RTP

RTP do të thotë "kthim te lojtari" dhe është një term që lojtarët e kazinosë duhet ta dinë. Kthimi te lojtari mat se sa para do të ketë kthyer kazino nga të gjitha bastet e vendosura nga një lojtar gjatë lojës së tij. Me fjalë të tjera, u tregon lojtarëve se sa përqind e basteve të tyre u kthehet atyre si fitime mesatarisht. Për shembull, nëse një kthim te lojtari është 98%, atëherë nga çdo 100 dollarë të basteve, kazinoja mban vetëm 2 dollarë dhe jep 98 dollarë si fitime.

RTP Kazino Live

RTP Kazino Live

Përqindja e kthimit te lojtari (RTP) është përqindja e parashikuar që një lojë e drejtpërdrejtë me tregtarë do t'u kthehet lojtarëve me kalimin e kohës. Një lojtar që është i njohur me RTP-të ka një probabilitet shumë më të mirë për të fituar para. Ky informacion mund të përdoret për të marrë një vendim racional.

RTP Kazino Live
Si llogaritet RTP e një loje?

Si llogaritet RTP e një loje?

RTP e një loje llogaritet duke e luajtur atë një milion herë dhe duke numëruar rezultatin total të atyre miliona basteve. Pra, nëse një lojtar vë baste një milion një euro baste në një tavolinë blackjack, ai do të kishte vënë bast 1,000,000.00 €. Nëse bilanci është 995,100 € pas këtyre basteve, RTP e kazinosë është 995,100 € / 1,000,000 € = 99,51 përqind. Kompjuterët dhe softuerët e tjerë trajtojnë gjithçka. Këto RTP rregullohen nga furnizuesi i softuerit dhe komisionet e lojërave të fatit për të siguruar që ato të jenë të drejta me lojtarët.

Lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë me RTP-në e pagesës më të mirë për aksionet më të ulëta

Shumica e këtyre lojërave ofrohen nga Evolution Gaming dhe Playtech. Ato të ofruara nga Evolution Gaming përfshijnë Lightning Baccarat me një RTP në kazino prej 98,76%, Gonzo's Treasure Hunt me 96,56%, Monopoly Live Dream Catcher me një RTP prej 96,23%, Crazy Time me një RTP prej 96,23% dhe Live Mega Ball me një RTP prej 95.40%. Mega Fire Blaze Roulette, Live Spin A Win dhe Adventures Beyond Wonderland janë vetëm disa nga lojërat e drejtpërdrejta të Playtech. Këto lojëra kanë RTP prej 97.30%, 97.22 përqind dhe 96.06 përqind, respektivisht.

Si llogaritet RTP e një loje?
Lojëra me ruletë live me pagesë të lartë

Lojëra me ruletë live me pagesë të lartë

Të paguarit të lartë lojëra ruletë live janë ruleta rrufe dhe ruleta kuantike. Njohja e bazave të një loje ruletë konvencionale është gjithçka që i nevojitet për të filluar me këtë risi unike, e cila përmban dekor mahnitës të studios, cilësi të jashtëzakonshme videoje me definicion të lartë, hoste llafazane dhe shumëfishues.

RTP i drejtpërdrejtë i kazinosë me një tregtar të drejtpërdrejtë

Shumica e lojërave të ruletit ndjekin të njëjtat rregulla si Lightning Roulette. Është modeluar sipas versionit evropian të lojës, i cili përdor një rrotë me 37 xhepa. Nëse topi bie në njërin prej këtyre numrave dhe lojtari ka vendosur një bast të drejtpërdrejtë mbi atë numër, Numrat me fat të dhënë do të paguajnë një shumë të shumëfishuar. Opsionet e shumëzuesit në pagesat me fat janë 50x, 100x, 200x, 300x, 400x dhe 500x.

Tregtari i drejtpërdrejtë i lojës së ruletit kuantik përdor shumëzues të rastësishëm deri në 500x për të fituar ruletë direkt. Kjo lojë live kombinon ruletën më të mirë evropiane me shumëzuesit e fitimeve në kohë reale për t'u ofruar lojtarëve diçka të ndryshme për të bërë gjatë çdo raundi të lojës. Loja është në thelb ruletë e zakonshme evropiane.

Dallimi është se numrat e rastësishëm drejtpërsëdrejti shumëzohen deri në pesë herë. Një nxitje kuantike shton 50x në një shumëzues në mënyrë të rastësishme, ndërsa një kërcim kuantik dyfishon ose trefishon një shumëzues rastësisht, deri në një maksimum prej 500x. Për lojtarët, strategjia optimale është të vihet bast në të gjithë numrat. Kjo siguron që ata të marrin një biletë fituese në çdo rrotullim. Në disa raste, një shumëzues mund t'i shtohet numrit fitues.

kuptimi i kazinosë rtp

Lojëra me ruletë live me pagesë të lartë
RTP Kazino Kuptimi dhe Rëndësia për Lojtarët

RTP Kazino Kuptimi dhe Rëndësia për Lojtarët

Një nga më faktorë të rëndësishëm për kumarxhinjtë në kazinotë e drejtpërdrejta është RTP (kthimi te lojtari). Ai i ndihmon ata në disa mënyra të ndryshme. Së pari, kthimi te lojtari u tregon lojtarëve skajin e shtëpisë për një lojë. Kjo është e rëndësishme sepse i ndihmon ata të kuptojnë se sa gjasa kanë të fitojnë para në një lojë. Së dyti, mund t'i ndihmojë lojtarët të gjejnë lojëra me shanse më të mira. E fundit, por jo më pak e rëndësishme, rikthimi te lojtari u jep lojtarëve një ide se sa mund të presin të humbasin ose të fitojnë në çdo lojë të caktuar.

Në përgjithësi, kthimi te lojtari është një term i rëndësishëm me të cilin duhet të njihen lojtarët e kazinosë. Njohja për të mund t'i ndihmojë lojtarët të marrin vendime më të mira se cilat lojëra të luajnë dhe sa para duan të rrezikojnë gjatë lojës.

RTP Kazino Kuptimi dhe Rëndësia për Lojtarët
Si të gjeni lojërat më të mira me kthimin më të lartë te lojtari?

Si të gjeni lojërat më të mira me kthimin më të lartë te lojtari?

Gjetja e lojërave të kazinosë me kthimin më të lartë te lojtarët mund të jetë e vështirë. Megjithatë, ka disa këshilla që lojtarët mund t'i përdorin për ta lehtësuar procesin.

Duke kërkuar informacion në faqen e kazinosë
Nëse kthimi te lojtari nuk zbulohet drejtpërdrejt, ato mund të zbulohen diku në sajt. Kjo mund të jetë pak e vështirë, por ia vlen.

Faqet e palëve të treta
Nëse një kthim te lojtari nuk zbulohet askund në faqen e kazinosë, mund të jetë e mundur të bëhet diku tjetër. Disa faqe interneti të rishikimeve të kazinosë do të listojnë kthimin për lojtarët në vlerësimet e tyre rreth lojërave të ndryshme të kazinosë.

Përdorimi i një kalkulatori të kthimit te lojtari
Llogaritësit e kthimit te lojtari janë të disponueshëm në internet. Këta kalkulatorë e bëjnë të lehtë për lojtarët të krahasojnë kthimin me lojtarët në shumë lojëra në të njëjtën kohë, duke u dhënë atyre të gjithë informacionin që u nevojitet në një vend.

Si të gjeni lojërat më të mira me kthimin më të lartë te lojtari?
Cila lojë kazinoje live me kthimin më të lartë te lojtari?

Cila lojë kazinoje live me kthimin më të lartë te lojtari?

Blackjack live njihet se ka kthimin më të lartë të lojtarit në botën e kazinosë. Në fakt, të gjitha variantet live blackjack kanë kthim për lojtarët mbi 99%. Ato përfshijnë Blackjack Infinite (99.51%), Blackjack Quantum (99.47%) dhe Blackjack Pafund (99.54%).

Cila lojë kazinoje live me kthimin më të lartë te lojtari?
Cila lojë e Kazinosë Live jep fitimet më të mëdha?

Cila lojë e Kazinosë Live jep fitimet më të mëdha?

Shumë lojëra kazino ofrojnë mundësinë për të fituar shuma të mëdha parash, por disa u japin lojtarëve një shans më të lartë se të tjerët. Ja disa prej tyre.

Ruletë e drejtpërdrejtë -Ruleta është një nga lojërat më të njohura të kazinosë dhe u ofron lojtarëve mundësinë për të fituar të mëdha. Shanset për të fituar varen nga vendi ku bie topi, por ka mundësi për të fituar deri në 35:000 herë të bastit të lojtarit.

Blackjack live-Blackjack është një tjetër lojë klasike e kazinosë që mund të ofrojnë pagesa të mëdha. Loja përfshin bast kundër tregtarit dhe përpjekjen për të marrë një dorë që vlen më afër 21 sesa tregtari pa kaluar.

Baccarat live -Bacarat live ofron disa mundësi të këndshme për fitore të mëdha. Me baccarat live, lojtarët vënë bast se cili lojtar ose bankier do të fitojë në vend të basteve për rezultatin e një dore.

Poker me tre letra -Pokeri me tre letra është një lojë kazino me ritme të shpejta që u ofron lojtarëve disa shanse të mira për të fituar të mëdha. Qëllimi i lojës është të mposhtni dorën e tregtarit me tre letra, dhe lojtarët mund të bastojnë me dorën e tyre ose me dorën e tregtarit.

