Rocketpot Live Casino Rishikoni - Payments

Age Limit
Rocketpot
Rocketpot is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao

Payments

Gjatë viteve të fundit, kriptovalutat janë bërë jashtëzakonisht të njohura në mesin e përdoruesve. Ka shumë përfitime nga përdorimi i kësaj forme monedhe dhe Rocketpot ka parë një trend vazhdimisht në rritje, kështu që u ka mundësuar lojtarëve të tij të depozitojnë dhe tërheqin fonde duke përdorur kriptomonedha.

Ka kaq shumë përfitime të përdorimit të kriptomonedhave dhe ne do të përmendim vetëm disa prej tyre këtu:

  • Transaksioni****shpejtësia – Dërgimi i parave në vendet e tjera bëhet shumë më i lehtë falë kriptomonedhave. Shumica e transaksioneve paguhen nga tre deri në pesë ditë pune, ndërsa transaksionet e kriptomonedhave janë pothuajse të menjëhershme.
  • Transaksioni****kosto – Dërgimi i parave ndërkombëtarisht përfshin gjithmonë tarifa që mund të jenë të larta. Kriptovalutat lejojnë transaksione me tarifa minimale.
  • Aksesueshmëria – Çdokush mund të përdorë kriptovaluta për sa kohë që ka një pajisje me lidhje interneti. Vendosja e një portofoli të kriptomonedhës është jashtëzakonisht e shpejtë dhe nuk ka verifikim ID ose kontroll të sfondit. Kjo i lejon përdoruesit që nuk kanë një llogari bankare të bëjnë transaksione online.
  • Siguria – Gjëja më e rëndësishme për lojtarët është çelësi i tyre privat dhe ata duhet ta mbajnë këtë informacion për vete. Gjithsesi, nëse një përdorues humbet çelësin e tij privat, ai nuk do të jetë në gjendje të rikuperojë fondet e tij.
  • Privatësia – Meqenëse lojtarët nuk duhet të regjistrohen për një llogari në një institucion financiar, ata mund të ruajnë një nivel privatësie në këtë mënyrë.
Total score7.6
Përfitimet
+ Bonusi i regjistrimit në Bitcoin
+ Mbi 2600+ lojëra
+ Libri sportiv kripto

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2019
BonusetBonuset (3)
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimit
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (4)
Angleze
Gjermane
Japoneze
Spanjolle
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (8)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (5)
BitcoinCryptoDogecoin
Ethereum
Litecoin
MonedhatMonedhat (1)
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (200)
Afganistani
Afrika e Jugut
Algjeria
Andorra
Angola
Anguilla
Antilet Holandeze
Arabia Saudite
Argjentina
Armenia
Aruba
Australia
Austria
Azerbajxhani
Bahamas
Bahrein
Bangladeshi
Barbados
Belize
Benin
Bermuda
Bjellorusia
Bolivia
Bosnja dhe Hercegovina
Botsvana
Brazili
Brunei
Bullgaria
Burkina Faso
Burundi
Butani
Côte d'Ivoire
Danimarka
Dominika
Egjipti
Ekuador
El Salvador
Emiratet e Bashkuara Arabe
Eritrea
Estonia
Etiopia
Filipinet
Finlanda
Fixhi
Franca
Gabon
Gambia
Gana
Gjeorgjia
Gjermania
Gjibraltari
Grenada
Grenlanda
Guajana
Guatemala
Guinea
Guinea Ekuatoriale
Guinea-Bissau
Haiti
Holanda
Honduras
Hong Kongu
Hungaria
India
Indonezia
Iraku
Irani
Irlanda
Ishujt Cocos
Ishujt Kajman
Ishujt Kuk
Ishujt Marshall
Ishujt Pitcairn
Ishujt Solomon
Ishujt e Virgjër Britanikë
Ishulli Bouvet
Ishulli Norfolk
Ishulli i Krishtlindjeve
Ishulli i Manit
Islanda
Italia
Izraeli
Japonia
Jemeni
Jordania
Kaledonia e Re
Kamboxhia
Kameruni
Kanadaja
Katari
Kazakistani
Kenia
Kepi i Gjelbër
Kili
Kina
Kirgistani
Kiribati
Kolumbia
Komoret
Kongo
Korea Jugore
Kosta Rika
Kroacia
Kuba
Kuvajti
Laosi
Lesoto
Libani
Liberia
Libia
Lihtenshtajni
Lituania
Luksemburgu
Madagaskari
Makao
Malajzia
Malavi
Maldivet
Mali
Mali i Zi
Malta
Maqedonia
Maroku
Mauritania
Mauritius
Meksika
Mianmar
Moldavia
Monako
Mongolia
Montserrat
Mozambik
Namibia
Nauru
Nepali
Nigeri
Nigeria
Nikaragua
Niue
Norvegjia
Omani
Pakistani
Palau
Panamaja
Papua Guinea e Re
Paraguaj
Peruja
Polonia
Portugalia
Qipro
Republika Dominikane
Republika e Afrikës Qendrore
Republika Çeke
Ruanda
Rusia
Samoa
San Marino
Sejshellet
Senegali
Serbia
Shqipëria
Sierra Leone
Singapor
Siria
Sllovakia
Sllovenia
Somalia
Sri Lanka
Suazilandi
Sudani
Sudani i Jugut
Surinami
Tajlandë
Tajvani
Tanzania
Taxhikistani
Territoret Palestineze
Territori Britanik i Oqeanit Indian
Togo
Tokelau
Tonga
Trinidad & Tobago
Tunizia
Turkmenistani
Turqia
Tuvalu
Uganda
Ukraina
Uruguai
Uzbekistani
Vanuatu
Venezuela
Vietnami
Xhamajka
Xhibuti
Zambia
Zelanda e Re
Zimbabve
Zvicra
Çad
SoftwareSoftware (40)
Asia Gaming
BGAMING
Betgames
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Caleta
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Ezugi
Fugaso
GameArt
Gamomat
Genii
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Kalamba Games
Microgaming
Mr. Slotty
OneTouch Games
Oryx Gaming
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic PlayPush Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Revolver Gaming
Spadegaming
Spinomenal
SwinttThunderkick
Tom Horn Gaming
Triple Cherry
True Lab
Wazdan
Yggdrasil Gaming