Më Live Casino në Turqia

Tregu i kazinosë live në Turqi është një treg i ndërlikuar. Ndërsa kazinotë nuk janë të licencuara brenda vendit, ka shumë pronarë biznesesh turq që operojnë kazinotë online të ligjshme dhe të rregulluara jashtë juridiksionit të vendit, duke pranuar lojtarë nga vendi në mënyrë që ata të mund të luajnë lojën e tyre më të favorshme live.

Këto kazino mund të ofrojnë një sërë opsionesh tërheqëse lojrash për lojtarët në mbarë botën. Kazinotë e tregtarëve të drejtpërdrejtë i lejojnë lojtarët t'i afrohen më shumë aksionit pa lënë rehatinë dhe komoditetin e shtëpive të tyre. Lojtarët mund të luajnë gjithashtu kumar në lëvizje me shërbimet e kazinosë në distancë në internet të aksesuara nëpërmjet telefonave inteligjentë dhe tabletëve. Ka shumë faktorë që duhen marrë parasysh kur zgjidhni një kazino të drejtpërdrejtë, kështu që më poshtë do të lexoni se si të gjeni faqet kryesore të kazinove në Turqi që janë të sigurta dhe të besueshme.

Më Live Casino në Turqia
Kazino të drejtpërdrejta në Turqi

Kazino të drejtpërdrejta në Turqi

Është gjithmonë e rëndësishme që klientët e lojërave të fatit të kërkojnë ofruesit më të mirë të mundshëm në zonën e tyre. Këta janë ofrues që mund të ofrojnë një përvojë të sigurt dhe të sigurt për klientët ndërsa ata luajnë, si dhe të ofrojnë një gamë lider në industrinë e lojërave dhe produkteve që i mbajnë lojtarët të argëtuar.

Ky është sigurisht qëllimi kur zgjidhni faqet më të mira të kazinove në Turqi. Ka një sërë faqesh kazinoje që operohen nga biznese dhe ndërmarrje turke – të gjitha janë të regjistruara jashtë Turqisë për shkak të ligjeve të vendit për lojërat e fatit. Me këtë në mendje, klientët kanë nevojë për një udhëzues të besueshëm ndërsa lundrojnë në këtë treg të larmishëm.

Përdorimi i rishikimeve për të zgjedhur kazinotë online live në Turqi

Vlerësimet nga figura të besuara të industrisë mund t'i ndihmojnë klientët të bëjnë zgjedhjen e duhur në treg. Ne ofrojmë këto rishikime, duke bashkuar një sërë kriteresh të ndryshme ndërsa vlerësojmë kazinotë më të mira të drejtpërdrejta në internet nga bizneset dhe ndërmarrjet e Turqisë.

Ne ofrojmë gjithashtu një pasqyrë se si klientët mund të hyjnë në kazinotë në pronësi të operatorëve të biznesit të Turqisë pa shkelur ligjin e vetë vendit. Vende të ndryshme vendosin kufizime të ndryshme për lojërat e fatit në kazino dhe është e rëndësishme që këto ligje dhe rregullore të respektohen nga lojtarët në çdo kohë.

Pse të zgjidhni një kazino të drejtpërdrejtë në internet nga komuniteti i biznesit të Turqisë

Zgjedhja e një kazinoje online live të organizuar nga një biznes apo ndërmarrje turke ndihmon në mbështetjen e këtyre pronarëve të bizneseve në treg. Ndërsa bixhozi është i paligjshëm brenda Turqisë, pronarët e bizneseve turq operojnë kazinotë jashtë juridiksionit lokal dhe turqit jashtë vendit mund të vendosin t'u ofrojnë mbështetjen e tyre këtyre ofruesve.

Klientët e lojërave të fatit po kërkojnë gjithashtu diversitet dhe shumëllojshmëri në lojërat që ata zgjedhin. Lidhja me ofruesit e lojërave të fatit në komunitete dhe vendndodhje të ndryshme është një mënyrë e mirë për t'i arritur këto.

Kazino të drejtpërdrejta në Turqi
Lojërat e fatit në ditët e sotme në Turqi

Lojërat e fatit në ditët e sotme në Turqi

Fatkeqësisht, turqit nuk e kanë luksin të zgjedhin një kazino me bazë tokësore për të luajtur kumar, pasi vendi ka ndaluar të gjitha llojet e lojërave të fatit. Ashtu siç është rasti në shumicën e vendeve myslimane, qeveria ka një qasje shumë strikte ndaj kumarit në përgjithësi.

