StarCasino Live Casino Rishikoni

Age Limit
StarCasino
StarCasino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Total score8.0
Përfitimet
+ Deri në 200 € Cashback
+ 100 rrotullime falas pa depozitë
+ Depozitë 200 rrotullime falas

Fakte të shpejta të kazinosë

BonusetBonuset (6)
Bonus pa depozitë
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi VIP
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (1)
Italiane
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (3)
Bisedë live
Email mbështetës
Mbështetje telefonike
LojëraLojëra (9)
Baccarat
Baste online
Baste sportive
Bingo
BlackjackPokerRuletë
Slotat
Video Poker
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (8)
MonedhatMonedhat (1)
Euro
ShtetetShtetet (1)
SoftwareSoftware (71)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amaya (Chartwell)
Aristocrat
Asylum Labs
Authentic GamingBally
Barcrest Games
Betdigital
Betgames
Big Time Gaming
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Booming Games
Casino Technology
Chance Interactive
Cozy Gaming
Crazy Tooth Studio
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Fantasma Games
Felt Gaming
Fortune Factory Studios
Foxium
Fuga Gaming
GameArt
Games Labs
Games Warehouse
Gamevy
Genesis Gaming
Genii
Habanero
High 5 Games
Join Games
Just For The Win
Kalamba Games
Lightning Box
Live 5 Gaming
MetaGU
NextGen Gaming
Old Skool Studios
PariPlay
PearFiction
Plank Gaming
Play'n GOPlaysonPortomaso GamingPragmatic Play
Probability
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
Realistic Games
Red Rake Gaming
SUNFOX Games
SYNOT Game
Shuffle Master
Side City Studios
Spieldev
Spike Games
Stakelogic
Sthlm Gaming
Stormcraft Studios
Tom Horn Gaming
Touchstone Games
WMS (Williams Interactive)
Wazdan
ZITRO Games

Pse Plat në Live Casino

StarCasino është një faqe e mirënjohur lojrash në internet për kumarxhinjtë në të gjithë botën. Me pamjen e saj magjepsëse dhe lojërat tërheqëse të tregtarëve të drejtpërdrejtë, kjo kazino live tërhoqi vëmendjen.

Faqja e internetit është në dispozicion në italisht dhe anglisht, dhe shërbimi ndaj klientit është i disponueshëm në të dyja gjuhët. Profesionistët e tyre janë të disponueshëm 24 orë në ditë, 7 ditë në javë me bisedë të drejtpërdrejtë, telefon dhe email, dhe ata kanë një prirje të këndshme. Depozitat e menjëhershme dhe paratë e gatshme janë të disponueshme për një numër opsionesh të njohura pagese që kërkojnë më pak se pesë ditë pune.

Lojtarët do të kënaqen duke luajtur në këtë kazino të drejtpërdrejtë.

Rishikimi i licencave të një kazinoje është qasja më e dukshme për cilindo për të përcaktuar nëse është apo jo mashtrim.

Ajo ka një licencë nga Administrata Autonome e Monopoleve Shtetërore (AAMS), e cila mbikëqyr dhe vendos rregulla për kazinotë që operojnë nën autoritetin e Republikës Italiane.

SSL përdoret për të mbrojtur të gjitha transaksionet. Star Casino përdor teknologjinë më të përditësuar të enkriptimit SSL 128-bit, e cila është ndër softuerët më të sigurt për transaksionet në internet të disponueshme sot.

Të luash në faqen e kazinosë është plotësisht e sigurt dhe e sigurt. Të gjithë do të shijojnë bonusin e drejtpërdrejtë të kazinosë dhe lojërat emocionuese të tregtarëve të drejtpërdrejtë.

About

StarCasino është një nga emrat më të njohur në tregun italian të iGaming. Është pjesë e Betsson Group dhe fillimisht filloi të funksionojë në 2012.

Që atëherë, kazinoja ka mbledhur shumë vlerësime, të cilat janë një dëshmi e jetëgjatësisë dhe besueshmërisë së saj në tregun italian të lojërave të fatit. Betsson ka shumë përvojë në tregun e lojërave të fatit, kështu që e ka transmetuar atë në ofertën e StarCasino. 

Falë teknologjive më të avancuara dhe qasjeve inovative, StarCasino është vendosur si një faqe interneti shumë emocionuese dhe e sigurt e lojërave të fatit.

Sfondi i plotë dhe informacione rreth StarCasino

Games

Epo, një kazino në internet pa një portofol të pasur lojërash nuk mund të konsiderohet një e besueshme, është aq e thjeshtë sa kaq. Në fund të fundit, lojtarët do të regjistrohen në një kazino online që ka bibliotekën më të mirë të lojërave, dhe ne jemi të lumtur të themi se tipari më i mirë i StarCasino është përzgjedhja e tij e lojërave.

Do të keni mundësi të zgjidhni nga një gamë e gjerë lojërash, të gjitha që vijnë nga ofruesit më të mirë të lojërave në treg, kështu që nuk do ta keni problem të gjeni një lojë që përputhet me shijen tuaj. Për më tepër, shumica dërrmuese e lojërave në StarCasino janë optimizuar edhe për pajisjet mobile, kështu që ju mund të fitoni para në lëvizje, pavarësisht vendndodhjes tuaj.

Withdrawals

Të gjithë lojtarët që kanë një llogari të regjistruar në StarCasino janë të lirë të shijojnë të gjitha lojërat dhe të gjitha promovimet. Kjo vlen edhe për çdo fitim të bërë prej tyre.

Ka mënyra të shumta tërheqjeje nga të cilat lojtarët mund të zgjedhin në StarCasino, me kohën e përpunimit që ndryshon nga një mënyrë pagese në tjetrën. 

Ndërsa StarCasino përdor teknologjinë më të fundit të kriptimit SSL, lojtarët mund të jenë të sigurt se të gjitha informacionet që i japin operatorit janë plotësisht të sigurta. Asnjë palë e tretë nuk mund të ketë kurrë qasje në fonde ose informacione të llogarisë. 

Duke e ditur këtë, lojtarët mund të shijojnë një përvojë të qetë dhe plotësisht të sigurt lojrash, duke ditur që depozitat dhe tërheqjet e tyre janë plotësisht të sigurta, që është minimumi absolut në botën e sotme të iGaming.

Bonuses

Për fat të mirë për të gjithë lojtarët, oferta e bukur e mirëseardhjes nuk është promovimi i vetëm që ata do të pretendojnë kur të regjistrohen. Pasi të keni mbaruar me paketën e regjistrimit të operatorit, do të jeni të lirë pretendoni promovime të ndryshme të tjera tërheqëse.

Si një markë e besueshme, StarCasino siguron që të bëjë çmos që të mbajë marrëdhënie afatgjata me lojtarët ekzistues. Një aspekt thelbësor i çdo kazinoje në internet është mbajtja e lojtarëve të saj dhe bazuar në promovimet, StarCasino e di mirë këtë.

Të gjithë lojtarëve të regjistruar u ofrohen bonuse dhe promovime të ndryshme, kështu që ka disa interesante për t'u përmendur këtu. Le të zhytemi më thellë në ofertat emocionuese të bonuseve në StarCasino.

Payments

Përveç një portofoli të pasur lojërash, një shtyllë shumë e rëndësishme e çdo kazinoje online është lista e mënyrave të pagesës. Lojtarët duhet të jenë në gjendje të zgjedhin nga një gamë e gjerë opsionesh për transaksionet e tyre, dhe StarCasino shënon gjithashtu atë kuti. Siç u përmend më lart, koha e tërheqjes në StarCasino varet kryesisht nga mënyra e pagesës që lojtari ka zgjedhur për transaksionet e tyre.

Për më tepër, StarCasino përdor teknologjinë më të fundit të enkriptimit SSL, kështu që të gjithë lojtarët mund të luajnë lojëra dhe të bëjnë transaksione plotësisht të qetë, duke ditur se të gjitha informacionet e ndjeshme që ata ofrojnë mbahen të sigurta nga çdo palë e tretë e padëshiruar.

Account

Tashmë duhet të jetë e qartë për të gjithë lojtarët se ka përfitime të mëdha që vijnë me regjistrimin e një llogarie në StarCasino. Para së gjithash, lojtarët do të jenë në gjendje të fillojnë aventurën e tyre të lojërave me një bonus të mirë mirëseardhjeje që mund të shërbejë si një tabelë e mirë kërcimi në udhëtimin e tyre të lojërave. Për më tepër, një gamë e gjerë lojërash është atje për t'i mbajtur lojtarët të argëtuar në çdo kohë. 

Lista e lojërave në StarCasino është shumë mbresëlënëse, që do të thotë se lojtarët me siguri do të gjejnë lojëra që përputhen me shijen e tyre gjatë gjithë kohës. Portofoli i larmishëm i titujve do të thotë që lojtarët gjithashtu do të jenë në gjendje të kalojnë paksa mes lojërave, gjë që thjesht shton angazhimin e tyre.

Një përfitim tjetër i regjistrimit të një llogarie në StarCasino është fakti që lojtarët do të jenë në gjendje të shijojnë promovime të ndryshme të vazhdueshme, si dhe Programin VIP, i cili është krijuar me mjeshtëri për të shpërblyer lojtarët më besnikë në faqe. 

Së pari, lojtarët do të duhet të lexojnë dhe të pajtohen me termat dhe kushtet në faqe përpara se të krijojnë një llogari, që është një hap që nuk mund të anashkalohet fare. Ka shumë aspekte të rëndësishme të termave dhe kushteve në Star Casino, por ndoshta më i rëndësishmi në këtë fazë është kufiri i moshës. Lojtarët duhet të jenë të paktën 18 vjeç për të krijuar një llogari.

Languages

StarCasino po vendoset shpejt si një nga operatorët kryesorë evropianë, edhe pse ka një prani vetëm në Itali. Çdo lojtar që është mbi 18 vjeç në Itali mund të regjistrojë një llogari dhe të luajë lojërat e dëshiruara, të cilat vijnë me bollëk.

Ka shumë operatorë ndërkombëtarë që pranojnë lojtarë nga disa juridiksione për momentin, por fokusi i vetëm i StarCasino për momentin është në tregun italian të iGaming dhe është e lehtë të kuptohet pse.

Lojtarët italianë e shohin lojën e fatit në internet si një aktivitet argëtues shumë të popullarizuar dhe ata u zhytën shpejt në këtë aktivitet kur kumari në internet u legalizua në vend në vitin 2010.

Që kur operatorët kanë hyrë në mundësinë për të aplikuar për një licencë, StarCasino ka qenë një emër gjithnjë i pranishëm në këtë sektor. Prandaj, StarCasino fokusohet te lojtarët italianë dhe, për momentin, faqja e internetit është e disponueshme vetëm në gjuhën italiane.

Jo vetëm kaq, i gjithë ekipi mbështetës është italian dhe flet vetëm gjuhën italiane, kështu që lojtarët nuk do të kenë shumë opsione kur bëhet fjalë për mbështetjen gjuhësore. Për më tepër, biseda e drejtpërdrejtë e disponueshme në faqe është gjithashtu e disponueshme vetëm në italisht, kështu që është e lehtë të shihet se cili është fokusi i StarCasino për momentin.

Countries

Meqenëse StarCasino disponohet vetëm në Itali dhe u shërben vetëm lojtarëve italianë, ka kufizime serioze të vendit që zbatohen për këtë kazino online. Kjo do të thotë që lojtarët nga vendet e mëposhtme nuk do të jenë në gjendje të regjistrojnë një llogari në StarCasino: Afganistan, Azi, Ishujt Aland, Evropë, Shqipëri, Algjeri, Afrikë, Samoa Amerikane, Oqeani, Andorra, Angola, Anguilla, Amerika e Veriut, Antarktida, Antigua dhe Barbuda, Argjentina, Amerika e Jugut, Armenia, Aruba, Australia, Austria, Azerbajxhani, Bahamas, Bahrein, Bangladesh, Barbados, Bjellorusi, Belgjikë, Belize, Benin, Bermuda, Butani, Bolivia, Bosnja dhe Hercegovina, Botsvana, Bouvet Island, Brazili, Territori Britanik i Oqeanit Indian, Brunei Darussalam, Bullgaria, Burkina Faso, Burundi, Kamboxhia, Kamerun, Kanada, Kepi Verde, Ishujt Kajman, Republika e Afrikës Qendrore, Çad, Kili, Kinë, Ishulli i Krishtlindjeve, Ishujt Cocos (Keeling), Kolumbi, Komore, Kongo, Republika Demokratike e Kongos, Ishujt Kuk, Kosta Rika, Bregu i Fildishtë, Kroacia, Kuba, Qipro, Republika Çeke, Danimarka, Xhibuti, Dominika, Republika Domenikane, Ekuador, Egjipt, El Salvador, Guinea Ekuatoriale, Eritrea, Estonia, Etiopi ia, Ishujt Falkland (Malvinas), Ishujt Faroe, Fixhi, Finlanda, Franca, Guiana Franceze, Polinezia Franceze, Territoret Jugore Franceze, Gabon, Gambia, Gjeorgjia, Gjermania, Gana, Gjibraltari, Greqia, Grenlanda, Grenada, Guadelupe, Guam, Guatemala , Gërnzi, Guinea, Guinea-bisau, Guajana, Haiti, Ishulli Heard dhe Ishujt Mcdonald, Selia e Shenjtë (Shteti i Qytetit të Vatikanit), Honduras, Hong Kong, Hungari, Islandë, Indi, Indonezi, Iran, Irak, Irlandë, Ishulli i Manit, Izraeli, Xhamajka, Japonia, Xhersi, Jordania, Kazakistani, Kenia, Kiribati, Republika Popullore Demokratike e Koresë, Republika e Koresë, Kuvajti, Kirgistani, Republika Popullore Demokratike e Laos, Letonia, Libani, Lesoto, Liberia, Libia, Lihtenshtajni, Lituania, Luksemburgu , Makao, Maqedoni, Madagaskar, Malavi, Malajzi, Maldive, Mali, Maltë, Ishujt Marshall, Martinique, Mauritania, Mauritius, Mayotte, Meksikë, Mikronezi, Moldavi, Monako, Mongoli, Mali i Zi, Montserrat, Marok, Mozambik, Myanmar, Nami Nauru, Nepal, Hollandë, Antilet Hollandeze, N ew Kaledonia, Zelanda e Re, Nikaragua, Nigeri, Nigeria, Niue, Ishulli Norfolk, Ishujt Mariana Veriore, Norvegjia, Oman, Pakistan, Palau, Palestinë, Panama, Papua Guinea e Re, Paraguaj, Peru, Filipine, Pitcairn, Poloni, Portugali, Puerto Riko, Katar, Reunion, Rumani, Federata Ruse, Ruanda, Saint Helena, Saint Kitts dhe Nevis, Saint Lucia, Saint Pierre and Miquelon, Saint Vincent and The Grenadines, Samoa, San Marino, Sao Tome and Principe, Arabia Saudite, Senegal, Serbia, Seychelles, Sierra Leone, Singapor, Sllovakia, Sllovenia, Ishujt Solomon, Somalia, Afrika e Jugut, Gjeorgjia e Jugut dhe Ishujt Sandwich Jugor, Spanja, Sri Lanka, Sudan, Suriname, Svalbard dhe Jan Mayen, Swaziland, Suedi, Zvicër, Siriane Republika Arabe, Tajvani, Provinca e Kinës, Taxhikistani, Tanzania, Republika e Bashkuar e Tajlandës, Timor-leste, Togo, Tokelau, Tonga, Trinidad dhe Tobago, Tunizia, Turqia, Turkmenistani, Ishujt Turks dhe Kaikos, Tuvalu, Uganda, Ukraina, Emiratet e Bashkuara Arabe, Mbretëria e Bashkuar, Statistikat e Bashkuara es, Ishujt e vegjël periferikë të Shteteve të Bashkuara, Uruguai, Uzbekistani, Vanuatu, Venezuela, Vietnami, Ishujt e Virgjër, Britania, Ishujt e Virgjër, SHBA, Wallis dhe Futuna, Sahara Perëndimore, Jemeni, Zambia, Zimbabve.

Mobile

StarCasino po sigurohet gjithmonë të mbajë ritmin me të gjitha tendencat më të fundit në botën e iGaming. Një nga këto tendenca është lojërat celulare, të cilat ngadalë po pushtojnë të gjithë botën e lojërave të fatit në internet.

Në ditët e sotme, të gjithë njerëzit priren të shpenzojnë më shumë kohë duke përfunduar aktivitetet e tyre të përditshme në pajisjet e tyre celulare dhe StarCasino ka siguruar që lojtarët të kenë një përvojë të qetë lojrash sa herë që luajnë lojërat e tyre të preferuara nga telefonat e tyre celularë.

Pra, si një nga emrat kryesorë në tregun italian të iGaming, StarCasino prezantoi shpejt një aplikacion celular, në mënyrë që lojtarët të mund të hyjnë në faqen me vetëm një klik. Për më tepër, faqja e internetit StarCasino është plotësisht e optimizuar për shfletuesit celularë, kështu që nëse lojtarët nuk e shkarkojnë aplikacionin, ata mund të hyjnë në sajt në çdo kohë përmes çdo shfletuesi pa asnjë problem.

Promotions & Offers

Bonuset dhe promovimet janë pranuar nga lojtarët si një mënyrë shumë e mirë për t'i tërhequr ata që të regjistrohen dhe të qëndrojnë besnikë ndaj çdo kazinoje online në botë. Shumë site të lojërave të fatit në internet në botë përdorin bonuse novatore dhe promovime të vazhdueshme për të tërhequr vëmendjen e lojtarëve.

Në këtë linjë, një nga arsyet pse StarCasino ka qenë një figurë kaq e spikatur në tregun italian të lojërave të fatit janë ofertat e vazhdueshme të bonusit. Këto oferta sigurojnë që lojtarët të mos mërziten kurrë dhe të qëndrojnë të angazhuar për një kohë të gjatë.

Ju mund të kërkoni promovime të ndryshme në çdo kohë gjatë aventurës suaj të lojërave, dhe të gjitha ato janë relativisht të lehta për t'u përdorur. Si kazino online ashtu edhe lojtarët fitojnë nga kjo situatë.

Live Casino

Lojërat e kazinosë live kanë parë një rritje të popullaritetit vitet e fundit. Ato janë lojëra mjaft inovative që u lejojnë lojtarëve të përjetojnë ambientet e kazinove në jetën reale nga komoditeti i shtëpive të tyre. Përparimet në teknologji pritet të kontribuojnë edhe më shumë në rritjen e lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë në vitet në vijim.

Të gjitha këto lojëra janë të organizuara nga tregtarë të vërtetë njerëzish me të cilët lojtarët mund të komunikojnë dhe ato luhen në kohë reale, kështu që është e qartë përse lojtarët thjesht duan të angazhohen me lojëra të tilla. Në fund të fundit, bixhozi është një aktivitet social, kështu që të luash me lojtarë të tjerë me siguri shton eksitimin.

Në StarCasino, lojtarët do të hyjnë në lojëra të drejtpërdrejta të tregtarëve ose ngjarje të drejtpërdrejta përmes një transmetimi ku ata do të jenë në gjendje të vendosin baste në lojën e tyre të zgjedhur. StarCasino është i vetëdijshëm për popullaritetin e lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë, kështu që ka shumë për të mbuluar në këtë seksion.

Responsible Gaming

Lojtarët në StarCasino duhet të kenë parasysh se varësia nga kumari mund të jetë një problem shumë serioz nëse nuk e trajtojnë atë në kohë. Kumari duhet të perceptohet si një aktivitet i mirë argëtimi dhe asgjë më shumë. Lojtarët nuk mund të mbështeten në lojërat e fatit në internet për të siguruar para për jetesë, pasi kështu ndodhin problemet që lidhen me lojërat e fatit.

Nëse ndonjë lojtar në StarCasino përjeton ndonjë problem kumari, të tilla si bastet e vazhdueshme në lojërat e kazinosë në internet, ai duhet të kontaktojë menjëherë me Shoqatën e Lojtarëve Anonim në Itali ose Qendrën për Trajtimin e Kumarit Patologjik.

Software

Është e një rëndësie të madhe për çdo kazino në internet që të bashkëpunojë vetëm me ofruesit më të mirë të lojërave, nëse do të konsiderohet edhe konkurruese. Ofruesit me reputacion të lojërave sigurojnë që lojtarët të kenë një përvojë të paharrueshme lojrash ndërsa janë në sit.

Për më tepër, lista e ofruesve të lojërave është një tregues i mirë se sa e besueshme është kazinoja online në fjalë. Logjika këtu është shumë e thjeshtë - sa më mirë të jetë kazino, aq më mirë ofruesit e lojës dhe anasjelltas.

