StarCasino Live Casino Rishikoni - Responsible Gaming

Age Limit
StarCasino
StarCasino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card

Responsible Gaming

Lojtarët në StarCasino duhet të kenë parasysh se varësia nga kumari mund të jetë një problem shumë serioz nëse nuk e trajtojnë atë në kohë. Kumari duhet të perceptohet si një aktivitet i mirë argëtimi dhe asgjë më shumë. Lojtarët nuk mund të mbështeten në lojërat e fatit në internet për të siguruar para për jetesë, pasi kështu ndodhin problemet që lidhen me lojërat e fatit.

Nëse ndonjë lojtar në StarCasino përjeton ndonjë problem kumari, të tilla si bastet e vazhdueshme në lojërat e kazinosë në internet, ai duhet të kontaktojë menjëherë me Shoqatën e Lojtarëve Anonim në Itali ose Qendrën për Trajtimin e Kumarit Patologjik.

Siç u shpjegua shkurtimisht më lart, StarCasino siguron partneritet me organizatat më të mira të mundshme për problemet që lidhen me lojërat e fatit. Të gjitha këto kompani janë shumë të suksesshme në atë që bëjnë dhe ato janë krijuar për të ndihmuar çdo lojtar që përjeton dëme nga bixhozi. Nëse ndonjë lojtar në StarCasino ka ndonjë vështirësi me problemet e lojërave të fatit, ai duhet të kontaktojë kompanitë e mëposhtme:

  • Shoqata e Lojtarëve Anonim – numri i telefonit për këtë kompani është 02.85782861/055.210730
  • Qendra për trajtimin e lojërave të fatit Patologjik – nëse lojtarët dëshirojnë të kontaktojnë këtë kompani, mund ta bëjnë këtë në numrat 0532 760166/06.763791

Së fundi, nëse lojtarët kanë ndonjë pyetje shtesë në lidhje me varësinë e lojërave të fatit dhe problemet që lidhen me lojërat e fatit, ata mund të kontaktojnë gjithmonë me ekipin mbështetës në StarCasino përmes emailit ose telefonit në çdo kohë.

Kufiri i depozitave

Mjeti i limitit të depozitave në StarCasino u ofron lojtarëve mundësinë për të kontrolluar se sa do të depozitojnë çdo javë. Është një mjet jashtëzakonisht i rëndësishëm dhe ka shumë lojtarë që e përdorin atë për të kontrolluar aktivitetet e tyre të lojërave të fatit.

Ky kufi bazohet në numrin e parave që lojtarët do të depozitojnë në një periudhë të caktuar dhe lojtarët nuk do të mund ta kalojnë atë kufi.

Lojtarët e lojërave mund të zgjedhin të vendosin një kufi depozite duke hyrë në llogarinë e tyre dhe duke klikuar në seksionin "Lojërat e Përgjegjshme" ku do të duhet të zgjedhin "Limitet e Depozitave".

Së fundi, kufijtë e depozitave të vendosura nga lojtarët mund të ndryshohen në çdo kohë, me një periudhë pritjeje të aplikuar kur një lojtar përpiqet të rrisë shumën. Kjo periudhë pritjeje është 7 ditë nga data e kufirit të ri të depozitës. Përkundrazi, uljet e kufirit të depozitave ndodhin menjëherë.

Test i Vetëvlerësimit

Nëse lojtarët janë të shqetësuar se mund të bëhen të varur nga lojërat e fatit, rekomandohet që ata të bëjnë testin e vetëvlerësimit në StarCasino. Ka disa pyetje të cilave ata do të duhet t'u përgjigjen dhe rezultatet do t'i ndihmojnë lojtarët të kuptojnë se cilat janë zakonet e tyre të lojërave të fatit në internet dhe nëse ekziston mundësia e shfaqjes së një problemi të lidhur me lojërat e fatit.

Vetëpërjashtimi

Më pas, lojtarët kanë mundësinë të përdorin cilësimin e vetëpërjashtimit në StarCasino. Mund të bëhet shumë lehtë, pasi do t'u duhet vetëm të shkojnë në llogarinë e tyre dhe në seksionin "Lojërat e Përgjegjshme" pas së cilës do të duhet të klikojnë në "Vetëpërjashtimi".

Më pas, ata do të duhet të zgjedhin një periudhë vetëpërjashtimi e cila mund të jetë:

  • 30 dite
  • 60 ditë
  • 90 ditë
  • I papërcaktuar

Nëse lojtarët nuk janë të sigurt se cilën periudhë duhet të zgjedhin, ata gjithmonë mund të kontaktojnë ekipin mbështetës në StarCasino. Pasi të ketë përfunduar vetë-përjashtimi, lojtarët do të mund të identifikohen vetëm në llogarinë e tyre për të tërhequr fondet e mbetura, por ata nuk do të jenë në gjendje të luajnë lojëra ose të bëjnë asnjë depozitë. Së fundi, lojtarët nuk do të jenë në gjendje të hapin asnjë llogari të re nëse ajo e tyre origjinale ishte e vetë-ndaluar.

Lojëra me përgjegjësi

StarCasino po bashkëpunon prej vitesh në Itali me rregullatorin kryesor AAMS dhe disa shoqata të tjera që sigurojnë që Lojërat e Përgjegjshme të kujdesen mirë. Bashkëpunimi me këto kompani siguron që të ofrohet mbështetje për lojtarët që kanë probleme të lidhura me lojërat e fatit.

Brenda faqes StarCasino, lojtarët do të gjejnë një seksion të dedikuar plotësisht për këshilla se si mund të luajnë me përgjegjësi. Një nga masat e marra nga operatori për të siguruar mbrojtjen e të miturve është kufiri i pagesës që mund të bëhet lehtësisht përmes llogarisë së lojtarit. Siç është përmendur tashmë, lojtarët gjithashtu kanë mundësinë të vendosin kufij të vetëpërjashtimit, dhe ata nuk do të jenë në gjendje të regjistrojnë llogari të reja nëse zgjedhin këtë funksion.

Kur bëhet fjalë për mbrojtjen e të miturve, është e nevojshme që lojtarët të dërgojnë dokumente të vlefshme ID në adresën e emailit document@starcasino.it jo më vonë se 30 ditë nga data e regjistrimit të një llogarie të re. Pasi dokumentet e kërkuara të jenë shqyrtuar dhe miratuar nga operatori, lojtarët do të kenë mundësinë të shijojnë lojërat, si dhe të gjitha aspektet e tjera të StarCasino.

Kontroll i realitetit

StarCasino lejon lojtarët të përdorin gjithashtu veçorinë e kontrollit të realitetit. Ata mund ta bëjnë këtë duke kontaktuar ekipin mbështetës nga operatori. Çdo lojtar duhet të jetë i vetëdijshëm për këtë veçori, pasi mund t'i bëjë ata të ndalojnë aktivitetin e tyre të lojërave për një kohë.

Total score8.0
Përfitimet
+ Deri në 200 € Cashback
+ 100 rrotullime falas pa depozitë
+ Depozitë 200 rrotullime falas

Fakte të shpejta të kazinosë

BonusetBonuset (6)
Bonus pa depozitë
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi VIP
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (1)
Italiane
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (3)
Bisedë live
Email mbështetës
Mbështetje telefonike
LojëraLojëra (9)
Baccarat
Baste online
Baste sportive
Bingo
BlackjackPokerRuletë
Slotat
Video Poker
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (8)
MonedhatMonedhat (1)
Euro
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (1)
SoftwareSoftware (71)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amaya (Chartwell)
Aristocrat
Asylum Labs
Authentic GamingBally
Barcrest Games
Betdigital
Betgames
Big Time Gaming
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Booming Games
Casino Technology
Chance Interactive
Cozy Gaming
Crazy Tooth Studio
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Fantasma Games
Felt Gaming
Fortune Factory Studios
Foxium
Fuga Gaming
GameArt
Games Labs
Games Warehouse
Gamevy
Genesis Gaming
Genii
Habanero
High 5 Games
Join Games
Just For The Win
Kalamba Games
Lightning Box
Live 5 Gaming
MetaGU
NextGen Gaming
Old Skool Studios
PariPlay
PearFiction
Plank Gaming
Play'n GOPlaysonPortomaso GamingPragmatic Play
Probability
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
Realistic Games
Red Rake Gaming
SUNFOX Games
SYNOT Game
Shuffle Master
Side City Studios
Spieldev
Spike Games
Stakelogic
Sthlm Gaming
Stormcraft Studios
Tom Horn Gaming
Touchstone Games
WMS (Williams Interactive)
Wazdan
ZITRO Games