StarCasino Live Casino Rishikoni - FAQ

Age Limit
StarCasino
StarCasino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card

FAQ

A është StarCasino i sigurt për të luajtur?

StarCasino është një nga emrat më të besueshëm në të gjithë tregun evropian të iGaming. Operatori ka një licencë nga Administrata Autonome e Monopoleve Shtetërore, ose AAMS, e cila është rregullatori kryesor i lojërave të fatit në Itali. Për më tepër, operatori përdor teknologjinë më të fundit të enkriptimit 256-bit, e cila siguron që të gjitha informacionet personale dhe financiare që lojtarët ofrojnë janë plotësisht të sigurta dhe asnjë palë e tretë nuk mund të ketë kurrë akses në to.

Sa vjeç duhet të jem për të luajtur kumar në StarCasino?

Rregulloret italiane të lojërave të fatit thonë se mosha minimale që lojtarët duhet të kenë kur regjistrojnë një llogari në çdo faqe është 18 vjeç. StarCasino sigurohet që të verifikojë të gjitha llogaritë duke kërkuar dëshmi të moshës nga lojtarët, të cilat duhet të dërgohen deri në 30 ditë pas datës së regjistrimit . Pasi lojtarët të dërgojnë ID-në e kërkuar dhe StarCasino ta verifikojë atë, ata mund të fillojnë të luajnë lojëra për para të vërteta.

A mund t'i ndryshoj të dhënat e mia personale pasi të regjistrohem në StarCasino?

Sigurisht, lojtarët mund të përditësojnë disa nga të dhënat personale që kanë futur në momentin e regjistrimit në StarCasino në një fazë të mëvonshme. Disa nga informacionet që mund të ndryshojnë janë adresa e banimit, numri i telefonit dhe fjalëkalimi. Për të ndryshuar gjithë këtë, lojtarët do të duhet të shkojnë te seksioni i të dhënave në profilin e tyre dhe të shohin se çfarë do të donin të ndryshonin.

A mund të kem dy ose më shumë llogari në StarCasino?

Jo, lojtarët janë rreptësisht të ndaluar të regjistrojnë më shumë se një llogari për person. StarCasino monitoron këtë lloj aktiviteti dhe nëse ndonjë lojtar kapet duke regjistruar më shumë se një llogari, atij do t'i ndalohet origjinali dhe i riu me të gjitha fondet e mundshme brenda.

Cilat lojëra kazino mund të luaj në StarCasino?

Lojtarët do të mund të zgjedhin nga një gamë e gjerë lojërash, të gjitha të krijuara nga ofruesit kryesorë të lojërave në treg, si NetEnt, Microgaming, Ezugi, Play'n GO dhe shumë të tjera. Të gjitha këto lojëra janë grupuar në kategori të ndryshme: lojëra elektronike, lojëra tavoline, jackpots, lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë dhe lojëra të tjera.

Sa kohë duhet të pres që të plotësohet kërkesa për tërheqje?

Pasi kërkesa për tërheqje të jetë miratuar nga StarCasino, koha në të cilën paratë shkojnë në llogarinë e lojtarit varet kryesisht nga mënyra e zgjedhur e pagesës. Mund të ndryshojë nga 3-4 ditë pune nëse lojtarët përdorin një kartë krediti, ose mund të jetë 6-9 ditë për një transfertë bankare. Nga ana tjetër, tërheqjet e e-Wallet janë të menjëhershme, prandaj lojtarët priren të zgjedhin më shpesh këtë mënyrë pagese.

Cilat gjuhë mbështeten në StarCasino?

StarCasino është një kazino online me bazë italiane dhe për momentin fokusohet vetëm në tregun italian të lojërave të fatit. Prandaj, lojtarët mund të hyjnë në faqe vetëm në gjuhën italiane, me mbështetjen që ofrohet edhe në italisht. Edhe opsioni i bisedës live është vetëm në italisht, kështu që nuk ka shumë zgjedhje për lojtarët këtu.

Si mund të kontaktoj ekipin mbështetës në StarCasino?

Të gjithë lojtarët mund të kontaktojnë ekipin mbështetës të StarCasino përmes telefonit, emailit ose bisedës së drejtpërdrejtë. Mund të themi me krenari se agjentët mbështetës në StarCasino janë shumë miqësorë dhe të përgjegjshëm, që do të thotë se lojtarët do të marrin ndihmën e kërkuar, pavarësisht pyetjes së tyre. Për më tepër, ekziston një seksion i gjerë FAQ në faqen e StarCasino ku lojtarët do të jenë në gjendje të gjejnë përgjigje për pyetjet më të zakonshme, kështu që ata mund të mos kenë nevojë as të kontaktojnë drejtpërdrejt me një agjent.

A mund të luaj lojëra falas në StarCasino?