Lojë

Ofruesi

Kthimi teorik

Ruletë evropiane

Evolucioni

97,30%

Ruletë franceze

Evolucioni

98,65%

Ruleta Amerikane 0 dhe 00

Evolucioni

94,74%

Basti kryesor Blackjack

Evolucioni

99.28%

Bast anësor për çiftet e përsosura të Blackjack

Evolucioni

95,90%

Bast anësor Blackjack 21+3

Evolucioni

96.30%

Blackjack i pafund

Evolucioni

99,47%

Bast Blackjack falas

Evolucioni

98.45%

Fuqia Blackjack

Evolucioni

98,80%

Blackjack me shpejtësi

Evolucioni

99.28%

Lightning Blackjack

Evolucioni

99,56%

2 Hand Casino Hold'em - Bast Ante

Evolucioni

97,84%

2 Hand Casino Hold'em - Bast bonus

Evolucioni

93.74%

Poker me 3 letra - bast Ante

Evolucioni

96.63%

Poker me 3 letra - bast Pair Plus

Evolucioni

95,51%

Poker me 3 letra - bast bonus me 6 letra

Evolucioni

91.44%

Baccarat - bast bankier

Evolucioni

98,95%

Bast Baccarat - Banker në çift

Evolucioni

89.64%

Baccarat - Bast për çift lojtarësh

Evolucioni

89.64%

Baccarat - Bast perfekt në çift

Evolucioni

91,95%

Baccarat - Bast në cilindo palë

Evolucioni

86.29%

Baccarat - Bast bonus lojtari

Evolucioni

97,35%

Baccarat - Bast bonus Banker

Evolucioni

90.63%

Golden Wealth Baccarat - Bast lojtar

Evolucioni

98,85%

Golden Wealth Baccarat - Bast Banker

Evolucioni

98,69%

Lightning Baccarat - Bast lojtar

Evolucioni

98.76%

Lightning Baccarat - Bast barazimi

Evolucioni

94,51%

Bac Bo - Bast bankier/lojtar

Evolucioni

98,87%

Bac Bo - Bast barazimi

Evolucioni

95,52%

Casino Hold'em Poker - bast Ante

Evolucioni

97,84%

Casino Hold'em Poker - Bast bonus

Evolucioni

93.74%

Casino Hold'em Poker - Jackpot Jumbo 7

Evolucioni

81.64%

Caribbean Stud Poker - bast Ante

Evolucioni

98.19%

Caribbean Stud Poker - 5+1 bast bonus

Evolucioni

91.44%

Craps Live

Evolucioni

99.17%

Cash ose Crash Live

Evolucioni

99,59%

Marrëveshje ose pa marrëveshje

Evolucioni

95.42%

Dragon Tiger - Basti kryesor

Evolucioni

96.27%

Dragon Tiger - Bast barazimi

Evolucioni

89.64%

Dragon Tiger - Bast i përshtatshëm për kravatë

Evolucioni

86.02%

Fan Tan - bast SSh

Evolucioni

88.75%

Zare rrufeje

Evolucioni

96.21%

Lightning Roulette - Baste të jashtme

Evolucioni

97,30%

Monopoly Live

Evolucioni

96.23%

Qyteti i bastit anësor - Dora me 3 letra

Evolucioni

96,69%

Mega Ball

Evolucioni

95,40%

Super Sic Bo

Evolucioni

97.22%

Ultimate Texas Hold'em Poker

Evolucioni

96,50%

Texas Hold'em Bonus Poker - bast Ante

Evolucioni

97,96%

Texas Hold'em Bonus Poker - Bast total

Evolucioni

99,47%

Ruletë evropiane

Playtech

97,30%

Ruletë franceze

Playtech

98,65%

Ruletë Amerikane

Playtech

94,74%

Spread Bet Ruletë

Playtech

97,30%

Ruletë kuantike - Baste të jashtme

Playtech

97,30%

Blackjack - Basti kryesor

Playtech

99.5%

Blackjack - Bast anësor Perfect Pairs

Playtech

95,90%

Blackjack - bast anësor 21+3

Playtech

96.30%

Blackjack - Tabela e pakufizuar

Playtech

99.5%

Quantum Blackjack - Loja kryesore

Playtech

99,47%

Të gjitha bastet Blackjack - Loja kryesore

Playtech

99.46%

Cash Back Blackjack - Loja kryesore

Playtech

99,56%

Baccarat - bast bankier

Playtech

98,95%

Casino Hold'em Poker - bast Ante

Playtech

98.9%

Casino Stud Poker - bast Ante

Playtech

98.18%

Heads Up Holdem Poker - bast Ante

Playtech

97.64%

Përshëndetje Lo

Playtech

96,45%

Sic Bo

Playtech

97.3%

Sic Bo Deluxe

Playtech

97.2%

Dragon Tiger - Bast Dragon ose Tiger

Playtech

96.27%

Dragon Tiger - Bast barazimi

Playtech

82.17%

Dragon Tiger - Bast anësor

Playtech

92.31%

Brag me 3 letra - bast Ante

Playtech

98,00%

3 Card Brag - Bast Pairs Plus

Playtech

97,86%

Andar Bahar - Andar bast

Playtech

97,85%

Andar Bahar - bast Bahar

Playtech

97%

Bast në Baccarat

Playtech

97%

Bast në Poker

Playtech

96%

Bast mbi Tigerin e Dragoit

Playtech

96%

Ruletë evropiane

Lojëra autentike

97,30%

Ruletë franceze

Lojëra autentike

98,65%

Ruletë evropiane

NetEnt

97,30%

Ruletë franceze

NetEnt

98,65%

Blackjack

NetEnt

99.5%

Blitz Blackjack

NetEnt

99.5%

Blackjack - Barazim i zakonshëm

NetEnt

99.5%

Blackjack - Basti kryesor

Lojë pragmatike

99.28%

ONE Blackjack - Basti kryesor

Lojë pragmatike

99,47%

Ruletë - Evropiane

Lojë pragmatike

97,30%

Ruletë - Evropiane

Lojëra ekstreme të drejtpërdrejta

97,30%

Baccarat - bast bankier

Lojëra ekstreme të drejtpërdrejta

98,94%

Baccarat - Bast lojtar

Lojëra ekstreme të drejtpërdrejta

98.76%

Baccarat - Bast barazimi

Lojëra ekstreme të drejtpërdrejta

85.64%

Ruletë - Evropiane

Kazino Media Live

97,30%

Blackjack

Kazino Media Live

99.39%

Cila lojë e Kazinosë Live jep fitimet më të mëdha?

FAQ

Ku mund të gjeni vlerësime rtp për kazinotë live

Këtu në LiveCasinoRank, ne kemi përpiluar një listë të vlerësimeve të RTP për kazinotë live.