Kazinotë më të mira live në Shqipëri 2023

Mirë se vini në Live CasinoRank© - një nga faqet e internetit më ambicioze në botë dhe drejtoria online për kazinotë më të mira live. Ne ndihmojmë lojtarët e të gjitha niveleve të përvojës për të gjetur kazinotë më të mira në internet. Ne jemi një ekip lojtarësh profesionistë që krahasojnë kazinotë online të drejtpërdrejta për përfitimet e lojtarëve.

CasinoRank© synon të jetë i dobishëm dhe të mbështesë lojtarët që janë në kërkim të kazinove më të mira të drejtpërdrejta, lojërat live, softuerët, bonuset, por gjithashtu shikojnë sigurinë dhe sigurinë. Për të siguruar që interesi i lojtarit të theksohet, ne kemi krijuar një filtër të avancuar që ndihmon lojtarët e të gjitha niveleve të përvojës.

Kazinotë më të mira live në Shqipëri 2023

Shfletoni kazinotë sipas..

Gjeni kazinonë më të mirë për ju
ShtetetShtetet
SoftwareSoftware
BonusetBonuset
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit
LojëraLojëra

Recently updated bonuses, games and payments

Bonuset
Image
2022 / 12 / 06

Bonus pa depozitë

Bonuset pa depozite janë një veçori e zakonshme që kazinotë e drejtpërdrejta përdorin për të tërhequr lojtarë të rinj dhe për të vjedhur lojtarët nga konkurrentët e tyre. Siç sugjeron emri, bonuset pa depozite janë dhurata nga kazinoja që lojtarët mund t'i përdorin pa bërë një depozitë. Ato mund të vijnë në shumë forma të ndryshme, si baste falas, rrotullime falas dhe bonuse në para. Këto bonuse janë përgjithësisht për lojtarët që janë të rinj në kazino live, por ato mund të përdoren gjithashtu për të promovuar produkte ose lojëra të reja te lojtarët e kualifikuar. Mësoni se si të gjeni bonuse pa depozite në kazinotë më të mira dhe të besueshme të drejtpërdrejta, dhe shumë më tepër.

Show more >
Metodat e depozitimit
Image
2022 / 12 / 06

Paysafe Card

Paysafecard është një opsion i popullarizuar dhe padyshim më i sigurti i pagesës për ata që nuk duan të përdorin të dhënat e tyre bankare për të bërë pagesa online. Është një metodë pagese me parapagesë që ofron një sistem kupon dhe portofol elektronik që mund të përdoret në një gamë të gjerë kazinosh dhe dyqanesh online. Një metodë që synon parësor është depozitimi dhe jo tërheqja pasi tërheqjet nuk janë të mundshme me Paysafecard.  Përdorimi i një karte ose llogarie të parapaguar po bëhet një nga mënyrat më të mira për të mbrojtur informacionin personal nga aksesi dhe keqpërdorimi në internet. Ato ofrojnë gjithashtu produkte të tjera bankare si e-kuponat dhe një Mastercard. Madje është e mundur të përdorni një orë inteligjente për të kryer transaksione në internet. Një mënyrë e thjeshtë për lojtarët për të gjetur kazinotë më të mira të drejtpërdrejta që pranojnë Paysafecard është t'i hedhin një sy listës së plotë që është krijuar më poshtë.

Show more >
Bonuset
Image
2022 / 12 / 06

Kodet e bonusit

Le të fillojmë nga fillimi. Është një fakt i pamohueshëm se ka konkurrencë të ashpër në industrinë e iGaming. Në një botë kaq konkurruese, është jashtëzakonisht e vështirë për kazinotë në internet që të tërheqin vëmendjen e lojtarëve të rinj. Prandaj, të gjitha faqet e lojërave të fatit në internet sot konkurrojnë për të ofruar promovime më të mira dhe për të mbajtur përdoruesit e rinj të kthehen. Shembulli i përsosur i këtyre promovimeve janë kodet e bonusit. Kazinotë live i shpërblejnë klientët e tyre me bonuse që nxisin aktivitetet e tyre të lojërave. Kryesisht, kodet e bonusit janë të disponueshme vetëm për lojtarët e rinj. Por disa kazino lejojnë lojtarët e tyre besnikë të kenë akses. Bonuset e njohura në kazinotë në internet përfshijnë një bonus mirëseardhjeje, bonus pa depozite, një bonus ringarkimi dhe më shumë. Më poshtë kemi përpiluar një listë të kazinove më të mira të drejtpërdrejta që ofrojnë kode bonus dhe kemi eksploruar konceptin e kodeve të bonusit në detaje.

Show more >
Lojëra
Image
2022 / 12 / 05

Ruletë

Live Roulette është një nga lojërat më të njohura dhe emocionuese të kazinosë live të ofruara. Dallimi shumë i vogël midis Ruletës së drejtpërdrejtë dhe asaj në internet është se lojtarët ushqehen me një transmetim të drejtpërdrejtë në Ruletën e drejtpërdrejtë. Të gjitha kazinotë që kanë një seksion kazino të drejtpërdrejtë ofrojnë gjithashtu lojën si një nga lojërat më të zgjedhura për të zgjedhur.  Lojtarët tani mund të shijojnë një përvojë të jashtëzakonshme të lojërave të drejtpërdrejta, ku lojtarët afrohen më shumë me aksionin, një përvojë emocionuese të lojës së bashku me lojtarë të tjerë dhe një tregtar të vërtetë, me një kamerë që i bën ata të ndjekin çdo rrotullim dhe çdo lëvizje.

Show more >
Bonuset
Image
2022 / 12 / 03

Bonus të mirëpritur

Kazinotë live janë një pjesë jetike e botës së lojërave të fatit dhe, nga ana tjetër, kazinove online. Shumica e kazinove online ofrojnë lojëra të drejtpërdrejta, pavarësisht se ku janë lojtarët ose zona e tyre kohore. Lojtarët janë të interesuar për lojëra që ofrojnë një përvojë më realiste si kazinotë live, pasi sjell një atmosferë që është aq e afërt me një kazino të vërtetë sa mund të ketë në një laptop ose desktop. Lloji më i zakonshëm i bonusit që ofrojnë kazinotë live janë bonuset e mirëseardhjes. Këto bonuse janë krijuar për të tërhequr lojtarë të rinj në platformën e basteve dhe për t'i bërë ata të shpenzojnë disa nga paratë e tyre.

Show more >

Lajmi i fundit

Si funksionon një kazino e drejtpërdrejtë?
2022-12-06

Si funksionon një kazino e drejtpërdrejtë?

Kazinotë e drejtpërdrejta janë duke u rritur në popullaritet për një kohë tani. Kazinoja ka aq shumë për të ofruar saqë mund të ketë nevojë të sqarohet që disa njerëz të kuptojnë se si funksionon. Meqenëse kazinotë e drejtpërdrejta shfaqin tregtarë të drejtpërdrejtë, ky opsion i jep përdoruesit një përvojë unike dhe të re. 

10 librat më të mirë të lojërave të fatit për lojtarët e kazinove dhe bastuesit sportivë
2022-12-05

10 librat më të mirë të lojërave të fatit për lojtarët e kazinove dhe bastuesit sportivë

A jeni një lojtar i pasionuar i basteve sportive ose lojtar i kazinosë në internet që kërkon të zgjerojë njohuritë tuaja për lojërat e fatit? Ju duhet të keni lexuar një ose dy libra kumari. Për ata që nuk e kanë bërë, këta libra mund të rrisin zgjuarsinë dhe aftësitë tuaja vendimmarrëse për të mbijetuar në mjedisin e ashpër të lojërave të fatit. Nga Bringing Down the House nga Ben Mezrich te Mastering Poker Math nga Chuck Clayton, nuk mungojnë librat e basteve për të lexuar. Më poshtë janë disa mostra të zgjedhura me kujdes për të blerë:

A janë bonuset e kazinove live në internet kurthe të mundësive të basteve falas?
2022-12-04

A janë bonuset e kazinove live në internet kurthe të mundësive të basteve falas?

Pothuajse të gjitha kazinotë live online u ofrojnë lojtarëve bonuse dhe gjëra të tjera të bukura këto ditë. Por, përveç bonuseve të kazinosë live në internet, juria është ende jashtë. Ndërsa kazinotë pretendojnë se këto promovime u japin lojtarëve mundësi lojrash falas, kritikët argumentojnë se bonuset janë në të vërtetë kurthe të vendosura mirë për lojtarët. Pra, pasi të lexoni këtë postim, do të dini nëse ia vlen të pretendoni bonuset e drejtpërdrejta të kazinosë ose nëse ato janë thjesht karrem. 

A mundet që lojërat video-poker të kenë një normë kthimi mbi 100%?
2022-11-29

A mundet që lojërat video-poker të kenë një normë kthimi mbi 100%?

Shumë njerëz pretendojnë se rezultatet e lojërave të fatit janë 100% të bazuara në fat. Por këta njerëz nuk ju thonë se lojëra të tilla si blackjack dhe video poker u lejojnë lojtarëve të zvogëlojnë avantazhin e shtëpisë duke përdorur një strategji optimale. Por pavarësisht konsensusit për uljen e avantazhit të shtëpisë në poker, juria është ende jashtë nëse lojtarët mund të gëzojnë norma pozitive kthimi 100%. Pra, për lojtarët dyshues, ky artikull do t'ju ndihmojë të kuptoni pse është e mundur të luani me një avantazh negativ në poker. Lexo!

Kazino të drejtpërdrejta

Kazino të drejtpërdrejta

Shumë lojtarë e shijojnë ndjenjën e përvojës së kazinove të vërteta, por preferojnë të luajnë kumar nga shtëpia. Këtu hyjmë ne në LiveCasinoRank. Një kazino live në internet tani ka krijuar një platformë ku lojtarët mund të luajnë lojërat e tyre të preferuara në kohë reale nëpërmjet transmetimit të drejtpërdrejtë video. Një kazino live ju lejon të luani me një tregtar të vërtetë që luhet përpara kompjuterit, tabletit ose celularit tuaj, pa vizituar një objekt kumari.

Si i gjejmë dhe rishikojmë kazinotë më të mira të drejtpërdrejta

Ne i ndihmojmë lojtarët të gjejnë kazinotë më të mira të drejtpërdrejta në internet, kështu që si t'i ndihmojmë klientët tanë të zgjedhin kazinotë më të mira të drejtpërdrejta në internet? Shikoni kriteret që përdorim kur bëjmë rishikime të drejtpërdrejta të kazinosë.

 • Një përzgjedhje e madhe lojërash për t'i provuar klientët
 • Bonuset që vërtet përfitojnë klientin
 • Xhekpote me potencial të lartë dhe shanse konkurruese
 • Lehtësia e përdorimit dhe përkushtimi ndaj shërbimit ndaj klientit
 • Operacione të sigurta, të sigurta dhe të përgjegjshme, duke mbështetur kumarin e qëndrueshëm
 • Një përvojë e shkëlqyer e klientit
 • Softuer i besueshëm lojrash që ofron lidhje në kohë reale për lojtarët në distancë
Kazino të drejtpërdrejta
Tregtarët e kazinove të drejtpërdrejta

Tregtarët e kazinove të drejtpërdrejta

Një kazino live është një përvojë live e menaxhuar nga një tregtar i vërtetë filmuar nga distanca. Është si çdo kazino tjetër online në treg, përveç që përdor tregtarë të vërtetë për t'u marrë me duart. Mund të ndërveproni me tregtarin përmes funksionalitetit të bisedës ose me zë.

Njerëzit shijojnë kazinotë drejtpërdrejt për shkak të ndërveprimit social me tregtarin e kazinosë dhe që ju mund të shihni se çfarë po ndodh pikërisht para jush. Shpërndahen duart, topi i ruletës rrotullohet rreth timonit p.sh

Shumë lojtarë të bixhozit mendojnë se është një përvojë më gjithëpërfshirëse sesa një kazino e rregullt në internet. Kazinotë live shpesh ofrojnë të njëjtat lojëra si në kazinotë tokësore dhe në faqet e tjera të kazinove në internet.

Disa nga kazinotë më të mira me tregtarë të drejtpërdrejtë ofrojnë:

 • Përvoja e jetës reale
 • Transmetim i drejtpërdrejtë në kohë reale
 • Menaxhimi më i lehtë i parave
 • Komoditet më i mirë
 • Komunikim më i arritshëm me tregtarët e drejtpërdrejtë
 • Opsionet e bisedës
Tregtarët e kazinove të drejtpërdrejta
Bonuset më të njohura të kazinove të drejtpërdrejta

Bonuset më të njohura të kazinove të drejtpërdrejta

Është gjithmonë mirë të marrësh një bonus dhe kjo është diçka që klientët duhet patjetër të jenë të vetëdijshëm kur kërkojnë kazinonë e përsosur live. Ka shumë mënyra se si kazinotë live përpiqen të dalin nga turma – ndoshta duke ofruar një larmi më të gjerë lojërash kazino live në internet sesa konkurrentët e tyre ose jackpot më të mira – por bonuset e drejtpërdrejta të kazinove në internet i ndihmojnë ata të shkojnë një hap më tej. Këto janë dhurata falas që tërheqin klientin, për të vizituar kazinonë ose për të vazhduar lojën.

Hidhini një sy disa prej bonuset më të njohura aktualisht në dispozicion në tregun e kazinosë live.

Bonuset e depozitave

Një bonus depozite është kur kazinoja pranon të përputhet me shumën e depozitës së klientit ose zotohet t'u japë atyre fonde shtesë mbi këtë depozitë. Në thelb, nëse klienti hedh 50 dollarë si depozitë, kazinoja mund t'u japë atyre një bonus 100% – kështu që lojtari mund të luajë me 100 dollarë në vend të 50 dollarëve fillestarë.

Kjo është një metodë e zakonshme që kazinotë përdorin për të mirëpritur lojtarë të rinj. Është gjithashtu një mënyrë e shkëlqyeshme për lojtarët që të përfitojnë pak më shumë argëtim dhe eksitim nga përvoja kur regjistrohen. Lexoni më shumë rreth bonuseve të depozitave këtu.

Bonuset pa depozitë

Një bonus pa depozitë është kur kazinoja në thelb u jep klientëve të tyre pak më shumë falas - lojtarët as nuk kanë nevojë të depozitojnë një depozitë. Kazinoja mund të ofrojë një sasi fondesh për të ndihmuar klientët të provojnë disa nga lojërat falas. Përndryshe, ata mund të ofrojnë disa goditje falas në një lojë, duke u dhënë lojtarëve mundësinë të shohin nëse ajo lojë është zgjidhja e duhur për ta. Lexoni më shumë rreth bonuseve pa depozita këtu.

Rrotullime falas

Një rrotullim falas është thjesht një rrotullim në një rrotë ruletë - ose një provë në një lojë tjetër - ofrohet plotësisht pa pagesë. Ky është një lloj bonusi i zakonshëm dhe mund t'u dorëzohet lojtarëve që regjistrohen në programe besnikërie ose në një skemë të ngjashme.

Bonuset më të njohura të kazinove të drejtpërdrejta
Metodat e pagesës të disponueshme në kazinotë e drejtpërdrejta në internet

Metodat e pagesës të disponueshme në kazinotë e drejtpërdrejta në internet

Lojtarët duhet të kenë parasysh se çfarë të ndryshme menyra pagese janë të disponueshme në tregun e kazinosë live. A e pranojnë ata mënyrën e preferuar të pagesës? Sa të shpejta janë tërheqjet? Cilat janë tarifat? A është mënyra e pagesës e sigurt? Ne do t'i udhëzojmë lojtarët që të marrin përgjigje për të gjitha pyetjet e tyre.

Viza

Viza është ende një nga format më të përdorura dhe më të pranuara të pagesës në mbarë botën. Si rezultat, ky lloj pagese është ndër më të njohurit edhe në tregun e lojërave të fatit të kazinove live. Lojtarët përdorin kartat e tyre Visa për të shtuar fonde në llogaritë e tyre të kazinosë dhe për të shijuar kumar të sigurt dhe të përgjegjshëm nëpërmjet lidhjes së drejtpërdrejtë. Lexoni më shumë rreth Visa këtu.

Mastercard

Mastercard është një tjetër metodë pagese e provuar dhe e testuar për shitësit me pakicë dhe ofruesit e shërbimeve në shumë vende globale. Konsumatorët shpesh përdorin lehtësinë e kartës së tyre të kreditit Mastercard për të siguruar fonde për llogaritë e drejtpërdrejta të kazinosë në internet, dhe shumica dërrmuese e ofruesve të kazinove të drejtpërdrejta do të pranojnë pagesa Mastercard nga klientët e tyre. Lexoni më shumë rreth Mastercard këtu.

Skrill

Skrill është një portofol dixhital i njohur për dërgimin dhe marrjen e parave në internet. Është gjithashtu një zgjidhje pagese e përdorur gjerësisht, duke i lejuar klientët të bëjnë pagesa të shpejta, të lehta dhe të sigurta në kazinotë e drejtpërdrejta në një sërë monedhash dhe llojesh transaksionesh të ndryshme. Kazinotë e drejtpërdrejta janë të vetëdijshme për avantazhet e Skrill dhe shumë prej tyre e ofrojnë këtë opsion për klientët e tyre. Lexoni më shumë rreth Skrill këtu.

Paysafecard

Me Paysafecard, siguria, siguria dhe qetësia ruhen në çdo kohë. Ky opsion pagese përdor një kartë me parapagesë që është e siguruar me një kod PIN dhe nuk është e lidhur me ndonjë llogari ose aktiv tjetër bankar. Lexoni më shumë rreth Paysafecard këtu.

PayPal

PayPal është një zgjidhje e transfertave në internet dhe portofolit dixhital me akses të gjerë dhe siguri të gjerë. Ajo ka një mekanizëm të besuar të mosmarrëveshjeve të transaksioneve, me terma dhe kushte që ndryshojnë për çdo vend. PayPal nuk ofron tarifa për shumicën e përdoruesve, së bashku me depozitat e menjëhershme dhe arkëtimet nga çasti në 48 orë. Lexoni më shumë rreth PayPal në kazinotë live këtu.

ecoPayz

ecoPayz është një tjetër portofol dixhital i dobishëm që mbështet një mori llojesh të ndryshme monedhash nga e gjithë bota. Shumë kazino të drejtpërdrejta tani i lejojnë klientët të përdorin ecoPayz për të depozituar fonde në llogarinë e tyre të lojërave. Llogaritë e ecoPayz janë krijuar që të jenë të lehta për t'u hapur dhe mekanizmi i pagesës është ndërtuar duke pasur parasysh përvojën e përdoruesit. Lexoni më shumë rreth ecoPayz këtu.

Bitcoin

Bitcoin nuk është më ardhja e re në skenën globale të pagesave. Tani është krijuar mirë dhe me të vërtetë dhe tashmë po pranohet nga shumë shitës me pakicë dhe ofrues shërbimesh në mbarë botën. Peizazhi i kazinosë live nuk bën përjashtim këtu dhe lojtarët do të jenë në gjendje të përdorin kriptomonedhën Bitcoin për të bërë pagesa në shumë prej platformave të preferuara të lojërave të kazinosë live të klientëve. Lexoni më shumë rreth Bitcoin këtu.

Me besim

Trustly është një ofrues pagesash në internet që ofron integrim të sigurt me llogaritë bankare ekzistuese. Kjo do të thotë që klientët mund të mbështeten në këtë shërbim për të kryer pagesa të sigurta dhe të shpejta për ofruesit e lojërave të kazinove të drejtpërdrejta. Zgjidhja Trustly po rritet në popullaritet dhe pranohet nga shumë kazino të drejtpërdrejta. Lexoni më shumë rreth Trustly këtu.

Neteller

Neteller është një ofrues i besueshëm i portofolit elektronik. Ky shërbim i lejon lojtarët të blejnë dhe shesin kriptovaluta, dhe një skemë shpërblimi VIP është gjithashtu e disponueshme. Neteller nuk ka tarifa, depozita të menjëhershme dhe arkëtime nga çasti deri në 48 orë. Lexoni më shumë rreth Neteller në kazinotë live këtu.

Metodat e pagesës të disponueshme në kazinotë e drejtpërdrejta në internet
Cilat lojëra janë të disponueshme në kazinotë e tregtarëve të drejtpërdrejtë?

Cilat lojëra janë të disponueshme në kazinotë e tregtarëve të drejtpërdrejtë?

Nëse klientët po kërkojnë lojëra shansi të bazuara në zare, lojëra me letra, lojëra probabiliteti ose diçka që përfshin pak më shumë aftësi dhe strategji, një kazino live mund ta ofrojë këtë.

Këtu janë disa nga lojërat më të mira të kazinosë live që lojtarët mund të presin t'i gjejnë kur vizitojnë një kazino të drejtpërdrejtë. Shumëllojshmëria e zgjedhjes siguron që ka diçka që i përshtatet të gjitha shijeve dhe preferencave.

Blackjack live

Blackjack ka qenë prej kohësh i preferuari në mesin e klientëve të kazinove, dhe për arsye të mirë. Një stil i shpejtë dhe emocionues i lojës e bën blackjack një lojë të gjallë dhe tërheqëse për klientët, ndërsa rregullat e thjeshta dhe të drejtpërdrejta sigurojnë akses për lojtarët e të gjitha prejardhjeve. Lojërat live blackjack sjellin emocionin e lojërave të fatit fizik të kazinosë në mjedisin online, duke shtuar nivele shtesë komoditeti dhe komoditeti në përvojën e përgjithshme.

Lojtarët do të lidhen me një tregtar të drejtpërdrejtë në një tavolinë dhe do të jenë në gjendje të komunikojnë me këtë tregtar përmes platformës së zgjedhur. Në mënyrë tipike, kjo do të ndodhë në formën e një funksioni të bisedës me tekst të drejtpërdrejtë, duke mbështetur mesazhet në kohë reale. Të gjithë lojtarët do të kenë gjithashtu një lidhje video të drejtpërdrejtë në tryezë, duke i ndihmuar ata të qëndrojnë të lidhur me veprimin.

Ashtu si në jetën reale, lojtarët do të marrin letrat e tyre nga tregtari dhe do të ngjiten ose do të kthejnë rrugën e tyre deri në 21 - ose sa më afër që të mund t'i arrijnë këtij objektivi. Lexoni më shumë rreth blackjack live këtu.

Ruletë e drejtpërdrejtë

Ruleta ofron një nga përvojat kryesore të kazinosë për lojtarët. Ngjyrat klasike të kuqe dhe të zezë, me një ngjyrim të gjelbër, janë bërë sinonim i lojërave të fatit në kazino, dhe emocionet dhe emocionet e këtij lloji të lojërave me ritme të shpejta janë të vështira për t'u mposhtur. Me platformën dhe softuerin e duhur të kazinosë live, lojtarët mund të lidhen me këtë përvojë të mrekullueshme të lojërave nga komoditeti dhe komoditeti i shtëpisë së tyre.

Si një lojtar i drejtpërdrejtë i ruletit, çdo klient do të lidhet me veprimin me lidhje video, kështu që ata mund të shohin gjithçka që po ndodh ndërsa topi hyn në timon dhe ulet në një numër. Në thelb, lojtarët kanë mundësinë të lidhen me veprimin e ruletës live në kazino, direkt nga shtëpia e tyre.

Lojërat me ruletë vazhdojnë të jenë disa nga opsionet më të njohura në kazinotë live. Transmetimi i drejtpërdrejtë dhe transmetimi i informacionit në kohë reale po ndihmojnë për të mbështetur këtë popullaritet. Lexoni më shumë rreth ruletës live këtu.

Baccarat live

Baccarat është një lojë e njohur në kazinotë anembanë botës, dhe baccarat live po e sjell këtë formë të lojës së kazinosë për një audiencë edhe më të gjerë. Kur luajnë baccarat, klientët marrin një dorë letrash nga tregtari. Ata më pas e krahasojnë këtë dorë me letrat e mbajtura nga vetë tregtari, duke rezultuar në një fitore për lojtarin, një barazim ose një fitore për tregtarin - i njohur ndryshe si bankier.

Gjatë një loje baccarat live, lojtarët lidhen me një lojë që po zhvillohet në kohë reale dhe u shpërndahen letra të vërteta që përfaqësohen në mënyrë dixhitale në ekran. Ata do të shohin saktësisht se çfarë po ndodh në çdo kohë dhe klientët mund të shijojnë të njëjtën përvojë emocionuese që do të kishin nëse do të vizitonin një kazino fizike.

Kazino të ndryshme live mund të operojnë lloje të ndryshme lojërash baccarat, kështu që lojtarët duhet të familjarizohen me rregullat dhe variacionet e shtëpisë përpara se të ulen për të luajtur. Lexoni më shumë rreth baccarat live këtu.

Live Casino Holdem

Pokeri është një lojë klasike me letra që është nënshkrimi i shumë kazinove në Amerikën e Veriut, Evropë dhe pjesë të tjera të botës. Klientët e kazinosë e duan pokerin sepse kombinon elemente të fatit, strategjisë dhe psikologjisë brenda lojës. Rezultati është një përzierje e shkëlqyer e aftësive dhe përvojës së lojtarit, së bashku me eksitimin e një loje fati.

Një nga llojet më të njohura të pokerit është Holdem, në të cilin çdo lojtar i shpërndahen dy letra dhe nga këto letra dhe letra të përbashkëta në qendër të tabelës formohet dora më e mirë e mundshme. Lojtari me dorën më të vlefshme është fituesi - përveç nëse dikush po bën bllof.

Kazino Live Holdem jep të gjithë këtë emocion përmes një lidhjeje video në kohë reale, duke e lidhur lojtarin dhe pajisjen e tij me aksionin. Klientët përdorin përvojën e tyre në këtë lojë teksa strategjizojnë lëvizjen e radhës, ose mund të zgjedhin lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë me aksione më të ulëta për të përmirësuar aftësitë e tyre. Lexoni më shumë rreth kazinosë live Holdem këtu.

Live Sic Bo

Sic bo - i njohur gjithashtu si i madh dhe i vogël ose hi-lo - është një lojë fati e bazuar në zare nga Lindja e Largët. Është bërë gjithashtu një zgjedhje popullore në kazinotë në mbarë botën. Fillimisht i pëlqyer nga anëtarët e komuniteteve lokale kineze, sic bo që atëherë ka marrë një aromë shumë më ndërkombëtare dhe luhet nga klientët e kazinove të të gjitha prejardhjeve.

Lojtarët e kazinosë live mund të shijojnë gjithashtu përvojën unike të ofruar nga sic bo. Në një lojë të drejtpërdrejtë sic bo, lojtari do të lidhet drejtpërdrejt me veprimin nëpërmjet kompjuterit, tabletit ose smartfonit të tij. Ata do të jenë në gjendje të shohin hedhjet e zareve në kohë reale ndërsa shikojnë zhvillimin e lojës.

Klientët mund të zgjedhin kushtet e tyre të basteve nëpërmjet platformës dhe më pas të vendosin bastet e tyre. Fituesit dhe humbësit vendosen nga hedhja e tre zareve, me lojtarët që vënë bast mbi rezultatin e mundshëm të çdo grupi të hedhjeve. Lexoni më shumë rreth Sic Bo live këtu.

Lojëra të tjera të drejtpërdrejta

Në zemër të saj, një kazino live është në thelb një kazino si çdo tjetër. Dallimi i vetëm është lidhja me video ose biseda e drejtpërdrejtë, si dhe komoditeti dhe komoditeti për të luajtur nga çdo vend në mbarë botën. Si rezultat, ka shumë lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë për të zgjedhur nga kur klientët vizitojnë këtë lloj vendi dixhital - në thelb, nëse luhet në një kazino fizike, lojtarët do ta gjejnë atë edhe në kazinon e drejtpërdrejtë.

Ndoshta një klient është duke kërkuar për lojëra të tilla si craps live ose një lojë tjetër me zare. Ndoshta ata duan disa variacione në opsionet e tyre të lojës me letra dhe janë në kërkim të karaibeve të gjalla ose forma të ndryshme të pokerit live. Ose ndoshta ata thjesht duan diçka me ritme të shpejta dhe emocionuese, si lufta e drejtpërdrejtë në kazino.

Kazino të ndryshme live ofrojnë një gamë të ndryshme opsionesh lojrash. Lojtarët mund të gjejnë të preferuarën e tyre duke shfletuar kazinotë më të mira të drejtpërdrejta në treg në treg.

Cilat lojëra janë të disponueshme në kazinotë e tregtarëve të drejtpërdrejtë?
Cilët janë ofruesit më të mirë të programeve kompjuterike të kazinosë live?

Cilët janë ofruesit më të mirë të programeve kompjuterike të kazinosë live?

Më i shquari ofruesit e softuerit të kazinosë live brenda zhanrit live janë:

Net Entertainment (NetEnt)

Netent është një kompani suedeze softuerësh kazino dhe një nga ofruesit kryesorë të softuerit të kazinosë live në botë. Net Entertainment është krijuesi i shumë lojërave ikonike të kazinosë të njohura në mbarë globin; lista më poshtë e krijuar nga CasinoRank është një përmbledhje e lojërave më të njohura të NetEnt.

 • Shpërthim yjor

 • Salla e perëndive

 • lojëra elektronike për thithësit e gjakut

 • Vendi i parkut tematik

 • Kërkimi i Gonzos

Evolution Gaming

Ofruesi tjetër kryesor i kazinosë live në treg për momentin është a Kompania suedeze e quajtur Evolution Gaming. Ata ishin të shpejtë për të parë potencialin e rritjes brenda zonës së drejtpërdrejtë dhe vepruan me shpejtësi. Aktualisht ato operojnë në disa vende evropiane me një numër të konsiderueshëm punonjësish të shpërndarë në mbarë globin.

Krahasuar me Net Entertainment, Evolution Gaming nuk ka bërë asnjë përpjekje në lojërat tradicionale të kazinosë, të gjitha lojërat e zhvilluara prej tyre janë rreptësisht brenda zhanrit live.

Ezugi

Edhe pse është një nga zhvilluesit më të rinj të softuerit të kazinosë, ai është një nga zhvilluesit më të mirë të softuerit të kazinosë live. Ofruesi i softuerit është i specializuar në prodhimin e lojërave të drejtpërdrejta dhe i besohet shumë licencat e tij për lojëra nga disa prej autoriteteve më të larta të lojërave.

Disa nga lojërat që ofron Ezugi janë:

 • Ruletë e drejtpërdrejtë
 • Blackjack live
 • Baccarat live
 • Live Casino Hold´em

BetGames

Me qendër në Lituani dhe Maltë, BetGames shërben tregje nga MB në Letoni dhe nga Italia në Afrikën e Jugut. Me një ekip në rritje pas tyre, BetGames zhvillon produkte të lojërave të fatit me tregtarë të drejtpërdrejtë të kazinosë projektuar për të argëtuar, emocionuar dhe angazhuar klientët. Produktet softuerike të BetGames janë përgjithësisht të orientuara drejt tregjeve me aksione të ulëta dhe me rrezik të ulët.

Playtech

Playtech është ndër liderët në fushën e softuerit të kazinosë live, duke ofruar një bazë të fortë dixhitale për kompanitë e lojërave, pasi ato ofrojnë më të mirën në argëtim për klientët. Me bazë në MB, por me një pamje globale, Playtech vazhdon të zgjerojë shtrirjen e saj në të gjithë botën.

Lojëra autentike

Lojëra autentike prek tendencat e tregut dhe të dhënat e preferencave të lojtarëve, duke krijuar softuer të drejtpërdrejtë të kazinosë që mbështet një treg në rritje dhe në zhvillim. Organizata është e specializuar në ofrimin e softuerit për produktet premium të lojërave, duke kopjuar atë përvojë të vërtetë të kazinosë nëpërmjet lidhjeve dixhitale të shpërndara në të gjithë botën.

Lojëra vizionare

Lojëra vizionare kërkon të sjellë një përvojë argëtuese dhe tërheqëse për iGamers në tregje të ndryshme në mbarë botën. Për ta arritur këtë, ata ofrojnë blackjack live, ruletë, baccarat dhe programe të tjera lojrash, të optimizuar për përdorim në kompjuterë desktop dhe pajisje celulare ose tableta.

Cilët janë ofruesit më të mirë të programeve kompjuterike të kazinosë live?
Si të gjeni kazinonë më të mirë të drejtpërdrejtë në internet?

Si të gjeni kazinonë më të mirë të drejtpërdrejtë në internet?

Kur zgjidhni kazinotë më të mira të drejtpërdrejta në internet, duhet të merren parasysh disa faktorë. Në listën e mëposhtme, Live CasinoRank ka përpiluar faktorët më të rëndësishëm që duhen marrë parasysh kur zgjidhni kazinonë e duhur për nevojat tuaja.

Bonus

A është shuma e bonusit të ofruar elementi më i rëndësishëm për ju? Sa e madhe është shuma e bonusit që mund të merrni nga një ofrues i caktuar kazinoje? Sa më shumë nuk është gjithmonë më mirë; ndonjëherë, bonuset më të vogla vijnë me kërkesa më të ulëta bastesh'

Besnikëria

A ofron kazinoja një program besnikërie?

Metodat e depozitimit

Çfarë lloj opsionesh depozitash ka kazinoja?

Opsionet e tërheqjes

Çfarë lloj opsionesh tërheqjeje ka kazinoja?

Gjuhe

Çfarë gjuhë flet tregtari? Keni ndonjë kërkesë të veçantë?

Software

Cilët ofrues softuerësh ofrohen nga kazinoja? Nëse keni ndonjë lojë të preferuar që dëshironi të luani në një version të drejtpërdrejtë, sigurohuni që të kontrolloni se cili ofrues i softuerit e ofron atë.

Liçensë

A ka kazino një licencë të besueshme? Ai duhet të garantojë sigurinë dhe mbrojtjen tuaj.

Metodat e mbështetjes

Cilat janë orët e mbështetjes së klientit? A janë lehtësisht të arritshme për të telefonuar, email ose bisedë live?

Pajtueshmëria

Cila agjenci e pajtueshmërisë rregullon lojën e kazinosë që dëshironi të luani?

Pavarësisht se cilat janë kriteret tuaja, ju mund të përdorni CasinoRank© për të krahasuar kazinotë më të mira në ueb. Të gjitha kazinotë e shfaqura nga ne kanë diçka që i bën të dallohen, gjë që i kualifikon ato për të qenë në listën tonë të kazinosë live.

Cilin do të zgjidhni varet nga ju, por ne kemi besim se do t'ju ndihmojmë të gjeni një ofrues që plotëson nevojat tuaja.

Si të gjeni kazinonë më të mirë të drejtpërdrejtë në internet?
Udhëzues për kazinotë e drejtpërdrejta

Udhëzues për kazinotë e drejtpërdrejta

Ne në CasinoRank do t'ju ndihmojmë me procesin kur regjistroheni në një kazino. Ne do t'ju përcjellim gjithçka që duhet të dini në udhëzuesit e mëposhtëm.

Udhëzues

Si të filloni

Si e dini se kazinoja është e sigurt?

Këshilla se si mund të përmirësoni strategjinë tuaj të lojërave

Menaxhimi i bankrollit

Lista e fjalëve të kazinosë

Udhëzues për kazinotë e drejtpërdrejta
Studiot e kazinove live

Studiot e kazinove live

Studiot e lojërave të drejtpërdrejta janë vendi ku ndodh i gjithë aksioni i lojërave. Rritja e numrit të faqeve live ka krijuar një treg të ri, studiot. Një studio e kazinosë live është një kazino në distancë ku gameplay është duke u filmuar dhe transmetuar në ueb. Me një tregtar të vërtetë të drejtpërdrejtë që mbikëqyr lojën, u jep lojtarëve në të gjithë botën një përvojë reale për t'u shijuar. Studiot live shpesh ngrihen në vende ku kazino dhe kazino online është një pjesë e madhe e ekonomisë, Malta është një shembull. Por ato janë gjithashtu të disponueshme në të gjithë botën. LiveCasinoRank ka përpiluar një listë të studiove live në të gjithë botën duke përfshirë Evropën, Azinë dhe Amerikën Latine.

Kur zgjidhni një studio kazino live, duhet të keni parasysh faktorë të ndryshëm të rëndësishëm, si p.sh

 • Gjuhët e tregtarëve të drejtpërdrejtë
 • Rrjedhat e besueshme
 • Përzgjedhja e lojës
 • Licencimi i lojës
 • Orari i hapjes
 • Mbështetja dhe Mjedisi i Përgjithshëm
Studiot e kazinove live
A është e sigurt të bësh lojëra të fatit live?

A është e sigurt të bësh lojëra të fatit live?

Siguria në një kazino live është një nga aspektet më të rëndësishme për t'u menduar. Për të pasur siguri të fortë të faqes si kriptimi në mënyrë që palët e treta të mos kenë akses në të dhënat tuaja personale.

Të gjithë operatorët kryesorë janë certifikuar nga palë të treta, gjë që garanton se operacionet po funksionojnë siç duhet. Të gjitha kazinotë serioze kanë gjithashtu licenca për të qenë operatorë online dhe live. Këtu në LiveCasinoRank, ne kemi listuar vetëm kazino të sigurta dhe të sigurta që ju t'i shijoni. Shqyrtimet tona të kazinosë do t'ju ndihmojnë të gjeni një faqe kazinoje live të përshtatshme për ju.

Legaliteti i Kazinosë Live

Kazinotë e drejtpërdrejta janë të ligjshme. Markat e mëdha të kazinove janë të certifikuara nga kompani të pajtueshmërisë si:

 • eCOGRA

 • NMI

 • Bureau Veritas

 • SIQ

 • Laboratorët Itec

Lexoni më shumë rreth kazino të sigurta dhe të besuara të drejtpërdrejta këtu.

A është e sigurt të bësh lojëra të fatit live?

Tregu shqiptar është shumë i shënjestruar nga operatorët ndërkombëtarë të lojërave të fatit në të gjithë Evropën. Megjithatë, mund të jetë një detyrë e ndërlikuar kur bëhet fjalë për gjetjen e një kazinoje online live me reputacion në Shqipëri. Kryesisht, për shkak se kazinotë me tregti të drejtpërdrejtë janë paksa të kufizuara për shkak të listimit të zi të operatorëve të huaj nga qeveria vendore. Megjithë renditjen e rastësishme të këtyre faqeve në listën e zezë, ka ende një gamë të konsiderueshme të uebsajteve të ngjashme në rritje. Me rritjen e numrit të kazinove që shfaqen, lojtarët shqiptarë po i shfrytëzojnë me drejtësi shanset e tyre.

Section icon
Kazino Shqiptare Live

Kazino Shqiptare Live

Për lojtarët që dëshirojnë të angazhohen në lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë, ekziston një mënyrë për ta bërë këtë. Mënyra më efikase dhe më e thellë është zgjedhja nga kategoria e licencuar. Është e sigurt të thuhet se kazinotë më të mira live ofrojnë bonuse të ndryshme për klientët e tyre që është një plus. Platforma të ndryshme ofrojnë baste pa rrezik dhe përvoja të teknologjisë së lartë të krupierëve të trajnuar.

Kjo shpjegon pse shumë shqiptarë kalojnë milje shtesë për të hyrë në faqet e huaja duke përdorur një VPN. E vetmja pengesë është se disa faqe jashtë shtetit nuk mbështesin monedhën shqiptare Lek. Fatmirësisht, ka mundësi për konvertimin e monedhës kur bëni një transaksion. Mbështetja e klientit këtu është gjithmonë rreth orës.

Kumarxhinjtë me bazë në Shqipëri duhet të konsiderojnë faqet që vlerësojnë mbrojtjen e lojtarëve, duke pasur parasysh se vendi i tyre është kundër lojërave të fatit në internet. Prandaj, ata duhet të bashkohen me faqet e licencuara që u ofrojnë lojtarëve, të themi, shërbime ADR (Zgjidhja Alternative e Mosmarrëveshjeve), të lëshuara zakonisht nga eCOGRA. Është më e sigurt të përfshihesh në lojërat e fatit në kazino në internet me karakteristika të tilla.

Kazinotë legale që synojnë shqiptarët ofrojnë një kategori të gjerë lojërash. Këto lojëra ofrohen nga zhvillues shumë të aftë si NetEnt dhe Playtech të cilët zhvillojnë tituj bazuar në kategoritë e lojërave. Disa prej tyre janë të përqendruara në lojërat e kazinosë live si Evolution Gaming dhe Authentic Gaming.

Pse të luani në një sit me tregtar të drejtpërdrejtë në vendin ose rajonin tuaj?

Përvoja e të luajturit një lojë live në vendin e dikujt është e nënvlerësuar. Vende të shumta mund të duken të paarritshme për kumarxhinjtë shqiptarë për shkak të pengesës gjuhësore. Në përgjithësi, vetëm një numër i kufizuar faqesh disponohen në gjuhën shqipe. Edhe faqet e lojërave të fatit që ofrojnë shërbime përkthimi janë të pakta. Një lojtar vendas ka të ngjarë të ketë një përvojë të mrekullueshme lojrash në kazinotë e tregtarëve të drejtpërdrejtë që vënë në zemër interesat e tyre më të mira, veçanërisht në zhargon.

Vendosja e një studio kazino live me tregtarët që flasin shqip në këtë rajon do të ishte një avantazh shtesë për shumicën e kumarxhinjve rezidencialë. Ata gjithashtu preferojnë të bëjnë transaksione që kanë kosto zero konvertimi në krahasim me depozitimin në monedhat ndërkombëtare.

Kazino Shqiptare Live
Historia e lojërave të fatit në Shqipëri

Historia e lojërave të fatit në Shqipëri

Historia e lojërave të fatit në Shqipëri mund të përshkruhet si e lashtë dhe moderne që kur filloi në vitet 1990. Shqipëria ka një histori të pasur në lojërat e fatit e cila pasqyron numrin e lartë të kazinove në Tiranë. Fytyra e lojërave të fatit mori një formë të re kur republika e Shqipërisë u ristrukturua përmes kushtetutës së vitit 1991. Kumari ka qenë një aktivitet i ligjshëm që nga viti 1991.

Një projekt-ligj parlamentar u miratua në 1998 dhe ai lejoi sektorët e huaj dhe vendas të ndiqnin biznesin e lojërave të fatit në nivele të ndryshme. Në këtë pikë, mjetet më të zakonshme të lojërave të fatit ishin lojërat tradicionale si mahjong.

Në vitin 2016, Kuvendi i Shqipërisë miratoi një ligj që do të mbulonte taksimin e basteve dhe do të luftonte lojërat e fatit në det të hapur. Në vitin 2018, shumica e formave të basteve u ndaluan, përveç kazinove të licencuara, lotarisë dhe bingos. Megjithatë, sallat e lojërave të fatit që nuk ndodhen në zonat turistike konsiderohen të paligjshme sipas ligjit nr. 75/2018.

Historia e lojërave të fatit në Shqipëri
Lojërat e fatit në Shqipëri në ditët e sotme

Lojërat e fatit në Shqipëri në ditët e sotme

Edhe pse shumica e faqeve të lojërave të fatit janë nën kufizime, lojtarët mund të kenë akses te tregtarët e kazinove të drejtpërdrejta përmes aplikacioneve celulare. Në thelb, teknologjia e ka bërë gjithçka të lehtë pasi lojtarët mund të kenë akses në lojëra përmes telefonave celularë ose laptopëve. Ndryshe nga kohët e vjetra, të gjitha kazinotë pranojnë mjete të ndryshme pagese si karta debiti dhe krediti dhe mjete të tjera elektronike si transfertat bankare.

Edhe pse metodat e vjetra të pagesës përdoren ende në kazino, shumë lojtarë janë zhvendosur në monedhat dixhitale për të luajtur lojërat e tyre të preferuara. Bitcoin është shumë i ri në faqet shqiptare të lojërave të fatit dhe nuk është i rregulluar. Ky është një avantazh për lojtarët në internet pasi ata mund të financojnë llogaritë e tyre në mënyrë anonime duke përdorur bitcoin si monedhë virtuale.

Arsyeja për qeverinë për të censuruar disa faqe interneti të kazinove ishte frenimi i mashtrimeve në internet. Kumari, në përgjithësi, është bërë më i sigurt me kalimin e viteve. Për shembull, kur parlamenti miratoi politika që do të ndalonin faqet e rreme të lojërave të fatit në vend, ligji gjithashtu siguroi që të gjitha kazinotë e drejtpërdrejta të respektonin mbrojtjen e të dhënave për lojtarët. Autoriteti Mbikëqyrës i Lojërave të Fatit rrit sigurinë, por vendos taksa mbi të ardhurat për lojtarët e fatit (15%).

Lojërat e fatit në Shqipëri në ditët e sotme
E ardhmja e Kazinove Live në Shqipëri

E ardhmja e Kazinove Live në Shqipëri

Ka një sherr mes qeverisë dhe komunitetit të lojërave të drejtpërdrejta pasi masat e rrepta të vendosura nga ministria e financave u lënë lojtarëve shumë pak për të eksploruar. Shqipëria po hapet si një qendër për turizmin dhe teknologjinë. Shumica e investitorëve po grumbullohen në vend për të krijuar platforma të reja bastesh, të cilat do të kenë një ndikim të madh në sektorin lokal të lojërave të fatit. Po përhapet me shpejtësi edhe depërtimi i internetit në vend, gjë që i pozicionon në prosperitet kazinotë live.

Ligjet e ashpra të iniciuara nga qeveria kanë një ndikim shkatërrues për investitorët e rinj, sepse ata kërkojnë tarifa të larta licencimi dhe njohin kompanitë private. Edhe pse qeveria nuk lejon promovimin e faqeve të lojërave të fatit në televizionet lokale, marketingu online po rrit ndërgjegjësimin më shumë sesa format tradicionale të reklamave.

Me prezantimin e lojërave të reja inovative me tregtarë të drejtpërdrejtë, sektori i kazinosë live do të përjetojë rritje të jashtëzakonshme. Tarifat e larta të vendosura në kazino do të filtrojnë tregtarët e rremë të drejtpërdrejtë që është një avantazh i rëndësishëm për lojtarët. Në mënyrë tipike, e ardhmja e kazinove live në Shqipëri është e pamasë për shkak të dixhitalizimit dhe rritjes së investitorëve nga Evropa Qendrore.

E ardhmja e Kazinove Live në Shqipëri
Lojëra të njohura të kazinosë live në Shqipëri

Lojëra të njohura të kazinosë live në Shqipëri

Lojtarët e kazinosë nga Shqipëria vështirë se u mbarojnë opsionet kur bëhet fjalë për të lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë. Lojërat e drejtpërdrejta janë edhe më të këndshme sesa të luash në një tavolinë të vërtetë me tulla dhe në një titull tipik RNG. Lojtarët shqiptarë duket se kanë një preferencë për lojërat klasike me letra dhe lojërat e tavolinës. Ekziston një sërë versionesh të drejtpërdrejta të lojërave të tilla si ruletë, baccarat, Mahjong, Monopoly life, lojëra Deal ose No Deal dhe shumë të tjera. Pjesëmarrja në një lojë në kohë reale kundër një tregtari aktual është argëtuese. Shumë lojtarë priren të eksplorojnë titujt e mëposhtëm.

Ruletë e drejtpërdrejtë

Ruletë e drejtpërdrejtë përfshin vendosjen e parave në numrin e rrotës me probabilitetin më të lartë për të fituar. Është luajtur në kohë reale me një tregtar të vërtetë. Lojtarët mund të shohin veprimet e sakta të tregtarit të drejtpërdrejtë ndërsa ai rrotullon timonin dhe hedh topin.

Baccarat live

baccarat live, lojtarët mund të shfrytëzojnë shanset e tyre në tre opsione: barazimin, bankierin ose lojtarin. Normalisht, një lojtar duhet të vendosë se në cilën anë do të vendosë bast para se të shpërndahen letrat. Qëllimi kryesor është të parashikohet se cila palë mban rezultatin më të lartë.

Monopoly Live

Monopol live është një lojë tjetër e rrotullimit me rrota ku hosti rrotullon një rrotë të madhe të montuar vertikalisht. Lojtarët supozohet të parashikojnë segmentin e rrotave që do të shfaqet sapo rrota rrotulluese ndalon.

Jeto Mahjong

Live Mahjong është një lojë me 4 lojtarë ku lojtarët pritet të formojnë bashkime me pllaka për të fituar pikët më të larta. Për të fituar, një lojtar duhet të formojë katër grupe dhe një palë nga këto pllaka.

Marrëveshje e drejtpërdrejtë ose pa marrëveshje

Marrëveshje e drejtpërdrejtë ose pa marrëveshje bie nën kategorinë Evolution Gaming. Këtu, lojtarët rrotullojnë një kasafortë bankare me 3 rrotulla bazuar në një gjenerues numrash të rastësishëm. Çmimi më i madh i pishinës shumëzohet me 75x në 500x për çdo rrotullim të bërë.

Lojëra të njohura të kazinosë live në Shqipëri
Ofruesit kryesorë të softuerit për kazinotë live shqiptare

Ofruesit kryesorë të softuerit për kazinotë live shqiptare

Lojërat e bixhozit live nuk mund të funksionojnë me efikasitet pa një zhvillues softuerësh. Playtech, NetEnt dhe Microgaming kanë dominuar tregjet e lojërave të fatit në Shqipëri në Shqipëri.

Playtech

Playtech është një nga zhvilluesit më të mirë të softuerit në industrinë e lojërave të fatit në të gjithë globin dhe një ofrues më i mirë i lojërave live në Shqipëri. Kompania filloi në vitin 2000 dhe, me kalimin e viteve, është bërë shitësi më i mirë i softuerit të kazinosë live për shumicën e vendeve të lojërave të fatit në Shqipëri dhe Evropën Qendrore. Shitësi i Playtech ofron lojëra të tilla si ruletë dhe blackjack midis lojërave të tjera. Titujt më të vlerësuar të kompanisë janë Speed Roulette, Single-Zero Roulette, Baccarat Squeeze, Baccarat 7 Seat dhe Prestige Roulette Lite.

NetEnt

Kur flasim për kompanitë iGaming me tregtarë të drejtpërdrejtë, NetEnt nuk mund të anashkalohet. NetEnt është ofruesi kryesor premium i lojërave dixhitale live në faqet shqiptare dhe aziatike të lojërave të fatit. Ai përmendet gjithashtu si një shitës i klasit botëror në lojërat online. Disa nga lojërat që ato gjenerojnë për faqet e internetit të lojërave të fatit përfshijnë ruletin, blackjack, craps dhe mahjong.

Microgaming

Microgaming është një kompani softuerësh kumari në internet me seli në Douglas, Isle of Man. Që nga inaugurimi i saj në 1994, kompania furnizoi me energji qindra kazino dhe dhoma pokeri. Së fundmi, ajo depërtoi në tregun shqiptar si furnizuesi kryesor i lojërave live si Casino Hold'em, blackjack live dhe ruletë.

Ofruesit kryesorë të softuerit për kazinotë live shqiptare
Bonuset më të mira në kazinotë live shqiptare

Bonuset më të mira në kazinotë live shqiptare

Bonusi është një formë stimulimi që u ofrohet klientëve të kazinosë për të rritur fuqinë e tyre të aksioneve ose bankrollin. Platformat e lojërave live në Shqipëri po rriten me shpejtësi, gjë që shpjegon konkurrencën. Për të tejkaluar konkurrentët, faqet e internetit të lojërave të fatit ofrojnë lloje të ndryshme bonusesh që lojtarët i konsiderojnë të papërmbajtshëm. Çdo faqe interneti e lojërave të fatit ka bonuse unike të përshtatura posaçërisht për lojtarët e rinj dhe ekzistues. Bonuset më të mira të kazinosë në Shqipëri përfshijnë.

Bonuset e mirëseardhjes

Bonusi i mirëseardhjes është lloji më i populluar i bonusit në shumicën e kazinove online në Shqipëri. Që klientët të marrin bonusin e mirëseardhjes, ata duhet të vendosin depozitën e parë në platformën e lojërave të fatit në shumicën e rasteve. Disa faqe ofrojnë lojëra falas përveç bonusit monetar. Përqindja e bonuseve të mirëseardhjes ndryshon nga një faqe interneti në tjetrën.

Bonus pa depozite

A bonusi pa depozite është në krye të listës së bonuseve më të mira ofrohet nga tregtarët live shqiptarë. Ky lloj depozite i lejon lojtarët të shijojnë thellësinë e lojërave të fatit pa rrezikuar paratë e tyre të fituara me vështirësi. Në këtë rast, lojtarët nuk kërkojnë të dorëzojnë karta krediti ose debiti. Gjithçka që u nevojitet është të hapin llogarinë dhe ta aktivizojnë atë. Vlen të përmendet se pa depozita vjen me kufizimet e saj. Për shembull, nëse faqja e internetit e lojërave të fatit i jep lojtarit 50 dollarë për të luajtur, lojtari do të kufizohet në disa lojëra. Kërkesat e basteve gjithashtu priren të jenë paksa strikte me këtë bonus.

Bonuset e besnikërisë

Bonuset e besnikërisë zakonisht u jepen anëtarëve të përkushtuar të kazinosë. Sa herë që një lojtar depoziton një shumë, atij i jepen disa pikë të cilat grumbullohen me kalimin e kohës. Pikët mund të përdoren për të luajtur lojëra të tjera ose për të tërhequr pasi të arrihet një kufi i caktuar.

Bonuset e referimit

Kur një lojtar prezanton një lojtar tjetër në një faqe interneti, ata janë bonuset e referimit të shpërblyer. Disa sajte kanë kërkesa për bonuse referimi. Për shembull, disa faqe interneti do të kërkojnë që lojtarët e referuar të depozitojnë një shumë përpara se të lëshohet bonusi.

Bonuset më të mira në kazinotë live shqiptare
Si të kërkoni këto bonuse

Si të kërkoni këto bonuse

Një bonus mirëseardhjeje kërkohet pasi një lojtar bën depozitimin e parë. Kjo është kërkesa kryesore për këtë lloj bonusi për kazinotë Albanian Live. Një bonus besnikërie kërkohet duke bërë depozita të vazhdueshme. Bonuset e referimit mund të kërkohen duke ftuar më shumë miq duke përdorur lidhjet. Për bonuset e referimit, lojtarët e ftuar duhet të bëjnë depozita përpara se bonusi të shpërblehet. Asnjë bonus depozite nuk kërkohet duke hapur një llogari dhe duke e aktivizuar atë. Të gjitha bonuset kanë kushte për lojëra ose baste që duhet të plotësohen përpara se të pretendoni një çmim.

Si të kërkoni këto bonuse
Duke luajtur me para të vërteta në Shqipëri

Duke luajtur me para të vërteta në Shqipëri

Kumari në internet mund të jetë mjaft emocionues kur luani me para të vërteta. Kur luani kumar me para të vërteta në kazinotë live shqiptare, duhet bërë me kujdes. Bixhozi i tepërt mund të sjellë probleme sociale si papunësia apo varfëria e shtuar. Shumica e kazinove nuk do të theksojnë ndikimin e vendosjes së parave të vërteta në faqet e lojërave të fatit. Kjo është arsyeja kryesore pse qeveria shqiptare ka rritur procedurat e licencimit për investitorët e huaj. Para se të luani me para të vërteta, është e rëndësishme të vëzhgoni kufijtë e llogarisë. Shuma e parave që një lojtar ka në bankrollin e tij përcakton lojërat e përgjithshme që do të luhen menjëherë.

Rregullorja e kazinove online shqiptare u jep lojtarëve kënaqësinë e lojërave të fatit dhe mbrojtjen e parave nga mashtruesit. Sipas statistikave të lojërave të fatit, aksionet e parave reale janë më fitimprurësit për lojtarët shqiptarë. Fitimet i emocionojnë lojtarët, prandaj ata duan të bastojnë më shumë. Lojërat falas mund të fitojnë, por kërkesat e basteve janë shpesh shumë strikte.

Duke luajtur me para të vërteta në Shqipëri
Metodat më të mira të pagesës në kazino live në Shqipëri

Metodat më të mira të pagesës në kazino live në Shqipëri

Në dritën e rritjes së numrit të kazinove live në Shqipëri, rëndësia e mënyra të shpejta dhe të besueshme pagese nuk mund të mbivlerësohet. Shumë ofrues financiarë sot lehtësojnë transaksionet e lojërave të fatit, duke e bërë më të lehtë për lojtarët që preferojnë transfertat virtuale të parave në vend të shkëmbimeve të parave. Shumica e mjeteve të pagesës të ofruara nga faqet e internetit të lojërave të fatit ofrojnë mbrojtje ekskluzive për lojtarët e tyre. Vizat, kartat e debitit dhe të kreditit pranojnë monedhën vendase (Lek/ALL Shqiptar) që është një plus për lojtarët në Shqipëri.

Kartat e vizave

Perdorimi i kartat e vizave të tilla si kartat e debitit, kreditit dhe master janë të zakonshme në faqet e lojërave të fatit në të gjithë Shqipërinë. Ato u shërbejnë lojtarëve vendas dhe ndërkombëtarë. Shumë lojtarë përdorin karta viza sepse ato janë të përshtatshme dhe të sigurta. Depozitat dhe tërheqjet janë të shpejta pasi përpunohen brenda 2 ditëve.

PayPal

Lehtësia e pagesës është shumë e rëndësishme në kazinotë online, dhe kjo është arsyeja më e madhe Studiot e kazinosë live kanë metoda të integruara pagese PayPal në sistemin e tyre. Lojtarët mund të bëjnë depozita me disa rrëshqitje të celularëve të tyre dhe pagesat janë të menjëhershme. PayPal vëzhgon protokollet e mbrojtjes së të dhënave, gjë që është një avantazh i shtuar për lojtarët virtualë.

Transferte bankare

transferte bankare mund të mos jetë mënyra më e popullarizuar e pagesës në kazinotë e lojërave të drejtpërdrejta në Shqipëri. Por për shkak të rritjes së nivelit të lojërave virtuale, bankingu online mund të bëhet një nga metodat e preferuara. Bankat me portalet online janë të besueshme dhe të sigurta.

Skrill

Skrill është një portofol elektronik i preferuar në mesin e kumarxhinjve. Tarifat e transaksionit janë relativisht të ulëta dhe procesi i pagesës është efikas dhe i menjëhershëm. Në përgjithësi është më e sigurt të bësh transaksione me Skrill sepse nuk kërkohet asnjë informacion bankar gjatë arkëtimit.

Bitcoin

Bitcoin po fiton tërheqje në Shqipëri dhe me algoritmet e saj komplekse rritet siguria e transaksioneve. Shumica e lojtarëve preferojnë Bitcoin sepse siguron anonimitet të plotë. Procesi i verifikimit është gjithashtu shumë i shpejtë dhe bëhet në mënyrë elektronike. Lojtarët nuk kanë nevojë të marrin faturat e shërbimeve ose pasqyrat bankare për të kryer një transaksion.

Metodat më të njohura të pagesës lokale në Shqipëri

Lojtarët zgjedhin të bëjnë transaksione pa u monitoruar nga autoritetet. Bitcoin, Ethereum dhe Litecoin janë opsione të zbatueshme për këta lojtarë. Shume pak lojtarët përdorin metodën e kuletave elektronike të tilla si Webmoney, Paypal, Skrill, ecoPayz dhe Neteller. Disa nga këto kuleta elektronike mund të gjurmohen lehtësisht nga autoritetet vendore shqiptare pasi ato janë të lidhura me karta krediti/debiti ose llogari bankare.

Është pothuajse e pamundur që lojërat e fatit online të kalojnë pa u vënë re në Shqipëri. Qytetarët nuk duhet të depozitojnë me mënyra pagese ku paratë lëvizin në dhe nga bankat e tyre lokale. Autoritetet mund ta përdorin atë për të ndjekur çdo tregtar të drejtpërdrejtë kazinoje që nuk është i licencuar në këtë vend të Evropës Jugore. Është e vetëkuptueshme që kartat e kreditit dhe të debitit janë jashtë kufijve. Për të qenë në anën më të sigurt të ligjit, lojtarëve u rekomandohet të përdorin karta kupon një herë si Paysafecard dhe kriptovaluta, të cilat janë të vështira për t'u gjurmuar. Kriptotë si Bitcoin, Ethereum dhe Litecoin nuk janë të lidhura me asnjë bankë.

Metodat më të mira të pagesës në kazino live në Shqipëri
Ligjet dhe Kufizimet në Shqipëri

Ligjet dhe Kufizimet në Shqipëri

Kumari në përgjithësi është i kufizuar në Shqipëri. Njësia e Monitorimit të lojërave të fatit, në varësi të Ministrisë së Financave, është organi përgjegjës për rregullimin e aktiviteteve të lojërave të fatit dhe taksave. Që dikush të jetë në anën më të mirë të ligjit, ai/ajo duhet të konsiderojë regjistrimin vetëm në faqet e licencuara të kazinove.

Kumari online nuk është as i ligjshëm në territorin shqiptar dhe as i rregulluar. Shumë tregtarë ndërkombëtarë të lojërave të fatit në internet synojnë këtë vend, por përpjekjet e tyre rezultojnë të kota. Shumica e këtyre faqeve të huaja janë në listën e zezë ose ISP është i bllokuar, duke penguar lojtarët të hyjnë me adresa IP shqiptare. Megjithatë, autoritetet shqiptare janë ende në bisedime për të parë se si mund të arrijnë një përfundim të mirë-orientuar në lidhje me lojërat e fatit online në të ardhmen.

Aktet e lojërave të fatit në Shqipëri

Ligji për lojërat e fatit në Shqipëri Nr.155/2015 u miratua nga parlamenti në vitin 2015. Për lojërat e fatit u futën rregulla dhe kufizime të reja. Dekreti mbështeti ngritjen e një Sistemi Qendror të Monitorimit që lidh pajisjet elektronike të lojërave të fatit për mbikëqyrjen dhe llogaritjen e taksave. Taksimi u vendos në një qarkullim mujor prej 15% dhe një xhiro vjetore prej 3% për të gjitha produktet, përveç kazinove që lidhen me tokën.

Në vitin 2016, The Novomatic bleu Lotaria Kombetare, operatori i Lotarisë Kombëtare që është i mandatuar të drejtojë lotarinë kombëtare deri më sot. Regjimi i taksës së lojërave të fatit u ndryshua më vonë nga mazhoranca në parlament. Në këtë rast, tregtarët me bazë tokësore duhej të paguanin 15% të fitimeve bruto në vend të 15% të xhiros. Ky ligj tatimor ka hyrë në fuqi në janar 2019.

Parlamenti miratoi gjithashtu legjislacionin për të kufizuar lojërat e fatit në tokë dhe në internet jashtë zonave të ndryshme të caktuara. Ligji nr. 75/2018, jo vetëm që ndalon pikat e basteve me pakicë, por edhe sallonet e makinerive të lojërave pranë shtëpive dhe lojërat e fatit interaktive (kazino live). Ligji që frenonte lojërat e fatit në internet u zbatua në janar 2019.

Ligjet dhe Kufizimet në Shqipëri

FAQ

Gjithçka që duhet të dini për kazinotë

Çfarë është një kazino live në internet?

Një kazino live është vendi ku lojtarët e fatit mund të luajnë lojërat e tyre të preferuara drejtpërdrejt në kohë reale përmes transmetimit të drejtpërdrejtë video. Një tregtar i vërtetë filmohet nga distanca përpara kompjuterit, tabletit ose celularit tuaj, pa vizituar një objekt kumari.

A kanë kazinotë e drejtpërdrejta tregtarë të vërtetë në tryezë?

Në shumë raste, një kazino live do të ketë tregtarë të vërtetë në tryezë. Kazinotë e drejtpërdrejta funksionojnë në të njëjtën mënyrë si kazinotë e rregullta, duke ofruar lojëra të fatit dhe lojëra të kazinove përmes një lidhjeje video në lidhjen e internetit. Kur bëhet fjalë për lojërat, të gjitha aspektet që lojtarët do të prisnin nga një kazino e rregullt do të jenë të pranishme dhe të sakta – duke përfshirë edhe tregtarët në tryezë.

A mund të fitoni vërtet para duke luajtur në kazino live?

Po, lojtarët mund të fitojnë para ndërsa luajnë në një kazino live. Ashtu si në një kazino të rregullt, nuk ka asnjë garanci që klientët do të jenë të suksesshëm kur të luajnë bixhoz. Nuk ka asnjë rrugë të sigurt për një fitore të madhe në një kazino dhe paratë e vendosura janë gjithmonë në rrezik. Sidoqoftë, sigurisht që është e mundur të fitosh kur luani lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë.

A mund të luajë dikush në një kazino live?

Çdokush mund të luajë online në një kazino të drejtpërdrejtë, me kusht që klienti të jetë ligjërisht në gjendje të luajë kumar në juridiksionin e tij. Kazinotë gjithashtu rezervojnë të drejtën për të refuzuar shërbimin ndaj kujtdo që ata zgjedhin. Nëse menaxhmenti i kazinosë beson se dikush po vepron në mënyrë mashtruese ose të paligjshme, ata nuk mund ta lejojnë atë person të vazhdojë të luajë ose të hyjë në pronën fizike ose dixhitale të kazinosë.

A janë të manipuluara kazinotë live?

Jo, kazinotë live nuk janë të manipuluara. Kur një lojtar zgjedh një ofrues me reputacion të kazinosë live, ai po punon me një pronar biznesi plotësisht të licencuar, i cili do të mbrojë të drejtat e tyre si konsumator. Në çdo juridiksion në botë, është e paligjshme të manipulosh një lojë live të kazinosë dhe të mashtrosh dikë nga paratë e tyre. Për sa kohë që klienti gjen kazino të drejtpërdrejta nëpërmjet një burimi me reputacion, lojërat nuk do të manipulohen.

A janë të hapura studiot e kazinove live 24/7?

Studiot e ndryshme të kazinosë live zbatojnë rregulla të ndryshme, dhe kjo përfshin orarin e hapjes. Megjithatë, disa kazino do të jenë të hapura në baza 24-orëshe dhe lojtarët do të mund të gjejnë një lojë të drejtpërdrejtë kazino sa herë që dëshirojnë.

A mund të luaj lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë në çdo pajisje të dorës?

Konsumatorët me siguri mund të luajnë lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë në pajisjet e dorës. Ata thjesht duhet të kenë parasysh se do të kërkojnë një lidhje të fortë dhe të besueshme të të dhënave për të mbështetur transmetimin dhe aspekte të tjera të shërbimit. Lidhjet e drejtpërdrejta të kazinosë do të jenë intensive të të dhënave, prandaj rekomandohet një lidhje WiFi. Telefonat inteligjentë dhe tabletët e vjetër mund të kenë vështirësi për të siguruar fuqinë përpunuese të nevojshme për të arritur përvojën më të mirë të lojrave.

Si krahasohet një kazino live me një kazino të vërtetë?

Një kazino live është shumë e ngjashme me një kazino të vërtetë në shumë mënyra. Klientët do të kenë ende lojëra kazino të drejtpërdrejta, me tregtarë të drejtpërdrejtë në dispozicion ndërsa luajnë. I vetmi ndryshim është se klientët nuk janë fizikisht në ndërtesë, që do të thotë se ata nuk do të kenë akses në objekte të tjera që mund të gjenden në një kazino me tulla dhe llaç. Lojërat live të kazinosë, megjithatë, janë kryesisht të njëjta.

Kush mund të më ndihmojë nëse kam ndonjë problem me një kazino të drejtpërdrejtë?

Do të ketë një ekip mbështetës në dispozicion për të ndihmuar klientët me çdo problem që hasin ndërsa luajnë në një kazino të drejtpërdrejtë. Nëse klientët besojnë se ka ndonjë gjë të pazakontë në lidhje me një ofrues specifik të kazinosë live, dhe ata mendojnë se ne duhet të dimë për këtë, ata mund të kontaktojnë drejtpërdrejt me ekipin tonë. Përvojat e sigurta dhe të sigurta për të gjithë lojtarët janë prioriteti ynë kryesor.

Ku mund të gjej komente të drejtpërdrejta të kazinosë?

Këtu në LiveCasinoRank, ne e dimë luftën për të gjetur një kazino të sigurt dhe të besueshme live. Prandaj ne do të donim t'i ndihmonim klientët tanë të zgjedhin kazinotë më të mira të drejtpërdrejta atje. Shikoni listën tonë kur bëjmë rishikime të drejtpërdrejta të kazinosë.

Cili është kuptimi i kazinove live?

Kazinotë live ofrojnë një përvojë emocionuese me një tregtar të vërtetë që filmohet në internet nga distanca. Kumarxhinjtë mund të luajnë lojëra para kompjuterit të tyre në shtëpitë e tyre.

A tatohen fitimet e kazinosë shqiptare?

Të gjitha fitimet e lojërave të fatit tatohen nëse nuk janë nën 30 000 lekë. Çmimet nga 30 001-150 000 lekë i nënshtrohen tatimit 13%. 150 001 lekë e lart tatohen me 23%.

A është e sigurt të luash në kazinotë në Shqipëri?

Të luash në kazinotë shqiptare është gjithmonë e sigurt pasi faqet e lojërave të fatit janë të licencuara nga qeveria. Është gjithashtu e rekomandueshme që të vlerësohet legjitimiteti i kazinove përpara se të depozitoni ndonjë shumë. Disa nga mënyrat e vlerësimit të kazinove janë duke vlerësuar informacionin e licencimit dhe duke kontrolluar vlerësimet e klientëve.

A mund të paguaj me euro në kazinotë live në Shqipëri?

Po, shumica e kazinove live shqiptare pranojnë euro në vend të monedhës vendase (ALL).

A janë të ligjshme kazinotë live në Shqipëri?

Megjithëse shumica e faqeve të lojërave në internet u ndaluan në vitin 2019, vetëm kazinotë live të licencuara plotësisht janë të ligjshme në Shqipëri. Autoriteti i Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit censuron të gjitha faqet e palicencuara të lojërave të fatit në Shqipëri.

Kush mund të marrë një licencë për lojërat e fatit në Shqipëri në Shqipëri?

Ka rregulla strikte për kompanitë që duhet të marrin licencat e lojërave të fatit në Shqipëri. Së pari, kompania ose i licencuari nuk duhet të ketë asnjë dosje penale. Së dyti, operatori nuk duhet të ketë pasur asnjë borxh në 10 vitet e fundit. Nëse investitori ka plotësuar kërkesat e mësipërme, ai mund të marrë licencën e operimit.

Cila është kërkesa për moshën e kazinove online në Shqipëri?

Mosha e ligjshme e lojërave të fatit është 18+ dhe 21+ për kazinotë

A mund të vendosin baste turistët në kazinotë online nga Shqipëria?

Po, lojtarët ndërkombëtarë mund të bastojnë në platformat me bazë shqiptare. Megjithatë, lojtarët duhet t'u përmbahen politikave rregulluese të përcaktuara nga juridiksionet shqiptare dhe operatori i kazinosë.

A mund të luajnë turistët në kazinotë e Shqipërisë?

Po. Turistët mund të luajnë në kazinotë lokale sipas Autoritetit të Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit. Keqpërdorimet e lojërave të fatit janë të ndaluara me ligj, prandaj turistët dënohen nga agjencitë e zbatimit të ligjit në rast të një incidenti të tillë.

A janë të ligjshme kazinotë bitcoin në Shqipëri?

Bitcoin nuk është i rregulluar në Shqipëri, që do të thotë se kazinotë e përdorin atë si një formë pagese pa asnjë kufizim. Ka disa kazino bitcoin në Shqipëri, por ato janë të parregulluara, gjë që mund të jetë një rrezik për lojtarët.

Sa kohë do të duhet për të marrë fitimet e mia?

Shpejtësia e pagesës varet nga mënyra specifike e pagesës e zgjedhur nga lojtari. Gjithashtu, kazinoja merr një deri në dy ditë për të verifikuar transaksionin. Por kjo varet nga sa i zënë është departamenti i arkëtarit. Disa metoda si kuletat elektronike dhe kriptovalutat lejojnë transaksione të menjëhershme ndërsa bankave mund t'ju duhen një deri në tre ditë pune.