Luaj Soho Blackjack Sot - Fito para të vërteta

BlackJack Soho është një lojë tavoline e lëshuar nga Playtech që përdor tetë kuverta standarde me 52 letra me një përqindje kthimi 99,5% te lojtari. Shumë kazino të drejtpërdrejta ofrojnë këtë variacion për të tërhequr lojtarët që e shohin blackjack-un intrigues dhe ata që kërkojnë një përvojë argëtuese të lojërave të fatit. Përveç kësaj, një shumëllojshmëri tavolinash live Blackjack Soho janë të disponueshme për lojtarët, të transmetuara drejtpërdrejt nga studioja rumune e kompanisë. Të kesh këto tavolina të disponueshme 24/7 dhe të akomodosh deri në shtatë lojtarë mund të jetë thjesht qershia në krye të tortës.

Si të luani Playtech's Live Blackjack Soho
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Si të luani Playtech's Live Blackjack Soho

Për të luajtur lojën në mënyrë korrekte, tregtari duhet të qëndrojë në të 17-at. Një gjë që lojtarët duhet të dinë menjëherë është se Blackjack Soho në kazinotë live luhet në stilin evropian. Pasi të gjithë lojtarët të kenë vendosur për lëvizjet e tyre, tregtari shpërndan një kartë të dytë. Edhe pasi të keni ndarë një dorë në Blackjack Soho live, është e mundur të dyfishoni. Dyfishimi lejohet pa marrë parasysh letrat në duart e lojtarit. Këtu, lojtari merr një kartë shtesë, por duhet të vë bast dy herë më shumë se basti i tij fillestar.

Rregullat e Blackjack Soho

Është thelbësore të kuptoni rregullat e ndryshme të lojëra të drejtpërdrejta. Kur luani Blackjack Soho në kazinove të drejtpërdrejta, tregtari u jep lojtarëve një shans për të ndarë letrat me të njëjtën vlerë në dorën që u shpërndanë fillimisht. Në këtë opsion, kumarxhinjtë duhet të bëjnë një bast të dytë të barabartë me bastin origjinal. Pas ndarjes së dorës, lojtarët marrin dy letra shtesë për të përfunduar duart e tyre të reja. Të apasionuarit pas blackjack live duhet të kenë parasysh se nuk mund të ndajnë sërish duart.

Supozoni se një lojtari iu dhanë fillimisht dy ace dhe ata duan t'i ndajnë ato. Këtu ata nuk lejohen të godasin. Në vend të kësaj, ata marrin një kartë për çdo ACE. Një gabim që bëjnë lojtarët fillestarë është të festojnë sapo të ndajnë duart dhe të marrin një as dhe një kartë me vlerë dhjetë. Sipas rregullave live Blackjack Soho, duar të tilla janë 21, jo blackjack.

Bast sigurimi

Basti i sigurimit lejohet kur tregtari mban një ACE. Skaji i shtëpisë për një blackjack live lojtari është 2:1 sa herë që tregtari ka një blackjack. Lojtari duhet të shtojë një bast të barabartë me gjysmën e bastit të parë për të shfrytëzuar këtë opsion. Megjithatë, basti shtesë humbet automatikisht nëse tregtari nuk ka një blackjack.

Bastet anësore

Playtech Blackjack Soho është bërë edhe më emocionues nga shumë baste anësore të disponueshme. Një shembull i mirë është basti 21+3 që mund të rezultojë në shpërblime fitimprurëse. Fillestarët duhet të dinë që të hedhin një bast të tillë do të thotë se ata janë duke vënë bast që dora e tyre e shpërndarë fillimisht dhe letra e tregtarit të parë do të formojnë një dorë pokeri me 3 letra. Një pagesë pritet për sa kohë që ka një Straight, Flush, Straight Flush, Three of a Kind ose Suited Three of a Kind.

Basti anësor më i gjithanshëm në Blackjack Soho live është çiftet e përsosura. Në këtë opsion, lojtarët vënë bast që karta e tyre fillestare dhe letra origjinale e tregtarit do të krijojnë një palë një kostum të ngjashëm. Një bast tjetër anësor është kur një lojtar i bixhozit vendos në duart e rivalit të tij, dmth., bast prapa.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi