Luaj Live Blackjack Early Payout Sot - Fito para të vërteta

Shumica e ofruesve të lojërave të drejtpërdrejta në kazino ndjekin një strukturë strikte. Sidoqoftë, lojërat e tavolinës live të kazinosë herë pas here i ngacmojnë gjërat dhe paraqesin diçka të re. Visionary Gaming lëshoi Blackjack Early Payout në 2010. Kjo tabelë është tërheqëse në atë që u lejon pjesëmarrësve të marrin para herët. Lojtarët mund të përfitojnë nga një dorë e fortë pa pasur nevojë ta luajnë atë.

Loja live është gjithashtu një nga lojërat e pakta pa pagesë blackjack të disponueshme nga ofruesit e programeve të kazinosë live. Shumë lojtarë mund të luajnë me secilën dorë njëkohësisht. Pjesëmarrësit gjithashtu mund të luajnë deri në tre duar për çdo marrëveshje me këto duar të shumta. Për më tepër, lojtarët mund të bastojnë në baste anësore në Çift ose Rummy. Meqenëse loja Live Blackjack Early Payout luhet në shfletues, nuk ka nevojë që lojtarët të shkarkojnë një aplikacion shtesë.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Çfarë është Live Blackjack Early Payout?

Pagimi i hershëm i Blackjack Live i Visionary Gaming është një variant i njohur i blackjack-ut në të gjithë Azinë, Evropën, Amerikën Latine dhe më gjerë. Një opsion i bisedës me tregtar është i disponueshëm në lojë, me një përgjigje të qartë zanore nga tregtari. Për shkak të karakteristikave të tij, Blackjack Early Payout duket të jetë shpikja më e spikatur e iGaming Visionary.

Loja tërheq lojtarë nga të gjitha sferat e jetës nga e gjithë bota. Pavarësisht nëse lojtarët pajtohen apo jo me rregullat e lojës, ndërfaqja e lojës është jashtëzakonisht e mirë-projektuar. Transmetimi i videos dhe audio mbështetëse e tregtarit janë të një cilësie të mirë, madje edhe me një lidhje të ngadaltë interneti. Udhëzimet dhe kërkesat e basteve të lojës live u shpjegohen qartë pjesëmarrësve.

Si të luani pagesë të hershme të Blackjack live

Opsioni tipik i strategjisë parësore theksohet me blu gjatë lojërave të kazinosë drejtpërdrejt. Të gjitha mundësitë e tjera janë të argjendta. Gjashtë kuvertë dhe një numër i pakufizuar lojtarësh përdoren në këtë lojë. Në çdo kohë, një lojtar mund të luajë deri në tre pozicione. Çiftet dhe Rumi janë dy baste të tjera anësore të disponueshme me pagesën e hershme të Blackjack live.

Rregullat për pagesën e hershme të Blackjack live

Pjesëmarrësit kanë mundësinë të zënë deri në tre vende kur të fillojnë lojën në fillim kazinotë më të mira live. Pas kësaj, lojtarët kanë vetëm një kohë të shkurtër për të vendosur bastet e tyre kryesore dhe anësore. Gjuajtësit mund të vazhdojnë ta bëjnë këtë derisa kohëmatësi të fiket. Askush nuk mund të bëjë baste anësore pa vendosur më parë një bast në bastin kryesor për atë dorë.

Për të tre duart, tregtari tërheq dy letra. Lojtarët mund të luajnë vetëm praktikat, për të cilat ata vënë bast. Siç është zakon në Blackjack Evropian, tregtari tërheq vetëm një kartë. Pjesëmarrësit mund të zgjedhin të godasin, të qëndrojnë, të ndajnë, të dyfishojnë ose të marrin shpërblimin e hershëm. Dy faktorë përcaktojnë shumën që merr nga pagesa e hershme; forca e dorës dhe karta me fytyrë lart e tregtarit.

Pjesëmarrësit kompletohen me atë dorë për këtë raund nëse zgjedhin opsionin e pagesës së hershme. Më pas, tregtari tërheq kartën e dytë nëse lojtarët zgjedhin ndonjë mundësi tjetër. Lëshimi kontrollon për të parë nëse secila palë ka arritur një dorë prej 21. Nëse jo, fituesi është skuadra më afër 21-shit pa u rrëzuar. Një barazim ndodh kur të dyja palët kanë të njëjtën vlerë dore.

Çfarë është thelbësore për t'u marrë parasysh gjatë lojës?

Gjuajtësit kanë dy opsione kur loja thelbësore strategjike është të qëndrojnë. Opsionet janë ose të QËNDROJ ose të pranosh një pagesë. Pagesa llogaritet në bazë të bastit të dikujt dhe letrave të shpërndara në atë pikë. Në këtë moment, askush nuk mund të HIT.

Kjo përzgjedhje është blu kur luajtja e strategjisë themelore është HIT, SPLIT, DOUBLE DOWN. Megjithatë, lojtarët mund të devijojnë nga qasja bazë dhe të qëndrojnë. Përndryshe, individët mund të zgjedhin opsionin e fitimit, i cili është gjithmonë i disponueshëm. Nëse dikush zgjedh të qëndrojë, tregtari i jep një dorë sipas strategjisë standarde, por nuk shton letra të tjera në totalin e tyre.

Pagesat për pagesat e hershme të Blackjack live nga Visionary Gaming

Kur lojtarët përdorin strategjinë themelore të blackjack-ut, RTP për këtë lojë live është 99.50 për qind. Basti anësor i çifteve është i thjeshtë për t'u kuptuar. Lojtarët fitojnë nëse dy letrat e para në dorë janë një palë. Ky bast anësor paguan 11:1 në para. Dy letrat e individëve dhe letra e parë e tregtarit kontrollohen në Rummy ose 2+1.

Që lojtarët të marrin çmimin 9:1, këto letra duhet të krijojnë një nga tre kombinimet. Këto kombinime mund të jenë tre letra të drejta (4H, 5D, 6S), tre letra identike me të njëjtën vlerë (10D, 10H, 10S) ose Tre letra të njëjta (2D, 9D, KD).

Pagesat

Fitoret e Blackjack paguhen 1:1. Pagesa është shpërblimi monetar për lojtarët që thjesht e kanë tejkaluar atë tregtar i drejtpërdrejtë i kazinosë me dorën e tyre. Një fitore në blackjack rezulton në një shpërblim 3:2, por lojtarët duhet të tërheqin 21 me dy letrat e tyre të para për të fituar në blackjack. Lojtarët mund të vënë një bast sigurimi nëse karta e parë e tregtarit të kazinosë në internet të tregtarit të drejtpërdrejtë është një Ace. Nëse tregtari ka një blackjack, sigurimi paguan 2:1.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi