Rocketpot Live Casino Rishikoni - Responsible Gaming

Age Limit
Rocketpot
Rocketpot is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao

Responsible Gaming

Lojtarët zakonisht bashkohen në një kazino në internet për qëllime argëtimi dhe argëtimi. Gjithsesi, disa njerëz e shohin lojën e fatit si një mënyrë për të fituar para, kështu që ata zakonisht shpenzojnë më shumë se sa mund të përballojnë dhe si rezultat, ata zhvillojnë një varësi.

Kumari është një aktivitet argëtues dhe lojtarët duhet të hyjnë në këtë aktivitet me kujdes. Ka disa gjëra që lojtarët mund të bëjnë për të mbajtur kontrollin e zakoneve të tyre të lojërave të fatit.

Kumari nuk është punë – Gabimi i parë dhe ndoshta më i madhi që bëjnë lojtarët është të mendojnë për kumarin si një mënyrë për të fituar para. Është e mundur të fitosh shumë para gjatë lojërave të fatit, dhe kjo mund të jetë fat fillestar ose një lojtar është në një seri fitimesh.

Por, në planin afatgjatë, kazinoja do të ketë gjithmonë më shumë fitore se lojtari. Pra, është mirë të mendosh për të fituar si fat të mirë dhe kur një lojtar humbet, ai duhet t'i konsiderojë paratë e humbura si paradhënie për argëtimin që ka pasur duke luajtur lojën e tij të preferuar.

Bëj bixhoz atë që mund të përballosh – Lojtarët duhet të luajnë kumar me paratë që duhej të ishin për argëtim dhe të mos zhyten në buxhetin e tyre që është për shpenzimet e tyre të tjera si qiraja apo faturat.

Vendosni një kufi – Bixhozi është argëtues dhe lojtarët lehtë mund të tërhiqen dhe të shpenzojnë më shumë para dhe kohë nga sa kishin menduar fillimisht. Është një ide e mirë të vendosni një kufi për paratë që mund të depozitojnë, në këtë mënyrë ata nuk do të tejkalojnë buxhetin e tyre dhe do të mbajnë më shumë kontrollin e financave të tyre.

Vendosni një kufi kohor – Rocketpot Casino i lejon lojtarët të vendosin një kufi kohor për seancat e tyre. Pasi të mbarojë koha, ata duhet të heqin dorë, sepse gjasat janë që sa më shumë kohë të kalojë duke luajtur bixhoz, aq më shumë para do të humbasë.

Mos ndiqni humbjet – Ndjekja e humbjeve është një nga gabimet më të zakonshme që bëjnë kumarxhinjtë. Kur humbasin paratë e tyre, ata mendojnë se me një depozitë të re do të rifitojnë paratë që kanë humbur.

Fatkeqësisht, ndjekja e humbjeve zakonisht do të çojë në humbje më të mëdha. Siç e përmendëm më parë, kazino do të fitojë më shpesh se lojtari, kështu që është një ide e mirë të ndaloni kumarin kur jeni në një seri humbjesh, sepse do të ketë një kohë tjetër për të luajtur.

Mos luani kumar kur jeni në depresion - Kur një person nuk është në mendjen e tij të mirë, procesi i vendimmarrjes do të jetë më i vështirë. Lojtarët duhet të sigurohen që ata të luajnë kumar vetëm kur janë të qartë.

Kombinoni lojërat e fatit me aktivitete të tjera – Bixhozi nuk duhet të jetë forma e vetme e argëtimit për një person. Ata duhet ta kombinojnë atë me aktivitete të tjera që u pëlqejnë.

Lini kartën tuaj bankare – Për lojtarët që besojnë se nuk mund të kontrollojnë kumarin e tyre, atëherë një truk i mirë që mund të përdorin është të lënë kartën e tyre bankare diku tjetër kur planifikojnë të luajnë kumar. Në këtë mënyrë ata do të shmangin vendimet e nxituara dhe 'për momentin'.

Bëni pushime – Pushimi nga lojërat e fatit mund t'i ndihmojë lojtarët të rimendojnë sjelljen e tyre, sepse kumari i vazhdueshëm mund t'i bëjë lojtarët të humbasin kohën dhe perspektivën.

Mos pini kur luani kumar – Alkooli do të mjegullojë gjykimin e një personi, kështu që kumari mund të dalë lehtësisht jashtë kontrollit.

Vetëpërjashtimi

Lojtarët që besojnë se po shpenzojnë shumë kohë duke luajtur bixhoz duhet të konsiderojnë vetë-përjashtimin. Në këtë mënyrë ata nuk do të jenë në gjendje të depozitojnë fonde në llogarinë e tyre dhe të luajnë për para të vërteta. Vetë-përjashtimi është zakonisht nga gjashtë deri në dymbëdhjetë muaj, por lojtarët gjithmonë mund ta zgjasin këtë periudhë.