E njëjta gjë vlen edhe për sektorin e lojërave të fatit online, pasi asnjë operator nuk lejohet të ofrojë asnjë lloj shërbimi të lojërave të fatit online për lojtarët turq, me përjashtim të IDDAA, e cila ka vetëm opsione të basteve sportive. Kur bëhet fjalë për kazinotë e drejtpërdrejta, turqit janë të detyruar të provojnë fatin e tyre në vendet në det të hapur dhe qeveria përpiqet t'i ndalojë ata ta bëjnë këtë, por me pak sukses. Nuk ka ende asnjë rast që një lojtar të dënohet për lojëra në kazino të drejtpërdrejta në det të hapur.

Lojërat e fatit në ditët e sotme në Turqi
E ardhmja e kazinosë online në Turqi

E ardhmja e kazinosë online në Turqi

Duke pasur parasysh klimën aktuale politike në Turqi, mund të supozohet se ka shumë pak gjasa që ligjet aktuale të lojërave të fatit të ndryshojnë në të ardhmen e afërt. Islamistët konservatorë aktualisht po mbajnë të gjithë pushtetin në qeveri, kështu që bixhozi, në përgjithësi, konsiderohet imoral dhe dënohet gjerësisht.

Edhe pse shumë prej turqve janë dakord me këtë qëndrim dhe ata ndjekin rregulloren e qeverisë për lojërat e fatit, ende ka shumë nga këto aktivitete në vend. Edhe pse nuk ka kazino aktive online në vend, lojtarët turq ende mund të hyjnë në shumë faqe ligjore ndërkombëtare që do t'i pranojnë me kënaqësi si lojtarë.

Dënimet për aktivitete të tilla janë shumë të ashpra, por lojtarët duken të sigurt se nuk mund të kapen dhe deri më sot askush nuk i ka paguar ndonjëherë dënimet për lojërat e fatit në kazinotë online në det të hapur. Sondazhet e kryera në vend tregojnë se kumari është ndër hobi të preferuar në Turqi, ndaj popullsia e re në përgjithësi i bën presion qeverisë që të bëjë disa ndryshime në ligjet aktuale.

Ata nuk kanë pasur asnjë sukses deri më tani, dhe është vetëm një operator që lejohet të ofrojë shërbime bastesh online, por nuk ofron lojëra kazino. Duket se qeveria është mjaft e kënaqur me mënyrën se si është strukturuar klima e lojërave të fatit, ndaj ka shumë pak gjasa që ata të ndryshojnë qëndrim në të ardhmen e afërt. Deri atëherë, lojtarët turq mund të kërkojnë kazino të huaja në internet për të provuar fatin e tyre.

E ardhmja e kazinosë online në Turqi
Lojërat e preferuara të lojtarëve turq drejtpërdrejt

Lojërat e preferuara të lojtarëve turq drejtpërdrejt

Kazino live lojërat mendohen gjerësisht si trendi i ri në industrinë e lojërave të fatit në internet dhe lojtarët turq po e duan atë. Kumari në internet është i paligjshëm në vend, kështu që ata nuk mund të luajnë lojërat e tyre të preferuara në një kazino të drejtpërdrejtë vendase, por kanë më shumë se mjaft faqe të huaja ku mund të luajnë kumar.

lojërat më të njohura të drejtpërdrejta midis lojtarëve turq përfshijnë:

 • Poker
 • Bakarat
 • Blackjack
 • Lojëra elektronike të drejtpërdrejta
 • Kartat gërvishtëse të drejtpërdrejta

Pokeri në përgjithësi është një lojë që ekziston për një kohë të gjatë dhe duket se do të qëndrojë kështu, pasi është shumë e thjeshtë për t'u kuptuar, por kërkon një grup aftësish specifike, si dhe pak fat për të fituar. Pra, nuk është çudi që versioni live i tij është kaq i popullarizuar në Turqi.

Blackjack live gjithashtu renditet shumë lart në listë, siç është rasti në shumë vende të botës, dhe kur luajnë këtë lojë, lojtarët përballen me një tregtar, i cili është një qenie e vërtetë njerëzore, dhe ata mund të komunikojnë me ta nëpërmjet një bisedë e drejtpërdrejtë ose një transmetim video.

Lojëra të tjera të kazinosë

Disa lojëra janë më të njohura se të tjerat në vende të ndryshme të botës, dhe në Turqi, duket se lojërat elektronike janë ato që lojtarët kanë tendencë të kënaqen duke luajtur. Ata përbëjnë shumicën dërrmuese të lojërave në çdo faqe interneti të lojërave të fatit.

Kazinoja tipike që pranon lojtarë nga Turqia do të ketë mijëra lojëra për t'i mbajtur ata të argëtuar, dhe ajo që është e mirë në lidhje me lojërat elektronike është se ato vijnë në shumë versione, tema, grafika, veçori, efekte zanore, etj. kështu që çdo lojtar do të ketë diçka për preferencën e tyre.

Lojërat e preferuara të lojtarëve turq drejtpërdrejt
Ofruesit kryesorë të softuerit

Ofruesit kryesorë të softuerit

Një nga gjërat e para që çdo lojtar do të vërejë kur regjistrohet në një kazino live është numri i lojërave që janë në dispozicion të tij. Të kazinotë live më të njohura kanë mijëra lojëra për të zgjedhur, dhe ajo që është më e rëndësishme, të gjitha vijnë nga ofruesit kryesorë të lojërave në treg.

Ka shumë operatorë ndërkombëtarë që ofrojnë shërbimet e tyre për lojtarët turq, ndaj nuk mungojnë opsionet kur lojërat janë në pyetje. Shumica e kazinove të drejtpërdrejta që pranojnë lojtarë nga Turqia janë siguruar që të bashkëpunojnë me ofruesit kryesorë të programeve kompjuterike, si p.sh

 • Microgaming
 • NetEnt
 • Playtech
 • Luaj'n GO
 • Yggdrasil
 • BetSoft
 • Barcrest
Ofruesit kryesorë të softuerit
Bonuset më të mira të kazinosë në Turqi

Bonuset më të mira të kazinosë në Turqi

Një nga avantazhet e të luajturit në kazinotë live më të njohura në botë është bonuse kjo do të vijë në rrugën e lojtarëve. Lojtarët turq janë të llastuar kur kjo është në pyetje, pasi faqet më të mira të kazinove në Turqi ofrojnë një larmi ofertash promocionale, që është gjithmonë një mënyrë e mirë për të tërhequr lojtarë të rinj dhe për të mbajtur ata tashmë ekzistues.

Çdo lojtar do të ketë të drejtë të kërkojë një bonus mirëseardhjeje pas regjistrimit në sajt, dhe zakonisht është kazino që përputhet me depozitën e parë, të dytë dhe ndonjëherë të tretë të bërë nga lojtari. Promovime të tjera të njohura që lojtarët turq do të hasin janë:

 • Rrotullime falas
 • Asnjë bonus depozite
 • Opsioni i kthimit të parave

Si të kërkoni këto bonuse

Të gjithë lojtarët duhet të dinë se çdo bonus ose promovim ka disa terma dhe kushte të bashkangjitura, si dhe kërkesat e basteve. Është e rëndësishme për çdo lojtar që t'i shfletojë ato përpara se të vendosë të përdorë ndonjë bonus, pasi jo të gjitha bonuset ia vlen të pretendohen.

Paketat e mirëseardhjes zakonisht vijnë me më shumë terma dhe kushte, dhe ato gjithmonë kanë disa kërkesa bastesh që duhen përmbushur. Mund të aplikohet vetëm për lojtarët e sapo regjistruar në faqe dhe mund të përdoret vetëm një herë për çdo llogari.

Ndonjëherë, lojtarët do të shohin se depozita e regjistrimit është çiftuar me rrotullime falas dhe të gjitha fitimet që lojtarët bëjnë nga rrotullimet falas do të konvertohen në para bonus që lojtari më vonë duhet të vë bast. Disa fitore të rrotullimeve falas nuk shndërrohen në bonus, por janë shumë të rralla. Bonusi pa depozite së bashku me kthimin e parave të gatshme është i vetëshpjegueshëm dhe kazinotë më të mira live sigurojnë t'i kenë ato në dispozicion.

Bonus pa depozite në Turqi

Ndërsa kazinotë nuk lejohen në Turqi, ka disa operatorë që ofrojnë shërbime në Turqi, por janë të rregulluara jashtë shtetit. Këto kazino live pranojnë lehtësisht lojtarë turq.

Një nga përfitimet e basteve në këto kazino kryesore live janë bonuset. Këto faqe kazinoje më të mira ofrojnë një gamë të gjerë promovimesh speciale. Bonuset e Turqisë janë gjithmonë një strategji e shkëlqyer për të joshur lojtarët.

Bonuset më të mira të kazinosë në Turqi
A është i popullarizuar bonusi pa depozita në Turqi?

A është i popullarizuar bonusi pa depozita në Turqi?

Promovimet pa depozita janë të njohura mes turqve që frekuentojnë kazinotë online live. Bonusi pa depozitim vjen me një gamë të gjerë përfitimesh. Marrja e këtij bonusi kërkon hapa të thjeshtë, prandaj shpërblimi është i popullarizuar në vend. Në shumicën e sajteve, një lojtar i fatit duhet vetëm të regjistrohet në një platformë që ofron këtë marrëveshje. Zakonisht, bonusi është i arritshëm pas procesit të regjistrimit.

Si mund ta gjejë një lojtar këtë bonus?

Në mënyrë tipike, bonusi u jepet përdoruesve pa pasur nevojë të bëjnë një depozitë. Shpërblimi lëshohet automatikisht pas regjistrimit. Kazino pa bonus depozite i lejon lojtarët të luajnë lojëra të drejtpërdrejta pa bast para të vërteta. Shpërblimi është vendimtar, veçanërisht për skeptikët që duan të hetojnë legjitimitetin e një siti përpara se të bëjnë një depozitë.

Si mund ta marrë një lojtar këtë bonus?

Bonuset pa depozitë janë të disponueshme në kazinotë kryesore të drejtpërdrejta në Turqi. Kazinotë shfaqin shërbimet e tyre duke synuar që lojtarët e rinj t'i shijojnë ato aq sa për të bërë depozitat e tyre të para dhe për t'u bërë përdorues afatgjatë.

Ndërsa disa kazino të drejtpërdrejta ofrojnë para falas për të shpenzuar në lojëra të caktuara, të tjera ofrojnë rrotullime falas për të luajtur lojëra elektronike të ndryshme. Për më tepër, shpërblimi nuk është vetëm për anëtarët e rinj të kazinosë live; faqet përdorin gjithashtu bonuse nga Turqia për të shpërblyer klientët e tyre më të përkushtuar.

Çfarë duhet të keni parasysh Bonusi pa depozitim në Turqi?

Bonusi pa depozite në kazino në Turqi ka kufizime dhe kushte. Të gjithë lojtarët që përdorin bonusin duhet të jenë të vetëdijshëm për këto kërkesa bastesh. Është kritike për çdo lojtar që t'i shikojë ata përpara se të vendosë nëse do të përdorë ose jo ndonjë shpërblim pasi jo të gjitha bonuset ia vlen të pretendohen.

A është i popullarizuar bonusi pa depozita në Turqi?
Metodat e pagesës në Turqi

Metodat e pagesës në Turqi

Kur bëhet fjalë për mënyrat e pagesës, ka disa shumë të njohura në mesin e lojtarëve turq. Kartat e debitit dhe të kreditit ishin metodat më të përdorura në vend, por qeveria filloi të hetonte bankat për lejimin e pagesave për kazinotë e drejtpërdrejta në det të hapur dhe shumë prej tyre nuk i lejonin më këto transaksione.

Prandaj, mënyra më e popullarizuar e pagesës mes lojtarëve në Turqi është Ecopayz, dhe është një portofol elektronik që mban të sigurt informacionin bankar dhe nuk i lejon bankat të zbulojnë lëvizjen e parave dhe të bllokojnë pagesat. Kuletat e tjera elektronike, si Skrill, janë gjithashtu të njohura, por jo të gjitha bonuset janë të disponueshme me këto mundësi pagese.

Metoda të tjera pagese në Turqi

Lojtarët turq nuk kanë një gamë të gjerë zgjedhjesh kur bëhet fjalë për zgjedhjen e një mënyre pagese për transaksionet e tyre, dhe megjithëse priren të përdorin çdo gjë që kanë në dispozicion, supozohet se transaksionet e kriptomonedhave ende nuk përdoren aq gjerësisht në vendi.

Shumë kazino pranojnë kriptovaluta për të bërë depozita dhe tërheqje, por turqit nuk duken të impresionuar shumë me këtë. Qeveria nuk rregullon tregtimin me kriptovalutat, që do të thotë se pritet që ato të bëhen jashtëzakonisht të njohura në të ardhmen në industrinë e lojërave të fatit në internet, por tani për tani, ato kanë një rol periferik.

Metodat e pagesës në Turqi
Duke luajtur me para të vërteta në Turqi

Duke luajtur me para të vërteta në Turqi

Industria e kazinosë bazohet në lojërat e fatit me para të vërteta, dhe kjo sigurisht që mund të kontribuojë në emocionin dhe eksitimin e lojës. Sigurisht, të gjithë lojtarët duhet të sigurohen që ata janë duke luajtur kumar me përgjegjësi dhe nuk po rrezikojnë më shumë sesa mund të përballojnë. Praktikat e përgjegjshme si kjo ndihmojnë për ta mbajtur lojën argëtuese dhe emocionuese pa rrezikun e humbjes së kontrollit.

Disa lojëra kazino - të tilla si ruleta dhe blackjack - janë të lehta për fillestarët për t'u marrë për shkak të rregullave dhe teknikave të tyre të thjeshta. Të tjerë mund të kërkojnë pak praktikë përpara se lojtarët të mund të luajnë me besim, megjithëse kazinotë më të mira të drejtpërdrejta në internet në Turqi do të ofrojnë një kurbë të butë mësimi që i ndihmon lojtarët të kuptojnë më shumë rreth lojërave që luajnë. Mbështetja nga ekipi i kazinosë gjithashtu mund të ndihmojë.

Zgjidhni Ofruesit e regjistruar jashtë Turqisë

Bixhozi me para të vërteta është i ndaluar nga ligji turk. Ka pronarë biznesesh turq që operojnë disa nga faqet kryesore të kazinove në tregun e Turqisë, por këto biznese duhet të regjistrohen jashtë Turqisë.

Të gjithë klientët e lojërave të fatit duhet të sigurohen që të mos shkelin ligjin turk kur hyjnë në një uebsajt ose aplikacion të ofruesit të lojërave të fatit.

Duke luajtur me para të vërteta në Turqi
A janë kazinotë legale në Turqi?

A janë kazinotë legale në Turqi?

Përgjigja e shkurtër për këtë pyetje do të ishte - jo, kazinotë nuk janë të ligjshme në vend. Ligjet e Turqisë për lojërat e fatit janë krijuar nga besimet islame se kumari është një aktivitet moralisht i papranueshëm dhe njerëzit duhet të qëndrojnë larg aktiviteteve të tilla.

E vetmja formë e basteve online në vend organizohet nga IDDAA e drejtuar nga qeveria, por ato nuk ofrojnë lojëra kazino për qytetarët. Gjërat nuk ishin aq të ngushta në vend, pasi para vitit 1996 industria e kazinove po lulëzon në Turqi.

Megjithatë, vrasja e mbretit në botën e kazinosë, Omar Luftu Topal, u dëshmua si katalizator i ndryshimeve në legjislacion. Qeveria ishte e shqetësuar se kazinotë përdoren për të pastruar paratë dhe për të lehtësuar krimin e organizuar, kështu që bixhozi u bë i paligjshëm, kështu që e gjithë industria vuajti për shkak të kësaj.

Që kur rregulloret po shtrëngohen çdo ditë e më shumë, dhe që nga viti 2013, qeveria penalizon njerëzit që vendosin baste online në faqet e lojërave të fatit në det të hapur. Asnjë kazino live nuk lejohet në vend dhe çdo lojtar që kapet duke luajtur lojëra të drejtpërdrejta do t'i nënshtrohet një gjobe të rëndë.

Megjithatë, turqit kanë gjetur një mënyrë për ta anashkaluar këtë, pasi duke përdorur një VPN të mirë ata mund të shmangin ndëshkime të tilla dhe ata mund të luajnë pa rrezik në çdo kazino të licencuar live në botë që pranon lojtarë nga vendi i tyre.

Rregullore Ligjet dhe Autoritetet

Nuk ka asnjë aktivitet kumari që është i ligjshëm në Turqi, me përjashtim të vetëm bastesh sportive dhe loto, por të dyja ofrohen nga operatorë shtetërorë. Pra, subjektet private nuk mund të marrin licencë për të ofruar shërbime të lojërave të fatit për qytetarët turq.

Sipas Kodi Penal Turk, lojërat e kazinosë, siç do të bëjmë edhe llojet e tjera të lojërave të fatit, si ruleta, pinball dhe lojëra elektronike janë të ndaluara dhe të paligjshme. Edhe pse nuk përmendet në mënyrë specifike, lojërat e fatit në internet në Turqi gjithashtu konsiderohen të paligjshme, dhe më vonë u konfirmua nga Ligji për Transmetimin në Internet dhe Luftimin e Veprave Penale të bëra nëpërmjet internetit.

