Si të luani Money Drop Live nga Playtech

Playtech

2021-11-23

Eddy Cheung

Playtech fuqizon disa nga kazinotë më të mira live në industrinë e lojërave të fatit. Kompania krenohet me qindra lojëra elektronike në internet dhe variante lojërash tavoline, më e fundit është shfaqja e videove "Money Draw Live". Tingëllon e njohur? Kjo lojë e merr frymëzimin e saj nga shfaqja e njohur televizive në Mbretërinë e Bashkuar, The 100K Drop, të cilën Davina McCall e prezanton. Pra, çfarë është me këtë shtesë të fundit nga Playtech?

Si të luani Money Drop Live nga Playtech

Vështrim i përgjithshëm i Money Drop Live

Para së gjithash, Money Drop Live është në dispozicion në faqet më të mira të kazinosë live mundësuar nga Playtech. Loja mbahet në një rrotë gjigante rrotulluese me deri në 54 xhepa. Nga xhepat e disponueshëm, 51 përmbajnë shumëzues, me tre të tjerët me raunde Card Clash.

Premisa bazë e lojës është të vendosni një bast dhe të merrni një shumëzues të bastit fillestar. Kjo mund të jetë çdo gjë deri në 5,000 herë bast fillestar. Kështu, për shembull, vendosja e një basti 1$ mund t'ju fitojë deri në 5000$ për të luajtur. E gjithë ideja është të përpiqeni sa më shumë që të jetë e mundur për të mbajtur paratë e bonusit të dhënë dhe për të arkëtuar një shumë të vogël.

Si të luani Money Drop Live

Pa ndonjë nxitim të mëtejshëm, filloni duke ndezur lojën dhe do të shihni rrotën e madhe rrotulluese në të djathtë. Ju gjithashtu do të shihni opsionet e basteve në plan të parë. Tani klikoni për të zgjedhur një vlerë bast (tetë prej tyre), dhe më pas hosti i drejtpërdrejtë do të rrotullojë timonin. Treguesi do të ulet në vlerën e shumëzuesit që fitoni. Nëse jeni me fat, vlera e shumëzuesit do të dyfishohet.

Supozoni se fitoni 500 dollarë, vazhdoni të shpërndani paratë e bonusit në pirgjet e emërtuara AD. Këto janë zonat e rënies së parave. Rrëshqitni miun ose gishtin lart/poshtë në shkallë për të zgjedhur sasinë për të shtuar. Ideja është të vendosni një grumbull parash dhe të shpresojmë që ato të mos bien gjatë rënies së parave. Shuma e mbetur pas raundit të rënies së parave është e juaja për mbajtje. Përndryshe, mund të bartet në raundin tjetër të rënies.

Përplasja e kartave

Një tjetër veçori e dukshme është Card Clash. Këtu, lojtarët fitojnë duke vënë bast në këtë opsion dhe shpresojnë se do të zbresë në timon. Siç u tha më herët, vetëm tre xhepa përmbajnë bonusin Card Clash. Tani kjo do të thotë që ju keni vetëm 5.56% të fitimit të çmimit.

Nëse jeni me fat që hyni në raundin e "Card Clash", do të luani në një tryezë të kuqe me një kuvertë me 52 letra. Pas kësaj, ju do ta vendosni pozicionin e lojës si Blu ose Rozë përpara se tregtari të tërheqë një kartë për pozicionet. Nëse pozicioni që zgjidhni merr një kartë me vlerë më të lartë, ju fitoni.

Ndërkohë, ka tre raunde Card Clash me shumëzues 5x, 15x dhe 95x. Është interesante se lojtari pjesëmarrës merr një jackpot 1000x nëse të gjitha raundet e përplasjes së kartave përfundojnë në një ngërç.

Më poshtë është tabela e pagesave Card Clash:

  • Tre kravata - 1000x
  • Tre fitore - 50x
  • Një fitore dhe dy barazime - 30x
  • Dy fitore dhe një barazim – 25:1
  • Dy fitore ose po aq barazime - 20x
  • Një fitore dhe një barazim - 15x
  • Një fitore - 10x
  • Një kravatë - 5x

Këshilla për të fituar në Money Drops Live

Për shkak se ka tetë baste për të vendosur, këshillohet të vini bast në të gjitha pozicionet për të hyrë në njërën nga raundet e bonusit. Lojtarët kanë një shans 37.03% për të vendosur shumëzuesin 8x dhe 20.37% për shumëzuesin 15x. Pra, vini bast në të gjitha pozicionet për të marrë një shumëzues ose një raund Card Clash.

Një strategji tjetër është të luash në mënyrë konservative. Mos harroni se e gjithë çështja është të qëndroni në përzierje gjatë çdo rënie të parave. Prandaj, ndani paratë në çdo zonë të disponueshme. Mund të përdorni veçorinë e luajtjes automatike për të zgjedhur një sasi optimale ose për ta ndarë atë manualisht.

Money Drop Live: Vlerësimi Përfundimtar

Me një RTP 94% në 96,48%, kjo lojë është më e ngjashme me lojërat elektronike në internet sesa lojërat e kazinosë live. Por e kompenson këtë gabim me paqëndrueshmërinë e kontrolluar nga lojtari. Lojtarët mund të vendosin shumën e rrezikut që duan të marrin në çdo raund, që do të thotë se ju mund të luani në mënyrë më konservative. Thjesht mos jini shumë agresiv, pasi kjo lojë mund t'ju kalojë shpejt në bankroll.

Lajmi i fundit

A ndihmon gjurmimi i rezultateve të lojërave të kazinosë live?
2023-02-06

A ndihmon gjurmimi i rezultateve të lojërave të kazinosë live?

Lajme