat live

Baccarat është një lojë shumë e njohur në mesin e kumarxhinjve dhe lajmi i mirë është se tani është i disponueshëm edhe në seksionin Live Casino. Ideja e lojës është të fitosh një dorë që arrin 8 ose 9. Nuk ka shumë që një lojtar mund të bëjë për të përmirësuar dorën e tij pasi të marrë dy letrat e tyre.

Baccarat luhet duke ndjekur disa rregulla të paracaktuara që tregtari duhet të ndjekë. Lojtarët e shijojnë këtë lojë, sepse e shohin atë relaksuese pasi pasi vendosin bast nuk ka asgjë që mund të bëjnë. Në disa raste, mund të trajtohet një kartë e tretë dhe përsëri tregtari duhet të dijë rregullat për kartën e tretë. Gjithsesi, është gjithmonë një ide e mirë të dini se çfarë po ndodh, kështu që lojtarët këshillohen të kalojnë rregullat përpara se të vendosin të luajnë për para të vërteta.

Blackjack live

Live Blackjack është një lojë popullore që ka shumë variante të ndryshme. Lajmi i mirë është se rregullat bazë të lojës janë të njëjta, kështu që lojtarët mund të përshtaten lehtësisht me çdo variant atje. Ideja kryesore e lojës është të marrësh një dorë me vlerë më të lartë se dora e tregtarit, por pa kaluar mbi 21.

Pasi një lojtar merr dy letrat e tij fillestare, ai ka shumë opsione në dispozicion për të përmirësuar dorën e tij, ndërsa tregtari duhet të ndjekë rregulla strikte edhe nëse ata kanë një dorë të favorshme. Kur të vendosen të gjitha bastet, lojtari do të marrë dy letra, dhe po ashtu edhe tregtari.

Karta e shitësit do të jetë një përballë, e cila supozohet se do t'i ndihmojë lojtarët të marrin një vendim të informuar më mirë se cila duhet të jetë lëvizja e tyre e ardhshme. Lojtarët këshillohen të mësojnë rregullat e lojës përpara se të vendosin të luajnë për para të vërteta.

Ruletë e drejtpërdrejtë

Ruleta është ndoshta një nga lojërat më të njohura të kazinosë klasike, dhe tani lojtarët kanë mundësinë ta luajnë drejtpërdrejt. Ata mund të gjejnë shumë variante të ndryshme të Ruletës Live në seksionin Live Casino të Rocketpot Casino. Kjo është një nga lojërat më të vjetra të kazinosë që mund të duket paksa e komplikuar në pamje të parë, por sapo lojtarët të dallojnë paraqitjen e lojës dhe bastet e ndryshme që mund të vendosin, ata do ta kenë shumë të lehtë për t'u luajtur.

Ruleta është një lojë interesante sepse ofron shumë baste të ndryshme që lojtarët mund të vendosin, në varësi të mënyrës se si duan të luajnë. Ruleta ofron dy kategori kryesore bastesh: baste brenda dhe jashtë. Bastet e brendshme janë baste në numra individualë dhe grupe të vogla numrash që ofrojnë pagesa më të mira, por shanset për të fituar këto baste janë shumë më të vogla. Nga ana tjetër, bastet e jashtme ofrojnë shanse më të mira për të fituar, por pagesat nuk janë aq mbresëlënëse.

Poker Live

Pokeri është një nga lojërat më sfiduese në çdo kazino, dhe u duhet pak kohë lojtarëve që të mësojnë rregullat e saj. Lojtarët që kërkojnë një lojë të thjeshtë dhe relaksuese duhet të qëndrojnë larg pokerit. Gjithsesi, duke qenë se pokeri mund të sjellë emocione të tilla si asnjë lojë tjetër, jemi të sigurt se ia vlen mundimi. Lojtarët duhet të kuptojnë se si funksionojnë raundet e basteve dhe të mësojnë përmendësh renditjen e dorës.

Më vonë, ata mund të praktikojnë dhe zhvillojnë strategjinë e tyre. Siç e kemi përmendur më parë, Live Poker nuk mund të luhet në modalitetin demo. Gjithsesi, ka poker në seksionin e lojërave ku lojtarët mund të marrin para virtuale nga kazino dhe të praktikojnë rregullat në këtë mënyrë.

Total score7.6
Përfitimet
+ Bonusi i regjistrimit në Bitcoin
+ Mbi 2600+ lojëra
+ Libri sportiv kripto

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2019
BonusetBonuset (3)
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimit
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (4)
Angleze
Gjermane
Japoneze
Spanjolle
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (8)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (5)
BitcoinCryptoDogecoin
Ethereum
Litecoin
MonedhatMonedhat (1)
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (200)
Afganistani
Afrika e Jugut
Algjeria
Andorra
Angola
Anguilla
Antilet Holandeze
Arabia Saudite
Argjentina
Armenia
Aruba
Australia
Austria
Azerbajxhani
Bahamas
Bahrein
Bangladeshi
Barbados
Belize
Benin
Bermuda
Bjellorusia
Bolivia
Bosnja dhe Hercegovina
Botsvana
Brazili
Brunei
Bullgaria
Burkina Faso
Burundi
Butani
Côte d'Ivoire
Danimarka
Dominika
Egjipti
Ekuador
El Salvador
Emiratet e Bashkuara Arabe
Eritrea
Estonia
Etiopia
Filipinet
Finlanda
Fixhi
Franca
Gabon
Gambia
Gana
Gjeorgjia
Gjermania
Gjibraltari
Grenada
Grenlanda
Guajana
Guatemala
Guinea
Guinea Ekuatoriale
Guinea-Bissau
Haiti
Holanda
Honduras
Hong Kongu
Hungaria
India
Indonezia
Iraku
Irani
Irlanda
Ishujt Cocos
Ishujt Kajman
Ishujt Kuk
Ishujt Marshall
Ishujt Pitcairn
Ishujt Solomon
Ishujt e Virgjër Britanikë
Ishulli Bouvet
Ishulli Norfolk
Ishulli i Krishtlindjeve
Ishulli i Manit
Islanda
Italia
Izraeli
Japonia
Jemeni
Jordania
Kaledonia e Re
Kamboxhia
Kameruni
Kanadaja
Katari
Kazakistani
Kenia
Kepi i Gjelbër
Kili
Kina
Kirgistani
Kiribati
Kolumbia
Komoret
Kongo
Korea Jugore
Kosta Rika
Kroacia
Kuba
Kuvajti
Laosi
Lesoto
Libani
Liberia
Libia
Lihtenshtajni
Lituania
Luksemburgu
Madagaskari
Makao
Malajzia
Malavi
Maldivet
Mali
Mali i Zi
Malta
Maqedonia
Maroku
Mauritania
Mauritius
Meksika
Mianmar
Moldavia
Monako
Mongolia
Montserrat
Mozambik
Namibia
Nauru
Nepali
Nigeri
Nigeria
Nikaragua
Niue
Norvegjia
Omani
Pakistani
Palau
Panamaja
Papua Guinea e Re
Paraguaj
Peruja
Polonia
Portugalia
Qipro
Republika Dominikane
Republika e Afrikës Qendrore
Republika Çeke
Ruanda
Rusia
Samoa
San Marino
Sejshellet
Senegali
Serbia
Shqipëria
Sierra Leone
Singapor
Siria
Sllovakia
Sllovenia
Somalia
Sri Lanka
Suazilandi
Sudani
Sudani i Jugut
Surinami
Tajlandë
Tajvani
Tanzania
Taxhikistani
Territoret Palestineze
Territori Britanik i Oqeanit Indian
Togo
Tokelau
Tonga
Trinidad & Tobago
Tunizia
Turkmenistani
Turqia
Tuvalu
Uganda
Ukraina
Uruguai
Uzbekistani
Vanuatu
Venezuela
Vietnami
Xhamajka
Xhibuti
Zambia
Zelanda e Re
Zimbabve
Zvicra
Çad
SoftwareSoftware (40)
Asia Gaming
BGAMING
Betgames
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Caleta
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Ezugi
Fugaso
GameArt
Gamomat
Genii
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Kalamba Games
Microgaming
Mr. Slotty
OneTouch Games
Oryx Gaming
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic PlayPush Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Revolver Gaming
Spadegaming
Spinomenal
SwinttThunderkick
Tom Horn Gaming
Triple Cherry
True Lab
Wazdan
Yggdrasil Gaming