Studio kazinosh drejtpërdrejt

July 9, 2022

Pragmatike Play Inks Live Tregtar Studio Marrëveshje me aksionet

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Agreguesi kryesor i përmbajtjes iGaming, Pragmatic Play, ka qenë i zënë me lançimin e lojërave të reja dhe mbylljen e marrëveshjeve gjatë gjithë vitit. Më 3 maj 2022, kompania njoftoi një marrëveshje me Stake për të krijuar një studio të dedikuar live të ndërtuar me qëllim. Pra, çfarë po gatuhet në këtë partneritet të ri?

Pragmatike Play Inks Live Tregtar Studio Marrëveshje me aksionet

Studio live me markën e Stake

Me konkurrencë të prerë në industria e kazinosë live, kazinotë dhe zhvilluesit e lojërave po kërkojnë mënyra të reja për të rritur shtrirjen e tyre në treg. Dhe një mënyrë për të rritur opsionet e tyre të lojërave është duke ndërtuar studio krejt të reja. 

Pas marrëveshjes, Lojë pragmatike dhe Stake.com do të bashkëpunojnë për të ofruar një studio të plotë live me një përvojë autentike lojërash. Studioja me 12 tavolina me markën e Stake do të përfshijë 10 tavolina blackjack, një tavolinë Speed Baccarat dhe një tryezë ruletë. 

Por pse Kunji në vend të të tjerëve operatorë të drejtpërdrejtë të lojërave të kazinosë në internet? Së pari, Stake është një platformë e bazuar në komunitet me shtrirje të gjerë tregu në Kanada, Amerikën e Jugut, Brazil dhe më shumë. Kjo do të ndihmojë padyshim që Pragmatic Play të arrijë më shumë lojtarë në territore të rregulluara dhe të zgjerojë bazën e tij të fansave.

Për më tepër, Stake është një nga platformat më të mëdha në botë të kazinove të kriptomonedhave dhe basteve sportive. Marrëveshja do t'i shohë lojtarët që më në fund të luajnë lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë së Pragmatic Play me monedha dixhitale si Litecoin, Bitcoin, Dogecoin dhe Bitcoin Cash. 

Deklarata zyrtare nga Pragmatic Play and Stake

Sipas Yossi Barzely, Shefi i Zhvillimit të Biznesit të Pragmatic Play, Stake është rritur me shpejtësi në skenën e lojërave në internet që nga fillimi i tij në 2017. 

Zyrtari vazhdoi se Pragmatic Play është i emocionuar për partneritetin me Stake në krijimin e një Studio e kazinosë live. Barzely tha se ata mezi presin të ofrojnë një përvojë lojrash që përputhet me markën e Stake.

Bashkëthemeluesi i Stake's, Edward Craven, kishte gjithashtu diçka për të thënë. Ai komentoi se Pragmatic Play kishte treguar përkushtim për të siguruar që të gjitha nevojat e tyre të plotësoheshin në marrëveshje. 

Craven vazhdoi që studiot e dedikuara të Pragmatic Play performojnë shkëlqyeshëm në tregun global, duke e bërë këtë marrëveshje një moment historik të rëndësishëm për kompaninë. Ai arriti në përfundimin se kompania mezi priste të dilte drejtpërdrejt dhe të nxirrte në pah aftësitë e saj unike.

Në lajme të tjera të ngjashme, Pragmatic Play njoftoi më 6 qershor se kishte përmirësuar marrëveshjen e saj me Roobet për të krijuar një studio të dedikuar. Partneriteti do t'i shohë dy entitetet të zhvillojnë një studio me 5 tavolina, duke përfshirë një ruletë dhe katër tavolina blackjack. 

Është gjithashtu e rëndësishme të theksohet se këto nuk janë ofertat e para të këtij lloji për Pragmatic Play. Kompania ka pasur marrëveshje të ngjashme me Mansion, 888, 1xbet dhe Kindred. Pragmatic Play është aktualisht funksionale në mbi 20 vende dhe lojërat janë të disponueshme në mbi 30 gjuhë. 

Më shumë tavolina për tifozët e blackjack live

a keni luajtur Blackjack me shpejtësi të drejtpërdrejtë nga Evolution? Nëse nuk e keni bërë, po humbisni shumë kohë. Kjo lojë e mban zemrën tuaj të rrahë nga ankthi, ndërsa tregtari shqyen letrat me vetëm disa sekonda ndërmjet raundeve të lojës. Ju madje mund të mendoni se ka një lëvizje të shpejtë përpara në lojë. 

Më 1 qershor, Pragmatic Play njoftoi debutimin e lojës së saj Speed Baccarat. Siç pritej, loja krenohet me veçori emocionuese që sjellin kthesa të reja dhe shndërrohen në lojën klasike të blackjack live. Ashtu si versioni i Evolution, është një lojë me ritme të shpejta që redukton kohëzgjatjen ndërmjet raundeve deri në 30%. Lojtarët gjithashtu mund të marrin vendime automatike bazuar në strategji si goditja dhe qëndrimi në këmbë. 

Speed Blackjack transmetohet në kohë reale nga Rubi Study i zhvilluesit, i cili kohët e fundit është bërë i njohur në mesin e lojtarëve. Studioja më e fundit është tashmë shtëpia e shumë lojërave standarde dhe VIP blackjack. 

Ja çfarë thotë Yossi Barzely për lojën:

"Sjellja e mundësive të reja të lojërave për lojtarët është thelbi i asaj që ne synojmë të bëjmë në Pragmatic Play, dhe ne jemi shumë të kënaqur të rrisim gjurmën e katalogut tonë më tej me lançimin e produktit tonë të ri, Speed Blackjack. Performanca e Oferta e Live Casino është një histori e madhe suksesi dhe ne jemi të prirur të përfitojmë më tej në mjedisin luksoz."

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme