Rishikimi i lojërave të tregtarëve të drejtpërdrejtë Rocketpot - Responsible Gaming

RocketpotResponsible Gambling
CASINORANK
7.56/10
BonusBonus i mirëseardhjes 100% deri në 1 BTC
Bonusi i regjistrimit në Bitcoin
Mbi 2600+ lojëra
Libri sportiv kripto
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Bonusi i regjistrimit në Bitcoin
Mbi 2600+ lojëra
Libri sportiv kripto
Rocketpot is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Lojtarët zakonisht bashkohen në një kazino në internet për qëllime argëtimi dhe argëtimi. Gjithsesi, disa njerëz e shohin lojën e fatit si një mënyrë për të fituar para, kështu që ata zakonisht shpenzojnë më shumë se sa mund të përballojnë dhe si rezultat, ata zhvillojnë një varësi.

Kumari është një aktivitet argëtues dhe lojtarët duhet të hyjnë në këtë aktivitet me kujdes. Ka disa gjëra që lojtarët mund të bëjnë për të mbajtur kontrollin e zakoneve të tyre të lojërave të fatit.

Kumari nuk është punë – Gabimi i parë dhe ndoshta më i madhi që bëjnë lojtarët është të mendojnë për kumarin si një mënyrë për të fituar para. Është e mundur të fitosh shumë para gjatë lojërave të fatit, dhe kjo mund të jetë fat fillestar ose një lojtar është në një seri fitimesh.

Por, në planin afatgjatë, kazinoja do të ketë gjithmonë më shumë fitore se lojtari. Pra, është mirë të mendosh për të fituar si fat të mirë dhe kur një lojtar humbet, ai duhet t'i konsiderojë paratë e humbura si paradhënie për argëtimin që ka pasur duke luajtur lojën e tij të preferuar.

Bëj bixhoz atë që mund të përballosh – Lojtarët duhet të luajnë kumar me paratë që duhej të ishin për argëtim dhe të mos zhyten në buxhetin e tyre që është për shpenzimet e tyre të tjera si qiraja apo faturat.

Vendosni një kufi – Bixhozi është argëtues dhe lojtarët lehtë mund të tërhiqen dhe të shpenzojnë më shumë para dhe kohë nga sa kishin menduar fillimisht. Është një ide e mirë të vendosni një kufi për paratë që mund të depozitojnë, në këtë mënyrë ata nuk do të tejkalojnë buxhetin e tyre dhe do të mbajnë më shumë kontrollin e financave të tyre.

Vendosni një kufi kohor – Rocketpot Casino i lejon lojtarët të vendosin një kufi kohor për seancat e tyre. Pasi të mbarojë koha, ata duhet të heqin dorë, sepse gjasat janë që sa më shumë kohë të kalojë duke luajtur bixhoz, aq më shumë para do të humbasë.

Mos ndiqni humbjet – Ndjekja e humbjeve është një nga gabimet më të zakonshme që bëjnë kumarxhinjtë. Kur humbasin paratë e tyre, ata mendojnë se me një depozitë të re do të rifitojnë paratë që kanë humbur.

Fatkeqësisht, ndjekja e humbjeve zakonisht do të çojë në humbje më të mëdha. Siç e përmendëm më parë, kazino do të fitojë më shpesh se lojtari, kështu që është një ide e mirë të ndaloni kumarin kur jeni në një seri humbjesh, sepse do të ketë një kohë tjetër për të luajtur.

Mos luani kumar kur jeni në depresion - Kur një person nuk është në mendjen e tij të mirë, procesi i vendimmarrjes do të jetë më i vështirë. Lojtarët duhet të sigurohen që ata të luajnë kumar vetëm kur janë të qartë.

Kombinoni lojërat e fatit me aktivitete të tjera – Bixhozi nuk duhet të jetë forma e vetme e argëtimit për një person. Ata duhet ta kombinojnë atë me aktivitete të tjera që u pëlqejnë.

Lini kartën tuaj bankare – Për lojtarët që besojnë se nuk mund të kontrollojnë kumarin e tyre, atëherë një truk i mirë që mund të përdorin është të lënë kartën e tyre bankare diku tjetër kur planifikojnë të luajnë kumar. Në këtë mënyrë ata do të shmangin vendimet e nxituara dhe 'për momentin'.

Bëni pushime – Pushimi nga lojërat e fatit mund t'i ndihmojë lojtarët të rimendojnë sjelljen e tyre, sepse kumari i vazhdueshëm mund t'i bëjë lojtarët të humbasin kohën dhe perspektivën.

Mos pini kur luani kumar – Alkooli do të mjegullojë gjykimin e një personi, kështu që kumari mund të dalë lehtësisht jashtë kontrollit.

Vetëpërjashtimi

Lojtarët që besojnë se po shpenzojnë shumë kohë duke luajtur bixhoz duhet të konsiderojnë vetë-përjashtimin. Në këtë mënyrë ata nuk do të jenë në gjendje të depozitojnë fonde në llogarinë e tyre dhe të luajnë për para të vërteta. Vetë-përjashtimi është zakonisht nga gjashtë deri në dymbëdhjetë muaj, por lojtarët gjithmonë mund ta zgjasin këtë periudhë.

Gjatë periudhës së vetëpërjashtimit, lojtarët nuk do të marrin asnjë material promovues nga kazino. Lojtarët mund të përjashtojnë veten nga një vend ose disa vende në të njëjtën kohë. Ne i këshillojmë lojtarët të kontaktojnë Mbështetjen e Klientit dhe ata do të ndihmojnë çdo lojtar të marrë një vendim të mirëinformuar.

Banorët e Britanisë së Madhe mund të vizitojnë GAMSTOP dhe të përjashtohen nga të gjitha faqet e lojërave të fatit të licencuara për të operuar në Britaninë e Madhe për 6 muaj, 1 vit ose 5 vjet.

Bonuset më të mira të mirëseardhjes së kriptomonedhave për lojtarët e kazinove të drejtpërdrejta në maj 2023
2023-05-17

Bonuset më të mira të mirëseardhjes së kriptomonedhave për lojtarët e kazinove të drejtpërdrejta në maj 2023

Kumari i kriptomonedhave është kthyer në një fenomen këto ditë. Lojtarët mund të përdorin monedha të njohura si BTC, mBTC dhe USDT për të kryer transaksione të shpejta, anonime dhe të sigurta në kazino, duke i bërë ato alternativa të shkëlqyera ndaj opsioneve konvencionale të pagesave. Dhe për ta bërë të gjithë idenë edhe më të mirë, kazinotë e drejtpërdrejta të kriptomonedhave ofrojnë disa nga promovimet më të mëdha të mirëseardhjes. Në këtë artikull, do të zbuloni dy bonuse të mirëseardhjes për të kërkuar në një kazino kripto.