StarCasino ofrohet nga disa nga ofruesit më të besueshëm të softuerëve në treg, si NetEnt, Play'n GO, Evolution, Ezugi, Pragmatic, NOlimit City, Playson, Microgaming, Quickspin, iSoftBet dhe shumë të tjerë.

Këta ofrues të lojërave po sigurohen që të vazhdojnë me tendencat më të fundit në industrinë e iGaming dhe një aspekt i saj është pajtueshmëria me celularin. Të gjitha lojërat që mund të gjeni në StarCasino janë të disponueshme në çdo pajisje, pavarësisht nga sistemi operativ në të cilin funksionon.

Puntorët do të shijojnë gjithashtu publikimet më të fundit nga këta ofrues të lojërave, pasi biblioteka e lojërave StarCasino përditësohet vazhdimisht me publikimet më të reja, kështu që ka shumë për të pritur këtu.

Support

Një tjetër aspekt jetik i çdo kazinoje në internet është mbështetja që ajo ofron për të gjithë lojtarët e saj. Mbështetja e klientit është një veçori shumë e rëndësishme e çdo kazinoje në internet dhe shpesh thuhet se është një detaj i bukur që e bën ose e thyen operatorin. Është një element kyç për të mbajtur të kënaqur lojtarët ekzistues në sajt dhe është mënyra se si lojtarët e rinj mund të tërhiqen për t'u bashkuar me sitin.

Përpara regjistrimit, lojtarët do të lexojnë gjithmonë komente të vërteta të lojtarëve për çdo operator në internet, dhe shumica e komenteve negative nga lojtarët për faqet vijnë në lidhje me ekipin e tyre të mbështetjes së klientit. Lojtarët duhet të dinë se sa herë që kanë nevojë për ndonjë ndihmë gjatë aventurës së tyre të lojrave, ata me siguri do ta marrin atë shumë shpejt.

StarCasino e di mirë këtë fakt dhe nuk është rastësi që operon në tregun italian të lojërave të fatit tash e një dekadë. Nëse lojtarët kontrollojnë në internet, ata ndoshta nuk do të gjejnë ndonjë koment negativ në lidhje me agjentët mbështetës në StarCasino, dhe me të drejtë.

Të gjithë agjentët mbështetës janë shumë të ditur, profesionistë dhe miqësorë, që do të thotë se lojtarët do të jenë në gjendje të marrin ndihmën e kërkuar në kohë pasi ta kërkojnë atë.

Së pari, lojtarët mund të zgjedhin të kontaktojnë me agjentët mbështetës në StarCasino përmes opsionit të bisedës së drejtpërdrejtë të disponueshme në faqen kryesore të faqes. Mbani në mend se biseda e drejtpërdrejtë është e disponueshme nga 9 e mëngjesit deri në 2 të mëngjesit çdo ditë.

Për më tepër, lojtarët mund të zgjedhin të kontaktojnë drejtpërdrejt agjentët mbështetës të StarCasino përmes telefonit. Siç është rasti me opsionin e bisedës së drejtpërdrejtë, mbështetja e klientit është e disponueshme vetëm nga ora 9 e mëngjesit deri në 2 të mëngjesit çdo ditë, kështu që lojtarët këshillohen më mirë të kontaktojnë brenda këtij afati kohor.

Ekziston edhe mundësia për të kontaktuar ekipin mbështetës përmes faksit, të cilin dyshojmë se shumë lojtarë do ta provojnë. Është një metodë që nuk përdoret gjerësisht tek lojtarët dhe me të drejtë, metodat e tjera janë shumë më të përshtatshme në ditët e sotme.

Së fundmi, lojtarët mund të zgjedhin të kontaktojnë ekipin mbështetës në StarCasino me email. Ajo që na pëlqen është se ka adresa të veçanta emaili në faqe që lojtarët mund të përdorin, në varësi të llojit të kërkesës që kanë. Pra, lojtarët do të jenë në gjendje të kontaktojnë ekipin e mëposhtëm mbështetës përmes emailit me adresa të ndryshme në lidhje me pyetjet e mëposhtme:

  • Shërbimi ndaj klientit
  • Llogaritë
  • Promovimet
  • Çregjistrohu
  • Filialin

Deposits

Çdo lojtar që dëshiron të provojë lojërat e mahnitshme të kazinosë në StarCasino, si dhe të kërkojë bonuset dhe promovimet e vazhdueshme, do të duhet të bëjë një depozitë në llogarinë e tyre të kazinosë së pari. Që ata të bëjnë një depozitë, lojtarët do të duhet të krijojnë një llogari, që është një proces shumë i drejtpërdrejtë që bëhet në pak minuta.

Punonjësit mund të depozitojnë fonde në llogaritë e tyre duke u drejtuar në seksionin "Llogaria ime", duke klikuar në butonin "Depozitim" dhe duke plotësuar informacionin e nevojshëm, të tilla si mënyra e pagesës dhe shumën e depozitës. Të gjitha depozitat në StarCasino janë të menjëhershme dhe nuk ka tarifa të bashkangjitura.

Security

StarCasino ka siguruar që siguria e lojtarëve të jetë në nivelin më të lartë të mundshëm. Siç do të prisnit nga një markë e besueshme si StarCasino, siguria dhe siguria janë përparësia kryesore për operatorin, dhe ai e merr këtë temë shumë seriozisht.

Kjo është arsyeja pse kjo kazino në internet po bën gjithçka në fuqinë e saj për të vazhduar me standardet më të fundit dhe më të larta të mundshme të sigurisë në të gjithë industrinë e iGaming. Qëllimi i tij është shumë i thjeshtë – ta bëjë faqen një nga platformat më të sigurta të lojërave të fatit online në treg.

Një nga masat e para të sigurisë të marra në StarCasino është përgjegjësia e lojtarit. Të gjithë lojtarët e rinj duhet të regjistrojnë një llogari në sajt me një emër përdoruesi shumë unik që nuk duhet të jetë emri i tyre i vërtetë. Sigurisht, kjo do t'i japë lojtarit në fjalë një nivel të caktuar anonimiteti dhe do të rrisë sigurinë e tyre kur luajnë në internet.

Për më tepër, lojtarëve u kërkohet të fusin një fjalëkalim të fortë dhe të mos e ndajnë atë me askënd. Ky është një aspekt shumë i rëndësishëm që lojtarët duhet të kenë parasysh, pasi nëse ndajnë fjalëkalimin, mund të jetë mjaft e lehtë për ta që të jenë subjekt i mashtrimit.

Sa i përket masave të sigurisë të marra nga StarCasino, operatori mbron lojtarët nga aksesimi i informacionit të tyre personal dhe financiar nga palë të treta të padëshiruara me teknologjinë më të fundit të enkriptimit 256-bit SSL.

Kjo teknologji është dhënë nga COMODO, e cila është një kompani që ka shumë përvojë në botën e sigurisë kibernetike. Falë këtij kriptimi, të gjitha llogaritë dhe fjalëkalimet në StarCasino janë të paprekshme, nuk ka asnjë mënyrë që dikush të lexojë ose deshifrojë ndonjë të dhënë konfidenciale.

Së fundi, NetEnt, i cili është ofruesi kryesor i softuerit në StarCasino, konsiderohet si një nga ofruesit më të sigurt të platformave falë auditimit të vazhdueshëm të kryer nga TST - një kompani udhëheqëse e pavarur e testimit. Kjo siguron që të gjitha lojërat të përdorin RNG dhe të gjitha rezultatet në këto lojëra janë krejtësisht të rastësishme.

Affiliate Program

Siç është rasti me të gjitha kazinotë online më të njohura në botë, StarCasino përmban programin e tij të filialeve. Kjo do të thotë se çdo kazino online që dëshiron të bashkohet me programin e filialeve të StarCasino mund të aplikojë dhe të regjistrohet në faqen e saj zyrtare. Këto sajte thjesht do të duhet të plotësojnë një formular dhe të presin për vërtetimin e llogarive të tyre.

Më pas, ajo kazino në internet do të kontaktohet me email dhe bashkëpunimi mund të fillojë. Pasi të jenë pranuar si anëtarë të programit të anëtarësimit, ata do të lejohen të zgjedhin një lidhje dhe një baner për të postuar. 

Për momentin, ka disa kazino online nën të njëjtën ombrellë, pasi Betsson Group është një nga emrat më të njohur në botën e lojërave të fatit në internet.