Greentube debuton në Gjermani nëpërmjet OnlineCasino Deutschland AG

GreenTube

2021-09-20

Benard Maumo

Më 7 korrik 2021, Greentube njoftoi se portofoli i lojërave të saj do të debutonte në tregun e saporregulluar gjerman nëpërmjet OnlineCasino Deutschland. Tani kjo e bën divizionin Novomatic Interactive një nga zhvilluesit e parë të lojërave të kazinosë që hyn në treg.

Greentube debuton në Gjermani nëpërmjet OnlineCasino Deutschland AG

Pas lëvizjes, lojtarët e OnlineCasino Deutschland AG do të kenë akses në titujt e njohur të lojërave elektronike Greetube si Perandori i Fuqishëm, Perandori i Madh, Syri i Mbretëreshës, ndër shumë. Nëse jeni adhurues i kazino live, do të shijoni variante tavoline si Deuces Wild, Royal Crown Blackjack, Royal Crown European Roulette dhe më shumë.

Territori kyç për Rritjen e Ardhshme

Pas këtij momenti kritik, lojërat e Greentube u shfaqën në Gjermani pasi prezantoi legjislacionin e ri të lojërave të fatit në internet duke filluar nga 1 korriku 2021. Si i tillë, menaxherja kryesore e llogarive të Greentube në Gjermani, Julia Schagerl, tha se kompania është e emocionuar që më në fund të lançojë bibliotekën e saj të lojërave në shumë -tregu i parashikuar gjerman.

Ajo vazhdoi se vendi ka një potencial të madh lojrash që mbetet i pashfrytëzuar. Schagerl përfundoi duke thënë se OnlineCasino është partneri i përsosur për Greentube, për shkak të përvojës së tij të madhe dhe fokusit në lojërat e përgjegjshme.

Duhet të ketë për çdo kazino në internet

Nga ana tjetër, CEO dhe themeluesi i OnlineCasino Deutschland AG, Andreas Pfeiffer, tha se përmbajtja e Greentube është një "domosdoshmëri" për çdo kazino serioze në internet. Pfeiffer deklaroi se operatori është i emocionuar që është i pari që prezanton portofolin e lojërave të Greentube për lojtarët gjermanë.

OnlineCasino Deutschland AG është një nga pionierët e tregut gjerman të iGaming. Operatori ka ofruar shërbime të licencuara të lojrave të klasit të parë që nga viti 2013, duke u fokusuar në mbrojtjen e lojtarëve. Gjithë të mirat për partnerët e rinj në qytet!

StarGames i Greentube tashmë funksionon në Gjermani

Në lajme të tjera të ngjashme, Greentube njoftoi më 1 korrik 2021, se StarGames tani është në dispozicion në Gjermani. Greentube e bleu këtë kazino online në vitin 2018, me faqen e internetit që ofron më shumë se 100 tituj.

Lojtarët gjermanë të StarGames tani do të luajnë Lucky Lady's Charm, Book of Ra, Seven Seas Jackpots dhe më shumë. Pas lançimit, lojërat do të jenë të disponueshme në faqen e internetit StarGames.de dhe aplikacionin StarGames.

Ofertat e StarGame do të përfshijnë gjithashtu tituj të njohur nga furnitorë të tjerë, duke përfshirë Gamomat. Jo vetëm kaq, por marka gjithashtu mirëpret lojtarët gjermanë me 100 rrotullime falas në çdo lojë Novoline dhe një bonus kthimi parash deri në 100 €.

Sipas Drejtorit Menaxhues në Greentube Malta, Trevor de Giorgio, kompania është krenare për ekipin e saj që ka treguar ekspertizë teknike dhe përkushtim për të përmbushur kërkesat strikte të tregut gjerman. Ai vazhdoi se faqja e internetit StarGames.de është vendi më i sigurt për lojtarët gjermanë për të luajtur lojërat argëtuese Novoline.

Plani Global i Zgjerimit të Greentube

Përveç Gjermanisë, Greentube po bën sulme edhe në tregje të tjera të rregulluara të kazinove online në vitin 2021. Për shembull, më 10 qershor, ofruesi i lojës njoftoi se do të debutonte lojërat e tij jackpot në Zvicër në Casino Luzern. Disa tituj të dukshëm përfshijnë Phoenix Fortune, Book of Ra, Charming Lady dhe Cash Connection.

Më herët, më 2 qershor, kompania shkoi deri në Paraguaj për të lançuar portofolin e saj të lojërave në Slots del Sol. Kjo marrëveshje forcon ndjeshëm praninë e Greentube në Amerikën Latine, ku tashmë është funksionale në Kolumbi dhe Paraguaj.

Më 18 maj, Greentube prezantoi disa tituj me performancën më të mirë në Itali me platformën e grumbullimit, Blox. Sipas marrëveshjes, lojtarët italianë të Greentube do të shijojnë të gjitha lojërat e tavolinës dhe lojërat elektronike në internet nga furnizuesi. Mos harroni, Greentube tashmë është funksionale në Itali që nga viti 2018.

Lajmi i fundit

A duhet që lojtarët e kazinosë t'i japin këshilla shitësit të drejtpërdrejtë?
2023-02-07

A duhet që lojtarët e kazinosë t'i japin këshilla shitësit të drejtpërdrejtë?

Lajme