Studio kazinosh drejtpërdrejt

February 12, 2023

Evolution hap një tjetër studio kazinoje të drejtpërdrejtë në New Jersey

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Duket se Evolution Gaming po e mbyll vitin mjaft fuqishëm. Në mesin e nëntorit 2022, kompania ishte e lumtur të njoftonte debutimin e një tjetër studioje moderne të kazinosë live në New Jersey. Kjo është një vazhdim i studios së parë që u hap në NJ në gusht 2018. Studioja e re e ndërtuar me qëllim u hap më 10 nëntor pasi mori dritën jeshile nga Divizioni i Nju Xhersit për Zbatimin e Lojërave. 

Evolution hap një tjetër studio kazinoje të drejtpërdrejtë në New Jersey

Pas lançimit, faqet e drejtpërdrejta të kazinove në Garden State do të kenë akses të pakufizuar në lojërat live me performancën më të mirë të zhvilluesit. Pjesë e menusë është krejt e re Studio e futbollit live, e cila është loja e parë me tregtarë të drejtpërdrejtë që përdor kartat e disponueshme në Amerikën e Veriut. Loja gjithashtu ka variantin e saj në vetën e parë të lansuar në shtator 2022. 

Përveç New Jersey, Evolution Gaming ka një prani komanduese në shtete të tjera të Amerikës së Veriut. Grumbulluesi i përmbajtjes së kazinosë ishte i pari që nisi lojërat e tij të drejtpërdrejta të kazinosë në Michigan, New Jersey, Connecticut dhe Virxhinia Perëndimore. Pra, është e sigurt të thuhet se studioja krejt e re do t'u shërbejë lojtarëve në të gjitha këto rajone. 

Kërkesa e fortë evolucioni në Nju Xhersi

Pas njoftimit, shefi ekzekutiv i Evolution në Amerikën e Veriut, Jacob Claesson, komentoi se nisja shënon një pikë referimi emocionuese për operacionet e kompanisë në Amerikën e Veriut. Ai tha se qëllimi i Evolution në Garden State është t'u ofrojë lojtarëve përvojën më të mirë të mundshme të argëtimit të lojërave duke ofruar faqet më të mira të kazinosë live lojërat dhe mjetet e nevojshme për të qëndruar përpara. 

CEO për Amerikën e Veriut vazhdoi se studioja u ndërtua pas një kërkese të fortë tregu për titujt live të Evolution në NJ. Claesson tha se studio do të kujdeset për planet e tyre të ardhshme të zgjerimit, pasi u jep atyre hapësirën e nevojshme për të vazhduar ofrimin e lojërave të reja në New Jersey. 

Për të përfunduar, Claesson komentoi se kompania planifikon të lançojë më shumë tavolina dhe lojëra në javët dhe muajt e ardhshëm. Ai gjithashtu zbuloi se Evolution vazhdon të punësojë njerëz shtesë, duke përfshirë tregtarët e lojërave të drejtpërdrejta, për të ndërtuar mbi ekipin e tyre të jashtëzakonshëm të Amerikës së Veriut. Zyrtari premtoi mundësi të reja emocionuese për operatorët dhe lojtarët në New Jersey. 

Titujt e Evolution Nisin në Panama me Ofertën Online Codere

Në lajme të tjera të Evolution, kompania njoftoi më 15 dhjetor se kishte nënshkruar një marrëveshje me Codere Online për t'u nisur në Panama. Codere Online është një nga faqet më të rëndësishme të kazinove dhe basteve sportive të Panamasë, i aksesuar nëpërmjet www.codere.pa faqe interneti. Operatori u bë faqja e parë e lojërave të fatit në partneritet me Evolution Gaming në tregun e saporregulluar të iGaming në Panama. 

Marrëveshja do të bëjë që lojtarët e kazinosë në Panama të shijojnë tituj të drejtpërdrejtë nga markat e Evolution, duke përfshirë NetEnt, Red Tiger Gaming dhe Ezugi. Lojtarët do të kenë akses në tituj si Football Studio, Crazy Time, Monopoly Big Baller dhe Lightning Roulette. Marrëveshja mbulon gjithashtu makineritë kryesore të lojërave elektronike, duke përfshirë versionet e reja si Wonders of Christmas dhe In the Rabbit Hole. Të gjitha lojërat miratohen nga Bordi i rreptë i Kontrollit të Lojërave të Panamasë.

Pas vendosjes së stilolapsit në letër, Shefi i Operacioneve të Evolution, LATAM, Mónica Umaña, tha se kompania është krenare për partneritetin e zgjeruar me Codere Online në disa juridiksione. Umaña shtoi se kompania është e kënaqur të dalë drejtpërdrejt në Panama me Codera Online, pasi tregu i iGaming në Amerikën Latine është kritik për Evolution Group. 

Nga ana e tyre, Salo Leder, Menaxher Rajonal për Codere Online në Amerikën Latine, tha se operatori është i emocionuar për t'u sjellë lojtarëve në Panama titujt më të mirë të kazinove dhe lojërave elektronike në internet. Lader tha se koleksioni përfshinte variante të drejtpërdrejta që përsërisin përvojën e kazinosë me bazë tokësore dhe lojëra elektronike novatore me grafika mahnitëse dhe tema emocionuese.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme