Lojërat e kazinosë Playtech Live të disponueshme në MB në markat BetVictor

Playtech

2023-01-01

Benard Maumo

Lojtarët britanikë të kazinove online në markat e BetVictor Group janë shumë të lumtur pas lajmeve më të fundit. Më 10 nëntor 2022, Playtech njoftoi se kishte nënshkruar një marrëveshje me BetVictor Group për të furnizuar vertikalet e saj të drejtpërdrejta në internet me shumë çmime, kompanisë kryesore të lojërave të fatit në internet. 

Lojërat e kazinosë Playtech Live të disponueshme në MB në markat BetVictor

Ky zhvillim i ri do të thotë që lojërat e kazinosë live online të Playtech do të jenë të disponueshme në të gjitha markat e Grupit BetVictor të licencuara në MB. Marrëveshja mbulon faqet më të mira të kazinove live online në MB, duke përfshirë BetVictor, Heart Bingo, Parimatch dhe talkSPORT BET që do të lançohet së shpejti. 

Interesante, marrëveshja u nënshkrua më 24 tetor, duke shënuar partneritetin e parë midis dy piktorëve të industrisë iGaming. Lojtarët e BetVictor Group në Mbretërinë e Bashkuar do të kenë akses në të gjithë bibliotekën e lojërave të Playtech, duke përfshirë funksionet promovuese dhe të mesazheve. Lojtarët gjithashtu mund të parashikojnë tre lojërat e tavolinës kushtuar Kupës së Botës FIFA 2022 në Katar. 

Është e rëndësishme të theksohet se BetVictor Group po planifikon të nisë në Ontario me markën e saj BetVictor B2C. Marka e kazinosë live po planifikon gjithashtu të dalë drejtpërdrejt në tregun gjerman të iGaming përmes BildBet dhe markave të tjera. Kjo do të thotë se partneritetet e mëtejshme midis BetVictor Group dhe Playtech në këto tregje të reja nuk do të jenë befasuese. Lojtarët në këto tregje mund të presin që të kenë akses në më shumë se 3000 tituj lojërash të Playtech herët a vonë. 

Partneriteti është i një rëndësie të madhe strategjike

Duke folur pas shpalljes së marrëveshjes, zëvendëspresidenti i reklamave të Playtech, George Voyatzis, tha se kompania është krenare që punon me BetVictor, një kompani lider e lojërave të fatit në internet. Zyrtari tha se partneriteti ka një rëndësi të madhe strategjike sepse u jep atyre mjetet për të arritur më shumë lojtarë të kazinove në internet në MB. 

"Jetike për suksesin e Playtech është aftësia jonë për të ndërtuar dhe mbajtur partneritete me liderë të tjerë të industrisë, kështu që ne jemi të kënaqur që po punojmë me BetVictor, vlerat e forta të së cilës përputhen shumë me tonat," ai vazhdoi.

Nga ana e tyre, BetVictor, përmes Drejtorit të e-Gaming, Turlough Lally, tha se Playtech është një lojtar kritik në industrinë e iGaming dhe kompania është e kënaqur të nisë këtë partneritet të ri. Zyrtari tha se BetVictor do të zgjerojë ofertat e lojtarëve në Mbretërinë e Bashkuar përmes gamës së produkteve të Playtech. 

Për ta përmbledhur, Lally tha: "Në të ardhmen, ne shpresojmë ta forcojmë më tej këtë partneritet të ri, duke u zgjeruar në tregje të reja së bashku dhe duke ofruar përmbajtje më emocionuese dhe inovative për klientët tanë në të gjithë globin."_

Ekspansioni i Playtech vazhdon në Ontario

Etja e Playtech për të pushtuar tregjet e rregulluara të iGaming është e pangopur. Tre ditë përpara shpalljes së marrëveshjes së BetVictor Group, kompania ra dakord me Mansion për të nisur në Ontario. Grumbulluesi i përmbajtjes së lojërave të fatit në internet do të hapë atë vertikale të drejtpërdrejta të kazinosë nëpërmjet Mansion Ontario Holdings, duke forcuar më tej partneritetin e tyre afatgjatë. 

Playtech do të fuqizojë markat kryesore Mansioncasino.com dhe Casino.com të Mansion si pjesë e marrëveshjes. Në janar 2020, Playtech dhe kompania e lojrave me bazë në Gjibraltar nënshkruan një zgjatje të kontratës pesëvjeçare për të ndërtuar mbi marrëdhëniet e tyre të përzemërta. 

Shimon Akad, COO i Playtech, tha se kompania është gjithmonë në një udhëtim të pafund për të hyrë në tregje të reja të rregulluara dhe për të arritur më shumë lojtarë. Zyrtari tha se kjo marrëveshje është dëshmi e partneritetit të tyre të fortë me Mansion, i cili ata shpresojnë se do të zhvillohet dhe forcohet më tej. 

Chris Block, President dhe Kryetar i Mansion Group, shprehu kënaqësinë e tij pasi mori miratimin nga iGO dhe AGCO për të nisur në Ontario. Ai tha se markat Mansioncasino.com dhe Casino.com do të jenë një sukses masiv në Ontario. 

Industria e lojërave të fatit në Ontario në internet u lançua në prill 2022 dhe aktualisht është tregu më i madh në Kanada i lojërave të fatit në internet. Marrëveshja e fundit midis PlayTech dhe Mansion është padyshim një lajm i shkëlqyer për Ontarianët.

Lajmi i fundit

Si të dështoni në kazinotë live në internet: Shmangni këto gabime në menaxhimin e parave!
2023-01-31

Si të dështoni në kazinotë live në internet: Shmangni këto gabime në menaxhimin e parave!

Lajme