Gjatë periudhës së vetëpërjashtimit, lojtarët nuk do të marrin asnjë material promovues nga kazino. Lojtarët mund të përjashtojnë veten nga një vend ose disa vende në të njëjtën kohë. Ne i këshillojmë lojtarët të kontaktojnë Mbështetjen e Klientit dhe ata do të ndihmojnë çdo lojtar të marrë një vendim të mirëinformuar.

Banorët e Britanisë së Madhe mund të vizitojnë GAMSTOP dhe të përjashtohen nga të gjitha faqet e lojërave të fatit të licencuara për të operuar në Britaninë e Madhe për 6 muaj, 1 vit ose 5 vjet.

Total score7.6
Përfitimet
+ Bonusi i regjistrimit në Bitcoin
+ Mbi 2600+ lojëra
+ Libri sportiv kripto

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2019
BonusetBonuset (3)
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimit
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (4)
Angleze
Gjermane
Japoneze
Spanjolle
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (8)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (5)
BitcoinCryptoDogecoin
Ethereum
Litecoin
MonedhatMonedhat (1)
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (200)
Afganistani
Afrika e Jugut
Algjeria
Andorra
Angola
Anguilla
Antilet Holandeze
Arabia Saudite
Argjentina
Armenia
Aruba
Australia
Austria
Azerbajxhani
Bahamas
Bahrein
Bangladeshi
Barbados
Belize
Benin
Bermuda
Bjellorusia
Bolivia
Bosnja dhe Hercegovina
Botsvana
Brazili
Brunei
Bullgaria
Burkina Faso
Burundi
Butani
Côte d'Ivoire
Danimarka
Dominika
Egjipti
Ekuador
El Salvador
Emiratet e Bashkuara Arabe
Eritrea
Estonia
Etiopia
Filipinet
Finlanda
Fixhi
Franca
Gabon
Gambia
Gana
Gjeorgjia
Gjermania
Gjibraltari
Grenada
Grenlanda
Guajana
Guatemala
Guinea
Guinea Ekuatoriale
Guinea-Bissau
Haiti
Holanda
Honduras
Hong Kongu
Hungaria
India
Indonezia
Iraku
Irani
Irlanda
Ishujt Cocos
Ishujt Kajman
Ishujt Kuk
Ishujt Marshall
Ishujt Pitcairn
Ishujt Solomon
Ishujt e Virgjër Britanikë
Ishulli Bouvet
Ishulli Norfolk
Ishulli i Krishtlindjeve
Ishulli i Manit
Islanda
Italia
Izraeli
Japonia
Jemeni
Jordania
Kaledonia e Re
Kamboxhia
Kameruni
Kanadaja
Katari
Kazakistani
Kenia
Kepi i Gjelbër
Kili
Kina
Kirgistani
Kiribati
Kolumbia
Komoret
Kongo
Korea Jugore
Kosta Rika
Kroacia
Kuba
Kuvajti
Laosi
Lesoto
Libani
Liberia
Libia
Lihtenshtajni
Lituania
Luksemburgu
Madagaskari
Makao
Malajzia
Malavi
Maldivet
Mali
Mali i Zi
Malta
Maqedonia
Maroku
Mauritania
Mauritius
Meksika
Mianmar
Moldavia
Monako
Mongolia
Montserrat
Mozambik
Namibia
Nauru
Nepali
Nigeri
Nigeria
Nikaragua
Niue
Norvegjia
Omani
Pakistani
Palau
Panamaja
Papua Guinea e Re
Paraguaj
Peruja
Polonia
Portugalia
Qipro
Republika Dominikane
Republika e Afrikës Qendrore
Republika Çeke
Ruanda
Rusia
Samoa
San Marino
Sejshellet
Senegali
Serbia
Shqipëria
Sierra Leone
Singapor
Siria
Sllovakia
Sllovenia
Somalia
Sri Lanka
Suazilandi
Sudani
Sudani i Jugut
Surinami
Tajlandë
Tajvani
Tanzania
Taxhikistani
Territoret Palestineze
Territori Britanik i Oqeanit Indian
Togo
Tokelau
Tonga
Trinidad & Tobago
Tunizia
Turkmenistani
Turqia
Tuvalu
Uganda
Ukraina
Uruguai
Uzbekistani
Vanuatu
Venezuela
Vietnami
Xhamajka
Xhibuti
Zambia
Zelanda e Re
Zimbabve
Zvicra
Çad
SoftwareSoftware (40)
Asia Gaming
BGAMING
Betgames
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Caleta
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Ezugi
Fugaso
GameArt
Gamomat
Genii
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Kalamba Games
Microgaming
Mr. Slotty
OneTouch Games
Oryx Gaming
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic PlayPush Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Revolver Gaming
Spadegaming
Spinomenal
SwinttThunderkick
Tom Horn Gaming
Triple Cherry
True Lab
Wazdan
Yggdrasil Gaming