ViggoSlots Live Casino Rishikoni - Security

Age Limit
ViggoSlots
ViggoSlots is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Security

Viggoslots Casino është plotësisht i përkushtuar për të ofruar një përvojë të sigurt lojrash që lojtarët mund të shijojnë. Ata kanë përdorur teknologjinë më të fundit të kriptimit për t'u siguruar që lojtarët e tyre janë të mbrojtur në çdo kohë.

Viggoslots është i disponueshëm vetëm për lojtarët që janë në moshë madhore për të luajtur kumar, kështu që ata do të kalojnë një procedurë të gjerë verifikimi për t'u siguruar që lojtarët e tyre nuk janë të mitur.

Është qëllimi kryesor i Viggoslots Casino të sigurojë një mjedis të sigurt për përdoruesit e tij. Në këtë mënyrë jo vetëm shmangin pasojat ligjore, por edhe tërheqin lojtarë të rinj.

Një nga treguesit më konkretë të një faqeje të sigurt të lojërave të fatit është një licencë e vlefshme. Kjo licencë duhet të lëshohet nga një organ rregullator me reputacion. Të gjitha kazinotë e licencuara duhet të ndjekin disa rregulla strikte që funksionojnë në favor të lojtarit dhe disa prej tyre përfshijnë sa vijon:

 • Operatori nuk duhet të ketë të kaluar kriminale.
 • Faqja e tyre duhet të përfshijë bonuse, jackpots dhe pagesa të rregullta.
 • Një ofrues i palës së tretë që do të zbulojë mashtrimet dhe kufijtë e moshës.
 • Testimi i pavarur i drejtësisë së lojërave të kazinosë.

Është shumë e lehtë të kontrollosh nëse një sajt ka një licencë pasi ai informacion duhet të pozicionohet në fund të faqes. Ose, lojtarët mund të hapin fushën Rreth nesh dhe aty duhet të theksohen të gjitha informacionet e nevojshme rreth operatorit.

Kazinotë në internet që ofrojnë një nivel të lartë sigurie përfshijnë lojëra vetëm nga ofruesit e softuerit të verifikuar. Kjo do të thotë se ata duhet të kenë një reputacion të përsosur në mënyrë që Evolution Gaming ose NetEnt të ofrojnë lojërat e tyre të drejtpërdrejta në kazino. Këta ofrues softuerësh krijojnë lojërat e tyre që të kenë një nivel të lartë RTP, që është një Kthim te Player. Sa më i lartë të jetë RTP, aq më të larta janë shanset që lojtari të fitojë.

Disa nga zhvilluesit e programeve kompjuterike me famë botërore dhe të besuar që ofrojnë lojërat e tyre në Viggoslots Casino janë:

 • Microgaming
 • NetEnt
 • Lojë pragmatike
 • Play'n Go
 • Playtech
 • Lojëra në kohë reale
 • Lojëra evolucionare
 • QuickSpin
 • Novomatic
Total score8.1
Përfitimet
+ Tërheqje pa baste!
+ Lojëra me koleksion të madh
+ Shërbimi ndaj Klientit 24/7
+ Lojërat e reja dhe më të fundit

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2019
BonusetBonuset (6)
Bonus cashbackBonus nuk ka bastesh
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimit
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (5)
Angleze
Finlandeze
Franceze
Gjermane
Norvegjeze
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (8)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (15)
AstroPay
AstroPay Card
Cashlib
Credit CardsDebit CardEcoPayzMasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Siru Mobile
SkrillVisa
Zimpler
MonedhatMonedhat (6)
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Dollari i Zelandës së Re
Euro
Krona Norvegjeze
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (154)
Afrika e Jugut
Algjeria
Andorra
Angola
Anguilla
Arabia Saudite
Argjentina
Armenia
Aruba
Australia
Austria
Azerbajxhani
Bahamas
Bahrein
Bangladeshi
Barbados
Belize
Benin
Bolivia
Bosnja dhe Hercegovina
Botsvana
Brazili
Brunei
Burkina Faso
Butani
Dominika
Egjipti
Ekuador
El Salvador
Emiratet e Bashkuara Arabe
Eritrea
Estonia
Filipinet
Finlanda
Fixhi
Franca
Gabon
Gambia
Gana
Gjeorgjia
Gjermania
Gjibraltari
Grenada
Grenlanda
Guajana
Guatemala
Guinea Ekuatoriale
Haiti
Honduras
India
Indonezia
Irlanda
Ishujt Kajman
Ishujt Kuk
Ishujt Pitcairn
Ishujt Solomon
Ishulli Bouvet
Ishulli Norfolk
Ishulli i Krishtlindjeve
Islanda
Izraeli
Japonia
Jemeni
Jordania
Kaledonia e Re
Kamboxhia
Kameruni
Kanadaja
Katari
Kazakistani
Kenia
Kepi i Gjelbër
Kili
Kina
Kiribati
Kolumbia
Komoret
Kongo
Korea Jugore
Kosta Rika
Kroacia
Kuba
Lesoto
Libani
Lihtenshtajni
Lituania
Luksemburgu
Madagaskari
Makao
Malajzia
Malavi
Maldivet
Mali i Zi
Malta
Maqedonia
Maroku
Mauritania
Mauritius
Meksika
Moldavia
Monako
Mongolia
Mozambik
Namibia
Nauru
Nepali
Nigeri
Nigeria
Niue
Norvegjia
Omani
Pakistani
Palau
Panamaja
Paraguaj
Peruja
Portugalia
Republika Dominikane
Ruanda
Rusia
Samoa
San Marino
Sejshellet
Senegali
Serbia
Shqipëria
Shtetet e Bashkuara
Singapor
Somalia
Sri Lanka
Suazilandi
Suedia
Surinami
Tajlandë
Tanzania
Taxhikistani
Tokelau
Tonga
Trinidad & Tobago
Tunizia
Turqia
Tuvalu
Uganda
Uruguai
Uzbekistani
Vanuatu
Venezuela
Vietnami
Xhamajka
Xhibuti
Zambia
Zelanda e Re
Zimbabve
Zvicra
SoftwareSoftware (59)
1x2Gaming
Amatic Industries
Asia Gaming
BF Games
Betgames
Betixon
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Caleta
Elk Studios
Endorphina
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
EzugiFazi Interactive
Felix Gaming
Felt Gaming
Fugaso
GameArt
Gamomat
Ganapati
Habanero
Hacksaw Gaming
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Kiron
Leap Gaming
MicrogamingNetEnt
Nolimit City
OneTouch Games
Oryx Gaming
PariPlay
Play'n GOPlayPearls
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic PlayPush Gaming
Quickspin
Red Tiger Gaming
Reel Time Gaming
ReelPlay
Relax Gaming
Revolver Gaming
SmartSoft Gaming
Spadegaming
Spinmatic
Spinomenal
SwinttThunderkick
Tom Horn Enterprise
Triple Profits Games (TPG)
VIVO Gaming
Wazdan
Xplosive
Yggdrasil Gaming
iSoftBet