Luaj këto lojëra popullore në kazinotë e drejtpërdrejta të SHBA

Shtetet e Bashkuara

2021-10-26

Ethan Tremblay

Kumari është një aktivitet i njohur argëtimi në SHBA. Në këtë vend, lojtarët, në tufat e tyre, kënaqen në kazinotë live në SHBA dhe në vendet e basteve me bazë tokësore. Madje nuk është çudi që SHBA është shtëpia e Las Vegasit, meka e lojërave të fatit për shumicën e përdoruesve të kazinove.

Luaj këto lojëra popullore në kazinotë e drejtpërdrejta të SHBA

Kthimi në axhendën e sotme, kazinotë më të mira amerikane të drejtpërdrejta prezantojnë lojtarët me një koleksion të gjerë lojërash tavoline live. Pra, qoftë një guru fillestar apo me përvojë në kazinotë e drejtpërdrejta në SHBA, kjo listë ka disa lojëra për të luajtur.

Blackjack live

Blackjack live është një lojë klasike tavoline që është ndoshta më e zakonshme që luhet në kazinotë më të mira live. Kjo sepse kjo lojë krenohet me rregulla të thjeshta të lojës dhe lojtarët mund të përdorin strategji bastesh si numërimi i letrave dhe renditja e skajeve për të fituar lojën.

Gjithashtu, blackjack live vjen me kufij befasues të ulët të basteve, duke filluar nga 1$ për dorë. Dhe kjo nuk po përmend zhvilluesit si Evolution, Playtech dhe VIG, të cilët kanë zotëruar artin e ofrimit të veprimit të përsosur të lojërave. Pra, për të pasur kontroll të plotë mbi seancat tuaja të lojërave me një avantazh shtëpie prej më pak se 0,5%, luani blackjack live.

Ruletë e drejtpërdrejtë

Pra, pse është ruleta kaq e popullarizuar në mesin e lojtarëve të kazinosë amerikane? Para së gjithash, rrota amerikane i ka rrënjët në tokën amerikane. Pasi kolonët evropianë prezantuan ruletën në Amerikën e Veriut në shekullin e 19-të, kjo strukturë u zbulua për të frenuar mashtrimin e shfrenuar. Gjithashtu, në vitin 2004, Kalifornia Roulette e cila përdor karta në vend të lojërave elektronike, u legalizua.

Por kjo nuk është e vetmja arsye pse ruleta është e njohur në SHBA. Të luash këtë lojë është po aq e thjeshtë sa të numërosh 1-2-3, duke e bërë atë të përsosur për fillestarët. Përveç thjeshtësisë, loja krenohet me baste të shumta brenda dhe jashtë për të rritur shanset e fitimit. Megjithatë, mos luani në rrotën amerikane, pasi skaji i shtëpisë është pothuajse dyfishi i rrotës evropiane.

Kazino Hold'em

Prisni, pse të mos luani Texas Hold'em fitimprurës ose Jacks or Better në vend të kësaj? Epo, shqetësimet tuaja mund të jenë të vlefshme, duke pasur parasysh që këto dy janë lojërat më të luajtura të pokerit në internet sot. Këto lojëra joshëse u ofrojnë lojtarëve një avantazh shtëpie prej më pak se 0,53% me një strategji funksionale.

Mjerisht, takimi me më shumë se dhjetë lojtarë në një tavolinë Texas Hold'em nuk është diçka që shumë lojtarëve e duan. Pra, shumica e lojtarëve preferojnë të përballen me tregtarin në Casino Hold'em shumë më të thjeshtë. Sidoqoftë, skaji i shtëpisë këtu është dukshëm më i lartë në 2.16% me rregullat standarde të lojës.

Baccarat live

Së fundi, luani një nga "katërshët e mëdhenj" të SHBA-së - baccarat live. Fillimisht e rezervuar për rrotulla të larta (falë filmave të James Bond), baccarat tani është një nga tifozët e preferuar në mesin e lojtarëve mesatarë. Kjo lojë e fatit është e thjeshtë për t'u mësuar dhe luajtur, dhe nuk përmban opsione të shumta bastesh si ruleta dhe blackjack.

Por pikat kryesore të shitjes së baccarat janë bastet e bankierëve dhe lojtarëve. Ato kanë një avantazh të ulët të shtëpisë prej 1.06% dhe 1.24%, respektivisht. Basti i barazimit ka një normë prej 9.5%. Nuk duhet t'ju thuhet se këto janë disa nga tarifat më miqësore për lojtarët në skenën e lojërave në internet. Por mos harroni se një komision prej 5% për shtëpinë vlen për të gjitha fitimet e basteve të bankierëve.

konkluzioni

Pavarësisht nga aftësitë dhe pikat tuaja të forta, ju tani e dini se ku t'i zgjidhni luftimet tuaja në kazinotë më të mira të drejtpërdrejta amerikane. Por nëse jeni ende duke luftuar për të zgjedhur, atëherë blackjack dhe poker janë më të mirat sepse këto lojëra u lejojnë lojtarëve të aplikojnë aftësi dhe strategji.

Këto lojëra i lejojnë lojtarët të aplikojnë matematikën në vend që të shikojnë dhe presin rezultatin e lojës. Megjithatë, provoni dorën tuaj në shumicën e këtyre lojërave dhe shikoni se cilat prej tyre funksionojnë më mirë për ju. Ju kurrë nuk e dini; fati mund të jetë gjëja jote.

Lajmi i fundit

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar
2022-09-05

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar

Lajme