Po, pothuajse të gjitha lojërat në StarCasino, përveç titujve të tregtarëve të drejtpërdrejtë, përmbajnë versione demo që lojtarët mund t'i provojnë në çdo kohë përpara se të vënë bast para të vërteta. Për më tepër, do të ishte mirë që lojtarët të zgjidhnin fillimisht këtë opsion, pasi ai do t'u japë atyre njohuritë dhe besimin e kërkuar përpara se të vënë paratë e tyre në linjë me lojërat.

Nga transmetohen lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë në StarCasino?

Të gjitha lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë në StarCasino janë produkt i Evolution Gaming dhe studiot e kompanisë janë të vendosura në Riga dhe Maltë. Këto lojëra organizohen nga tregtarë të vërtetë njerëzish, me të cilët lojtarët mund të zgjedhin të komunikojnë me funksionalitetin Live Chat. Grafikat e këtyre lojërave janë të mahnitshme dhe përvoja e përgjithshme e lojërave është e pakrahasueshme.

Cilat lojëra të drejtpërdrejta kazino ofron StarCasino?

StarCasino e di se sa të njohura janë lojërat e tregtarëve të drejtpërdrejtë, kështu që sigurohet që të ofrojë të gjithë titujt më të njohur. Lojtarët e regjistruar do të shijojnë disa variante lojërash si blackjack, ruletë, baccarat, poker dhe shfaqje lojërash të drejtpërdrejta, kështu që ata do të prishen me zgjedhje.

A marr një bonus mirëseardhjeje kur regjistrohem në StarCasino?

Po, të gjithë lojtarët e regjistruar rishtazi në StarCasino kanë të drejtë të kërkojnë një paketë mirëseardhjeje shumë shpërblyese. Ai përbëhet nga 200 rrotullime falas të dhëna në katër këste, si dhe një stimul prej 200 dollarësh për kthimin e parave. Gjithçka që lojtarët duhet të bëjnë është të verifikojnë llogarinë e tyre dhe të depozitojnë të paktën 20 dollarë, pas së cilës ata mund të kërkojnë lehtësisht bonusin e mirëseardhjes.

Cilat mënyra pagese mund të përdor në StarCasino?

Lista e mënyrave të pagesës në StarCasino është mjaft e pasur për çdo lojtar që të zgjedhë atë që përputhet me preferencat e tij. Prandaj, lojtarët do të jenë në gjendje të bëjnë transaksione duke përdorur VISA, MasterCard, PayPal, Skrill, Neteller, Onshop, Paysafecard, ePAy dhe MuchBetter.

A ka ndonjë tarifë për depozitat dhe tërheqjet?

Lojtarët do të jenë të lumtur të dinë se nuk ka tarifa të lidhura me ndonjë depozitë ose tërheqje në StarCasino. Për më tepër, të gjitha depozitat janë të menjëhershme, ndërsa tërheqjet mund të duhen deri në disa ditë pune për t'u përfunduar, në varësi të mënyrës së pagesës që lojtari ka zgjedhur.

Total score8.0
Përfitimet
+ Deri në 200 € Cashback
+ 100 rrotullime falas pa depozitë
+ Depozitë 200 rrotullime falas

Fakte të shpejta të kazinosë

BonusetBonuset (6)
Bonus pa depozitë
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi VIP
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (1)
Italiane
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (3)
Bisedë live
Email mbështetës
Mbështetje telefonike
LojëraLojëra (9)
Baccarat
Baste online
Baste sportive
Bingo
BlackjackPokerRuletë
Slotat
Video Poker
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (8)
MonedhatMonedhat (1)
Euro
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (1)
SoftwareSoftware (71)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amaya (Chartwell)
Aristocrat
Asylum Labs
Authentic GamingBally
Barcrest Games
Betdigital
Betgames
Big Time Gaming
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Booming Games
Casino Technology
Chance Interactive
Cozy Gaming
Crazy Tooth Studio
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Fantasma Games
Felt Gaming
Fortune Factory Studios
Foxium
Fuga Gaming
GameArt
Games Labs
Games Warehouse
Gamevy
Genesis Gaming
Genii
Habanero
High 5 Games
Join Games
Just For The Win
Kalamba Games
Lightning Box
Live 5 Gaming
MetaGU
NextGen Gaming
Old Skool Studios
PariPlay
PearFiction
Plank Gaming
Play'n GOPlaysonPortomaso GamingPragmatic Play
Probability
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
Realistic Games
Red Rake Gaming
SUNFOX Games
SYNOT Game
Shuffle Master
Side City Studios
Spieldev
Spike Games
Stakelogic
Sthlm Gaming
Stormcraft Studios
Tom Horn Gaming
Touchstone Games
WMS (Williams Interactive)
Wazdan
ZITRO Games