Lajme

August 15, 2019

Çfarë e dallon një ofrues fitues të softuerit të kazinosë nga një tjetër?

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Duke e konsideruar këtë si mençuri konvencionale, çdo ofrues softuerësh ka inventarin e tij ekskluziv të lojërave. Për më tepër, ata gjithashtu kanë mënyrën e tyre për t'i bërë gjërat. Megjithëse shumica e lojtarëve mund të përcaktojnë lojëra të tilla si Blackjack, Video Poker, Keno e kështu me radhë, çdo softuer ka grupin e vet të rregullave dhe rregulloreve. Për më tepër, çdo softuer ka metodat e veta të caktuara për të luajtur. Përveç kësaj, gjasat për të fituar me çdo ofrues të softuerit gjithashtu ndryshojnë.

Prandaj, lojtarët mund të dëshirojnë të gjejnë një kazino të aftë për t'u siguruar atyre softuerin e tyre të preferuar me shanset më të mëdha për të fituar. Siç u përmend më parë, çdo ofrues softuerësh dallon nga njëri-tjetri. Për të përmendur disa, çdo ofrues ka një ndërfaqe dhe platformë të ndryshme të projektimit. Disa ofrues softuerësh ofrojnë versione të shkarkueshme të lojërave të tyre, ndërsa ofruesit e tjerë mund të jo. Lojtarët i referohen versioneve "pa shkarkim" si versione "Flash ose Java". Për më tepër, lojtarët do të kenë gjithmonë mundësinë për të zgjedhur kazinotë për shkarkim dhe "pa shkarkim". Sidoqoftë, versionet e shkarkueshme zakonisht kanë më shumë lojëra për të ngarkuar.

"Rregulli i përgjithshëm" për kazinotë mbetet fakti që ato ofrojnë lojërat e tyre të njohura në të dy formatet. Megjithatë, lojërat e veçanta dhe lojërat variante mbeten pothuajse ekskluzivisht për versionet e shkarkimit. Për më tepër, versionet e shkarkimit të lojës zakonisht kanë më shumë funksionalitet. Për më tepër, lojtarët zakonisht kanë aftësinë të regjistrohen në pothuajse çdo kazino dhe të luajnë lojëra në "modalitetin argëtues". Lojtarët e konsiderojnë "modalitetin argëtues" si një mundësi për të luajtur një lojë të veçantë që ata zgjedhin pa u regjistruar. Në pjesën më të madhe, procesi është i thjeshtuar sipas preferencave personale të secilit lojtar. Për më tepër, nuk duhet të kërkojë që lojtarët të vendosin ndonjë informacion personal përveç emrit dhe adresës së tyre të emailit.

Për më tepër, ajo mbetet një mënyrë e shkëlqyer për të luajtur lojëra. Për më tepër, ai mbetet i pajtueshëm me opsionet e shkarkimit dhe "pa shkarkim" të çdo kazinoje. Një nga modifikimet më të fundit të bëra përfshin funksionin "auto-play". Në pjesën më të madhe, kazinotë Microgaming dhe Playtech zhvilluan funksionin "auto-play". Sidoqoftë, Cryptologic gjithashtu luajti një rol të vogël në zhvillimin e tij. Që nga konceptimi i tij, lojtarët pajtohen se versioni Microgaming i softuerit mbetet versioni përfundimtar për t'u luajtur. Një nga arsyet pse lojtarët favorizojnë ofertën e kompanisë përfshin faktin se ata ofrojnë "Expert-Mode". "Modaliteti i ekspertëve" u jep lojtarëve më shumë autoritet mbi funksionet e luajtjes automatike.

Sidoqoftë, ai gjithashtu përfshin strategjinë më të mirë në lojëra të shumta. Disa nga implementimet e tij më të njohura përfshijnë video pokerin dhe një mori variantesh të tij. Për më tepër, Playtech mbetet gjithashtu një i preferuar. Kur lojtarët shkojnë në kazinotë Microgaming, ata kanë mundësinë të zgjedhin sa herë duan të luajnë. Ata gjithashtu kanë aftësinë për të vendosur kritere për të ndaluar funksionin "auto-play" sipas dëshirës së tyre. Një shembull do të ishte kur lojtarët godasin një raund bonus slot, ose kur pagesa tejkalon një prag të caktuar. Për më tepër, versioni Cryptologic i lejon lojtarit të zgjedhë një numër të caktuar duarsh/rrotullimesh derisa ato të mbeten të përfunduara. Për më tepër, lojtarët i referohen versionit Playtech si versioni i avancuar. versioni Playtech mbetet i disponueshëm përmes butonit "Menu" në softuer. Gjithashtu, ai bën atë që bën Modaliteti i Ekspertit Microgaming. Megjithatë, nuk lejon që lojtarët të ndalen kur të shfaqet një raund bonusi i lojërave elektronike.

Ata mund të ndalojnë vetëm pasi shuma e bonusit tejkalon shumën që fituan. Pastaj, ata do të kenë aftësinë për të ndaluar lojën. Në të ardhmen, lojtarët mund të presin që sistemet të përmirësohen në mënyrë drastike. Çdo softuer ka padyshim vend për përmirësim. Me këtë u tha, "loja strategjike" e Microgaming mbetet e shkëlqyer për lojtarët e videopokerit që nuk janë në dijeni të strategjisë më të mirë për të luajtur. Në veçanti, strategjia mbetet e dobishme në variantet e shumta të video pokerit "wild card" e kështu me radhë.

Gjithashtu, veçoritë bankare midis secilit softuer mund të ndryshojnë ndjeshëm. Në botën e lojërave të fatit në internet, lojtarët i referohen veçorive bankare si "Arkëtari". Ata gjithashtu mund ta quajnë atë "Banka". Për më tepër, ai ekziston si një veçori e integruar për të gjithë programet e kazinosë dhe vepron ndryshe. Lojtarët mund të mësojnë më shumë rreth depozitimit dhe tërheqjes vetë. Megjithatë, këto mbeten dallimet themelore midis ofruesve të softuerit. Në pjesën më të madhe, kazinotë Microgaming mbeten më "miqësore për lojtarët" sesa konkurrentët e saj në aspektin bankar. Për më tepër, Microgaming u jep lojtarëve më shumë kontroll mbi zgjedhjet e tyre bankare. Për të përmendur disa, kjo përfshin përdorimin e një bankimi "në softuer" që përdorin të gjitha kazinotë. Sa i përket Cryptologic, kompania përdor një platformë "Ecash". Ajo që e bën platformën Ecash kaq të favorshme mbetet fakti se të gjithë të licencuarit e përdorin atë, përveç William Hill. Për më tepër, RTG dhe Playtech Casinos përdorin formatin e tyre të pronarit. Megjithëse të gjitha formatet e tyre mbeten të ngjashme dhe relativisht të lehta për t'u përdorur, ekzistojnë një ose dy dallime. Për më tepër, krijuesit e basteve në Mbretërinë e Bashkuar kanë shtuar opsionet e tyre bankare në softuer për të akomoduar integrimin midis librave sportiv, llogarive të kazinosë, e kështu me radhë. Ndërsa një softuer i tillë mund të marrë shumë kohë për t'u kuptuar, ato mbeten një përmirësim mbi ofertat tipike.

Për më tepër, procesi i depozitimit mbetet i thjeshtë. Për më tepër, të gjitha kazinotë ofrojnë opsione të kartave të kreditit dhe debitit. Në fakt, shumica ofrojnë shërbime "e-wallet" si platforma Click2Pay. Sidoqoftë, kazinotë e Wagerworks i kufizojnë lojtarët që të përdorin vetëm karta. Përveç kazinove Cryptologic, lojtarët do të zbulojnë se fitimet e tyre mbeten në pritje për sasi të ndryshme kohësh kur përpiqen të marrin para. Lojtarët i referohen kësaj si zona e mbajtjes "Tërheqja e kundërt". Për më tepër, ai mbetet atje, kështu që lojtarët kanë një kohë të caktuar për të kthyer shumën e tyre të arkëtimit dhe për të vazhduar të luajnë. Për më tepër, shumë lojtarë e shohin funksionin e tërheqjes së kundërt si një mashtrim manipulues për ta për të ndjekur humbjet e tyre.

Prandaj, mbetet e rëndësishme që lojtarët të zgjedhin kazinonë e duhur. Gjithashtu, lojtarët kanë mundësinë të kontrollojnë internetin për një listë kazinoje që detajon një çështje të tillë. Në pjesën më të madhe, koha e kundërt "e parazgjedhur" zgjat 12-24 orë në kazinotë Microgaming. Megjithatë, disa mund të kërkojnë 48 orë. Për më tepër, softueri Playtech mund të marrë deri në 5 ditë për t'u përpunuar. Për më shumë informacion në lidhje me shpejtësinë e pagesës, lojtarët duhet të kontrolloni me çdo ofrues të softuerit.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Cilat lloje të reja bonusesh duhet të presim në kazinotë live në internet në 2024
2024-01-10

Cilat lloje të reja bonusesh duhet të presim në kazinotë live në internet në 2024

Lajme