Pra, nuk ka asnjë autoritet të posaçëm apo organ rregullator që është i ngarkuar rreptësisht për të kontrolluar sektorin e kazinove, por ka disa nën-agjenci qeveritare që sigurohen që ligjet kufizuese të lojërave të fatit po zbatohen.

Kumari në internet është i paligjshëm në vend dhe që nga viti 2013, të gjithë individët e kapur në aktivitete të tilla përballen me gjoba të rënda që mund të shkojnë deri në 278,000 dollarë. Edhe pse duket e rreptë, një lojtar ende nuk është akuzuar penalisht për vendosjen e basteve në kazinotë ndërkombëtare të drejtpërdrejta, pasi qeveria nuk duket tepër e interesuar të ndjekë individë individualë që luajnë lojëra kazino në internet.

Me këtë në mendje, çdo lojtar i ri turk mund të jetë i sigurt se është i sigurt ndërsa luan në faqet e licencuara të lojërave të fatit të huaja, por disa mbrojtje të shtuara nëpërmjet një VPN të mirë nuk mund të dëmtojnë. Ka shumë faqe ndërkombëtare që pranojnë lojtarë turq, por ata duhet të kontrollohen nëse kanë një licencë përkatëse përpara se të luajnë me ta.

A janë kazinotë legale në Turqi?
Ligjet dhe kufizimet në Turqi

Ligjet dhe kufizimet në Turqi

Turqia ka një kod të rreptë ligjor dhe nuk lejon kumarin e kazinove brenda kufijve të saj. Të gjithë pronarët e kazinove turq duhet të regjistrohen dhe të operojnë bizneset e tyre jashtë Turqisë.

Ndryshimet në vitet 1990

Deri në vitin 1996, Turqia kishte një industri të fortë kazinoje, falë rregulloreve të buta të vendosura për ofruesit e lojërave të fatit. Megjithatë, që nga vitet 1990, situata është bërë dukshëm më e rreptë. Kumari i kazinove u ndalua efektivisht dhe vetëm pikat e lojërave të fatit të drejtuara nga qeveria lejohen të ofrojnë baste të çdo lloji.

Kështu vazhdon të jetë dhe nuk ka kazino të licencuar dhe ofrues të lojërave të fatit në Turqi deri më sot.

Kumarxhinjtë turq në kazinotë ndërkombëtare

Turqve u lejohet të luajnë kumar në kazinotë fizike në çdo vend në mbarë botën ku kazino të tilla janë të licencuara. Megjithatë, ata nuk lejohen të hyjnë në lojëra ndërkombëtare të kazinove të drejtpërdrejta nga brenda vendit.

Ndërsa shumë turq vazhdojnë të kenë akses në këto faqe dhe ofrues të kazinove në internet, kjo është teknikisht e paligjshme nga ligji turk. Ne nuk mund dhe nuk mbrojmë ndonjë aktivitet të paligjshëm që mund të bie ndesh me vetë kodet ligjore të Turqisë.

Kumari i Ligjshëm i Kazinosë në internet në Turqi

Mënyra e vetme për të hyrë ligjërisht në një kazino turke në internet është të përdorni një ofrues kazinoje të licencuar jashtë vendit. Shumë operatorë biznesi turq në këtë fushë i kanë zhvendosur ndërmarrjet e tyre të kazinove jashtë shtetit. Kjo u mundëson atyre të vazhdojnë të veprojnë pa shkelur ligjin turk.

Në mënyrë të ngjashme, turqit që duan të shijojnë lojërat e kazinosë duhet të largohen nga juridiksioni i qeverisë turke përpara se të hyjnë në faqen e internetit ose aplikacionin e kazinosë.

Ligjet dhe kufizimet në Turqi
Si zgjedhim kazinotë më të mira të drejtpërdrejta në internet në Turqi

Si zgjedhim kazinotë më të mira të drejtpërdrejta në internet në Turqi

Kur klientët e lojërave të fatit kërkojnë opsione, ata duan të sigurohen që po lidhen me faqet më të mira të kazinove në Turqi. Kjo është arsyeja pse ne ofrojmë komente të besueshme për të ndihmuar klientët në kërkimin e tyre.

Të gjithë klientët mund të jenë të sigurt se vetëm ne shfaqin kazino të sigurta të drejtpërdrejta në udhëzuesin tonë, por cilat kritere të tjera zbatojmë pasi gjejmë kazinotë më të mira të drejtpërdrejta online në Turqi? Ne rishikojmë kazinotë drejtpërdrejt bazuar në:

 • Aksesueshmëria

Sa e lehtë është aksesi në kazino? A ofron një ndërfaqe miqësore për përdoruesit? Po klientët me kërkesa specifike aksesi — a kujdesen ata?

 • Siguria

Ne vlerësojmë të dhënat e sigurisë së faqeve të kazinove të drejtpërdrejta në internet, duke siguruar që klientët të gjejnë opsionet më të sigurta për lojën kur shfletojnë kazinotë e Turqisë.

 • Popullariteti

Ne shikojmë se si po performon faqja e kazinosë në treg dhe çfarë thonë njerëzit për të. A është faqja e popullarizuar në mesin e klientëve të lojërave dhe si krahasohet me ofruesit e tjerë?

 • Siguria

Të gjithë klientët e lojërave të fatit kanë të drejtë të jenë të sigurt në kazinotë e Turqisë. Ne i shqyrtojmë kazinotë bazuar në këtë kriter të rëndësishëm.

 • Faqja e internetit e kompanisë

Faqja e internetit e kompanisë duhet të jetë e lehtë për t'u përdorur dhe e koduar me veçori SSL. Ky është një faktor i rëndësishëm kur zgjidhni një kazino.

 • Mbështetje

Klientët duhet të mbështeten nga ofruesi i kazinosë live. Ne e përfshijmë këtë në kriteret tona të rishikimit, pasi besojmë se është thelbësore për përvojën e përgjithshme.

 • Gama e produkteve

Çfarë lloj produktesh lojërash u ofron kazinoja klientëve të saj? Si krahasohet gama e lojërave të disponueshme me atë të ofruesve të tjerë në tregun e kazinove në Turqi?

Si zgjedhim kazinotë më të mira të drejtpërdrejta në internet në Turqi
Rreth Turqisë

Rreth Turqisë

Turqia prezantoi një sistem presidencial në vitin 2017 me një referendum të organizuar nga qeveria e udhëhequr nga AKP, partia që aktualisht është në pushtet. Turqia konsiderohet si një fuqi rajonale dhe një vend i sapo industrializuar, duke e bërë atë një vend në zhvillim, me një vendndodhje shumë të fortë gjeopolitike. Ekonomia është ndër ato në zhvillim në botë dhe është e 20-ta më e madhe në botë për nga PBB-ja nominale, si dhe e 11-ta për nga PPP.

Turqia është anëtare e OKB-së, NATO-s, FMN-së, Bankës Botërore, si dhe është anëtare themeluese e OECD, OSBE, BSEC, OIC dhe G20. Turqia u bë anëtare e asociuar e BEE-së në vitin 1963 dhe filloi negociatat e anëtarësimit me BE-në në vitin 2005.

Rreth Turqisë
Historia e lojërave të fatit në Turqi

Historia e lojërave të fatit në Turqi

Turqia ka një histori të gjatë dhe komplekse në lidhje me lojërat e fatit. Kazinotë lejoheshin deri në fillim të viteve 1990 dhe industria e kazinove, në përgjithësi, po lulëzonte në vend. Megjithatë, një ngjarje ndryshoi të gjithë peizazhin – vrasja e Omer Luftu Topal në vitin 1998, i cili ishte një biznesmen dhe mbante pseudonimin "Mbreti i Kazinosë", pasi kishte shumë objekte kumari që i dhanë një pasuri.

Pas vrasjes së tij, i gjithë sektori i kazinosë u vu në shënjestër të qeverisë, pasi mendohej gjerësisht se po përdorej për pastrimin e parave dhe lehtësimin e krimit të organizuar. Që atëherë, i gjithë legjislacioni për lojërat e fatit po krijohet bazuar në Islamin, i cili thotë se bixhozi është një aktivitet moral korruptues dhe qytetarët duhet të qëndrojnë larg tij, pasi mund të sjellë vetëm dëm. Ai i kthen ata në anëtarë jo produktivë të shoqërisë, dhe ata mbështeten te fati dhe jo te puna e ndershme për të siguruar jetesën.

E njëjta gjë vlen edhe për lojërat e fatit në internet, pasi aktualisht nuk ka kazino aktive live që lejohen të ofrojnë shërbimet e tyre për lojtarët turq. Është krejtësisht e paligjshme të luash kumar në çdo kazino të huaj live dhe ka dënime të rrepta për njerëzit e kapur në aktivitete të tilla. Operatori i vetëm legal i lojërave të fatit në vend në vend është firma shtetërore IDDAA.

Pavarësisht ndalimit në mbarë vendin për lojërat e fatit në internet, ka shumë kazino ndërkombëtare të drejtpërdrejta që lojtarët turq mund t'i përdorin për të luajtur lojërat e tyre të preferuara, dhe megjithëse është një aktivitet i paligjshëm, nuk ka ende një rast që një qytetar të akuzohet penalisht. për lojërat e fatit në internet.

Historia e lojërave të fatit në Turqi

FAQ

Gjithçka që duhet të dini për kazinotë

A është e ligjshme të luash në kazino live në Turqi?

Jo, kumari online është i paligjshëm në vend, përveç një operatori që është në pronësi të shtetit. Ata mund të ofrojnë shërbime të basteve sportive, por jo lojëra kazino, që do të thotë se lojtarët janë të detyruar të luajnë në kazino të drejtpërdrejta në det të hapur.

Cilat mënyra pagese mund të përdoren në kazinotë live që pranojnë lojtarë turq?

Qeveria filloi hetimin e bankave për lejimin e kryerjes së pagesave në kazinotë e drejtpërdrejta në det të hapur, gjë që përfundimisht rezultoi në ndalimin e bankave për përdorimin e kartave të debitit/kreditit për të bërë depozita dhe tërheqje. Prandaj, kuletat elektronike priren të jenë mënyra më e përdorur e pagesës.

Cila është mosha ligjore e lojërave të fatit në Turqi?

Mosha e ligjshme e lojërave të fatit në Turqi është 18 vjeç.

A janë të sigurta për të luajtur kazinotë ndërkombëtare të drejtpërdrejta?

Përpara se të regjistrohen në një kazino live në det të hapur, lojtarët duhet të sigurohen që të kontrollojnë nëse kanë një licencë nga të paktën një nga juridiksionet përkatëse në botë. Ky informacion zakonisht mund të gjendet në fund të faqes.

A mund të luhen lojëra falas në kazinotë live që pranojnë lojtarë turq?

Po, pothuajse të gjitha lojërat kanë një version demo të tyre dhe lojtarët mund ta provojnë atë përpara se të vendosin të luajnë me para të vërteta. Ata mund të njihen me rregullat dhe nuk ka kufi për sa kohë mund të luajnë.

A ka bonuse të mirëseardhjes në dispozicion për lojtarët e sapo regjistruar nga Turqia?

Çdo lojtar i ri do të kualifikohet për një paketë të caktuar mirëseardhjeje në pothuajse çdo kazino ku regjistrohet dhe zakonisht vjen në formën e kazinosë që përputhet me depozitën e parë nga lojtari.

Cilat janë lojërat live më të njohura në mesin e lojtarëve turq?

Lojërat më të njohura që luajnë lojtarët turq janë poker live, blackjack live dhe baccarat live. Ato janë të thjeshta për t'u kuptuar, por mund të jenë shumë shpërblyese.

A ka ndonjë tarifë tërheqjeje në kazinotë ndërkombëtare të drejtpërdrejta?

Varet nga mënyra e pagesës që lojtari ka zgjedhur, por kuletat elektronike kanë tendencë të kenë tarifa minimale për tërheqje, por ato nuk kanë gjasa të ndikojnë në kuletat e lojtarëve.

Cilat janë dënimet për lojërat e fatit në internet në Turqi?

Ligjet janë shumë të rrepta kur bëhet fjalë për lojërat e fatit në vend, dhe lojtarët mund t'i nënshtrohen gjobave të rënda që mund të shkojnë deri në 278,000 dollarë nëse kapen duke luajtur në internet. Megjithatë, askush nuk është akuzuar ndonjëherë për këtë, kështu që lojtarët mund të jenë të sigurt se janë të sigurt.

A përdorin lojtarët turq Bitcoin për të bërë depozita dhe tërheqje?

Bitcoin nuk është ende ndër metodat e preferuara të pagesës në Turqi, por me siguri po rritet në popullaritet, kështu që ka të ngjarë të përdoret më gjerësisht në të ardhmen e afërt.