Play Pragmatic Merr Dremë nga LOTBA për të operuar në Buenos Aires

Pragmatic Play

2021-08-31

Benard Maumo

2021 po formohet bukur për lojën pragmatike. Këtë vit, grumbulluesi ka qenë i zënë me nënshkrimin e marrëveshjeve të shumta në Evropë dhe Amerikën Latine në përpjekjet e tij për t'u bërë një forcë masive brenda rajoneve.

Play Pragmatic Merr Dremë nga LOTBA për të operuar në Buenos Aires

Më 21 qershor 2021, Lojë pragmatike njoftoi se lojtarët në kazinotë më të mira të drejtpërdrejta në internet në Buenos Aires do të hynte në portofolin e saj të lojërave pasi kishte marrë dritën jeshile nga LOTBA. Pra, çfarë pret lojtarët argjentinas në këtë marrëveshje?

Rreth Marrëveshjes

Pas marrjes me sukses të një licence operacionale nga LOTBA, bordi rregullator i Buenos Aires, Pragmatic Play do të fillojë operimet në kryeqytetin e Argjentinës. Miratimi do të shohë lojtarët e kazinosë në qytet që të kenë akses në tituj argëtues si Dragon Tiger, One Blackjack, Speed Roulette dhe më shumë.

Lojtarët do të shijojnë gjithashtu lojëra elektronike fituese të çmimeve të grumbulluesit si Book of Kings, Lucky Lightning, Heart of Rio dhe më shumë. Sigurisht, kjo përfshin jackpote të njohura si Great Rhino, Wild Spells, Wolf Gold dhe Fire 88.

Pas zgjerimit të ri në Amerikën Latine, Victor Arias, Zëvendëspresidenti i Pragmatic Play i Latam, deklaroi se kompania është e kënaqur që merr një autorizim LOTBA. Ai tha se kjo lejon Pragmatic Play të sigurojë të gjithë katalogun e saj në qytetin e Buenos Aires.

Z. Arias vazhdoi duke thënë se ky është një hap jetik për Pragmatic Play pasi kompania synon të zgjerohet edhe më tej në Amerikën Latine. Ai përfundoi duke thënë se kompania mezi pret të ofrojë bibliotekën e saj të lojërave me performancë më të mirë për lojtarët e Buenos Aires.

Më shumë sulme për zgjerimin e Amerikës Latine

Pragmatic Play bëhet një nga zhvilluesit më të mëdhenj të programeve kompjuterike të kazinove në internet në rajonin e rregulluar LATAM pas marrëveshjes së mësipërme. A jeni ende në dyshim? Epo, grumbulluesi njoftoi më 14 qershor se kishte marrë certifikimin për të ofruar lojëra për kazinotë më të mira të drejtpërdrejta në internet në Kolumbi.

Miratimi nga Gaming Associates forcon praninë tashmë të fortë të Pragmatic Play në Amerikën Latine. Si rezultat, lojtarët në tregun kolumbian të pasur me potencial tani mund të kenë akses në titujt e lojërave të zhvilluesit si One Blackjack, Dragon Tiger, Mega Roulette dhe klasike të tjera të lojërave të tavolinës.

Në mars, kompania vazhdoi planet e saj të zgjerimit në Venezuelë pasi nënshkroi një marrëveshje me Grupo Cordialito. Ky operator i kazinosë në internet është një nga emrat më të shquar në Amerikën e Jugut. Marrëveshja bëri që kazinoja në internet t'u ofronte lojtarëve të saj të gjitha variantet e lojërave elektronike dhe lojërave tavoline të Pragmatic Play.

Nuk ndalet me kaq. Pragmatic Play njoftoi së fundmi zgjatjen e kontratës me BetPlay në Kolumbi. Për sa i përket renditjes së kazinove live, BetPlay është padyshim emri më i madh në vend. Faqja e internetit ofron bingo, baste sportive, sporte virtuale dhe shërbime të basteve në kazino online.

Në Brazil, "Pragmatic Play" vazhdoi të bënte një shenjë pasi nënshkroi një marrëveshje me Jorgos da Sorte. Marrëveshja do të thotë që kazinoja në internet do të marrë bibliotekën sportive virtuale të Pragmatic Play në krye të koleksionit të saj të drejtpërdrejtë të kazinosë.

Përpjekjet Bamirëse

Përveç argëtimit të botës me lojërat e saj me performancën më të mirë, Pragmatic Play vazhdon kauzën e tij të denjë për të mbështetur bamirësinë. Më 28 qershor, ofruesi njoftoi se kishte dhuruar 10,200 £ për bamirësinë Cancer Relief në Gjibraltar, vendlindja e tij.

Cancer Relief është një organizatë që ofron mbështetje për njerëzit që jetojnë me kancer për më shumë se tre dekada. Dhurimi padyshim do të shkojë shumë drejt plotësimit të nevojave të komunitetit të kancerit në vend dhe garantimit të shërbimeve me cilësi të lartë për të prekurit.

Kohët e fundit, në maj, Pragmatic Play dhuroi 7,700 € për Spitalin e Kafshëve të pastrehë të Rumanisë. Projekti Rumania Animal Rescue përmban shumë mjekë dhe infermierë që synojnë të ndihmojnë kafshët e pastreha. Në përgjithësi, Pragmatic Play po bën një punë të shkëlqyer kudo.

Lajmi i fundit

Si të dështoni në kazinotë live në internet: Shmangni këto gabime në menaxhimin e parave!
2023-01-31

Si të dështoni në kazinotë live në internet: Shmangni këto gabime në menaxhimin e parave!

Lajme