Luaj Live American Blackjack Sot - Fito para të vërteta

Visionary iGaming, një nga ofruesit më të vlerësuar të softuerit të kazinosë live për audiencën amerikane, shton një kthesë të re në lojërat tradicionale të tavolinës me cilësime vërtet shpërblyese. Ndër lojërat e tyre më të njohura të kazinosë live është Blackjack Amerikan. Tavolinat e tij janë gjithnjë të mbushura me mirësjellje të veçorisë Bet Behind. Loja duket se tërheq lojtarë të aftë pasi ata vlerësojnë më shumë bastet Pairs dhe Rummy, të cilat janë unike për këtë version blackjack.

Blackjack Amerikan transmetohet nga studiot e kazinove të drejtpërdrejta në Kosta Rika ku Visionary iGaming zotëron objekte transmetimi avangarde. Asnjë lojtar nuk është i bllokuar sepse ofruesi siguron që ka disa tabela në çdo kohë të caktuar. Ndryshe nga loja standarde blackjack, versioni amerikan ofron argëtim të jashtëzakonshëm.

Çfarë është Live American Blackjack?Si të luani Blackjack Amerikan livePagesa të drejtpërdrejta amerikane Blackjack
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Çfarë është Live American Blackjack?

American Blackjack live është një lojë kazino në internet me tregtar të drejtpërdrejtë RNG ku lojtarët konkurrojnë kundër një sistemi të kompjuterizuar dhe jo kundër një tregtari të drejtpërdrejtë. Një tavolinë me 7 lojtarë për Blackjack amerikan live menaxhohet nga tregtarët elektronikë. Karakterizohet nga një veçori Surrender që lejon lojtarët të palosin blackjack-un e tyre përpara se të tërheqin letrat e mëvonshme. Ndërkohë, kjo lojë live kazino nga Visionary iGaming ka një ndërfaqe të jashtëzakonshme përdoruesi dhe furnizim të pastër të drejtpërdrejtë, përmirëson përvojën e lojtarëve ndërsa luajnë nga shtëpitë e tyre dhe zonat e rehatisë.

Ndërfaqja krenohet me një dizajn funksional me dy mënyra shikimi: klasik dhe HD me ekran të plotë. Kjo e fundit ofron një përvojë gjithëpërfshirëse pasi thekson transmetimin e videos dhe tregtarin e drejtpërdrejtë të kazinosë elektronike. Modaliteti klasik është një stil i përzier që shfaq lojën, lëvizjen e letrave dhe skenat e minimizuara të tryezës së tregtarit dhe blackjack.

Si të luani Blackjack Amerikan live

Disa lojtarë preferojnë një transmetim video me zë të lartë, ndërsa të tjerët një të qetë. Ata mund të bëjnë rregullimet e nevojshme duke përdorur butonin e kontrollit të volumit. Modaliteti HD vjen me opsione shtesë që lojtarët të aktivizojnë animacionet e kartave, të qëndrojnë automatikisht në 18 ose më të lartë dhe të godasin automatikisht 8 ose më pak. Animacionet janë emocionuese, por ata që nuk e pëlqejnë magjepsjen mund t'i çaktivizojnë.

Pasi një lojtar të hapë Blackjack ViG Live American, ai duhet të zërë një vend duke klikuar mbi të. Më pas ata vendosin çipat e tyre në mes të tabelës, e cila bëhet basti i tyre kryesor. Një bast Pairs ose Rummy bëhet duke vendosur patate të skuqura në këndin e sipërm të majtë dhe të djathtë respektivisht.

Nëse nuk ka vend të hapur, lojtari duhet të zgjedhë veçorinë Bet Behind. Ka shumë pak që dikush mund të bëjë me bastet e tyre me pozicionin Bet Behind. Vetëm lojtarët e ulur lejohen të marrin vendime të rëndësishme. Në mënyrë ideale, ata që qëndrojnë pas sediljeve luajnë në bast me rezultatet e duarve të lojtarëve të ulur.

Rregullat e drejtpërdrejta të Blackjack Amerikan

Kazinotë më të mira të drejtpërdrejta paraqesin rregullat amerikane të Blackjack në një dritare që shfaqet së bashku me aksionet. Basti kryesor rregullohet nga rregullat standarde amerikane të blackjack-ut, por përdor 6 kuverta letrash. Kur një lojtar zgjedh opsionin "Dorëzimi", gjysma e bastit të tij fillestar kthehet në pirgun e letrave. Ata humbasin gjysmën tjetër nga tregtari elektronik.

Në një vend të hapur, lojtarët duhet të vendosin bastet e tyre sa më shpejt të jetë e mundur, sepse koha e bastit është e kufizuar në 15 sekonda. Një kohëmatës do të shënojë në modalitetin HD, duke shfaqur ngjyra të ndryshme për të treguar se sa kohë ka mbetur. Gjuajtësit do të gjejnë emërtimin e çipit në këndin e poshtëm djathtas dhe mund të bastojnë deri në numrin maksimal të lejuar në tavolinë.

Lojtarët duhet të mbajnë parasysh pikat e mëposhtme kur luajnë këtë variant RNG të Blackjack.

  • Tregtari godet në një 17 të butë

  • Është në rregull të dyfishosh çdo bast edhe pas ndarjes

  • Split Aces u jepet një kartë

  • Ka tre baste anësore: Bet Behind, Pairs dhe Rummy

  • Sigurimi i basteve rrallë shpërblehet

    Siç u përmend më lart, lojtarët mund të bastojnë me bastet anësore të Çifteve dhe Rumit. Basti Rummy është sinonim i një basti standard 21+3 anësor. Tregohet nga tre letra në të djathtë, ndërsa basti Pairs është etiketuar nga dy letra në anën e majtë të kazinove live.

Pagesa të drejtpërdrejta amerikane Blackjack

Pagesa ose RTP (Kthimi te lojtari) ratio ofron një ide të përafërt se çfarë duhet të presin lojtarët e blackjack-ut. Shifrat e RTP janë vetëm teorike, por është e rëndësishme t'i dimë ato - sa më të larta aq më mirë. Basti Pair në Live American Blackjack ka shanse për të fituar në raportin 11:1. Lojtari fiton një bast nëse çifti i parë i letrave të tij të shpërndara është identik. Nga ana tjetër, një bast Rummy ka një probabilitet prej 9:1. Fiton kur çifti i parë i letrave të lojtarit dhe letra e parë e tregtarit shfaqin një kostum të përsosur, renditje të ngjashme ose një kartë me tre letra.

Basti kryesor ka një RTP mjaft të lartë prej 99,31% RTP, megjithëse është pak i ulët në krahasim me tabelat më konkurruese në kazinotë më të mira live. Për sa i përket përqindjeve, bastet Rummy dhe Pairs kanë RTP mesatare prej 95,86% dhe 93,89% respektivisht. Fillestarët këshillohen të shmangin këto baste anësore derisa të fitojnë grupe të konsiderueshme aftësish.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Stakelogic do të prezantojë tiparin Super Stake në Tabelat e tij Live Blackjack
2023-09-04

Stakelogic do të prezantojë tiparin Super Stake në Tabelat e tij Live Blackjack

Stakelogic Live, një furnizues kryesor i përmbajtjes inovative të kazinosë live, ka njoftuar planet për të rritur përvojën e kazinosë live blackjack për lojtarët e saj. Kjo ndodhi pasi kompania me bazë në Maltë tha se do të shtonte veçorinë në tendencë Super Stake në tavolinat Live American Blackjack.