Evolution lëshon një tjetër studio kazinoje të drejtpërdrejtë për lojtarët e Miçiganit

Evolution Gaming

2021-10-16

Benard Maumo
Evolution lëshon një tjetër studio kazinoje të drejtpërdrejtë për lojtarët e Miçiganit

Me këtë në mendje, Evolution njoftoi nisjen e studios së tretë më të avancuar në SHBA më 22 korrik 2021. Sipas zhvilluesit të lojës, studio do t'u shërbejë lojtarëve të kazinosë live në shtetin Michigan.

Studio e Parë Live në Michigan

Para së gjithash, bastet sportive dhe lojërat e fatit në kazino në internet u shfaqën zyrtarisht në shtetin Wolverine në janar 2021. Siç pritej, nuk iu desh shumë kohë që Evolution të hidhte në lëvizje këtë mundësi të artë.

Evolution njoftoi se kishte marrë një licencë operimi nga MGCB (Bordi i Kontrollit të Lojërave të Michiganit) për të ofruar vertikale të saj të drejtpërdrejta të kazinosë.

Pas lëvizjes, Evolution ishte i shpejtë për të nisur studion e saj live në Michigan, e cila ndodh të jetë e treta e kompanisë në të gjithë vendin. Gjithashtu, studioja është e para e këtij lloji në Michigan dhe do t'u shërbejë lojtarëve të kazinosë live të shtetit.

Është jetike të theksohet gjithashtu se Evolution ka studio të tjera live në Pensilvani dhe Nju Xhersi. Ashtu si këto studio, studioja e Michigan-it përdor teknologjinë e avancuar të Evolution për t'u ofruar lojtarëve një përvojë lojërash live në klasë.

Një pikë referimi e madhe

Sipas drejtorit komercial të Evolution në Amerikën e Veriut, Jeff Millar, hapja e studios në Michigan është një pikë referimi e rëndësishme në rritjen e kompanisë në SHBA. Për të vërtetuar angazhimin e saj, ai shpejt vuri në dukje fillimin e lojërave të markës NetEnt në operatorë të shumtë në janar.

Ai nuk u ndal me kaq; Jeff Millar tha që Evolution është mbi hënën për t'u bërë ofruesi i parë i kazinosë live në Michigan. Ai komentoi se objektivi kryesor i kompanisë është të argëtojë dhe emocionojë lojtarët, si dhe të ndihmojë operatorët të maksimizojnë mundësitë e tyre.

Për ta përmbledhur, përfaqësuesi i Evolution tha se studioja e re në Michigan është me të vërtetë studioja më e madhe dhe e pajisur mirë në tregun e lojërave online në SHBA. Mos harroni, nisja e studios në Michigan e çon numrin në njëmbëdhjetë në mbarë botën.

Ku të luani në Studion e Miçiganit të Evolution

Dëshironi të keni një vështrim të fshehtë të studios së re të kazinosë live të ndërtuar me qëllim në Michigan? Si fillim, të gjitha lojërat e drejtpërdrejta të Evolution janë të disponueshme për lojtarët në desktop, smartphone ose tablet. Gjithashtu, aktualisht ka deri në nëntë operatorë të licencuar të kazinove dhe librave sportiv në internet në Michigan. Ato përfshijnë:

  • TwinSpires
  • William Hill
  • DraftMbretët
  • FanDuel
  • Sport Barstool
  • BetRivers
  • BetMGM
  • Nugget e Artë
  • PokerStars

Lojtarët tani mund të shijojnë titujt argëtues të Evolution si Blackjack Standard, Blackjack Infinite, Baccarat, Roulette dhe Auto Roulette me këta operatorë Michigan. Dhe kjo nuk do të thotë se më shumë vertikalë janë në pritje për lojtarët e Miçiganit.

Lojtarët e Miçiganit do të shijojnë drejtpërdrejt gjuetinë e thesarit të Gonzo-s

Pas lançimit të studios, shumica e lojtarëve të kazinosë live në Michigan do të kruhen për të marrë një ndjenjë të Gjuetisë së Thesarit të Gonzo-s. I lëshuar në qershor 2021, Gonzo's Treasure Hunt Live është një xhirim i Gonzo's Quest të gjitha kohërave nga NetEnt.

Kjo lojë krenohet me ofrimin e përzierjes së parë unike të lojërave të stilit të lojërave elektronike dhe të kazinosë live. Sikur të mos mjaftonte kjo, është loja e parë e kazinosë live që u ofron lojtarëve modalitetin e shumëpërfolur VR (Reality Virtual).

Në lojë, lojtarët takojnë një tregtar të drejtpërdrejtë dhe një personazh të animuar Gonzo, i cili do t'i udhëheqë ata gjatë lojës. Më pas, lojtarët vendosin një bast mbi llojin e gurëve që duan të gjejnë. Ka deri në gjashtë gurë me ngjyra të ndryshme, ku secili ka një pagesë të ndryshme. Vini re, megjithatë, se sa më e lartë të jetë vlera e gurit, aq më sfiduese për ta gjetur atë.

Ndërkohë, modaliteti VR i zhyt lojtarët në një botë fantastike të Gonzo. Këtu, njeriu ka nevojë për një kufje VR dhe një kontrollues për të shijuar lojën mahnitëse 360 gradë. Tingëllon emocionuese? Ju lutem jepini një hap!

Lajmi i fundit

A duhet që lojtarët e kazinosë t'i japin këshilla shitësit të drejtpërdrejtë?
2023-02-07

A duhet që lojtarët e kazinosë t'i japin këshilla shitësit të drejtpërdrejtë?

Lajme